0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
как се измерва температура.
« Отговор #20 -: Май 30, 2006, 10:46:05 am »
Цитат на: kareliya

      Моят въпрос е относно климата като фактор,влияещ върху БТ.В спалнята сутрин става доста топло.В каква степен това оказва влияние върху температурата на тялото?

Не, това не оказва влияние.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
как се измерва температура.
« Отговор #21 -: Юни 01, 2006, 09:46:45 am »
Във втората фаза, след доказана овулация / ехограф /, колко трябва дъ бъде базалната температура и колко време трява да се задържи такава, защото днес си меря температурата и термометъра показва 36.5-36.7

Вече съвсем се обърках, трябва ли температурата да остане висока до менструацията.....

Моля ви обяснете ми :D
*
как се измерва температура.
« Отговор #22 -: Юни 01, 2006, 10:51:29 am »
Ами аз доколкото знам и съм чела до два след ову темп. трябва да стигне 37С и да задържи до М :? Може и да има дни с по- ниска темп но те обикновено са изключения.Дано ти помогна.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
как се измерва температура.
« Отговор #23 -: Юни 01, 2006, 17:00:04 pm »
Цитат на: Vanina_sss
Във втората фаза, след доказана овулация / ехограф /, колко трябва дъ бъде базалната температура и колко време трява да се задържи такава, защото днес си меря температурата и термометъра показва 36.5-36.7
Вече съвсем се обърках, трябва ли температурата да остане висока до менструацията.....
Моля ви обяснете ми :D


След Овулация, БТ  може да се покачва от 1 до 5 дена, след това се задържа трайно висока , като може да ватира +/- 0,1-0,2 градуса

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: как се измерва температура.
« Отговор #24 -: Септември 01, 2006, 02:19:51 am »
здрасти.Моят лекар каза че това с температурата бил стар метод.Пробвай с фоликуломзетрия.Това е най-сигурният начин.Успех
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
*

    smaraida

Re: как се измерва температура.
« Отговор #25 -: Октомври 11, 2006, 11:11:53 am »
Бих искал да ви попитам за нещо което ме притеснява. Все още не правим бебе, но аз не знам защо започнах да си меря темпертаурата под мишница - до 14 ден ми е 36,3-4, а после се покачва и стои до началото на М. 37-37,1-2. Отбелязвам че това не Б.Т и това което ме притеснява е че Б.Т е по-висока от аксиларната, а моята аксиларана става доста висока. Бихте ли коментирали това. Просто чета тук че вашите Б.Т са около 37, означава че ако си я измерите под мишница ще ви е по-ниска
*

    Vily

  • *
  • 22
  • И НА НАС ЩЕ СЕ СЛУЧИ!!!!
Re: как се измерва температура.
« Отговор #26 -: Октомври 26, 2006, 14:58:23 pm »
Triabva li da e specialan termometara ili moje s obiknoven,za6toto a aptekata mi kazaha,4e niamalo takiva specialni za B.T.?
Ako niakoi znae,6te sam mu mnogo blagodarna za togovora.
Nie ot 3 godini se opitvame da imame detence,no ne se polu4ava.Lekarite kazvat,4e nima zdravoslovna pri4ina,no pak ne stava!
Ve4e sam se ot4aiala!
Re: как се измерва температура.
« Отговор #27 -: Октомври 26, 2006, 15:34:48 pm »
Moже с обикновен живачен или дигитален. Има специални изисквания само за начина на мерене и времето (като например да е по едно и също време всеки път и да е преди ставане от сън.....)......има доста статии за това във форума.
Да попитам: Как лекарите разбраха, че всичко е наред и няма здравословна причина  да не става? Правили сте изследванията, които нормално се правят по етапния ред, или......?
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: как се измерва температура.
« Отговор #28 -: Януари 05, 2007, 13:36:48 pm »
Моят лекар каза че това с температурата бил стар метод.Пробвай с фоликуломзетрия.Това е най-сигурният начин.
ruru, кой е лекарят и какво мислят другите за това? Аз лично не съм убедена...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: как се измерва температура.
« Отговор #29 -: Януари 05, 2007, 17:22:32 pm »
По-правилно би било да се каже "неточен", а не "стар". При момичета със СПКЯ например е безсмислено да се мери БТ.
Re: как се измерва температура.
« Отговор #30 -: Февруари 05, 2007, 10:33:12 am »
момичета,радвам се че ви има.След 2 год.опити,вие ми отворихте очите.Един билкар ми беше казал да правя секс,само когато БТе над 37.00,и сьответно,аз си мислех че овулацията настьпва тогава.След дьлго четене разбрах много неща.Сега сьм в овулация и много се надявам този пьт да стане.Успех на всички този месец.
Re: как се измерва температура.
« Отговор #31 -: Февруари 06, 2007, 13:43:22 pm »
Здравейте! В този ред на коментари бих искала да попитам когато БТ във втората фаза на цикала е доста променлива как би трябвало да се тълкува това. Освен това до сега не съм имала температура около 37 и нагоре. Значи ли това, че не е настъпвала овулация този месец?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: как се измерва температура.
« Отговор #32 -: Февруари 06, 2007, 17:13:09 pm »
Момичета, абсолютната стойност на температурата не е от значение, а само разликата в температурните нива в двете фази на цикъла, т.е. преди и след овулация. Хората сме различни, нормалната ни температура е различна, така че не си сравнявайте температурите по стойност, а само по вид - двуфазни, еднофазни, с вариации и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: как се измерва температура.
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2007, 09:46:55 am »
Нещо не мога да разбера. Уж меря температурата както си му е реда, а тя всеки ден е различна. :dontknow: Някой може ли да каже каква е възможната причина  :ask:
Re: как се измерва температура.
« Отговор #34 -: Февруари 09, 2007, 09:30:42 am »
Здравейте, аз отскоро започнах да меря БТ, но нещо не разбирам ... всъщност по време на овулация каква трябва да бъде температурата? Защото мойта от една седмица насам е 37, а другата седмица очаквам да ми дойде... Винаги съм мислела, че когато температурата е над 37 си в овулация, но явно бъркам... Моля помогнете ми  :) Благодаря
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: как се измерва температура.
« Отговор #35 -: Февруари 09, 2007, 09:32:14 am »
Хайде прочети цялата тема. От край до край.
*

    adelaida

Re: как се измерва температура.
« Отговор #36 -: Февруари 10, 2007, 12:18:28 pm »
Привет на всички, днес съм на 10 ден от цикъла с базална температура 37,00 искам да знам когато си в овулация каква трябва да е температурата по-висока , по -ниска....
Re: как се измерва температура.
« Отговор #37 -: Февруари 10, 2007, 12:48:31 pm »
Момичета, абсолютната стойност на температурата не е от значение, а само разликата в температурните нива в двете фази на цикъла, т.е. преди и след овулация. Хората сме различни, нормалната ни температура е различна, така че не си сравнявайте температурите по стойност, а само по вид - двуфазни, еднофазни, с вариации и т.н.
Това е само няколко поста по-нагоре.
При всеки е индивидуално, няма точно определена БТ за овулация.
Заедно с меренето на БТ прави и тестове за ову - да засечеш и по двата метода.
Успех :)
*

    Яница

Re: как се измерва температура.
« Отговор #38 -: Февруари 21, 2007, 11:46:44 am »
Дравейте момичета
Може ли някой да и отговори, кога е най-удачно да се прави секс? При първия пик или да се изчака да се види стабилна температура?Много съм боса, извинявайте, ако са тъпи въпросите.И още един въпрос.Колко често е нужно да се прави секс докато температурата е висока?Имам чувството, че все пропускам точният ден :(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: как се измерва температура.
« Отговор #39 -: Февруари 21, 2007, 11:56:36 am »
Секс за бебе се прави преди температурата да се повиши. След това се прави за удоволствие.