0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: как се измерва температура.
« Отговор #80 -: Април 27, 2008, 16:28:46 pm »
Здравейте! Аз пиша за първи път във този форум но всепак се надявам някой да ми отговори. Та Аз вече си имам едно детенце и сега се опитваме с мажа ми да си имаме второ. Меря си температурата всеки ден с електронен термометър, но винаги е различна с около 0,2-0,3 нагоре и на долу и не мога да разбера дали аз я меря грешно или просто си е такава. Ако има някой със същите проблеми моля пишете ми. Благодаря.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: как се измерва температура.
« Отговор #81 -: Април 28, 2008, 08:28:03 am »
Здравейте!...........
Добре дошла при нас и дано скоро се похвалиш с най-прекрасната новина. :D

Нанеси си стойностите в ОвуКалендара и дай да видим графиката.
Провери си термометъра дали отчита една и съща стойност, ако мериш до сигнала и ако мериш 2-3-4 мин след сигнала. Вярна е по-високата стойност.
Това скачане на Бт може да се дължи на неправилно измерване.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: как се измерва температура.
« Отговор #82 -: Май 04, 2008, 08:14:21 am »
Денис тай като компютъра ми се базика и не ми позволяваше да си вляза в регистрацията затова си направих нова   Vencislava_Ivanova  и  Veni_i_Koci e едно и също лице. Извинявай за неудобството.


*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: как се измерва температура.
« Отговор #83 -: Май 04, 2008, 08:16:24 am »
Някой знае ли как мога да си изтрия старите регистрации във форума.


*
Re: как се измерва температура.
« Отговор #84 -: Май 04, 2008, 08:31:33 am »
Някой знае ли как мога да си изтрия старите регистрации във форума.
Попитай някой от модераторите.
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: как се измерва температура.
« Отговор #85 -: Май 04, 2008, 08:52:29 am »
добре ще пробвам ако стане нещо


Re: как се измерва температура.
« Отговор #86 -: Май 09, 2008, 02:33:51 am »
Здравейте на всички! Аз съм нова в този форум и имам едно питане. Предварително се извинявам, ако е било коментирано преди.
Та въпросът ми е има ли двуфазност в графиката на базалната температура, ако цикалът е ановулационен?
Re: как се измерва температура.
« Отговор #87 -: Май 09, 2008, 07:26:44 am »
Здравейте на всички! Аз съм нова в този форум и имам едно питане. Предварително се извинявам, ако е било коментирано преди.
Та въпросът ми е има ли двуфазност в графиката на базалната температура, ако цикалът е ановулационен?

аз мисля че би могло да има лека двуфазност,която обаче не е силно изразена,като при нормален МЦ, т.е. разликата между ФФ и ЛФ е по-малка от 0,4 десети... но все пак и лекар трябва да го потвърди :)


Re: как се измерва температура.
« Отговор #88 -: Май 09, 2008, 10:54:52 am »
 Зная , че когато е ановулаторен цикъла или няма двуфазност, или  както каза Ралиуна , двуфазността е много леко изразена.
Re: как се измерва температура.
« Отговор #89 -: Май 11, 2008, 09:05:14 am »
Здравейте мили момичета!Бих искала да попитам нещо и се надявам да си пускам въпросчето в правилната тема, но ако не е така вие ме поправете  :oops:
Случвало ли се е на някоя от вас Т да се покачва ,но въпреки това да я навести лелката.Питам, защото моята Т се покачва, но усещам ,че ще ми дойде ,тъй като всеки път преди да ми дойде усещам същото,което и в този момент-напрежение ниско долу с лека болка,която се засилва от време на време и раздразнен стомах.
Благодаря ви предварително! :bighug:
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: как се измерва температура.
« Отговор #90 -: Май 11, 2008, 09:34:47 am »
shu6enceto, стискам палци тези симптоми този път да са от друго .
Re: как се измерва температура.
« Отговор #91 -: Май 11, 2008, 10:01:44 am »
Елфита благодаря ти,ама така както ме наболва ме съмнява.Така че си чакам лелката.
Съжалявам,че при теб симптомите ти не се оказаха това,което желаеше,но другия месец е нашия да знаеш  :bighug:
Re: как се измерва температура.
« Отговор #92 -: Май 11, 2008, 11:10:41 am »
shu6enceto, възможно е БТ да спадне чак 2-3 дни след като ти дойде. Но ако остане висока, най-добре да направиш тест. Стискам палци да не дойде :)
*

    kreizi

  • *
  • 41
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: как се измерва температура.
« Отговор #93 -: Юли 01, 2008, 21:10:07 pm »
здравейте,аз имам един въпрос възможно ли е бт да не надвишава 36.6 през целия период,като овулация имах(разбрах чрез тест за овулация),или нещо ми е прецакан термометъра.благодаря ви предварително.
« Последна редакция: Юли 01, 2008, 21:13:25 pm от kreizi »
Re: как се измерва температура.
« Отговор #94 -: Юли 02, 2008, 11:43:51 am »
Графиката трябва да е двуфазна. Независимо какви са стойностите. Къде мериш?
*

    kreizi

  • *
  • 41
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: как се измерва температура.
« Отговор #95 -: Юли 02, 2008, 20:22:37 pm »
меря анално.знам че там е най-добре да се мери
Re: как се измерва температура.
« Отговор #96 -: Юли 09, 2008, 14:43:44 pm »
Здравейте. Отдавна съм регистрирана в сайта, но едва от 2-3 месеца си правим опити за бебе. Започнах да си меря БТ този месец /преди 2 дена ми дойде/. Ровя в сайта вече втори ден, но не мога да разбера как да разбера кога точно според тази температура трябва да ми е овулацията. Разбрах - за преди това, за след това - покачвала се. А как да разбера кога ще е?
Ще съм Ви много благодарна, ако ми отговорите.
Re: как се измерва температура.
« Отговор #97 -: Юли 09, 2008, 17:22:10 pm »
По БТ не може да се предвиди О. Може само да се разбере дали е имало такава. За да предвидиш О., е най-добре да комбинираш с тестове за О.
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: как се измерва температура.
« Отговор #98 -: Юли 11, 2008, 21:17:06 pm »
Mila illaria_2005 predi OV BT moje da varira No vinagi e po niska ot BT sled OV. Do 7 dni sled OV BT trqbva da se povi6i s ot 0,3 do 0,5 ili pove4e v sravnenie s BT predi OV, no za da si sigurna 4e e imalo OV e nujno da polzva6 testove za OV. PO temperaturata moje6 da razbere6 4e e minala ve4e OV a ne koga e to4no. Da no sme ti polezni i dano 4udoto skoro te spoleti ako ima ne6to koeto te interesuva spokoino moje6 da popita6 i za ulesnenie si napravi lenta s li4nite danni i informaciq vav profila. Uspeh.


Re: как се измерва температура.
« Отговор #99 -: Юли 13, 2008, 12:41:45 pm »
Mnogo blagodarq za infoto. Prodyljavam da merq BT.