0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

вагинални гъбички
« Отговор #20 -: Август 03, 2005, 15:59:15 pm »
Не зная колко ще ви помогна, но след като пих Клостилбегит и аз получих зачервяване и гъбички. Лекаря не искаше да ми дава да пия хапчета затова си купих мехлем. Също така правих промивки с едни прахчета, Тантум Роза се казват, много съм доволна. Малко са скъпички , но стават и за бременни и кърмачки.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: izsledwane
« Отговор #21 -: Септември 09, 2005, 10:37:25 am »
Цитат на: Svetlana
незнам дали е точното място да се вмъкна но като лежах в аг-то ми пускаха изследвания на цервикалния секрет, не ми казаха какво са открили но започнаха лечение с пеницилин. Накой има ли представа какво може да е?
След като започнаха лечението на 2 ден изгубих бебето(и тогава не попитах за тези изследвания) а и във епикризата ми не пи6е нищо ама нищичко :twisted: Незнам кой ги пише тия епикризи но сега на втората ми пише НЕОБРЕМЕНЕНА НЕРАЖДАЛА при положение че имам спонтанен аборт в 26 г.с. и то сьс секцио.


Ако ти е било направено правилно изследването и с антибиограма според мен най-вероятно си имала S-agalactiae (гр.- В). При мен беше същият проблем.Те се явяват като нормална микрофлора на човека но в случаите когато надхвърлят нормалното трябва да се лекуват. Повечето лекари смятат че не са толкова опасни но при бременни са доста опасни. При 65-75% от случаите на нормално раждане децата са заразени от майката ако има такава инфекция. И тъй като бебетата имат много слаба имунна система в малък процент от тях (около 1-2%) могат да се развият стрептококова пневмония, сепсис или бактериален менингит. Тези бектерии също са и най-чест причинител на възпаление на средното ухо и на открити рани. В повечето случаи носителството е безсимптомно. При бременни трябва да се лекуват за да се предпази плода от заразяване още вътре в утробата. Те реагират най-вече на пеницилин в повечето случаи. И са много упорити бактерии. Но от тях можеш да се заразиш и в болницата. Те са доста чест причинител на вътреболнични инфекции. Това е което ми обясни моята лекарка и което аз успях да разбера. При мен случая беше че ги лепнах точно от болница след спонтанния аборт и последвалия кюретаж.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Кандида
« Отговор #22 -: Септември 28, 2005, 09:24:48 am »
Не съм сигурна дали да пиша тук или да пусна нова тема, но след като обсъждате гъбичките, мисля че това е правилното място. Интересува ме има ли вероятност да имам проблеми с зачеването ако съм имала рецидив на Кандида и то доста упорит.
Проблема е следния: Имам много слаба имунна система (моя гинеколог казва че ще се оправи след като зачена и родя, ама знам ли?) и преди по рядко (само лятото) а сега вече всеки месец получавам цистит. Ходих по най-различни доктори и изследвания и се оказва че се получава от инфекция от бактерия, която по принцип си живее в човешкия организъм, но моето тяло е прекалено слабо за да и се противопостави. За да се лекувам пиех какво ли не (Успамокс и други антибиотици, както и Нелидикс или Ношпа за болката). Мъжа ми също си прави изследвания, но при него няма симптомите на цистита, както и не показа никакви бактерии в урината. Както може да се очаква с моя организъм от тези антибиотици веднага получавам гъбички, които доста успешно лекувам с Низорал и свещички Клотримазол. Наистина ми помага докато не ме заболи пак цистита и да трябва да правя нов курс с лечение с антибиотици. Притеснявам се че това често развитие на тези гъбички може да навреди на репродуктивната ми система и да загубя способността си да раждам. Притеснявам се защото съм още много млада и не съм раждала до сега и ако не мога да направя мъжа си баща поне на 2 деца, няма да го преживея.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
вагинални гъбички
« Отговор #23 -: Септември 28, 2005, 13:55:34 pm »
Опитай се да засилиш имунната си система.
Цитросепт
« Отговор #24 -: Септември 28, 2005, 14:00:12 pm »
Това и правя, от около месец пия (по преписаната доза) капки от лекарството Цитросепт. То представлява екстракт от кората и семките на грепфрут, който има точно такова действие. Това обаче не повлия нито на редовния цистит (около 3-4 дни след края на менструацията), нито на съпътстващата кандидоза. В общи линии няма промяна.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
вагинални гъбички
« Отговор #25 -: Септември 28, 2005, 14:02:45 pm »
Мед, лимони в големи дози, прополис,колкото и несериозно да звучи - помага. Аналният секс често е причина за повтарящи се цистити.
вагинални гъбички
« Отговор #26 -: Септември 28, 2005, 14:07:30 pm »
Никога не съм практикувала анален секс, но това за меда и лимоните е наистина вярно и възнамерявам да пробвам, защото съм вече уморена от тези проблеми. Притеснявам се, че дори и сега да се оттърва от тях, вече може да съм се повредила безвъзвратно.
За това се обръщам към вас, знае ли някой какво въздействие може да имат тези инфекции върху детеродната ми система.
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
вагинални гъбички
« Отговор #27 -: Октомври 11, 2005, 19:18:42 pm »
Момичета,търсейки под вола теле искам да ви попитам дали е възможно да имаш някакви гъбички или бактерии или изобщо гадинки,без никакви симптоми - течения,сърбежи,мирис,болка  и т.н. :?: /Изкючвам хламидийте-те са друга "тъмна индия"/ :roll:
вагинални гъбички
« Отговор #28 -: Октомври 11, 2005, 19:23:15 pm »
Ели, иди да ти вземат секрет за микробиология и не се шашкай излишно. Има много неща без симптоми - бактерии, микоплазми разни (Лейдито ще ти ги опише поименно). Но не се шашкай предварително. За всяко нещо си има лечение.
*
Вагинални гъбички
« Отговор #29 -: Октомври 12, 2005, 12:50:54 pm »
На мен ми изписаха Микомакс и Клиндамицин  , но след антибиограма.Без нея всичко е стрелба на посоки.Трябва да се открие на какво са чувствителни гадните гъбички или бактерии.
vaginalni gabi4ki
« Отговор #30 -: Октомври 24, 2005, 15:38:33 pm »
:?: ne znam dali tuk tribva da napi6a moja problem,no 6te opitam
na men i na maj ni ni otkriha trihomoni v urinata.predpisaha ni da piem flagyl edna sedmica 3pati na den po2hap4eta.svar6ihme s pieneto i kavo sledva ot tuk na tatak.znam 4e trjabva da otidem pak na kontrolen preglez,za da se vidi dali ima njakakvo podobrenie,no posle.interesuva me dali se lekuva i ima li njakakvi posledstvija?i kolko e seriozno?
6te sam vi mnogo blagodarna ako njakoj moje da mo pomogne ili da dade savet
*
вагинални гъбички
« Отговор #31 -: Октомври 24, 2005, 16:34:49 pm »
Последствията вследствие гъби, както и на други гадини там, са божа работа . Ако не пречеха нямаше да ги лекуваме - нали така.
Задъжлжително на преглед след края на лекарствата.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
вагинални гъбички
« Отговор #32 -: Октомври 25, 2005, 15:28:57 pm »
Може да има последствия ако си изчела темата по-горе едно от момичетата описва че се бори с рецидив, който се е превърнал в хронично възпаление и т. н. Ако не се лекувате сега и то както трябва може трихомоните да мутират така да се каже и да се превърнат в рецидив който е доста устойчив на лекарства. Но все пак не се плаши от това сега. А спазвайте стриктно двамата лечението което ви е изписано и след това си направи микробиология с антибиограма за да видиш резултата от лечението какъв е. А ето и една интересна случка при мен относно трихомоните. Преди време лежах в болница по друг повод и се наложи да давам урина за изследване. Сестрата сутринта мина и ни даде по една чашка. Като излезнаха изследванията и аз имах трихомони в урината, но реакцията на лекаря беше да ме попита от къде съм взела чашката сама ли съм си я купила или са ми дали от лабораторията. Та ме накара да направя ново изследване, като си купя чашка за еднократна употреба сама. Е то се оказа чисто без трихомони.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
вагинални гъбички
« Отговор #33 -: Октомври 26, 2005, 06:58:53 am »
Теди, я сподели  в коя лаборатория в София си правила микробилогия, при която търсят и микоплазма.
В МЦ Лора ми обясняват, че няма такова нещо - не се търсело. Кокобациилте също не казват какви точно са - не била нуждна антибиограма за тях, щото се трепали с Клиндамицин /но аз минах вече два курса на лечение/
вагинални гъбички
« Отговор #34 -: Октомври 26, 2005, 08:23:11 am »
Цитат на: lady_11
Теди, я сподели  в коя лаборатория в София си правила микробилогия, при която търсят и микоплазма.
В МЦ Лора ми обясняват, че няма такова нещо - не се търсело. Кокобациилте също не казват какви точно са - не била нуждна антибиограма за тях, щото се трепали с Клиндамицин /но аз минах вече два курса на лечение/

В Кандиларов търсят и микоплазми при микробиологията. Четох го в сайта им и за всеки случай ги попитах - вярно е (доколкото може да им се вярва, разбира се).
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
вагинални гъбички
« Отговор #35 -: Октомври 26, 2005, 08:57:25 am »
10x Заек! :thankyousign:
вагинални гъбички
« Отговор #36 -: Октомври 26, 2005, 09:31:38 am »
Лейди, виждам, че заекът е бил по-бърз от мен с отговора - Кандиларов :lol:  :lol:  :lol:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
вагинални гъбички
« Отговор #37 -: Октомври 27, 2005, 12:31:20 pm »
Цитат на: lady_11
Теди, я сподели  в коя лаборатория в София си правила микробилогия, при която търсят и микоплазма.
В МЦ Лора ми обясняват, че няма такова нещо - не се търсело. Кокобациилте също не казват какви точно са - не била нуждна антибиограма за тях, щото се трепали с Клиндамицин /но аз минах вече два курса на лечение/


Аз правих микробиология при д-р Табакова и там ми откриха микоплазма сруваше 15 лв. мисля че. И има антибиограма.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
вагинални гъбички
« Отговор #38 -: Октомври 31, 2005, 09:03:13 am »
Днес си купих от аптеката  едно лекарство или и аз не знам как да го нарека точно - екстракт от грейпфрут - "Цитросепт". Напоследък слушам да го хвалят на работа, а в упътването му пише, че е много мощен антиоксидант и се използва при много болести, включително грип А, рак, вируси и т.н. Пише точно следното: При възпаление на влагалището, причинено от гъбички, бактерии, паразити: разтвор от 0,5 л. преварена и охладена вода и 5 капки Цитросепт за промивки сутнрин и вечер. При липса на дразнене дозата може да се увеличи до 15 капки плюс тампон напоен с разтвор от 5 к.+100 мл. сусамово масло/сменя се на 6 часа/ След промивката във влагалището се поставя 1 таблетка пробиотик за вагинална употреба. Чела съм доста за екстракта от грейпфрут, но за пръв път ще го пробвам и като антиоксидант и за гъбичките, които ме тормозят от години. После ще ви информирам за резултата. Между другото цената му е 12 лева за 10 мл., понеже е концентрат. Но ако помогне, това няма значение. :)
вагинални гъбички
« Отговор #39 -: Октомври 31, 2005, 14:48:29 pm »
Lili,ще съм ти много благодарна да споделиш за резултата от Цитросепт.И аз съм си го купила но само го пия. :coke: