0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
вагинални гъбички
« Отговор #40 -: Октомври 31, 2005, 14:52:54 pm »
като го пиете Цитросепта, да знаете че пречи на забременяването.
вагинални гъбички
« Отговор #41 -: Октомври 31, 2005, 15:47:15 pm »
аз в момента не правя опити за забременяване но lady_11, може ли да ми кажеш как пречи?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
вагинални гъбички
« Отговор #42 -: Октомври 31, 2005, 15:52:52 pm »
ми незнам точно как, но пише че пречи
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
вагинални гъбички
« Отговор #43 -: Октомври 31, 2005, 15:58:44 pm »
Пречи, защото съдържа фитоестрогени и може да предизвика задържане на фоликулите. А без овулация ще е трудно да се забременее.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
вагинални гъбички
« Отговор #44 -: Октомври 31, 2005, 16:08:49 pm »
Мели, що не свиркаш бе, а аз се тъпча с тия соеви изофлавони да докарам свястна овулация, че естрогена ми е кът нещо. Тъй хем щъ чистя инфекция , хем и фитоестрогени щъ помпам!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
вагинални гъбички
« Отговор #45 -: Октомври 31, 2005, 16:10:00 pm »
Цитат на: lady_11
Мели, що не свиркаш бе, а аз се тъпча с тия соеви изофлавони да докарам свястна овулация, че естрогена ми е кът нещо. Тъй хем щъ чистя инфекция , хем и фитоестрогени щъ помпам!


Хех, ми А де, не съм се сетила.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
вагинални гъбички
« Отговор #46 -: Ноември 23, 2005, 22:56:08 pm »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
вагинални гъбички
« Отговор #47 -: Ноември 24, 2005, 12:35:54 pm »
Специално за вагизана - да споделя малко емпиризъм: на 4-ия ден от третиране с него, се появи кандида вместо лактобацили.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
вагинални гъбички
« Отговор #48 -: Ноември 24, 2005, 14:25:57 pm »
Цитат на: lady_11
Специално за вагизана - да споделя малко емпиризъм: на 4-ия ден от третиране с него, се появи кандида вместо лактобацили.


ае стига бе :balk_144: ми нали уж да поддържа нормалната среда. аз ся го почвам като свърша антибиотика и само да ми докара гъби :balk_198:
вагинални гъбички
« Отговор #49 -: Ноември 24, 2005, 14:48:37 pm »
е тва вече е нагло.Какви са тези лекарства вместо да помагат вредят.Ужасно съм възмутена  :balk_153:
*
вагинални гъбички
« Отговор #50 -: Декември 03, 2005, 17:31:13 pm »
Здравейте,
имам въпрос свърzан с вагиналните гъбички. Въzможно ли е БТ да се повиШи с около 0,2° (трайно) в следстие гъбичките? Аz си меря БТ орално, под еzика. Благодаря.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
вагинални гъбички
« Отговор #51 -: Декември 03, 2005, 17:40:26 pm »
Не.
*
вагинални гъбички
« Отговор #52 -: Декември 03, 2005, 18:19:58 pm »
Благодаря Lali,
от 6 ден на овулацията ми се повиШи БТ с около 0,2° и търся въzможни причини. Знам, че имам гъбички (получих ги след "горене" на раничка), но лекарката ми каzа да иzчакам да ми дойде и тогава да полzвам свеЩичките, а ако съм бременна, сме Щяли да предприемем друг вид ле4ение.
Дано е второто...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
вагинални гъбички
« Отговор #53 -: Декември 03, 2005, 18:57:06 pm »
Цитат на: tanja
Благодаря Lali,
от 6 ден на овулацията ми се повиШи БТ с около 0,2° и търся въzможни причини. Знам, че имам гъбички (получих ги след "горене" на раничка), но лекарката ми каzа да иzчакам да ми дойде и тогава да полzвам свеЩичките, а ако съм бременна, сме Щяли да предприемем друг вид ле4ение.
Дано е второто...


Таня, целият ти постинг звучи абсурдно
повишение с около 0,2 градуса във лутеалната фаза, която си е по-висока, говори за добро ниво на прогестерона, а не за някаква аномалия.
От горене на раничка не могат да се получат гъбички ако манипулацията е направена като хората и със стерилни инструменти.
Клион-Д, Клотримазол, Канестен са противопоказни при бременност, ама бога ми не те ли сърби бе.....
*
вагинални гъбички
« Отговор #54 -: Декември 03, 2005, 19:33:40 pm »
Раничката ми я гориха (туШираха с някакво лекарство) веднага след М. Лекарката ми каzа, че не е необходимо да се паzим. На 2-я ден след това си имах вече и цервикална слуz, а предния ден ми паднаха някакви като луспи (сигурно ги описвам неправилно). След около 1 седмица се появиха леки пареЩи болки при бърсане след тоалет. След преглед лекарката ми иzписа "Antifungol" - Hexal крем zа вънШна употреба и вагинални свеЩи4ки(Ginoflor - vaginaltabletten). Каzа ми, че ако искам мога да иzчакам със свеЩичките, zаЩото ме провери с ръка и нямах никакви болки. Та кремчето го полzвах, но свеЩичките не.
И конкретно на въпроса, не, не ме сърби.
А сега zа БТ. Нормално поддържам по_ниски температури след овулирането. Горенето беШе около 1 седмица преди овулацията, а БТ ми се повиШи 1 седмица след нея. Твърде вероятно е предиШните месеци да не съм била с нормални Т и и сега всичко да се нормалиzира и просто 2-те събития да съвпадат. :roll:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
вагинални гъбички
« Отговор #55 -: Декември 04, 2005, 09:50:03 am »
Таня , проверката за гъбички чрез мануален преглед е смешно. А ако не са гъбички? За твое сведение и от трихомони може се предизвика вулво-вагинит , чийто един от симптомите е сърбежа. Хората са измислили МБ с посявка и антибиограма.
Аз пък си спомням, че при моето медикаментозно третиране на раничката доктора забрани секс /дори и с презерватив/ за 7 дни след манипулацията и контролен преглед.
вагинални гъбички
« Отговор #56 -: Декември 04, 2005, 10:03:19 am »
За всички ни забременяването е важно и не ни се чака, ама нищо нямаше да стане да почакаш един месец и да проведеш лечението, както трябва.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
вагинални гъбички
« Отговор #57 -: Декември 04, 2005, 11:57:19 am »
Съгласна съм с вас. Така със сигурност не може да се каже, че са гъбички беz МБ.
Искам да подчертая симптомите ми: НИКАКВО течение, само вънШна болка като от претриване и никакъв сърбеж. Първоначално се усъмних дали не е някаква алергична реакция от превръzките(ежедневни - подържам лична хигиена, но понякога след дълга употреба са въzможни алергични реакции).
След прегледа обяснението, което ми даде моята лекарка бе, че нормално във влагалиЩето живеят раzлични бактерии, които при благоприятна средна се раzвиват. Получавало се при отслабване на имунната система. Нормално органиzма сам се "справял" със ситуацията и невинаги се налага медикаментоzно лечение. Но zа мое успокоение ми иzписа лекарствата.
Тъй като и в момента нямам никакви оплаквания, твърде вероятно е наистина органиzма сам да се е справил.
А относно трихомонаzата, преди много години съм имала такава инфекция: голямо количество воднист секрет, сърбеж и парене. СегаШните ми оплаквания са на "километри" от теzи симптоми.
Относно методите на лечение на раzличните гинеколоzи на раничките няма да коментирам. Аz следвам съветите на лекуваЩата ме лекарка, а когато не съм доволна Ще я сменя.
Благодаря ви!
*
вагинални гъбички
« Отговор #58 -: Декември 04, 2005, 13:58:38 pm »
Цитат на: tanja
... Първоначално се усъмних дали не е някаква алергична реакция от превръzките(ежедневни - подържам лична хигиена, но понякога след дълга употреба са въzможни алергични реакции)...

Възможно е да се чувстваш така точно от ежедневните превръзки. Аз имам подобна алергия от повечето. Най-нетърпимо ми действат ароматизираните. Явно ги обработват с някакви съставки, които не ми понасят. Ако се чувстваш по-добре без тях, значи е алергична реакция и по-добре не ги слагай или смени марката им. Дано проблема се разреши по този начин, отколкото да е нещо по-сериозно. Но все пак задължително е да си направиш и МБ.
Успех :) .
*
вагинални гъбички
« Отговор #59 -: Декември 04, 2005, 14:26:24 pm »
Не полzвам превръzките вече, а и оплаквания вече нямам. Но Ще проведа лечението. Ще настоявам zа МБ. НиЩо чудно да имам и алерията и "гадинките". Прочетох, че човек може да ги има и беz класическите симптоми.
Благодаря  bori_st!