0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

вагинални гъбички
« Отговор #60 -: Декември 04, 2005, 15:50:27 pm »
Таня написа:
Цитат
Искам да подчертая симптомите ми: НИКАКВО течение, само вънШна болка като от претриване и никакъв сърбеж. .....След прегледа обяснението, което ми даде моята лекарка бе, че нормално във влагалиЩето живеят раzлични бактерии, които при благоприятна средна се раzвиват. Получавало се при отслабване на имунната система. Нормално органиzма сам се "справял" със ситуацията и невинаги се налага медикаментоzно лечение. Но zа мое успокоение ми иzписа лекарствата.

Хайде и аз да кажа нещо, че поне съм пресен пример.Както сама си казала и в предния си постинг,има случаи когато няма никакви симпроми,но все пак при МИКРО излизат гадинки.Е,при мен стана точно така-нямах никакви симпроми на кандидата-каквито пише по дебелите книги-ама на микрото това излезе.Както ти е казала лекарката има бацилчета,чието наличие е нормално,но при приемане на антибиотици или слаба имунна система примерно броя им нараства и се налага лечение за да се върне към нормално допустимото ниво.Няма как да се докаже наличието им или не само с един обикновен преглед.Определено за мен е напълно задължително да направиш микро,преди да пиеш лекарства или да слагаш свещички без да знаеш за какво точно ги пиеш.Без микрото-всичко останало е експеримент със здравето ти и напразно дадени пари и загубено време.Направи го, за да ти е мирна главата и да си наясно с положението:)
*
вагинални гъбички
« Отговор #61 -: Декември 04, 2005, 16:32:36 pm »
Благодаря BLACK_ROSE,
Ще направя МБ. Дано всичко да е нормално  :) !
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
вагинални гъбички
« Отговор #62 -: Декември 04, 2005, 16:55:49 pm »
Ex, Таня, от десетнайстия постинг разбра какво искам да ти кажа ...
вагинални гъбички
« Отговор #63 -: Декември 04, 2005, 16:57:59 pm »
няма да се притесняваш таня-какъвто и да е резултата-поне ще си наясно с положението и ще знаеш какво и защо го правиш:)стискам палци всичко да не наред.
*
вагинални гъбички
« Отговор #64 -: Декември 05, 2005, 12:43:15 pm »
Благодаря момичета!
Трудно "увирам", ама zатова пък съм упорита... :lol:
*
вагинални гъбички
« Отговор #65 -: Декември 06, 2005, 19:25:05 pm »
Цитат на: tanja
Искам да подчертая симптомите ми: НИКАКВО течение, само вънШна болка като от претриване и никакъв сърбеж.


Преди време и аз имах същите симптоми. Нямах течение, даже бих казала, че имах пресушаване. След микробиология се оказа, че имам анаеробна инфекция.

Цитат на: tanja

Тъй като и в момента нямам никакви оплаквания, твърде вероятно е наистина органиzма сам да се е справил.

По принцип е възможно и организма сам да се справи, но за да си сигурна трябва да направиш микробилогия.
*
вагинални гъбички
« Отговор #66 -: Декември 06, 2005, 23:28:09 pm »
Да, Фауна, благодаря ти zа съвета. Няма да оставя неЩата така, на "сляпо", Ще си направя МБ. 8O
вагинални гъбички
« Отговор #67 -: Декември 21, 2005, 20:38:21 pm »
Здравейте момичета!

И аз имам гъбички от много време и няма спасение. :(  Опитах при различни гинеколози и бях много разочалована, защото всеки, когато разбереше за лечението, назначено ми от тези преди него, започваше да коментира колко некомпетентно са ме лекували (а това е адски неколегиално според мен), обаче и от неговото/нейното предписание също няма ефект. Вече три години продължавам да си ги "мъкна" гъбичките и взе да ми писва от "кадърни" гинеколози. Разбирам, че са упорито нещо тези гъби, ама поне да не ми обещават лекарите, че ще ме излекуват, защото още никой не е успял. :evil:
Междувременно се оказа и че имам срастване на яйчниците, но още не са ме гледали на ехограф (или на каквото там трябва да ме гледат), а при друг гинеколог не мога да отида, защото личната ми лекарка ми дава поименни направления за една и съща гинеколожка. Нямам възможност да отида на платен прием.
вагинални гъбички
« Отговор #68 -: Декември 21, 2005, 20:42:58 pm »
Цитат на: moonlight
Здравейте момичета!

И аз имам гъбички от много време и няма спасение. :(  Опитах при различни гинеколози и бях много разочалована, защото всеки, когато разбереше за лечението, назначено ми от тези преди него, започваше да коментира колко некомпетентно са ме лекували (а това е адски неколегиално според мен), обаче и от неговото/нейното предписание също няма ефект. Вече три години продължавам да си ги "мъкна" гъбичките и взе да ми писва от "кадърни" гинеколози. Разбирам, че са упорито нещо тези гъби, ама поне да не ми обещават лекарите, че ще ме излекуват, защото още никой не е успял. :evil:
Междувременно се оказа и че имам срастване на яйчниците, но още не са ме гледали на ехограф (или на каквото там трябва да ме гледат), а при друг гинеколог не мога да отида, защото личната ми лекарка ми дава поименни направления за една и съща гинеколожка. Нямам възможност да отида на платен прием.

Олеле, пуснала съм си мнението в друга тема по погрешка. :oops: Срам и безумие, не зная как е станало.:dontknow:  Извинявайте
*

    Anonymous

вагинални гъбички
« Отговор #69 -: Декември 21, 2005, 22:10:37 pm »
Цитат на: moonlight
Здравейте момичета!

 а при друг гинеколог не мога да отида, защото личната ми лекарка ми дава поименни направления за една и съща гинеколожка. Нямам възможност да отида на платен прием.


Това не е правилно, как може такова нещо. От как се помня мойто джипи и преднито и сегашното не искат дори да знаят къде ше ходя. Само ми дават направлението и аз си избира гинеколога. Цццццц що не си потърсиш правата!
*

    Anonymous

вагинални гъбички
« Отговор #70 -: Декември 21, 2005, 22:12:06 pm »
Цитат на: moonlight
Здравейте момичета!

 а при друг гинеколог не мога да отида, защото личната ми лекарка ми дава поименни направления за една и съща гинеколожка. Нямам възможност да отида на платен прием.


Това не е правилно, как може такова нещо. От как се помня мойто джипи и преднито и сегашното не искат дори да знаят къде ше ходя. Само ми дават направлението и аз си избира гинеколога. Цццццц що не си потърсиш правата!
*
вагинални гъбички
« Отговор #71 -: Февруари 01, 2006, 17:14:32 pm »
Здравейте, отдавна се оплаквам от сърбеж и щипене, кожата е за4ервена, страхотно възпалена и пр. Та реших да отида с направление на гинеколог. Та аз пия трети месец Клостил, но моя лекар не работи с касата и си викам, айде ще отида при друг да ме види и да вземем секрет, пък после ще се консултирам с моя лекар, защото му имам доверие. Добре, ама днес ме прегледаха и заключението явно беше гъби /без микр. изсл./, тъй като ле4ението е  Микомакс -табл. и Гиназол /ваг./, като тя вика споко правете си бебето и се лекувайте от гъби  8O . Хм, да ама мен ме е страх, а на нея не казах, че вземам Клостил, щото щеше да ме разпитвааааааааааааа. Ох объркана работа. Вие какво мислите, май да си отида при моя си лекар да го питама дори и с риск да го обидя, че съм ходила при друг???!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
вагинални гъбички
« Отговор #72 -: Февруари 01, 2006, 18:19:17 pm »
Моето мнение е да не стъпиш и при двете докторки, защото:
1. Първата -  изписала Клостила - хубаво го е изписала, но кво ще прави при регистрирана бременност. С какво ще те лекува от кандидата /ако е кандида , де/. То вярно и при бременност може да се появи кандида, но не се препоръчва лечение в първия триместър - стискаш зъбки и се почесваш... А цветна снимка преди клостила имаш ли? Защото ако нямаш е чиста загуба на шансове при хипотетичен вариант тъбите да се окажат напълно или частично непроходими.

2. Втората докторка -  не е взела микробиология. Общо взето кандидата се разпознава при обикновен преглед, защото по влагалищните стени се появяват бели налепи . Обаче кандидата много често се съпровожда от друга бактериална инфекция - коки, коли , трихомонацити и други гадинки. Май правилото беше - МБ , ако се изолира и друга патогенна флора, лекува се първо тя или наред с лечението с антибиотици се прави масирана атака и на гъбите.

Тва знам аз ...Не съм доктор, но не ми се струва правилно. Моето е само предположение и не приемай мнението ми за 100 % истина.
*
вагинални гъбички
« Отговор #73 -: Февруари 07, 2006, 14:53:21 pm »
Какво означава следната забележка при резултата от микробиология ;
"Изолират се единични колонии Кандида Албиканс".? От лабораторията ми казаха, че единичните колонии не са проблем, смисъл ,че май не е нужно да се лекувам.   8O   8O   8O
*
вагинални гъбички
« Отговор #74 -: Февруари 07, 2006, 15:56:49 pm »
Погледни ТУК
*
вагинални гъбички
« Отговор #75 -: Февруари 20, 2006, 13:28:48 pm »
Здражейте! Току що се регистрирах и правя проба.
*
вагинални гъбички
« Отговор #76 -: Февруари 20, 2006, 13:35:21 pm »
Добре дошла, Жасмин!  :welcome:
И дано не се задържиш дълго тук!  :D
*
вагинални гъбички
« Отговор #77 -: Февруари 20, 2006, 14:01:10 pm »
Благодаря! Дано!
вагинални гъбички
« Отговор #78 -: Февруари 21, 2006, 20:01:23 pm »
Пет години се лекувах от гъбички, които получих в резултат от антибиотици. Няма свещички, които да не съм си слагала, включително и глобули от Русия ми носиха, но без ефект. Излекувах се като си правих промивки със сребърна вода, пих 6 месеца алое, което изчиства червата и прополис.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
вагинални гъбички
« Отговор #79 -: Февруари 21, 2006, 20:36:17 pm »
Цитат на: marodidi
Пет години се лекувах от гъбички, които получих в резултат от антибиотици. Няма свещички, които да не съм си слагала, включително и глобули от Русия ми носиха, но без ефект. Излекувах се като си правих промивки със сребърна вода, пих 6 месеца алое, което изчиства червата и прополис.


А половинката? И тя ли се лекува?
В противен случай е омагьосан кръг.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум