0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #200 -: Ноември 16, 2011, 00:18:11 am »
Здравейте момичета.Аз от 25 години се боря с гъбички и досега не съм успяла.Стигам до заключение че ефикасно лекарство за излекуването им не е открито още.За облекчаване на положението за някой месец стават но не и за траен успех.В момента съм на предстартово инвитро но заради тея гадинки се влача вече трети месец и не мога да започна.Два месеца се лекувах от тях и в момента чакам да ми станат изследванията за да видим резултата.Когато попитах доктора няма ли да лекуваме и половинката ми той отговори че някога се е правело така защото медицината тогава не знаела че партньорите не пренасяли заразата.Сега било доказано научно.А от няколко години винаги са лекували само мен-особено в чужбина.Но както и да е.Много четох и слушах за тея пробиотици и как помагат на организма и особено за гъбички.Та днеска реших да си поръчам за да ги пробвам.Но имам едно въпросче.Могат ли по някакъв начин да повлияят за предстоящото ми инвитро.Ще кажете-питай доки.Но аз повече се доверявам на вас с всичкия опит който се е натрупал през годините отколкото на доки който ще отхвърли всичко което не е предписал той.Ако знаете нещо давайте акъли момичета.Благодаря ви.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: вагинални гъбички
« Отговор #201 -: Ноември 16, 2011, 05:50:20 am »
Много четох и слушах за тея пробиотици и как помагат на организма и особено за гъбички.Та днеска реших да си поръчам за да ги пробвам.Но имам едно въпросче.Могат ли по някакъв начин да повлияят за предстоящото ми инвитро.
Не, не могат да попречат. Пробиотиците са живи бактерии,от вид, който нормлано имаш в червата си - примерно на киселото мляко бактериите са пробиотици.



  
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #202 -: Ноември 17, 2011, 01:13:07 am »
Боби благодаря за отговора.И макар че тука не му е мястото на въпроса ми биха ли се повлияли от него други лекарства.В момента съм на противозачатъчни фолиева киселина и витамини за бремени.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: вагинални гъбички
« Отговор #203 -: Ноември 17, 2011, 01:47:52 am »
Боби благодаря за отговора.И макар че тука не му е мястото на въпроса ми биха ли се повлияли от него други лекарства.В момента съм на противозачатъчни фолиева киселина и витамини за бремени.
Не.Пробиотиците не влияят на нищо, освен да ти регулират червата.


  
Re: вагинални гъбички
« Отговор #204 -: Април 19, 2012, 07:19:59 am »
Здравейте,момичета.Някой ползвал ли е полижинакс?Питам,защото си слагам сега, и имам адски силно течение, а съм си слагала други и не е било чак толкова силно и искам да знам дали това е нормално при Полижинакса.Благодаря ви предварително и хубав ден
url=http://www.sestrenka.ru/lines/][/url]

Re: вагинални гъбички
« Отговор #205 -: Юли 12, 2012, 14:51:51 pm »
Течение имаш предвид, че лекарството изтича ли?
Ако е така, повечето глобули, които съм ползвала аз, са се изтичали доста, така че мисля че е нормално.
Re: вагинални гъбички
« Отговор #206 -: Март 18, 2013, 19:23:42 pm »
Здравейте момичета. Дълго време се борих с e.Coli и c.Albicans. Изчетох всички форуми, ходих при 5-6 гинеколога, но каквото и да правих те винаги се появяваха. С мъжът  ми спазвахме всички съвети стриктно - бельото перях само на ръка, после задължително го гладя, не нося прашки, не ползвахме никакви интимни гелове и двамата пиехме хапчета, мазахме си кремове, аз ползвах вагинални глоболи, правихме промивки, спряхме да ядем захар.
Сега не изчетох целия форум, защото последните ми няколко изследвания са чисти и мисля, че вече съм намерила нашето лечение. Когато видяхме ефектът, мъжът ми каза: от къде прочете, влез и напиши и сега като видях темата реших да споделя своя опит. На нас ни помогна Цитросепт. Знам, че при някои момичета не е помогнал, но според мен те не са били достатъчно упорити. Първия път го пихме три месеца, всеки ден и от време на време си правихме промивки като в преварена вода капваме няколко капки Цитросепт. Казвам първия път, защото после го спряхме, така преценихме, прекарахме цялото лято на морето, сега си го взехме профилактично и сме много щастливи. Животът ни се промени с появата и ИЗЧЕЗВАНЕТО на гъбичките. Надявам се да помогне и на други, цената му е малко висока, но по - рано като обикалях гинеколози не мисля, че съм давала по - малко пари, а и мисля, че това спокойствие си струва. Ако имате някакви въпроси пишете ми, на по - добре на E-mail, че тук може и да не го прочета.
Re: вагинални гъбички
« Отговор #207 -: Март 18, 2013, 19:29:17 pm »
Здравейте момичета.Аз от 25 години се боря с гъбички и досега не съм успяла.Стигам до заключение че ефикасно лекарство за излекуването им не е открито още.За облекчаване на положението за някой месец стават но не и за траен успех.В момента съм на предстартово инвитро но заради тея гадинки се влача вече трети месец и не мога да започна.Два месеца се лекувах от тях и в момента чакам да ми станат изследванията за да видим резултата.Когато попитах доктора няма ли да лекуваме и половинката ми той отговори че някога се е правело така защото медицината тогава не знаела че партньорите не пренасяли заразата.Сега било доказано научно.А от няколко години винаги са лекували само мен-особено в чужбина.Но както и да е.Много четох и слушах за тея пробиотици и как помагат на организма и особено за гъбички.Та днеска реших да си поръчам за да ги пробвам.Но имам едно въпросче.Могат ли по някакъв начин да повлияят за предстоящото ми инвитро.Ще кажете-питай доки.Но аз повече се доверявам на вас с всичкия опит който се е натрупал през годините отколкото на доки който ще отхвърли всичко което не е предписал той.Ако знаете нещо давайте акъли момичета.Благодаря ви.
Във връзка с партньора, когато си правих аз изследвания му направиха и на него изследване и му излезнаха както и при мен E.coli, даже при него имаше и в микробиологичното и в урината. При всяко лечение винаги е той е пиел нещо.
Re: вагинални гъбички
« Отговор #208 -: Март 18, 2013, 19:41:54 pm »
:)Успех мила ще ги пребориш !!!

Дано! А ти успя ли?
Кажете дали може да си правя някакви профилактични промивки от време на време?. Преди цикъл или след цикъл? Или ако усетя неразположение и че там долу нещо не е наред...
Знам, че трябва да е с преварена вода, но какво да сложа вътре? А дамския душ как да го дизенфекцирам? Веднъж го сварих и той се изкриви целия, видях му цаката  :D
Има много спорове за дамския душ, аз лично съм против, но съм чела, че може да се дезинфикцира с калиев перманганат или спирт ето я и статията : http://jenite.bg/%D0%94%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D1%83%D1%88-%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B8_l.a_i.127879.html
Re: вагинални гъбички
« Отговор #209 -: Април 07, 2013, 20:00:15 pm »
Здравейте момичета,

и аз да се запиша в тази темичка. Охх тези упорити гъбички. Вече 4-5 г стана, както се мъча с тях. Сега с моя приятел правим бебе и ми предстои да пия клостилбегит, но в момента имам пак гъбички. Доктора ми изписа гиназол /вагинален крем/ еднократно, на 1-ви и 3-ти ден по 1 капсула кандизол 150 мг. Никакъв ефект, даже като почнах лечението нямах течение а сега вече е обилно. Утре ще ходя пак на преглед и ще бастоявам за микробиология и антибиограма, ако излезе нещо на посявката. А да попитам Трихомони и хламиди могат ли да се видят при микро или трябва кръв да се взема.

Ноември месец изкарах една вирусна инфекция в следствие на което понижен имунитет и познайте невероятна кандидоза. Тогава гинеколога ми предписа 3 дена 2 х 1 т фунголон от 150 мг и клотримазол глобули. Имаше невероятен ефект. След това трябваше 3 месеца да слагам Лактажин, но тъй като аз още на 1-вия се почувствах много добре ги слагах само 1 месец. Та от ноември чак сега се появиха пак гъбичките, почти 5 месеца.
Много се притеснявам с тоя клостил да не се появят пак гъби. Дали може докато го пия да вземам и някакви противогъбични хапчета и да правим и бебе?


Re: вагинални гъбички
« Отговор #210 -: Април 09, 2013, 09:24:16 am »
draga_d,нещо не разбрах-лекувате гъбички,без да е направена микробиология,така ли?И как докторът реши,че са гъбички,на око?Това е несериозно.Щом плановете са за бебе,първо изчистете проблемите.По въпроса с Клостилбегита-той се назначава,ако няма проблем с тръбите.Правена ли ти е цветна снимка?
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #211 -: Април 09, 2013, 09:54:01 am »
За хламидиите ще трябва да се направи кръвно изследване. Не може да се установи чрез микробиология.

Re: вагинални гъбички
« Отговор #212 -: Април 13, 2013, 12:35:17 pm »
Здравейте момичета,

Излязоха резултатите от микробиологията. Няма никакъв растеж, нито бактерии, нито гъбички. Попитах доки как посявката е стерилна а имам гъбички и той ми обясни, че когато колониите на гъбичките са малко като количество не излизат на микробиология. Каза да продължавам с макмирор-а, защото го почнахме преди резултата и после можело евентуално 3 месеца след цикъл по 10 дена да слагам вагинално Лактажин за подобряване стените на влагалището и да стане по устойчиво към бактерии и микози.
На някоя от вас случвало ли се е да я лекуват за гъбички, а на посявката да няма нищо, как ви звучи това.
Аз искам да съм спокойна че всичко ми е наред защото тези дни чакам МЦ и на 3-ти ден почвам клостилбегит, а от 15 ден дуфастон!

Мерси на тези, които ще ми отговорят  :D


Re: вагинални гъбички
« Отговор #213 -: Април 24, 2013, 15:20:10 pm »
момичета, аз гъбичките ги трепам с Микомакс, едно хапче и си решавам проблемите
Re: вагинални гъбички
« Отговор #214 -: Април 24, 2013, 16:07:32 pm »
Привет!
Аз също от доста години се занимавам с тези приятелчета.При вече е хроничен вагинит и си ги получавам редовно/няма година която да пропусна.По принцип добре ми действат Макмирор глобули и Дифлукан поне 2-3 месеца еднократно.За предпазване когато съм на АБ пия пробиотик + 1 хапче Дифлукан




Re: вагинални гъбички
« Отговор #215 -: Май 12, 2013, 21:56:34 pm »
Здравейте и от мен.
Преди няколко дни в микробиологията ми се изолира протеус мирабилис при подготовка за цветна снимка.Разбира се след резултата я отложи лекаря и назначи терапия на мен и на мъжа ми.Лечението е 7 дни ,но се чудя след колко време най-рано мога да направя реална контрола за да се види дали съм изчистена?