0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #100 -: Юни 25, 2007, 07:57:28 am »
Скоро ми откриха микоплазма. Проведох лечение с 3 антибиотика. Искам да попитам тези които са минали по този път възможно ли е партньора да няма микоплазма. Ако няма трябва ли задължително и той да пие антибиотици? Гинекологът ми ми каза че имам сраствания и те са резултат от стари нелекувани инфекции, въпреки че си ходих често явно при неподходящи негови колеги, които ми откриха през всичките години само гъбички и веднъж Кандида и коки, но са лекувани. Както и да е много съм обезпокоена от тази микоплазма - казва ми сегашния лекар, че след като нищо друго не се изолира като проблем, то тази микоплазма е причината и по развитието на срастваният я имам от 3г поне. Не зная дали имам сраствания в тръбичките. Казва ми че това можело да се установи само при лапароскопия. Искам да ви попитам - наистина ли могат да се виждат срастванията при преглед?  Най-после в живота ми има свестен мъж и да искаме дечица. Още не сме пробвали заради други процедури и житейски грижи а сега и тази микоплазма. Чудя се дали не ме карат да правя излишни неща. По принцип вече не вярвам на никой лекар, макар че имам основания да си променя мнението от последния. Но аз му казах че не вярвам и на лабораторните изследвания - миналата година ми излезе лабораторно изследване - Хипатит С - от лабораторията в 17-та поликлиника (зад малък Градски театър), което е страшна диагноза !!! Два дни не знам как изживях, след като повторихме изследванията с моя човек с Елайза метод - и се оказаха отрицателни. А лаборантката от 17-та поликлиника - възпитана жена, но не бе ме уведомила че в същност работят с консумативи, които в Европа се използвали само за следене на вече ДОКАЗАНИ диагнози, и че резултата можел да дава както фалшиво положителни, така и фалшиво отрицателни - всичко това ми сподели след като имах резултатите от другия метод и ... така много се съмнявам и за наличие на тази микоплазма но вече минах през антибиотиците. Аз също си имам проблем с цистита още от началото на водене на полов живот. При първия случай един некадърник не ме лекува с антибиотици и резултата е хронични проявления. За радост тогава се сетих да пия мечо грозде и имаше добър ефект. Та след много години мъки - ето какво помага при първо проявление е добре да се вземе: Уростим - българко лекарство на билкова основа - но има ефект - първия и втория път- играе ролята на ваксина. Задължително е през зимния период много пазене, лимони и мед всяка сутрин. Имам частични подобрения - т.е все по-радко проявление. Много ми помагаха (освен медикаментите)и таблетките на д-р Тошков. Ето и какво ми препоръча, но кьсничко попаднах на нея (тази зима) - доц. Райна Робева - останах доста доволна от професионализма и отношението й, и така: Да се редуват през месец:
Чай липа
Хвощ
Билки Ламбрев
Чай Kioney
Neorenal(Rowatinex) 3*1
Дано съм помогнала на накой :)
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #101 -: Юни 25, 2007, 10:19:44 am »
Здравей Evia! Незнам какво да направиш в случая, но аз бих направила повторно изследване, ако се съмнявам в сегашното. По принцип всички инфекции, предавани по полов път се лекуват и от двамата партньори, не и когато са гъбички в следствие на антибиотик, разбира се. Не съм и запозната за твоя случай как трябва да се постъпи - попитай лекаря, той ще ти каже най-точно. А и не винаги, но често продължителните инфекции водят до сраствания. Съжалявам мила, но пък това има начин да го провериш и най-важното - не е задължително да има сраствания. Дано ти си от тези изключения, при които няма! Успех и търпение ти желая!
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #102 -: Юни 25, 2007, 20:13:07 pm »
Благодаря за отговора. Лекарят ми каза че независимо дали имам или не микоплазма задъжително заради нелекуваните стари инфекции трябва да мина през курса с антибиотици. Така че доверих му се въпреки споделеното пред него че искам да повторя изследването. Не е ясно дали има сраствания в тръбичките поне на това се надявам да няма. Може би ще се реша на изследване с течност ли как се правело. Но струвало кьм 200 лв? Така ли е? Има ли алтернативи. Не че са страшно много 200 лв но са си парички а и като се дават на всеки преглед не по-малко от 25 нарастват сумите, но на вас ли да се оплаквам за това ... само питам за възмоности и качество разбира се на резултата.
Re: вагинални гъбички
« Отговор #103 -: Юни 25, 2007, 20:51:54 pm »
Не зная дали имам сраствания в тръбичките. Казва ми че това можело да се установи само при лапароскопия. Искам да ви попитам - наистина ли могат да се виждат срастванията при преглед? 
 При обикновен преглед не може да се установи дали имаш сраствания , или не. За  целта се правят тестове за проверка проходимостта на тръбите :  хидротубация -  използва се течност ;  персуфлация - при която се използва газ  и цветна снимка -  използва се контрастно вещество .    Вкарва се и известно количество антибиотик , за да се предотвратят инфекции . Много често , когато срастванията са малки , те се отстраняват при самата проверка на проходимостта.
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #104 -: Март 26, 2008, 12:09:07 pm »
Момичета какви са симптомите на вагиналните гъбички ???
DSC00102
*

    meri_djein

  • *
  • 47
  • това което не ни убива ни прави по силни
Re: вагинални гъбички
« Отговор #105 -: Март 26, 2008, 14:18:58 pm »
сърбеж,течение,и гъбички.много са упорити  и гадни
Ден преди раждането си дете попитало Бог:Не знам защо ще се появя натози свят?Какво трябва да правя?Бог отговорил:Ще ти подаря ангел, който винаги ще е с теб.Той всичко ще ти обясни.Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?Ангелът ще те научи на своя език.Той ще те пази.А как е името на този мой ангел?Не е важно как се казва, той има много имена.Ти ще го наричаш Мамо




любовта.url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vesielina][/url]
Re: вагинални гъбички
« Отговор #106 -: Май 16, 2008, 17:56:17 pm »
zdraveite, ne znam dali tova e pravilnata tema, zashtoto sum muz, no vidiah, 4e govorite za t.nar. gubi4ki.

partniorkata mi polu4i t.nar. bialo te4enie
napravih si mikrobiologia na eiakulat, eto i rezultatite:

 Изследване на патогенни микроорганизми (аеробни) - Не се изолират
 Изследване за Трихомони - Отрицателен
 Изследване за Гонорея - Отрицателен
 Изследване за Mycoplasma hominis - Отрицателен
 Изследване за Ureaplasma urealiticum - Отрицателен
 Изследване за Candida - Не се изолира Candida spp.
 Микроскопски препарат - единични левкоцити

ta vaprosa mi e ako moze da mi raztalkuvate kakvi sa tezi edini4ni levkociti, moze li te da sa pri4initel na problemite i.
 
 
Re: вагинални гъбички
« Отговор #107 -: Май 17, 2008, 12:38:17 pm »
Здравейте,

Аз се отървах от упоритите гъби преди години, като изгоних тогавашния ми партньор, който ми ги е носил след всяко лечение най-вероятно от други девойки. Да чукна на дърво, не са се появявали. Моя близка имаше същият проблем и ми си похвали, че са й изписали много ефикасно лекарство. Звъннах й да я питам преди малко какво е то. Каза ми, че се казва Флукорик и се пие само през устата. Него пробвахте ли го?
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #108 -: Май 17, 2008, 15:36:58 pm »
Пъривят път за гъбички ми изписаха Глобули Клотримезол както и същият крем за мазане и Антибиотик низорал , а 2 път Далацин и Фунголон с глобули Флажил.
Re: вагинални гъбички
« Отговор #109 -: Май 17, 2008, 22:35:07 pm »
zdraveite, ne znam dali tova e pravilnata tema, zashtoto sum muz, no vidiah, 4e govorite za t.nar. gubi4ki.

partniorkata mi polu4i t.nar. bialo te4enie
napravih si mikrobiologia na eiakulat, eto i rezultatite:

 Изследване на патогенни микроорганизми (аеробни) - Не се изолират
 Изследване за Трихомони - Отрицателен
 Изследване за Гонорея - Отрицателен
 Изследване за Mycoplasma hominis - Отрицателен
 Изследване за Ureaplasma urealiticum - Отрицателен
 Изследване за Candida - Не се изолира Candida spp.
 Микроскопски препарат - единични левкоцити

ta vaprosa mi e ako moze da mi raztalkuvate kakvi sa tezi edini4ni levkociti, moze li te da sa pri4initel na problemite i.
 
 

А твоята приятелка направи ли си микробиология?Левкоцитите са бели кръвни телца,които се борят с микробите и предпазват от инфекции.При теб не са завишени и не мисля,че има място за притеснение.Мисля,че ти няма за какво да се тревожиш,но приятелката ти трябва да отиде на лекар и вече той ще прецени какъв е проблема,ако изобщо има такъв.  :P  Успех
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: вагинални гъбички
« Отговор #110 -: Май 17, 2008, 23:08:58 pm »
преди една година получих гъбички след лечение с антибиотик-пеницилин за отекъл мъдрец.Махнах ги само с промивки с йод-1 ч.л. на литър вода,смрадлика и сода бикарбонат.поотделно разбира се, 8).около седмица.А и тука без рецепта има само МОНИСТАТ.(сащ)
през това време не правите секс,защото иначе ще си ги предавате като пинк-понк.А и секса е болезнен....
Re: вагинални гъбички
« Отговор #111 -: Май 17, 2008, 23:25:03 pm »
преди една година получих гъбички след лечение с антибиотик-пеницилин за отекъл мъдрец.Махнах ги само с промивки с йод-1 ч.л. на литър вода,смрадлика и сода бикарбонат.поотделно разбира се, 8).около седмица.А и тука без рецепта има само МОНИСТАТ.(сащ)
през това време не правите секс,защото иначе ще си ги предавате като пинк-понк.А и секса е болезнен....

Daniski, извини ме, че ще ти опонирам, но в никакъв случай не бих препоръчала на което и да било момиче да си прави вагинални промивки, камо ли с такива силни препарати като йод и сода. Промивките крият риска от увреждане на маточната лигавица, особено йода, който гори. Предполагам, че секса при теб е бил болезнен точно поради тази причина. Веднъж увредена маточната лигавица, ако не зарастне може да се образува раничка и лечението на гъбички да прерастне в по-сериозно. Неслучайно поне в БГ всички гинеколози отхвърлят вагиналните промивки, особено тези, които си правим сами. А иначе знам, че е трудно при теб със свободната покупка на лекарства. И аз живях там известно време и сега пращам лекарства с колет на братовчедка ми, която си остана там. По-добре помоли някой от близките ти да ти изпраща изпитани медикаменти от БГ, отколкото да предприемаш опасни самолечения.
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #112 -: Август 04, 2008, 18:51:31 pm »
Здравейте :DИскам да попитам,бактериална вагиноза и вагинални гъбички,едно и също ли е? :oops:
Аз съм с бактериална вагиноза,която лекувам с Флажил.Преди нея бях с Кандида,която излекувах миналото лято.
Някой знае ли колко време след лечението с Флажил можем да подновим опитите за забременяване?
Re: вагинални гъбички
« Отговор #113 -: Ноември 22, 2008, 20:27:03 pm »
Здравейте :DИскам да попитам,бактериална вагиноза и вагинални гъбички,едно и също ли е? :oops:
Аз съм с бактериална вагиноза,която лекувам с Флажил.Преди нея бях с Кандида,която излекувах миналото лято.
Някой знае ли колко време след лечението с Флажил можем да подновим опитите за забременяване?
zdravei,bakterialnata vaginoza e lipsa na dobri bakterii vav vaginata kato laktobacili kato nai 4esto tova se polu4ava ot vaginalni promivki  toest nqma6 za6tita naru6eno ti e ph_to le4enieto e preparati s laktobazili i urostimulanti
Re: вагинални гъбички
« Отговор #114 -: Ноември 30, 2008, 17:41:28 pm »
bla_bla какво ще рече уростимуланти. Наскоро се лекувах от е-коли и кандида, но без промяна при контролната микробиология. Преди тях се лекувах от други гадини. Сега правя промивки с смрадлика и флоражин. Заради тия гадини неможем да предприемем никакви процедури за зачеване, така че всякакви съвети ще ми бъдат от полза. Благодаря Ви.
Re: вагинални гъбички
« Отговор #115 -: Ноември 30, 2008, 18:15:01 pm »
Много добре правиш, трябва да си подсилиш лактобацилите. По-принцип е добре когато се прави паралелно с другото лечение, не едно след друго.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: вагинални гъбички
« Отговор #116 -: Ноември 30, 2008, 18:38:17 pm »
Благодаря за отговора а как е по добре да се правят едновременно смрадлика и след това флоражин или да има някаква последователност като дни или... Взела съм си и овули на флоражин и понеже това е по моя самоинициатива не съм сигурна колко време и в каква последователност да ги правя тия неща. Иначе доктора ми каза да си правя промивки със смрадлика в продължение на един цикъл, но това няма ли да доведе пак до нарушена флора на влагалището. В момента съм доста объркана защото се лекувам от 3 месеца и без резултат и наистина незная какво още да направя.
Re: вагинални гъбички
« Отговор #117 -: Ноември 30, 2008, 18:57:57 pm »
Благодаря за отговора а как е по добре да се правят едновременно смрадлика и след това флоражин или да има някаква последователност като дни или... Взела съм си и овули на флоражин и понеже това е по моя самоинициатива не съм сигурна колко време и в каква последователност да ги правя тия неща. Иначе доктора ми каза да си правя промивки със смрадлика в продължение на един цикъл, но това няма ли да доведе пак до нарушена флора на влагалището. В момента съм доста объркана защото се лекувам от 3 месеца и без резултат и наистина незная какво още да направя.
Аз ще ти кажа аз как правех,редно е като вечер си сложиш глобулките,на сутринта си прави промивката сьс смрадлика(найстина тя доста помага),аз дори е смесвах и с лайка,но цял цикьл май наистина е много :ask:
http:
*

    cecimama

Re: вагинални гъбички
« Отговор #118 -: Януари 10, 2009, 18:25:17 pm »
zdraveite na vsi4ki koito imat moia problem s vaginalnite gabi4ki.az se borja s tjax ve4e 12 godini .za sagalenie do sega ne sam otkrila lek.pila sam kakvo li ne,slagala sam globuli,pila sam xap4eta,promivki no rezultat nikakav.do kato  predi njakolko dena  sre6nax v edi forumv koito se govor6e za edna srebarna voda kojato mnogo pomagala.az re6ix da probvam i s neja.eto saita.http://arcol.hit.bg/.koito iska moge da go pro4ete.az mnogo se zapalix i si vzex ot tova "4udo "taka da se kage.6te vi pi6a ako  ima rezultat.uspex na vsi4ki. :D
Re: вагинални гъбички
« Отговор #119 -: Януари 10, 2009, 22:44:33 pm »