0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Д-р Десислава Тачева е родена на 11 април 1970 г. в гр. София. През 1995 г. получава магистърска степен от Биологически факултет на Софийски Университет “Св. Климент Охридски”. През 2001 г. придобива образователната и научна степен Доктор по научната специалност “Ембриология”, въз основа на защитена дисертация на тема: “Оплождане in vitro на човешки ооцити и оптимизиране на условията за култивиране на ембриони”.
Специализирала е в областта на човешката ембриология и съвременните репродуктивни технологии в Медицински Университет, гр. Любек, Германия, Института по репродуктивна медицина и IVF “Маркес”, гр. Барселона, Испания, Университетска болница "Херлев", гр.Копенхаген, Дания, Институт "Biogenesi", гр. Монца, Италия.
Член е на Европейската асоциация по човешка репродукция и ембриология (ESHRE).
Хоноруван преподавател към Катедра по Цитология, Хистология и Ембриология, СУ “Св. Климент Охридски”.


Здравейте момичета,
Поздравления за прекрасния сайт! За мен е удоволствие да бъда сред вас и заедно да преодолеем проблемите, които ви вълнуват и тревожат. Ще се постарая да бъда максимално полезна и да отговарям на въпросите ви в рамките на няколко дни.
Желая ви много красиви мигове с настъпващата  пролет.
Успех!
Д-р Тачева
« Последна редакция: Април 14, 2007, 00:30:31 am от jam »
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Добре дошла, д-р Тачева. :lol:
Благодаря ти за отзивчивостта и помощта.
Успех. :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
добре дошла в нашия сайт, д-р Тачева, и благодаря за желанието да ни помагате!
попътен вятър на новата тема!  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Добре дошла д-р Тачева!
 :)
Д-р Тачева, радвам се да Ви видя тук!
*
Добре дошла д-р Тачева :D
Добре дошла д-р Тачева! Благодаря Ви за вашата всеотдайност и желание да ни помогнете
*
Благодаря ви д-р Тачева затова,че сте сред нас и за готовността ви да ни помагате!И аз ви поздравявам с добре дошла!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Добре дошла, д-р Тачева.
Благодаря ви  за отзивчивостта и помощта!!! :D :D :D
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Ехааа и аз съм приятно изненадана. :D
Поздрави и от мен, д-р Тачева!
Успех!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Много хубава идея да бъдете сред нас! И аз ви приветствам и благодаря! Успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Добре дошла д-р Тачева :D
Възхищавам се на всеотдайността на хора като Вас, като д-р Даскалова, д-р Даскалов и birdie.
Да си лекар е много певече от това, да имаш познания и практика.
И вие тук го доказвате.
Радвам се, че сте сред нас! :thankyousign:
Добре дошла, д-р Тачева  :D
Аз бих искала да попитам какво е Вашето мнение за трансфера на бластоцисти? Според Вас има ли по-голям шанс за настъпване на бременност от трансфера на трети ден?

Предварително благодаря!

lb2f
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Здравейте д-р Тачева и благодаря за отзивчивостта!

Бих искала да Ви попитам за мнението Ви относно ЕТ на втори и ЕТ на трети ден.
Конкретно в нашия случай се получи така:
Аспирирани 16 яйциклетки, 15 оплодени /икси/;
ден втори - всички бяха разделени на 4;
ЕТ на 2 ден. Трансфера беше труден /защипване на шийката/ и Доктора предложи втори ЕТ на 5 ден, върнахме 3 бластоциста.
Срещам информация че трансфер на фаза 4А е с най-малка успеваемост и в повечето световни клиники не се препоръчва, та въпроса ми е след като ембрионите са ни с потенциал, дали трансфера на 3 ден не е по-подходящ в нашия случай спрямо такъв на втори ден?
Влагодаря Ви за отделеното внимание!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Добре дошла, д-р Тачева.
Голямо БЛАГОДАРЯ за желанието да помогнете.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Добре дошла, д-р Тачева.  :flower:

Радвам се, че ще бъдете с нас.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Добре дошла, д-р Тачева  :D
Аз бих искала да попитам какво е Вашето мнение за трансфера на бластоцисти? Според Вас има ли по-голям шанс за настъпване на бременност от трансфера на трети ден?

Предварително благодаря!

Здравейте,
Основното и най-голямо предимство при ембриотрансфер на стадий бластоцист е редуциране на риска от многоплодна бременност, поради малкия брой трансферирани ембриони – 2, а в повечето случаи – и само един. За съжаление, обаче, научно е доказано, че дългото култивиране на ембрионите не „отсява“ само тези, които са с нормален генетичен код. Моето мнение е, че е необходим индивидуален подход за всеки пациент, в зависимост от неговата възраст, морфологията на аспирираните яйцеклетки, % оплождане, броя и качеството на получените ембриони. Когато всички тези фактори бъдат взети под внимание, заедно с данните от стимулационния протокол, тогава би могло да се реши при кой транфер (на ранно делящо се ембрио или бластоцист) пациентката има по-голям шанс не само за реализиране на бременност, но и за раждане на живо и здраво дете.
*
Здравейте д-р Тачева и благодаря за отзивчивостта!

Бих искала да Ви попитам за мнението Ви относно ЕТ на втори и ЕТ на трети ден.
Конкретно в нашия случай се получи така:
Аспирирани 16 яйциклетки, 15 оплодени /икси/;
ден втори - всички бяха разделени на 4;
ЕТ на 2 ден. Трансфера беше труден /защипване на шийката/ и Доктора предложи втори ЕТ на 5 ден, върнахме 3 бластоциста.
Срещам информация че трансфер на фаза 4А е с най-малка успеваемост и в повечето световни клиники не се препоръчва, та въпроса ми е след като ембрионите са ни с потенциал, дали трансфера на 3 ден не е по-подходящ в нашия случай спрямо такъв на втори ден?
Влагодаря Ви за отделеното внимание!
Здравейте,
За мен е странен подхода за двоен ембриотрансфер (2-ри и 5-ти ден). В световната практика не се толерира подобно поведение. Не съществува статистически достоверна разлика в процента на реализираните бременности след трансфер на ембриони на 2-ри и 3-ти ден. Конкретно за Вашия случай - при еднакво качество на всички ембриони на 2-ри ден, аз бих препоръчала ембриотрансфер на по-късен стадий, с цел селекция на ембрионите.  При съмнение за труден трансфер се използват специални катетри, за да се  избегне „защипването“ с двузъбец, което намалява в пъти успеваемостта на процедурата.
Добре дошла, д-р Тачева!
Предстои ни първи опит ICSI. По предписание на андролога, трябва да е по метода MESA. При биопсията се установи, че имаме живи сперматозоиди, но доколкото знам те не са окачествявани. В клиниката  по стерилитет ни казаха, че ако при новата операция се намерят достатъчно сперматозоиди, част от тях могат да се замразят "в капка" за следващи процедури. Не мога да намеря информация относно този метод на замразяване. Трябва ли все пак да има някакво минимално количество сперматозоиди за да се премине към него? Притеснявам се, че самата операция е травмираща и има известни рискове при възстановяването на мъжа.
Благодаря Ви за вниманието!
Д-р Тачева, благодаря Ви, че сте тук!  :youwoman:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika