0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #240 -: Май 17, 2017, 22:47:52 pm »
Хахаха почудих се и реших, че съм забравила, то и аватара подвеждащ  :lol:

Благодарности за известията! Който и да се е погрижил за мен е добър човек. Ще го черпя една студена бира  :D
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #241 -: Май 18, 2017, 08:24:46 am »
Кати, всяко дете стачкува по някакъв начин като започне на ясла.В началото след като вземех Моника от ясла носех шише с вода и мъфин или кекс за хапване.Беше като озверяла.Това продължи около месец и край, като с магическа пръчка.

Имам въпрос.Вашите деца пият ли вечер мляко от шише?Моника беше спряла да пие(кисело мляко с бисквита и вода и давах аз), но от известно време се тръшка реве и и дадох пак.От тук започна да се напикава нощем и въобще голям регрес.Не мога да преценя нещо преживява ли, какъв и е проблема.

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #242 -: Май 18, 2017, 09:26:26 am »
Моята пък периодично си влиза в някакви стачки, нищо , че не е в началото и не е имала проблеми с адаптации. И всеки път си мисля, че е изчерпала репертоара, ама не.
Маги, все още давам вечер, много малко. Нора без шишето не заспива. Но от месец  само го прегръща без да пие. Точно снощи се кандърдисвахме и пак не успях. Вече ще й давам само боядисана от АМ топла вода. Сутрин още преди да си е отворила очите  и "млякУ"  и пак давам едно 50тина мл. от които я изпие половината, я не.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #243 -: Май 18, 2017, 13:12:14 pm »
Вече сме по-добре с пиенето на вода. Аз я изпращам с шишето й. Така искат от яслата. Малко мрънка сутрин, но не е чак такава драма.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #244 -: Май 18, 2017, 15:31:18 pm »
И в нашата ясла в началото си носехме шишетата - надписани, но в един момент директорката прекрати тази практика. Моите вече са големи и могат да пият от чаша, но имам сериозно подозрение, че никак не пият вода там. Не се сещат да си поискат, а едва ли някой ще ги пита. Затова вечер изпиват повече вода, а като цяло ми се струва, че изпиват малко за деня.

Маги, нямам конкретен опит с пиенето на мляко преди лягане, но киселото мляко има диуретичен ефект :). Аз затова избягвам да им давам кисело мляко късно вечер, въпреки че много обичат.

Знам, че не е за тази тема, ама ми направи добро впечатление новината за неограничения брой опити ин витро. Дано не се изкриви по някакъв начин хубавата идея.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #245 -: Май 18, 2017, 15:52:37 pm »
Ние никога не сме носили шишета.Не е позволено тук.Само биберони се внасят.Моника се научи да пие там от чаша и си иска.В началото не, но сега вече ходи и иска вода.

За ин витрото не е неограничен, а са 4 броя до колкото чета.Ама то трябва да си поне факир, за да разбереш какво има в предвид премиера.И сега излезе и го изплю това, а реално нищо не е направено.Трябва нормативни промени да се правят най-малкото.

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #246 -: Май 18, 2017, 16:01:53 pm »
Хехехе, това им е номерът на политиците - да представят пожеланията за факти. От репортажа по ТВ вчера останах с впечатлението, че правителството предвижда опитите да са неограничен брой, но зависи от конкретния репродуктивен проблем и е по преценка на лекаря. Разбира се, всичко е още "ще" и предстои да променят правилника за работа на Фонда, а и не само него. Дано да не си останат само с добрите пред-следизборни намерения.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #247 -: Май 20, 2017, 09:30:25 am »
Ние също можем да пием от чашка, но от яслята казаха шише и аз нося шише.
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #248 -: Май 20, 2017, 10:18:41 am »
Здравейте  :P

Ние си направихме големи планове за днес - първо театър, после зоологическа градина, но уви, събуди се в 6.15 ч с повръщане. Засега не е повторил и дори хапна малко и пи сок от бъз, та дано само с това се приключи.

В яслата Дани първо ходеше с негово шише със сламка, но после го научиха с чашка и вече не носихме шише.

Маги, Дани отдавна не пие мляко. На 2 г. му го спряхме заради зъбите и оттогава не е пил. Той не пие също нито прясно мляко, нито айрян. Кара на билкови чайчета с мед и му купуваме от соковете на Хармоника, които се разреждат с вода (черен бъз, бял бъз, рози). Навън пие и от обикновените сокове. За съжаление пие съвсем малко вода. Основно вечер като си легне. Когато му се припишка вечер се буди и си казва.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #249 -: Май 20, 2017, 13:41:00 pm »
Ох Усмивки, колко се мъча да я науча да пие чай, не е истина.Аз зимата пия, вижда ме и пак върти глава.Иначе и сок от бял бъз имаме домашен и от малини, не го иска и това е.Ако ще е нещо за пиене е мляко(всякакво), вода или купешки сок.Е накрая остава на вода :) при баба на сок, а сега лятото и много айрян пие.

Ние днес успяхме да излезем да поиграе.Личи си, че пораства обаче.Заиграва се с другите деца, изсмислят си игри, търсят се.Не е онова безцелно тичане и викане от преди 1 година.

Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #250 -: Май 20, 2017, 14:00:00 pm »
И аз искам да го науча на айрян, но не го харесва, въпреки че яде кисело мляко.

Ние днес успяхме да излезем да поиграе.Личи си, че пораства обаче.Заиграва се с другите деца, изсмислят си игри, търсят се.Не е онова безцелно тичане и викане от преди 1 година.
Дааа, и при нас така  :P
Заформиха се 4-5 деца компания и само се търсят. Карат заедно колелета в двора на училището до нашия блок основно.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #251 -: Май 20, 2017, 14:35:03 pm »
Карат, кой каквото има, гонят се, играят с едни животни пластмасови. Абе промяната е голяма.Миналата година само си дърпаха играчките и ревяха, трябваше ни по половин час всеки ден, за да ги усмирим.Сега чак се търсят и се сърдят като си тръгваме.Има еволюция  :lol:

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #252 -: Май 20, 2017, 20:10:37 pm »
Има еволюция  :lol:
Хаха, даа, а най-хубавото е, че мама може да поседне на пейката, не да търчи като изоглавена след "свободния електрон". Нещо, което на мен лично до скоро ми изглеждаше като химера.
« Последна редакция: Май 20, 2017, 20:29:52 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #253 -: Май 21, 2017, 01:56:42 am »
Маги, какъв ти е зорът да пие Моника чай? И моите не пият, освен ако не пием ние през зимата (пия чай, ако ми е много студено или съм болна. Иначе не.). Затова пък млякото го пият като вода, което също не смятам за толкова добре. Като са жадни, да пият водя, не да се наливат с мляко! Купувам био мляко, но все пак.

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #254 -: Май 21, 2017, 08:48:52 am »
Защото зимата, дори като е болна отказва. Не за нещо друго, а той помага. Отделно имаме и домашен липов чай и от лайка. Иначе и аз не давам много мляко, вода се пие при мен.

Авалон, и ние сме хора вече :)

Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #255 -: Май 21, 2017, 09:02:53 am »
Даааа, дори Дани ми вика: "Ти стой тук", за да не ходя след него като тръгне нанякъде с другите деца  :lol:

Днес времето е лошо и сме планирали фризьор, театър (че нали вчера не успяхме) и Икеа. Искам да му взема онзи статив за рисуване. Много съм го харесала отдавна.
За 1 юни взехме един малък батут и сега стои в багажника на колата, за да не го намери  :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #256 -: Май 21, 2017, 23:35:10 pm »
Маги, и моите не пият чай. Предлагам им - болни, здрави, като не искат, не мога да го накарам насила. Добре, че вече не боледуват (големият беше болен тази седмица и оздравя точно за един ден). Е, ако сложа малко мед, може и да се излъжат, но не е сигурно.

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #257 -: Май 22, 2017, 13:15:22 pm »
Даааа, дори Дани ми вика: "Ти стой тук", за да не ходя след него като тръгне нанякъде с другите деца  :lol:

Днес времето е лошо и сме планирали фризьор, театър (че нали вчера не успяхме) и Икеа. Искам да му взема онзи статив за рисуване. Много съм го харесала отдавна.
За 1 юни взехме един малък батут и сега стои в багажника на колата, за да не го намери  :lol:

Здравей Смайли, откъде го взехте този батут? Колко струва? И аз се чудя, дали да взема нещо такова на дъщеря ми.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #258 -: Май 22, 2017, 16:25:45 pm »
.Аз не чета едно към едни, интерпретирам, защото има думи, който те надали ще разберат.
Aз редовно  така правех  , и сега така правя - според текста  , така че да му е по -ясно и разбираемо .
Проблема е , когато друг започне да чете  -дядо му веднъж чете нещо и Калоян го поправя , че не било така  -ама то така си пише , дядото вярно чете и  изпадна  в недоумение .


Маги, какъв ти е зорът да пие Моника чай? И моите не пият, освен ако не пием ние през зимата (пия чай, ако ми е много студено или съм болна. Иначе не.). Затова пък млякото го пият като вода, което също не смятам за толкова добре. Като са жадни, да пият водя, не да се наливат с мляко! Купувам био мляко, но все пак.
Ние у дома много обичаме чай -  и  Калоян и  той пие , така че  те следват нас  -  донякъде  разбира се . Защо ли бойкотира месото  , не знам  -  задъвква му се и това е ...


Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #259 -: Май 23, 2017, 08:14:07 am »
Кати, ето такъв взехме. Исках да е малък, защото първо ще се ползва в апартамента, а като му омръзне ще го носим вече при бабите на къщите.
http://mousetoys.eu/product/4231/galt-batut.html
Той сега е на вълна скачане, та се надявам да му хареса.

Аз да ви помрънкам малко. Моят мъж замина за командировка в Гърция (о.Крит) и трябваше ние да отидем при него от този петък до следващата сряда (даже имаме билети за самолет).... ОБАЧЕ... Пропуснахме важната подробност, че ще ми трябва декларация от него, за да изведа Дани сама извън страната, а ние не сме си направили.
И сега... Гърция... тц за нас ....  :balk_133: