0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #140 -: Ноември 07, 2014, 08:13:52 am »
zhristozova, важното е, че сте поели в посока, нещата не са отчайващи и добрата новина  е, че съвременната медицина преодолява много възможни проблеми.

Добре сте се насочили към специалист по репродуктивна медицина. Не си писала дали сте проверявали проходимостта на маточните тръби.

Обърни внимание на проблема с щитовидната жлеза, за да се нормализира  нивото на TSH.

Обсъдете с лекуващият лекар да кандидатствате по ФАР, за да не губете време! Защото времето е решаващ фактор при ИЯР.

Да ти вдъхна кураж и надежда... Имам дъщеря след диагноза ИЯР
Успех!  :)
« Последна редакция: Ноември 07, 2014, 19:24:06 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #141 -: Ноември 07, 2014, 12:17:54 pm »
zhristozova като чета написаното от теб, все едно виждам себе си 1:1. Имам същите проблеми, за съжаление не сме само ние. Искам да ти кажа да не се отчайваш - ако има останали чудеса на тази земя, раждането на дете е едно от тях. Вярвам, че и за нас някой ден обстоятелствата ще се стекат подходящо, може да е шанс 1 на милион, но ще го имаме и ако сме се отчаяли междувременно, току виж го пропуснем. Затова кураж и действай по всички възможни начини!


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #142 -: Ноември 08, 2014, 22:50:39 pm »
Страхотни сте, момичета! Оценявам споделеното от вас.
« Последна редакция: Ноември 08, 2014, 23:26:09 pm от zhristozova »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #143 -: Ноември 08, 2014, 22:58:53 pm »
Безкрайно Благодаря на Deep и Lilibell за оптимизма и куража.  :bighug: След като научих диагнозата, сякаш целият ми свят се срина. После си казах, че всичко е в нашите ръце и сега съм по-убедена от всякога, че невъзможни неща няма и нашето Чудо ще се случи. Стискам палци за всички ни и се моля с цялото си сърце и душа всички някой ден да плачем,... но от радост.
Deep, проходимост на тръбите не сме изследвали още, а TSH  в момента е нормализирано и гледам да си го следя стриктно. Следвам съветите и препоръките на лекарката ми, защото аз изобщо не съм запозната с последователността на нещата - тепърва се уча. Много прегръдки на дъщеричката ти - да ти е здрава и много щастие да ти носи. В случаите на жени като теб са ми надежтите и вярата.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #144 -: Ноември 09, 2014, 23:28:01 pm »
zhristozova, направи изследването за проходимост. В лабораторията една симпатична дама ми каза да отивам и след това да не спираме с опитите, понеже имало много голям процент на забременели след това изследване. При нас така и стана... Не че е някаква гаранция, но не пречи човек да опита ;)
Бях чела някъде, че едно време били правили продухване на тръбите, което си е много сходно, но вече се отрича по ред причини. Както и да е, идеята ми че това изследване, колкото и да е гадно, си е две в едно - хем разбираш има ли проблем, хем някак увеличава шансовете (поне според лаборантката)
Успех!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #145 -: Ноември 11, 2014, 09:48:09 am »
vanyush при ИЯР проблемът не е запушените тръби, а липсата на качествени яйцеклетки. Тоест дори да са отпушени тръбите, като няма яйцеклетки - няма бременност. Затова проверката на проходимост е само началото. Според мен както са казали и момичетата по-нагоре, времето тук е решаващо - трябва да се действа и то много организирано и бързо. Аз например след проверката веднага ще искам да започваме инвитро и то на ЕЦ - нямам време док да ме прекарва през инсеминации и подобни щадящи и губещи времето процедури. Разбирам го, че не иска веднага да вади тежката артилерия, но пък и аз мисля,че достатъчно време загубих - вече 2 пъти съм със задържан фоликул, вероятно резултат от лоши яйцеклетки


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #146 -: Ноември 11, 2014, 17:19:13 pm »
zhristozova, направи изследването за проходимост. В лабораторията една симпатична дама ми каза да отивам и след това да не спираме с опитите, понеже имало много голям процент на забременели след това изследване. При нас така и стана... Не че е някаква гаранция, но не пречи човек да опита ;)
Бях чела някъде, че едно време били правили продухване на тръбите, което си е много сходно, но вече се отрича по ред причини. Както и да е, идеята ми че това изследване, колкото и да е гадно, си е две в едно - хем разбираш има ли проблем, хем някак увеличава шансовете (поне според лаборантката)
Успех!

vanyush, не знам дали аз трябва да си "поискам" назначаването на това изследване. За момента следвам последователността на лекарката, която за сега не го е изисквала, но предполагам, че в един момент ще се наложи. Много се радвам, че при теб нещата са се стекли по този прекрасен начин, но както е писала lilibell, при нас проблемът е основно друг и е свързан с яйцеклетката.
lilibell, и аз като теб съм доста нетърпелива нещата да се случат, но мен ме посъветваха все пак преди да предприемем крайни действия, да се опита с по-леки методи, защото при нашите случаи има голяма вероятност да не реагираме добре на стимулация и дори и малкото ни останали яйцеклетки да отидат на вятъра. Така че, душичка, добре се информирай и обмисли вариантите, преди да предприемете нещо сериозно. Неприятното в случая е, че такива като нас, времето ги притиска и трябва да се действа прецизно. Успех и ще стискам палци.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #147 -: Ноември 11, 2014, 23:23:05 pm »
Знам, че едното няма връзка с другото - и аз съм с тази диагноза. Писала съм назад в темата.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #148 -: Ноември 12, 2014, 01:59:31 am »
Знам, че едното няма връзка с другото - и аз съм с тази диагноза. Писала съм назад в темата.

Сега се информирах, за което се извинявам  :) В подобни теми прочетох, че и други момичета са успели да забременеят естествено и напълно случайно, въпреки диагнозата, но явно това си е късмет едно на милион. И Док казва, че не е невъзможно, но е почти немислимо, сравнение с жени, нямащи такъв проблем. Важното е да не се бездейства, а то когато му е писано да се случи, ще стане. Успех на всички борещи се момичета. Много позитивизъм и вяра ни трябва  :wink:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #149 -: Ноември 12, 2014, 03:04:12 am »
Ако тръбите са непроходими шансовете за естествено забременяване са нулеви. Затова аз също смятам, че при ИЯР това изследване трябва да се направи много бързо, иначе може да се загуби ценно време. Какво от това, че имаш пет яйцеклетки (или дори сто), щом сперматозоидите не могат да стигнат до тях?

Иначе лекарката е права: стимулацията може да влоши нещата. Затова при инвитро/икси на ЕЦ няма стимулация.

Успех, zhristozova!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #150 -: Ноември 12, 2014, 15:48:00 pm »
Хистеросалпингография (HSG) е изследване, което мога да нарека номер 1 или А в търсене на проблема липса на бременност.

Евентуална непроходимост на тръбите няма директно отношение към ИЯР ( с изключение  съвпадение на  някои обстоятелства )  но е неграмотно да се продължи с изследвания а това да се пропусне, последствията могат да бъдат непредсказуеми, независимо как ще се процедира в бъдеще, дали ще се прибегне към ин витро процедура,  инсеминация или естествено забременяване.

Като преди самото изследване е задължително да се направи микробиологично изследване на:

1. вагинален секрет

2. хламидия 

3. микоплазми,  уреаплазми
« Последна редакция: Ноември 12, 2014, 16:07:47 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #151 -: Ноември 12, 2014, 16:27:09 pm »
Явно ще трябва да подходя по-нахално към док следващото посещение... От два месеца и половина посещавам репродуктивен специалист, но до момента не ми е назначаван тест за проходимост. Не знам дали това е дълъг период на изчакване или вече е трябвало да мина и през тази стъпка. Ще се радвам, ако споделите при вас в кой момент е било правено изследването.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #152 -: Ноември 12, 2014, 20:12:41 pm »
И за мен би било интересно, аз си направих цветна снимка и лапароскопия още преди да посетя репродуктивен специалист.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #153 -: Ноември 12, 2014, 21:09:59 pm »
zhristozova на мен специално не ми беше назначавано това изследване, аз сама си го поисках, но го отложихме заради задържан фоликул - сега на 18ти стискайте палци да се е махнал, за да си направя теста за проходимост. Разбира се преди да настоя за това изследване доста четох и се консултирах с някои момичета от тук, за което много им благодаря. Та права е deep - това е едно от първите изследвания, които трябва да се направят.  Ние вече си имаме диагноза, но това не значи, че не може и други препятствия да има по пътя ни. И доколкото разбрах едни запушени тръби могат много да навредят при евентуално инвитро. Така че няма как - просто трябва бързо да се отмятат тези точки.
« Последна редакция: Ноември 12, 2014, 21:13:10 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #154 -: Ноември 12, 2014, 22:02:34 pm »

Сега се информирах, за което се извинявам  :)

Няма повод за извинения :). Доколкото си спомням и на мен ми беше едно от първите изследвания, след хормоните.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #155 -: Ноември 13, 2014, 10:23:17 am »
zhristozova, при мен беше първото изследване и там се оказа проблемът. При съпругът ми спермограма.

Разсъждавай логично, здрави, функциониращи тръби са абсолютно необходими, за да настъпи бременност, единственият начин да разбереш дали при теб е така е да направиш изследване. Всички други изследвания са необходими но дори и да са перфектни при наличие на непроходими тръби ... няма как да забременееш.

След като вече  имате диагноза ИЯР, пак ще повторя не губете време! По-точно няма как да го кажа!

Успех  пожелавам и да нямате неприятни изненади! 

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #156 -: Ноември 13, 2014, 13:58:18 pm »
Момичета, благодаря!
На мен за два месеца (откакто реално се занимаваме с проблема) са ми правени изследвания на хормоните, проследявания (2 или 3) с фоликулометрии и спермограма на партньора, която трябва да повтаряме в края на този месец, заради не дотам задоволителен резултат. Скоро пак ще съм при док и нахално или не, ще питам дали и кога да правя ЦС. В думите на всички ви има много логика, така че няма да си мълча. Пък да видим какво ще стане.
При мен за година и половина няма промяна в стойностите на LH и FSH (намерих някакви профилактични стари изследвания от АГ, които явно тогава са ми казали, че са ОК, а не е било така - както и да е...), но сега за първи път изследвах АМХ и Инхибин и там лъснаха нещата.
Оффф, надявам се да не оплескам нещата, а и да му се невиди, нали затова се доверяваме на док  :?
Много, много благодаря и на всички само хубави неща да ви се случват!
 :bighug:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #157 -: Ноември 13, 2014, 15:58:04 pm »
Аз до ден днешен АМХ и Инхибин не съм правила но не твърдя, че е излишно, разбира се.
 
Това, че тези хормони не са в норма са достатъчна причина да се мисли за ИЯР но не означава, че състоянието  е обречено, важно е да имаш антрални фоликули, който биха нараснали при евентуална стимулация или пък да имаш спонтанна овулация, както и насочват специалиста за подходящ протокол. 

Прочети тук във форума има море от информация.  :)

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #158 -: Декември 09, 2014, 12:41:12 pm »
Здравейте , аз започнах тази тема преди около 5-6 години, влючваам се сега за да ви кажа че съм бременна в 6 месец , след Икси в Надежда.Без да правя реклама , искам само да ви кажа че това ми е 3 опит , и още при първата мии среща с д=р персенска , само с ехограф тя установи реалното състояние на яйчниците ми и препоръча събиране на яйцеклетки на естетсвен цикъл с лека стимулация.Започнахме през януари 2014 и така до юли 2014 имахме общо 9 яйцеклетки, което за мен си е своеобразен рекорд!При първото Икси през 2009 във Варна ми извадиха 2 яйцеклетки след стимулация по дълъг протокол, до трансфер не се стигна , побеже не се получи оплождане....
 2то  Икси в София-2011 г , клиника Аф..... , 2 яйцеклетки , 1 ембрион с фрагментации- отрицателен тест за бременност.
Юли 2014 от 9 айцеклетки , 7 от които замразени  и 2 пресни имахме оплождане на 7 , т които 4 се развиха прекрасно.Трансферираха ми 2 ембриончета и 2 замразихме.Сега чакам нашето бебенце през април ,, но вече ритка много и радва мама.
Давам ви всички тези подробности за да ви вдъхна кураж и вяра и за да ви посъветвам насочете се към разбиращи лекари, много е важно, загубата на време и страшна , а потрошените емоции и загубени надежди още повече, за пари изобщо не говоря....
освен това моят мъж е с Обструктивна азооспермия , т.е за добив на мматериал се прави ТЕСЕ, единствено в Надежда имаме прекрасен , многоброен и дори замразен материал, а мъжът ми се чувстваше за първи път прекрасно след тази операция, и с възстановено самочуствие( д-р Кацаров ) също помогна със съвети и лечение.За всички момичета с подобни проблеми - обърнете се към СПЕЦИАЛИСТИ, не всички лекари занимаващи се с Ин витро са такива...., за съжаление.

Успех на всички и весели празници!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #159 -: Декември 09, 2014, 17:18:42 pm »
Вит, дори не знам какво да кажа! Толкова съм щастлива за теб!!!