0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #220 -: Юни 10, 2011, 21:00:50 pm »
Може и да е до гърди. Днес изпробвах една нова техника да видим какво ще е положението, особено утре сутринта, че сутрин боли най-много.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #221 -: Юни 10, 2011, 21:07:37 pm »
Чак сега се сетих. Когато ми се бяха разранили гърдите ме съветваха да сложа силиконов предпазител (аз имам каучуков) и тогава да слагам помпата. Доста е трудно да го уцелиш първоначално, но като успях направо се родих втори път!
Елле22, при нас го имаше същия момент от веднъж съкрати времето. Ако е доволна, изкарва поне 2.5 часа и си пълни пелените нямаш проблем ;)

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #222 -: Юни 10, 2011, 21:18:07 pm »
А дано, че новият режим по ми харесва  :lol:. Аз с протектора не успях да се разбера  :D, но пък вече е поносимо положението.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #223 -: Юни 10, 2011, 21:30:03 pm »
елле, на мен консултантката по кърменето ми каза (обеща???), че често когато кърменето върви добре се случва точно това - бебето се научава да си взима каквото му трябва много по-бързо. даже ми казваше за кърмения от по пет минути, които на фона на времето, което в момента прекарвам топлес ми се струват непостижими. както е писала адито, радвай се, след като всичко останало е наред.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #224 -: Юни 10, 2011, 21:35:12 pm »
Леле момичета вие говорите за по 20 минути кърмене, а моята мома от шише яде по 20 минути, даже понякога и повече. Представям си по колко време ще отива ако се кърмехме.
Адито, за този вариант не се бях сетила. Освен да пробвам и този вариант да видим какви ще ги сътворя :wink:.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #225 -: Юни 10, 2011, 21:43:04 pm »
 :offtopic: Туци, един номер по-голяма биба и съкращава времето ;) Единствения проблем е, че после сукането отива в историята поне при мен яде 2 дни от шише и приключихме.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #226 -: Юни 10, 2011, 22:07:31 pm »
Адито, вече смених бибероните от единица на двойка (със шишета авент съм) и резултата пак е същия 15-20 мин. Просто явно по-бавно си ядеме. В много редки случай изяжда яденето си по-бързо.
Извинявам се за спама.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #227 -: Юни 10, 2011, 22:37:44 pm »
елле, на мен консултантката по кърменето ми каза (обеща???), че често когато кърменето върви добре се случва точно това - бебето се научава да си взима каквото му трябва много по-бързо. 
А дано!

Вчера ходихме на първата консултация, наддали сме 1300 гр., 3 см и педиатърът се опули. Като я видях за последен път ме увещаваше да дохранвам с АМ...

Колкото до шишетата - бебка не иска изобщо шише, ако аз съм наблизо. Само баща й може да я храни. В началото се замислих да не би да правя нещо неправилно, но прочетох, че някои бебета си търсели цицата от мама  :lol: и й отказвали шишето. Какъв комплимент само  :lol:.
Започнахме етапът, в който кърменето става "по - лесният" вариант. Пожелавам го на всички!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #228 -: Юни 10, 2011, 22:57:01 pm »
аз като знам колко неща помъквам като излизаме съм благодарна, че не трябва и шишета да приготвям и да нося, така че според мен, дори в момента кърменето е по-лесния вариант. дано само не ни мине котка път и си останем на кърменето.

а пък елле, те не са толкова глупави, да знаят, че могат да получат истинското нещо и да приемат някаква пластмаса, айде сега, дай де не ги подценяваме  :wink:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #229 -: Юни 11, 2011, 13:17:52 pm »

Започнахме етапът, в който кърменето става "по - лесният" вариант. Пожелавам го на всички!

Определено кърменето е по-лесният вариант. Алекс също не иска да яде от шише. Аз замразявам кърма и когато трябва да го оставя и да изляза и да го храни татко му става война. Човека просто не иска шишета. И дърпа толкова силно, че не смогва да го гълта и се дави.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #230 -: Юни 11, 2011, 15:14:04 pm »

Започнахме етапът, в който кърменето става "по - лесният" вариант. Пожелавам го на всички!

Определено кърменето е по-лесният вариант. Алекс също не иска да яде от шише. Аз замразявам кърма и когато трябва да го оставя и да изляза и да го храни татко му става война. Човека просто не иска шишета. И дърпа толкова силно, че не смогва да го гълта и се дави.

Същата работа сме и ние :) оставяла съм го два пъти на таткото с шише, но като се върна и ме види - реве за гърда и не иска шишето  :D Или пие малко от шише, нахранен е, но пак иска след това гърда за успоокоение. Само се надявам при отбиването това да не ни стане проблем, но ще видим тогава.

Иначе кърменето наистина е най-лесното хранене. Не мога да си представя какво е да миеш и стерилизираш шишета за всяко ядене  :?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #231 -: Юни 12, 2011, 23:07:11 pm »
искам да ви питам нещо, мойта девойка от около седмица започна да връща мляко. през по-голяма част от времето е само мъничко след ядене, но нощес например си повърна според мен ако не всичко, което беше изсукала, то поне голяма част. след това обикновено иска отново гърда и аз й давам, макар, че се чудя дали това, че връща не означава, че й е много - изглежда доста лакома и мисля, че се "нахвърля" и после трябва да върне за облекчение. но се питах имали ли сте такъв проблем и освен да я държа изправена някой има ли друга идея или опит с нещо друго, което помага?
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #232 -: Юни 12, 2011, 23:45:08 pm »
Аз не искам да ви разочаровам, но при мен така и не дойде момента да се нахранва бързо при сучене. Така и не знам какво е да пусне гърда, освен ако не заспи, но не е съвсем същото, защото както знаете после може пак да е гладен. Така че кърмя по часовник 15-20мин но от едната гърда само , следващият път другата и така. Това всъщност ми го предлижи неонатожката за да се стига всеки път и до задното мляко, а не само по малко от двете, а и на мен ми хареса идеята, за да не се дъвкат и двете гърди всеки път. Не знам защо този начин не е по-популярен или поне на мен така ми се струва.
Елена ако връща малко мляко никога не давам още, защото смятам, че му било в повече и пак ще го върне или ще му е тежко. Обръщам настрани и го оставям, нормално да връщат понякога.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #233 -: Юни 13, 2011, 08:29:45 am »
Elena B, и при нас е така от две седмици. Връща обаче предимно през деня и то не винаги. Аз също си го обяснявам с това, че е лаком и когато е гладен се нахвърля много настървено. Понякога му давам допълнително, ако преценя че е сукал малко. Друг път той сам си показва, че не иска повече и започва да се дърпа от гърдата. Но определено, когато повърне му личи, че му олеква.
sami123, и аз кърмя като редувам гърдите. Сега като е по-голям Евгени се е случвало само три, четири пъти да предложа и от двете.


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #234 -: Юни 13, 2011, 14:07:39 pm »
Не е съвсем задължително бебето да е преяло за да "връща".Наистина това е съвсем нормално за малките бебета,та до 12м също.Това е защото - всички сте гледали прословутите реклами за най-различни медикаменти или кисели млека,спомнете си как се изобразява стомаха.Той е една права тръба със специфична извивка в края си,която стига стомаха.При по-зрелите индивиди тази извивка задържа храната в стомаха.Тази именно извивка при бебетата липсва.Т.е. тяхното стомахче е свързано със една права тръба/хранопровода/.За това и лесно "връщат".Нещо като лабораторна колбичка със дълго гърло и тумбест край.Ако я напълним с вода и я сложим абсолютно хоризонтално - ще се излее мъничко вода,но ако я сложим под 30-40 градуса наклон - няма проблем.

"връщането" още може да е свързано и
*с колики
*рефлукс
*със непосредствена смяна на памперса
*преяждане
:D


Сами,бебенцето ти е само на 2м,още е много рано да се отписваш от бързото кърмене.Моя юнак започна да се храни бързо едва към 5тия месец :D Всичко е доста индивидуално.Може да опиташ компресия на гърдата след първите 5-10мин кърмене или да смениш позата,например ние се хранихме доста по-обилно в поза "крачетата назад".Не знам на БГ как се нарича,но бебето се поставя на възглавница и крачетата му сочат твоя гръб.Така и компресията ми се получаваше по-добре :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #235 -: Юни 13, 2011, 15:01:37 pm »

Фибо има предвид това предполагам.Футболна топка се казва позата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #236 -: Юни 13, 2011, 15:37:16 pm »
Моето бебче също връща от време на време, когато го оригвам. В началото си мислех, че се е наял, даже, че е преял и не му предлагах да яде след това. Да обаче той ревеше и ми стана ясно, че иска още. Сега му давам една гърда, като я изпразни-оригвам, после предлагам и втората, дори и ако е върнал леко. Т.е. това, че връща при нас се оказа, че просто оригването му е дошло малко силно  :lol: не че е преял, защото после си засуква от другата гърда спокойно  :D

Другото, което открих, че плач по време на сукане може да е причинен от поглъщане на много въздух. Т.е. пак оригването ми оправя нещата и после си суче нормално  :oops:

сами, кърменето продължава различно и при нас. Има моменти, в които суче бавно, едва ли не за удоволствие и продължава по 20-30 мин. Друг път суче 5 мин. и се наяжда  8O Дано наистина да се оправят нещата, но 15-20 мин. не е много според мен.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #237 -: Юни 13, 2011, 21:53:58 pm »
ади има определено график за това кога яде от едната гърда, кога и от двете. нощем се опитвам винаги да й давам и от двете, че да поспим малко по-дълго и обикновено работи, през деня по-скоро суче само от едната.

питам за връщането, не защото ме притеснява - детето изглежда спокойно, така че няма за какво да се притеснявам, но познавам родители дето търчаха до болници няколко месеца заради това повръщане, та реших да проверя дали не съм твърде спокойна :)

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #238 -: Юни 15, 2011, 12:01:08 pm »
Момичета имам сериозен проблем с храненето на моето бебе, той е на 3 месеца и половина и сме само на кърма до сега ,трудно се кърмим защото е много злояд , но за сега криво ляво бяхме само на кърма . На 2 пъти ми намаля кърмата , но аз я върнах , но от скоро намаля рязко , през деня има достатъчно , но вечер не му стига за 21часа преди лягане и остава почти гладен , опитвам да дохранвам с АМ но не го иска , яде вечер по 80гр , щото гърдите не пускат добре след тия 80гр и той се сърди и не иска да суче повече време .Предпочита да е гладен , но да не яде АМ. Днес пак пробвах да му давам АМ като заместя едно цяло хранене , но не иска , дърпа се и реве , дори заспа гладен . Моля ви ако сте имамли подобен проблем да ми помогните , не знам какво да правя , педиатърът казва да давам АМ , но той не иска , какво да правя незнам .Скоро съвсем няма да имам кърма и той ще гладува!!!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #239 -: Юни 15, 2011, 12:27:26 pm »
speranza много неприятно. Как наддава бебчето ти ? Нощем буди ли се и иска ли пак да яде или спи спокойно ? По колко кърмения имате в денонощие ?
При мен също забелязвам, че кърмата вечер е по-малко. Случвало се е също да заспива гладен, но тогава пък през нощта се буди често да суче и така лактацията сама си се подновяваше. Т.е. бебчо като не му стига, просто сам си суче по-често и после количеството кърма само си се увеличаваше. Дори да даваш АМ, то лактацията ти от това само може да намалее повече.