0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #80 -: Февруари 14, 2007, 12:08:27 pm »
Когато се изследва ТСХ не трябва да се пие кафе :D

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #81 -: Февруари 14, 2007, 12:10:52 pm »
Влязох в няколко сайта на лаборатории. Пише, че репродуктивните хормони се изследват сутрин, два часа след ставане, по схема в зависимост от деня на цикъла.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #82 -: Февруари 14, 2007, 13:36:13 pm »
Задължителен е и прогестерона - на 21-22 ден.

Другите *vera ги е дала - LH, FSH,Estradiol, Prolactin, TSH, T4.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #83 -: Февруари 14, 2007, 14:06:40 pm »
Предполагах че не се пие.Само да не уплаша хората,защото сутрин без кафе съм...ужас.Да ви попитам от 3ден,до 5 не се ли правят всички изследвания?
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #84 -: Февруари 14, 2007, 14:09:45 pm »
Аз подадох документи, без прогестерон. Не е задължителен.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #85 -: Февруари 14, 2007, 14:19:28 pm »
Значи не трябва прогестерона.Това е добре.Да те попитам много ли чака докато си подаде документите?
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #86 -: Февруари 14, 2007, 14:53:52 pm »
Момичета вземали ли са ви, вагинален секрет след цикъла?ЗК изисква ли го?Трябва ли да се приложи кем документите?Извинявайте че така питам ама сега разбрах че и това трябва да правя.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #87 -: Февруари 14, 2007, 15:52:49 pm »
Изследване за влагалищен секрет се изисква. Имайте предвид, че резултатите излизат след няколко дни, поне на мен так ми казаха.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #88 -: Февруари 14, 2007, 16:00:45 pm »
Именно и аз така разбрах.И няма да стане до края на седмицата да подам документите,но се надявам до края на другара седмица да стане.Притеснявам се ЗК да не полудеят и да решат да спрат програмата.Успех на всички.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #89 -: Февруари 14, 2007, 18:33:10 pm »
Сега се връщам от поликлиниката. Ходих при личната си лекарка, направи ми рецептурна книжка, но нямала лимит за изследвания и ми даде направление за гинеколог, като се уговори по телефона с нея да ми пусне, каквото може. Гинеколожката(много мила жена) ми пусна всичко, за което се сетихме. Аз бях преписала от вас какво трябва да си изследвам. Утре сутринта ще ги правя - ПКК и репродуктивните хормони. Каза ми само, че трябва да си платя едно от изследванията, което струвало от 0,60 до 1-2 лв, време на кървене или на съсирване не помня точно. След това, ако желая, като ми свърши цикъла да отида при нея или в клиниката за микробиология за влагалищна чистота. После - другата седмица - в клиниката.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #90 -: Февруари 15, 2007, 09:20:09 am »
Информативно допълвам - рецептурната книжка не е нужна за подаването на докумените.. при върнати одобрени протоколи - тогава да.
Ако някой по някакъв повод има вече издадена рецептурна книжка да я търси - ще се използва същата.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #91 -: Февруари 15, 2007, 10:15:40 am »
*vera не ти ли казаха нещо за прогестерона?Защото мен ме карат сега да правя,но не съм сигурна дали от лабораторията където ми правят изследванията са запознати.Тази сутрин ми казаха,че на 21 ден пак трябва да отида за прогестерон.Някой друг подавал ли е документи без прогестерон?
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #92 -: Февруари 15, 2007, 10:39:17 am »
АЗ подадох без прогестерон също
         Equally Destructive
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #93 -: Февруари 15, 2007, 11:51:33 am »
Моите документи са готови и също са без прогестерон. От клиниката ми казах, че ЗК не изисква изследване на прогестерон.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #94 -: Февруари 15, 2007, 12:14:14 pm »
Айде мацки, и аз подадох  :lol: Без прогестерон  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #95 -: Февруари 15, 2007, 12:23:29 pm »

Бравоооооооо :balk_46: Ралита!

 :ask:Колко чака я сподели,аз утре атакувам?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #96 -: Февруари 15, 2007, 12:26:02 pm »
И аз съм утре на опашката  :D.
Рали, доколкото разбрах първо трябва да си завериш рецептурната книжка и после да подадеш документи, а това ставало на различни гишета. Сподели, мола те, каква е точно процедурата  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #97 -: Февруари 15, 2007, 12:54:32 pm »
ОК мацки значи се прави така...

Отиваш в РЗОК, която е на гърба на голямата сграда на ПИБ на ъгъла на Димитър Несторов и България.

Влизаш, и в дясно е информацията.

- Ако се заверява здравна книжка си искаш номер за заверка (гише № 3) и за подаване на документи за ин-витро (гише №2)

- Ако здравната книжка е заверена, то взимаш само номер за второто.

Чичовците са много услужливи, да знаете (те се водят охрана, ама са готини, спокойно обясняват на младите мацета, щото им е писнало от бабички  :lol: )

След това човек се премества в чакалнята, която е веднага след информацията, и следите таблото - като ви излезе номерчето, влизате в залата. Тя е много неугледна, абе мизерия ви казвам ....

Иначе не чаках много - някъде около час за двете общо  :lol: :lol: :lol:

Айде милички, успех, стискам ви палци!!!

Мише, още нещо - сутринта като ходих при Док за документите, той ми каза изрично, че ако служителките нещо се заядат за документите, не излизаш от залата, а пред служителката звъниш директно на док.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #98 -: Февруари 15, 2007, 12:56:41 pm »
Ралинко,  :sunshine: си ти!

 :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #99 -: Февруари 15, 2007, 12:57:31 pm »
Е, Рали, съвета за звъненето много ми хареса  :lol:. И аз ще процедирам така ако нещо се опитат да ме върнат  :lol:
Мерси за инфото  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin