0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #120 -: Февруари 20, 2007, 21:20:38 pm »
du6ka на мен за вагинален ехограф и комплектоването на документите ми взеха 45лв,като ехографа ми беше 25лв,а за документите ми казаха 10лв.Така и не разбрах защо ми взеха 45лв,при положение че по моите сметки общо прави 35лв.Но тогава изобщо не ми беше до това,защото и без това много ме забавиха със документите,затова им ги дадох без да им казвам нищо.Така е, когато ти се налага спешно да действаш ти съдират кожата и не мислиш за парите.Не че не са ти нужни,но всеки гледа да се възползва от ситуацията.Мое лично мнение е това.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #121 -: Февруари 20, 2007, 21:51:04 pm »
Georgeel, аз също вероятно няма и да питам за какво ми ги вземат, колкото кажат, толкова. Стигнали сме до там,  плащаме и това е. Дано после ни одобрят и което е по-важно дано имаме успех в процедурите! Още веднъж пожелавам успех на всички!

*

    tanita_3

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #122 -: Февруари 21, 2007, 18:09:16 pm »
Здравейте,пиша за втори път и май нещо не правя както трябва,но питам,късно ли е да подам документи средата на март и при мъжки фактор,въжат ли 6-те месеца за спермограмите?Благодаря
*

    росица

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #123 -: Февруари 21, 2007, 20:21:25 pm »
хормоните за здр. каса са:пролактин,LH,FSH ,ТSH
снимка на малък таз означава снимка направена чрез влагалищен видеозон ,няма нищо общо с цветната ,трябват ти и куп други изследвания.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #124 -: Февруари 21, 2007, 21:51:36 pm »
Танита, не се бави, защото не се знае кога ще спре приема  : И ние сме с мъжки фактор, чакам си само резултата от микробиологията и до петък ще подам документите.

Душка не знам в коя клиника ти подготвят документите, аз съм при д-р Стаменов, не са ми взимали пари за подготвянето им. Направо ми дадоха папката, вътре бяха сложили и изследвания, правени при тях. Не знам само защо се намръщиха на спермограмата от 25.11, нали уж важат 6 месеца?
Обикновена спермограма струва 20 лв в софийските клиники.
  09.11.2007
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #125 -: Февруари 21, 2007, 21:58:27 pm »
Момичета, и аз в петък подавам.
Всичко е готово, утре се прибирам в Бургас и след петък започва голямото чакане.  :)

Душка, и на мен в клиниката на Владимиров не ми взеха парички за оформяне на документите, но си платих всички изследвания. Не ми се занимаваше с личната за направления.

Успех на всички мацки!!!  :D
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #126 -: Февруари 22, 2007, 10:06:03 am »
Момичета, как така ще ви взимат пари за подготовка на документите???  8O 8O 8O

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #127 -: Февруари 22, 2007, 10:18:23 am »
Момичета, как така ще ви взимат пари за подготовка на документите???  8O 8O 8O

Аз няма да подавам документи, но знам че в Тина Киркова взимат 80 лв. за подготвяне, подписване, подпечатване и т.н. Какво да ти кажа - такса на болницата 8O
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #128 -: Февруари 22, 2007, 10:38:38 am »
Каква е тази такса 80 лв  8O Срам нямат ли?!

И аз си платих повечето изследвания, а някои ги имах от есента. Ние сме с мъжки фактор и само двете спермограми са около 100 лв, защото правихме разширени за да се види и морфологията  :? Не знам така ли е трябвало, но така или иначе правим контролна на всеки 3 месеца по настояване на мъжа ми  :lol: Всъщност с направление направих само кръвните изследвания - ПКК, ПИ, фибриноген и т.н.
  09.11.2007
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #129 -: Февруари 22, 2007, 10:53:09 am »
80лв. е фрапираща сума  8Oза подготвяне на документи.Явно нямат срам някой клиники.Цялата работа е възползване от ситуацията в която се намираме.Яд ме е,че и за в бъдеще няма да се оправят нещата.Успех на всички.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #130 -: Февруари 22, 2007, 14:29:15 pm »
Аз няма да подавам документи, но знам че в Тина Киркова взимат 80 лв. за подготвяне, подписване, подпечатване и т.н. Какво да ти кажа - такса на болницата 8O
Е, това е Тина Киркова, все пак   :balk_70:

lb2f
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #131 -: Февруари 22, 2007, 15:16:52 pm »
Бях чула преди време, че някъде вземали 60лв за подготовка на документи (едно заключение да ти напишат), че и актуализирали на 80лв! Без думи просто 8O!
Дразнещи са такива шмекерлъци..
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #132 -: Февруари 23, 2007, 02:54:29 am »
Момичета, как така ще ви взимат пари за подготовка на документите???     

Лесно! По стандарта доколкото знам е 60 лв.
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #133 -: Февруари 23, 2007, 10:57:11 am »
Лесно! По стандарта доколкото знам е 60 лв.
Какъв е този стандарт? И кой го определя? Защото в частните клиники в София явно не се заплаща подготовката на документите.

lb2f
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #134 -: Февруари 23, 2007, 11:31:10 am »
Аз кандидаствах миналата година в Тина Киркова и ми взеха 80лв. за комплекта документи - протоколите за лекарствата, молба, епикриза и всичко останало (вече не си спомням какво беше) + една декларация, че ако ме одобрят съм задължена да направя процедурата в тази болница.
Т.е. в тези 80лв. не влизат никакви изследвания, това са само документи – имам и фактура.
И аз бях възмутена тогава, но времето ме притискаше и бях принудена да платя.
Тази година незнам как е, но едва ли са премахнали тази такса, след като могат да им капят парички отнякъде – без да си свършил работа за пет пари – защо не?
Ужасена съм от цялото това изнудване – знаят, че сме готови да дадем всичко, за да постигнем целта си и спекулират.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #135 -: Февруари 23, 2007, 11:42:09 am »
една декларация, че ако ме одобрят съм задължена да направя процедурата в тази болница.

Това особено 'ми хареса' ....  ми може пък да размислиш докато те одобрят.. защо да си обвързана с определена клиника..
« Последна редакция: Февруари 26, 2007, 09:58:37 am от Dindin »
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #136 -: Февруари 23, 2007, 11:53:43 am »
една декларация, че ако ме одобрят съм задължена да направя процедурата в тази болница.

Това особено 'ми хареса' ....  ми може пък да размилиш докато те одобрят.. защо да си обвързана с определена клиника..
Eeeeeeeeee Dindin, нямаш право да размисляш  8O какви са тези "екстри"  :?
Сега сериозно - мисля, че ако решиш твърдо, че трябва да смениш клиниката никой не може да те спре, дори тази декларация, но все пак хората се опитват да се застраховат.
На мен ми се обадиха по телефона от болницата, след като бяха разбрали, че съм сред одобрените - за среща с доктора и т.н.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #137 -: Февруари 23, 2007, 11:59:33 am »
Добре е че имаш фактура.Аз имам една единствена(8лв.)от микробиология и това е.За всичките други пари които им дадох нищо.Ей това са лесно заработени пари за нищо.Възползват се от нас момичета,а ние нищо не можем да направим.Надяваме се единствено резултат да има.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #138 -: Февруари 25, 2007, 20:22:53 pm »
Аз успях да подам документи в петък сутринта точно за 10 минути. Преди мен имаше едно момиче, което върнаха за някаква дата на експертното решение.  :(
Момичета, дали може да се разбере по входящите номера на протоколите колко двойки са подали документи вече?
  09.11.2007
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #139 -: Февруари 25, 2007, 20:54:30 pm »
Жабчо, няма как да стане, защото на едно гише (поне в София) приемат документи за всичките скъпоструващи програми... Което води до едни сложни изчисления и то с много предполагами данни....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!