0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #20 -: Януари 26, 2007, 17:47:11 pm »
Zdraveite,az pravih minalata godina invitro bez zdravnata kasa,nadiavam se tazi da ima re6enie za zdr kasa.Imam dokumenti ot minalata godina no neznam dali 6te vajat sega.Ako ima niakoi na jasno neka da pi6e.Blagodaria.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #21 -: Януари 26, 2007, 21:06:19 pm »
bisko72 - ако не се лъжа доста от изследванията ще трябва да се повторят - спермограма, спин, хепатит, хормони... Най-добре е да питаш лекуващия те лекар, той ще ти каже...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #22 -: Януари 26, 2007, 21:33:58 pm »
и пиши на кирилица!

лали, извинявай - знам че е твоя реплика :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #23 -: Януари 26, 2007, 22:02:03 pm »
аз кандидатствах миналата година,документите ми ги изготвиха в клиниката.много бързо стана всичко,а  и в крайна сметка имах късмет да ми дадат лекарства.много не вярвах,защото имах няколко неусигурени месеца.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #24 -: Януари 27, 2007, 09:41:53 am »
Аз подготвих документи за касата още април 2006 и изпуснах програмата за някакви 3-4 дни. Питала съм в РЗОК и във форума на НЗОК - и на двете места ми обещаха, че няма да правя нови документи, а ще се използват старите, тъй като причината за стерилитета е изяснена и не може да бъде лекувана - запушени тръби.
Естествено обещанието не е като завещанието, така че ....
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #25 -: Януари 27, 2007, 09:49:24 am »
Искам да попитам при положение че и двете тръби ти ги няма,възможно ли е да не те одобрят за програмата???????
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #26 -: Януари 27, 2007, 09:58:59 am »
НЕ! Не е възможно!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #27 -: Януари 27, 2007, 10:02:07 am »
Благодаря,това е успокояващо :lol:Все пак това е ЗК,и всичко мойе да се очаква от тях.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #28 -: Януари 27, 2007, 12:07:52 pm »
Разбира се, че е възможно да не те одобрят - по възрастов критерий, ако вече си била одобрена, ако не са ти изрядни документите, ако се достигне финансова обезпеченост на програмата и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #29 -: Януари 27, 2007, 13:54:01 pm »
Разбира се Мели е права! Георгеел, налице е необходимото условие за да бъдеш одобрена по програмата, но не само това е достатъчно - всичко това, което Мели е изброила трябва да е изпълнено.
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #30 -: Януари 27, 2007, 14:05:10 pm »
Ясно ми е че всичко трябва да е изрядно.Но по принцип няма вероятност да не те одобрят когато всичко ти е ОК.Благодаря за инфото :lol:
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #31 -: Януари 29, 2007, 09:30:32 am »
Да попитам - ЗК иска ли микробиология на влагалищен секрет и  еякулат?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #32 -: Януари 29, 2007, 16:28:54 pm »
Грейси, миналата година ми искаха микробиология само на влагалищен секрет.
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #33 -: Януари 29, 2007, 16:30:50 pm »
Хрис, вие с мъжки фактор ли кандидатствахте?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #34 -: Януари 29, 2007, 16:43:07 pm »
Да.
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #35 -: Януари 30, 2007, 11:14:15 am »
Аз също подготвям документи за инвитро програмата, тъй като сме с мъжки фактор, аз - със запушени тръби, Хашимото и други екстри.
До момента сме направили:
-хормони
-спермограма
-цветна снимка
-цитонамазка
-кръвна група
В друга тема момичетата обсъждаха дали Спин, Васерман, хипатите С и В могат да минат с направление (с идеята да спестим някой лев). Личната ми лекарка е в шах... не знае за какво може да ми даде направление 8O.
Останалите изследвания - ПКК, биохимия, микробиология, СУЕ (цитирам ги от списъка тук в сайта) - имате ли представа дали има направления за тях или отиваш и си ги плащаш?
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #36 -: Януари 30, 2007, 12:55:37 pm »
Диндин, в другата тема съм ти написала кодовете на кръвните изследвания, които се покриват от ЗК  :D. За микробиологията не знам, аз мисля да си я платя.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #37 -: Януари 30, 2007, 13:32:22 pm »
Диндин, в другата тема съм ти написала кодовете на кръвните изследвания, които се покриват от ЗК  :D. За микробиологията не знам, аз мисля да си я платя.

Мерси Грейс! Прегледах всичко и в другата тема.. просто съм напускала повече мнения.. :oops:
Ще видя днес с личната как ще се разберем.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #38 -: Февруари 07, 2007, 11:35:52 am »
Благодаря ви момичета за бързият отговор :).
Както казвате за клиниката че трябва да се ориентирам към някоя от многоброините ,какво ще кажете за Щерев.
Аз все оше не съм започнала с подготовка на док. и се притеснявам че няма да успея за да пусна по ЗК но все пак имате ли си на првдстава какава е стоиноста на процедурата по ЗК приблизително.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #39 -: Февруари 07, 2007, 11:57:01 am »
ПКК /пълна кръвна картина / и микробиологията или цитонамазката / в най-добрия случай и двете /, могат да минат по касата.

Спин , Wass ,Хепатит - не се поемат от касата , обаче
в регионалните РИОЗ /бившите ХЕИ / , правят безплатни такива, по разни програми.
Проверете!