0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #100 -: Февруари 15, 2007, 13:57:58 pm »
Ходих до клиниката,не е задължителен прогестерона.Благодаря за инфото.Аз се надявам другата седмица в началото да подам.Дано да успея.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #101 -: Февруари 15, 2007, 20:18:24 pm »
Момичета трябва ли да вземам направление от личния когато отивам да правя изследванията и да подчотвяме документите.Понеже нали някои изследвания могат по здравна каса доколкото съм разбрала.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #102 -: Февруари 16, 2007, 09:23:04 am »
Днес си подадох документите  :D. Нямаше никакви проблеми, нито съм чакала на опашка /имаше само двама трима човека/. Изненадана съм, но е факт  :D, даже служителките бяха любезни  :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #103 -: Февруари 16, 2007, 10:04:49 am »
Казаха ли ви кога да очакваме заветните отговори - на мен най-малко след месец..

И още: някой има ли идея как ще се разпределят 100 бройки на месец.. защото нашите документи от 'провинцията'  :lol:се изпращат в София и после се връща отговор в РЗОК.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #104 -: Февруари 16, 2007, 10:32:20 am »
Крис крис, ако искаш да минеш изследване през НЗОК наистина трябва да поискаш направление от личния лекар, или от специалист, при който те е пратил с направление личния  :lol:
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #105 -: Февруари 16, 2007, 11:20:25 am »
здравейте,момичета!!!
аз също подадох док още на 13.02,без проблемно-макар,че очаквах дълги опашки(защото все пак става въпрос за 10 скъпоструващи програми),но...уви!!!и аз се изненадах от любезното отношение на *чичковците* и служителите!дотук добре,но...за какви заверки става въпрос за рецептурните книжки?като подавах док изобщо не стана въпрос за тези книжки!??? 8O
ОК мацки значи се прави така...

Отиваш в РЗОК, която е на гърба на голямата сграда на ПИБ на ъгъла на Димитър Несторов и България.

Влизаш, и в дясно е информацията.

- Ако се заверява здравна книжка си искаш номер за заверка (гише № 3) и за подаване на документи за ин-витро (гише №2)

- Ако здравната книжка е заверена, то взимаш само номер за второто.

Чичовците са много услужливи, да знаете (те се водят охрана, ама са готини, спокойно обясняват на младите мацета, щото им е писнало от бабички  :lol: )

След това човек се премества в чакалнята, която е веднага след информацията, и следите таблото - като ви излезе номерчето, влизате в залата. Тя е много неугледна, абе мизерия ви казвам ....

Иначе не чаках много - някъде около час за двете общо  :lol: :lol: :lol:

Айде милички, успех, стискам ви палци!!!

Мише, още нещо - сутринта като ходих при Док за документите, той ми каза изрично, че ако служителките нещо се заядат за документите, не излизаш от залата, а пред служителката звъниш директно на док.


това нещо ново ли е?
междудругото аз имам рецептурна книжка още от 2002г поради друго заболяване?трябва ли да се презавери?

благодаря ви ако ме осветлите малко повече!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #106 -: Февруари 16, 2007, 12:09:53 pm »
de4ka - в рецептурната книжка няма нищо ново, и миналата година ми я искаха.
А колкото до тази поради друго заболяване - не знам, трябва да питаш док.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #107 -: Февруари 16, 2007, 12:12:42 pm »

[/quote]


междудругото аз имам рецептурна книжка още от 2002г поради друго заболяване?трябва ли да се презавери?

благодаря ви ако ме осветлите малко повече!

[/quote]

Писах вече някъде - който има издадена книжка - я издирва и си я ползва! Ако е загубена или нещо такова, трябва да се обадите в ЗК, подавал се някакъв документ, че книжката е загубена/открадната.. Не може човек да има няколко рецептурни книжки.. ако греша, някой да ме поправи.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #108 -: Февруари 16, 2007, 12:17:53 pm »
Отчет ДАМИ,  :balk_103:-подадени документи за 15 минути!

Рали :sunshine: съветите ти от вчера,много ценни!
Много,много благодарна Мишанта! :balk_104:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #109 -: Февруари 16, 2007, 12:21:26 pm »
благодаря ви момичета!!! :D
като се наложи да я ползвам,някой сигурно  във зк ще обясни дали трябва да се подновява или нещо подобно!!
то..да стигнем до там!!!
успех на всички!!!!
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 12:23:41 pm от de4ka »
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #110 -: Февруари 19, 2007, 12:22:18 pm »
Момичета какво ще кажете за изследванията ,по точно хормоните -дали има проблем ако го направя на 6-ти ден.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #111 -: Февруари 19, 2007, 12:25:12 pm »
Не. Но е по-добре да са 3-5 ден.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #112 -: Февруари 19, 2007, 20:48:21 pm »
Здравейте момичета, бихте ли помогнали. Не съм сигурна какъв адрес да попълня в декларацията за съгласие дадена ми от клиниката. Проблемът е там че по лични карти се водим на различно място, от това на което живеем в момента. Кой адрес да напиша?
Ще съм ви много благодарна!!!!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #113 -: Февруари 19, 2007, 20:49:41 pm »
Напиши адреса по лична карта. Ако има място - напиши настоящия като адрес за кореспонденция.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #114 -: Февруари 19, 2007, 20:59:55 pm »
благодаря ти много Лали !!!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #115 -: Февруари 20, 2007, 16:21:13 pm »
Успях и аз :DДнес най-накрая ги подадох тези документи.Голямо разхождане заради тези протоколи.Вместо къс,ми попълнили дълъг протокол,и оттам наново попълване и губене на време.Но важното е,успях да ги подам днес.Успех на всички.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #116 -: Февруари 20, 2007, 19:33:58 pm »
Момичета могете ли да ми кажете колко приблизително ви струваше да подготвите док.за касата
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #117 -: Февруари 20, 2007, 19:58:47 pm »
Моите излязоха към 300лв,грубо(с малко странични разходи)но без цветната снимка.Нея си я правих преди две години-иначе ми взеха 160лв.за нея.Приготви си към 500лв.за всеки случай,не знаеш какво може да излезе,а и изследванията във всяка лаборатория са с различни цени.Успех ти желая.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #118 -: Февруари 20, 2007, 20:27:17 pm »
Благодаря и успех на всички :)
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #119 -: Февруари 20, 2007, 20:43:53 pm »
Още не съм подала, но вече съм приготвила всичко без една спермограма на съпруга ми. До тук съм платила 6 лв за Wasserman(сифилис), 1 лв за време на съсирване, 2 пъти по 2 лв за вземане на кръв, 3 пъти по 2 лв за гинеколога и личния лекар - или общо 17 лв. Момичетата в лабораторията ми казаха, че съм спестила доста пари. Предполагам, че една спермограма ще е от порядъка на 20-25 лв. Всички други изследвания, хормони, хепатит и спин направих с направление от гинеколог. Цветна снимка имам от миналата година. Трябва да прибавя и пътните до Варна или до София. Предполагам, че за окомплектоването не вземат пари или поне, ако вземат да е колкото една консултация.
Желая успех на всички момичета!