0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #140 -: Февруари 26, 2007, 10:05:53 am »
Точно така, приемат се документи по различни програми и няма начин да се разбере колко са за инвитро.

На мен ми е любопитно как се раглеждат документите, по какъв ред.. то хубаво ти дават входящ номер, но той се отнася локално за РЗОК, после в София all together :lol:..
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 09:33:13 am от Dindin »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #141 -: Февруари 27, 2007, 16:56:09 pm »
Подадох си документите без проблем /РЗОК - Пловдив/. :D

Рапорт даден!

П.п. Кога да чакам отговор, и с обикновена поща ли идва или с препоръчано писмо, или до поискване...

Успех на всички чакащи!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #142 -: Февруари 27, 2007, 17:12:37 pm »
На мен ми дадоха 2 телефона и ми казаха да звъня на тях за информация като си казвам входящите номера на протоколите. Но служителката, която приемаше документите, каза че са приели доста и вероятно няма да получа отговор след 20 дни както по принцип трябвало да бъде, но да звъня и да питам след около месец... :lol:
  09.11.2007
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #143 -: Февруари 27, 2007, 17:32:40 pm »
П.п. Кога да чакам отговор, и с обикновена поща ли идва или с препоръчано писмо, или до поискване...
В молбата не си ли посочила  телефон за връзка?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #144 -: Февруари 27, 2007, 17:41:27 pm »
Абе посочих бе, и домашен и мобилен, но адреса който додох беше по лична карта, а това е у мама. Май трябваше да дам по местодомуване... :balk_132:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #145 -: Февруари 27, 2007, 17:44:31 pm »
Не се притеснявай! Ще ти се обадят по телефона да отидеш да си вземеш протоколите :D

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #146 -: Февруари 27, 2007, 17:49:00 pm »
 :thankyousign:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #147 -: Февруари 27, 2007, 17:52:13 pm »
На мен ми дадоха 2 телефона и ми казаха да звъня на тях за информация като си казвам входящите номера на протоколите. Но служителката, която приемаше документите, каза че са приели доста и вероятно няма да получа отговор след 20 дни както по принцип трябвало да бъде, но да звъня и да питам след около месец... :lol:
Точно това ми казаха и на мене.
Евро и аз съм писала адрес по лична карта, но те не пращат писма, не се притеснявай. Обикновено се обаждат.
Аз мисля да им звъня още на 20-тия ден  :lol:

lb2f
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #148 -: Февруари 27, 2007, 17:58:41 pm »
На`ще майни, ми казаха да чакам отговор дори повече от месец, и щели да ми пущат писмо. Аз телефоните ще ги намеря лесно, но дали да звъня на деловдството или на Д-рката дето ми прие документите?!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #149 -: Февруари 27, 2007, 18:01:30 pm »
На всички  :lol:

lb2f
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #150 -: Февруари 27, 2007, 18:40:55 pm »
здравейте момичета,
миналата година подадох документи към 20 .02, а отговор плучих на  15 май.
дано сега нещата стават по-бързо.
успех на всички чакащи!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #151 -: Февруари 28, 2007, 09:36:09 am »
здравейте момичета,
миналата година подадох документи към 20 .02, а отговор плучих на  15 май.
дано сега нещата стават по-бързо.
успех на всички чакащи!

Значи към Коледа да очакваме включване от ЗК  :balk_602:
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #152 -: Февруари 28, 2007, 12:33:27 pm »
Аз ако получа отговор през май ще съм щастлива т.е. това си е направо бърза обработка  :lol: 

Аз пък си писах адреса по местоживеене, а не по лична карта. За всеки случай се бях подготвила с копие от адресната регистрация - естествено ми потрябва като ми регистрираха рецептурната книжка за да сверят адреса, понеже не отговаряше на този от личната карта.
  09.11.2007
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #153 -: Февруари 28, 2007, 19:51:22 pm »
Изобщо не помня дали съм писала адрес  8O. Докторката, дето приемаше документи, не ми се видя много в час и мисля, че често трябва да я проверявам :lol: :lol: :lol:
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #154 -: Март 01, 2007, 17:14:13 pm »
И аз като бабите да се включа - за този сезон изпуснахме ли влака?
Евро, как е за Пловдив
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #155 -: Март 01, 2007, 17:51:30 pm »
Хехе, днес и набивах в "канчето"  :lol:, че 1500 лв. не са лоша сума за спестяване, но на тоя фронт ти се бори. Иначе време има, но ако искат тряя да побързат!
Радвам се, че по един такъв повод се запознаваме и си допадаме с вас двечките. Желая ти бързо възстановяване и много проф. и лични успехи!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #156 -: Март 01, 2007, 19:44:42 pm »
И аз като бабите да се включа - за този сезон изпуснахме ли влака?
Евро, как е за Пловдив
Не сте, но побързайте. Очаквам съвсем скоро и типично за касата, тихичко да "ударят кепенците"  :?

lb2f
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #157 -: Март 01, 2007, 21:11:57 pm »
Хм, ей сега ще светна мойте потребители, пък да видим какво ще излезе, сигурно ли е че, от съответната клиника знаят какво да подготвят, щото преди да отидем се обаждах по телефона и от там момичето на телефона ме удостои със супер мъгляво мънкане
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #158 -: Март 01, 2007, 21:22:40 pm »
Зара,
ето списък на изследванията, които трябва да имат.
За жената:
ПКК с утайка, време на кървене, време на съсирване, фибриноген, протромбинов индекс, ASAT, ALAT;
Кръвна група - може и от преди;
Хормони - FSH, TSH, LH, Prolaktin - изследвани между 3 и 5 ден от началото на менструалното кървене. Валидни се ако са с дата шест месеца преди подаването на документите;
Микробиологично изследване на влагалищната чистота;
СПИН, Васерман, Хепатит В и С - валидни са ако са с дата шест месеца преди подаването на документите;
Ехография на малък таз - снимка;
Рецептурна книжка заверена от личен лекар с код N 97 - безплодие при жената;

За мъжа:
Спермограма (при наличие на мъжки фактор - две от вда независими центъра), СПИН , Васерман, Хепатит В и С - валидни са ако са с дата шест месеца преди подаването на документите.

Необходимо е още :
Експертно становище, лекарствени протоколи, молба, декларация, епикризи (ксерокопия), протоколи за преминало лечение на ендометриоза или декларация за самофинансиране на лечение за ендометриоза (при предишна такава диагноза). Това са документите, които трябва да им дадат от клиниката.

Успех!

lb2f
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #159 -: Март 01, 2007, 21:36:21 pm »
Майкоооооооооо, ти ме гръмна, може би за след година ще успеят да се приготвят. Това ми звучи като във стария виц за обира на банка - дошъл обирджията, а на гишето му казали: така не се прави обир, ето ви списък с необходимите документи. След 1 ден той пак отишъл и носел две чанти - по-малката за парите и по-голямата с набавените документи.
Джази, благодаря ти мнооооооого за информацията. :D Сега си давам сметка, че всъщност ние имаме една много малка част от тези бумаги и събирането на останалите ще отнеме доста време.
Някъде чух, че НЗОК плаща само при женски фактор, така ли е или греша?