0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #60 -: Февруари 09, 2007, 17:08:04 pm »
При мен става въпрос за ендометриоза и още други неща......мислите ли, че трябва и цветна снимка да правия. Питах и в друга тема за половите хормони, колко време важат резултатите...имам изследвания от декември последно....
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #61 -: Февруари 09, 2007, 17:15:43 pm »
Мисля, че цветната снимка е задължителна. Ако имате епикриза в която пише че имате непроходими тръби или въобще нямате, тогава може би не е. Изследванията от декември ще ти важат.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #62 -: Февруари 09, 2007, 17:41:12 pm »
Аз съм без една тръба,и другата сега ще ми махат-но пак ми искат цветна снимка.Мисля че е задължителна но не на 100%.Ако някой друг знае да пише.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #63 -: Февруари 09, 2007, 21:14:34 pm »
Не се изисква цветна снимка.
Епикризата - становището от лекаря е достатъчно.

Ето необходимите документи:

За жената:
- ПКК - утайка, време на съсирване, време на кървене, фибриноген, ПИ, Асат, Алат - взимате направление от джи пито или плащате 33.80 лв В лабораторията
- Кръвна група - може и стара или струва 10 лв
- Полови хормони - TSH,FSH,LH, Prolaktin - с дата не по-срата от средата на 2006 - може с направление
- Микробиология за влагалищна чистота
_ Спин, Васерман, Хепатит В и С -с дата не по-срата от средата на 2006 - не се покриват от касата
- Ехография на малък таз- снимка
- Рецептурна книжка заверена от личния лекар с код N97 - в по-големите аптеки, струва 2.58 лв
За мъжа
- спермограма - при наличие на мъжки фактор - две от два независими центъра
- Спин, Васерман, Хепатит В и С -с дата не по-срата от средата на 2006

- Епикриза, протоколи, молба и документ за  информирано съгласие ви подготвят от клиниката по стерилитет


 успех момичета и не губете време
наплива е голям
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #64 -: Февруари 12, 2007, 13:50:15 pm »
Darilka,

мерси много за обобщената и точна информация.....мерси :bighug:
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #65 -: Февруари 12, 2007, 15:08:49 pm »
За момичетата, които още не са подали, относно въпроса за копия и оригинали: В РЗОК Пловдив ми казаха, че искат оригинали на изследванията, ако са копия трябвало да има "Вярно с оригинала" и печат на ин витро центъра. /Разбрах, че само тук е било така, но все пак/. Само за епикризата дадох копие, защото бях категорична, че оригинала няма да дам.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #66 -: Февруари 13, 2007, 22:02:03 pm »
Момичета разбрах че са пуснали програмата от 12.02.07 но някой знае ли до кога се приемат документите а също за колко време се изготвят всички документи за ин витро.
Благоаря преварително. :D
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #67 -: Февруари 14, 2007, 09:54:38 am »
Момичета разбрах че са пуснали програмата от 12.02.07 но някой знае ли до кога се приемат документите а също за колко време се изготвят всички документи за ин витро.
Благоаря преварително. :D
Кой за колкото успее - принципно хормоните трябва да се пускат в определените дни (3-5 или 21 според хормона), цветната снимка се прави в първата половина на цикъла, другите кръвни изследвания няма значение кога се пускат.
Експертната оценка - от клиниката, която си избрала ти казват кога ще ти я изготвят.
Моите документи ги подготвих за около месец.

Не се знае точно до кога е приема.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #68 -: Февруари 14, 2007, 10:16:10 am »
Цветната снимка нали няма значение от кога е правена?

*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #69 -: Февруари 14, 2007, 10:32:59 am »
Няма значение,защото моята е от дата 31.01.2006.и док.ми каза че с нея ще мина по касата.Твоята от кога е?
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #70 -: Февруари 14, 2007, 10:36:41 am »
От 31.03.2006 г.
Не вярвам някой да иска да се подлагаме на тази болка пак!
Аз сега ще ходя при личната си лекарка и ще и поискам ПКК. Чудя се дали да не питам и за хормони - днес ми е 4-ти ден от цикъла. Знаете ли кои мога да си пусна днес?

*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #71 -: Февруари 14, 2007, 10:42:45 am »
Не, няма да ни карат да си правим снимки пак :lol:На мен днес ми е 2-ри ден.Много не съм запозната, но утре ще ми пускат изследванията и доколкото знам са всичките.Звънях им да ги питам дали ще трябва и други да правя,но явно са заети и засега не ми вдигат тел.По късно пак ще се пробвам.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #72 -: Февруари 14, 2007, 10:58:04 am »
Чудя се дали да не питам и за хормони - днес ми е 4-ти ден от цикъла. Знаете ли кои мога да си пусна днес?
Днес може да пуснеш ЛХ, ФСХ, Естрадиол и Пролактин.

*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #73 -: Февруари 14, 2007, 11:13:43 am »
Обаче в задължителните хормони за здравната каса влиза и TSH, а Пролактина не е задължителен.
         Equally Destructive
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #74 -: Февруари 14, 2007, 11:30:52 am »
Съжалявам ако съм ви подвела :(, миналата година от клиниката ми бяха написали тия и аз само тях правих. Незнаех, че има промяна :D.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #75 -: Февруари 14, 2007, 11:43:12 am »
Момичета, трябва да е на гладно, нали? Винаги съм си пускала хормоните на 2-ри или 3-ти ден, затова не знаех. Сега прочетох, че се пускат от 2-ри до 5-ти ден. Тогава мога да поискам направление и да ги пусна утре сутринта, нали? Или вече ще е късно, защото макар и 5-ти ден, аз тогава няма да имам вече кръвотечение. В противен случай, трябва да оставя за следващия цикъл. Аз също се обаждах и писах на e-mail, но вероятно в клиниките са много заети и нямат време да ни отговорят.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #76 -: Февруари 14, 2007, 11:49:16 am »
du6ka, първо си намери гинеколог, с който да се уговориш и да си сигурна, че ще ти пусне хормони. Аз обиколих 4-ма и всичките си били изчерпали лимитите :x. Джи пи то трябва да ти даде направление за гинеколог, а той да ти даде за хормони. Аз за един ден не се справих с това търчане и ги пуснах сама платено.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #77 -: Февруари 14, 2007, 11:52:06 am »
du6ka, влез в сайта на някоя лаборатория, там обикновено пише за изискванията за даване на проби. За репродуктивните хормони мисля, че може и да не са на гладно.

Извинявайте, объркала съм се - Пролактина е задължителен, Естрадиола не е  :oops:
Обаче не е лошо да се включи и още някой с мнение относно задължителните хормони тази година за да не заблудим някого.
         Equally Destructive
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #78 -: Февруари 14, 2007, 12:02:32 pm »
Един доста глупав въпрос :oops:Кафе може ли да се пие,или не?Супер глупав въпрос,но в момента няма кой да питам.Не ми се смейте много... За някои знам,но точно за тези незнам.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #79 -: Февруари 14, 2007, 12:07:28 pm »
Хормоните си ги изследвах първия път на 4-ти ден. Не се съобразявай с кръвотечението, ами побързай да ги пуснеш и да подадете документи. Не е нужно на гладно, моите ги пуснах следобяд към четири.
Изследвани са ми LH, FSH,Estradiol, Prolactin, TSH, T4. Изследванията са ми от средата на ноември и подадох тях. Не съм сигурна дали всички са задължителни. Общо струваха към 60 лв.
georgeel , кафето може да повиши нивата на пролактина. Така, че изчакай с него за след изследването.