0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1380 -: Януари 08, 2009, 16:42:38 pm »
Дано скоро да има яснота, защото време не остана до 01.02.2009.
И аз искам да кандидатствам този път!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1381 -: Януари 08, 2009, 16:49:37 pm »
И аз много се надявам на този фонд :? Кога ще се разбере как ще се кандидатства,и време не остана и пари няма ве4е,а аз запо4нах ве4е 2 опит,дано скоро го приемат ве4е :(
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1382 -: Януари 08, 2009, 18:08:37 pm »
Момичета искам да ви питам :oops: :oops:Мниналата година кандидатствах по програмата на НЗОК за ин-витро получих лекарствата въпросът ми е сга мога ли да кандидатствам пак? :oops: :oops:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1383 -: Януари 08, 2009, 18:24:40 pm »
Мисля,че само веднъж може,щом са те одобрили веднъж,втори път не може.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1384 -: Януари 08, 2009, 20:49:56 pm »
sisiidani, втори път не можеш да кандидатстваш по програмата с безплатните лекарства,
виж за безплатните опити сигурно ще може
Въпрос от мен
« Отговор #1385 -: Януари 14, 2009, 19:37:45 pm »
Здравейте момичета!
Имам следния въпрос-при подаване на документи за ин витро има ли изискване за сключен граждански брак? Ние с моя приятел живеем от 8 г. заедно и нямаме брак, но вероятно ще ни се наложи да правим инвитро и ако има такова изискване да имаме време да направим нещо по въпроса.
Извинявам се ако въпроса ми не е за този подфорум. :lol:
Благодаря на всички
Re: Въпрос от мен
« Отговор #1386 -: Януари 14, 2009, 19:41:33 pm »
Здравей , аз до колкото си спомням когато подавахме документи по здравната каса май не го искаха , но правихме изследвания на съпруга ми . Мисля ,че сега се разработва нова програма и там ще си пише какви условия ще има
Re: Въпрос от мен
« Отговор #1387 -: Януари 14, 2009, 19:44:43 pm »
Ние също нямаме брак.Аз миналата година бях удобрена от НЗОК по програмата за ин-витро. Така че няма проблем.Желая ви  успех
Re: Въпрос от мен
« Отговор #1388 -: Януари 15, 2009, 10:09:02 am »
Никога не са ни искали удостоверяване на брак (ние и няма как да го удостоверим, де  :lol:), но напоследък (в началото не беше така) искат от него да изразява писменото си съгласие с всичко - с процедурата въобще, с броя на върнати ембриони и т.н.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Въпрос от мен
« Отговор #1389 -: Януари 15, 2009, 10:20:58 am »
Такова изискване има в Турция, в клиниката на проф. Семра.
В България няма, така че действайте.Успех!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Въпрос от мен
« Отговор #1390 -: Януари 15, 2009, 13:38:56 pm »
Благодаря на всички,които ми отговориха. Пожелавам на всички в най-скоро време :bfp:
Re: Въпрос от мен
« Отговор #1391 -: Януари 15, 2009, 20:41:09 pm »
ЗДРАВЕЙ.КОЛКО ВРЕМЕ ОТНЕМА ПОДАВАНЕ НА ДОКУМЕНТИТЕ И КАКВИ СА КРИТЕРИИТЕ.АЗ ДОСЕГА СЪМ ПРАВИЛА НА ЧАСТНИ НАЧЕЛА.ЗНАЕШ ЛИ ДА ЛИ ПОЕМАТ ВСИЧКО ОТ ЗК


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1392 -: Януари 16, 2009, 12:13:44 pm »
За тази година още нищо не е ясно. Нали се борим за фонд който да поема всичко, а не както до сега само лекарствата. Така че за време и критерии няма как да ти отговорим.
п.п. Толкова ли е трдно мъничко да се почете преди да се попита. Дори и в тази тема е разисквано това за което питаш. И още нещо - писането с главни букви в нет-пространството се приема за крещене.
*

    slaviana

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1393 -: Януари 26, 2009, 19:23:11 pm »
hi momicheta stana li iasno veche za reglamenta  za kandidatstvae po programata in vitro za 2009 god. ako niakoi znae i reshi da spodeli shte se radvam pp
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1394 -: Януари 26, 2009, 19:32:19 pm »
Още няма ясен регламент.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32965.msg527908#msg527908

Пиши на кирилица!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1395 -: Февруари 10, 2009, 18:21:17 pm »
Здравейте момичета!Ще ви помоля за съвет.Аз нямам друг шанс освен инвитро(премахнати са ми и двете тръби),но досега още не съм потърсила клиника.Ако започна да си подготвям вече документите евентуално да кандидатствам за безплатните опити ще има ли някакъв срок в който те важат(при мен е ясно че няма да има промяна,но спермограмата например има ли период след който трябва да се повтори,а и всички изследвания).Питам,защото нищо не ми е ясно.Ако ми кажете какви точно изследвания се правят за инвитро ще съм ви много благодарна.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1396 -: Февруари 12, 2009, 08:50:41 am »
Здаравейте здравна каса приемали документи по старата програма някой знаели ?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1397 -: Февруари 12, 2009, 08:59:39 am »
Здаравейте здравна каса приемали документи по старата програма някой знаели ?
Поне в сайта на ЗК нищо не пише за тази год.,сега проверих.Обади им си по тел.ще ти кажат.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1398 -: Февруари 12, 2009, 09:33:42 am »
Напротив, пише в секцията въпроси и отговори. Ето цитат:
"Създава се фонд "Асистирана репродукция" като част от Национална програма по репродуктивно здраве, който евентуално ще поемe до 3 опита на бездетни семейства със средства от бюджета. Със заповед на министъра на здравеопазването, работна група подготвя правилника за дейността на центъра "Фонд за асистирана репродукция", с който ще се регламентират точни правила и критерии при изразходване на публичните средства, гарантиращи максимално високо качество на лечение на стерилните двойки. Следва да насочите въпросите за ин-витро оплождане към Министерството на здравеопазването – http://www.mh.government.bg"
Изводът - няма програма за ин витро оплождане, финансирана от НЗОК за 2009 г. и няма и да има.