0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« -: Януари 20, 2007, 13:44:44 pm »
Здравейте мили момичета.
Започеам да пиша с надежда че вие коидо сте минали по този път по който на мен ми предстои да тръгна бихте ми дали наи добрия съвет как и откъде да започна с събиране на документи за инвитро.
В общи линии моят проблем е следният.прдеи четири години ме оперираха от апендикс като непосредствено след първата операция послева и втора заради усложнения.Врезолтат бна това са с образували сраствания и запушване на тръботе.Направих снимка при която става ясно за едната тръба със исгорност че е запушена за другата не е 100% но след като съм имала тези проблеми преди водело до мисълта че и тя е запушена.
Затова моят единсвен изход остава инвитро.
Ако моге да ми помогнете по моя въпрс отъде за започна с документите ,моля ви пишете.
А ако имате информация колко излиза инвитро процедурата на частно моля да ме ориентирате в цифри.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВАС КОИТО ЩЕ БЪДЕТЕ СЪПИЧАСТНИ С МОЯТА УЧАСТ.
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА ВЪВ ФОРУМА УСПЕХ ВЪВ ВСЯКО ЕДО ОТ НАЧИНАНИЯТА КОЕТО СТЕ ЗАПОЧНАЛИ. :welcome: :welcome: :balk_122:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1 -: Януари 20, 2007, 15:50:37 pm »
Тази година незнам как точно стоят нещата, но аз ще ти кажа как ние кандидатствахне 2005.
Избираш си клиника (една от оторизираните) и там ти подготвят документите. Ти самостоятелно в къщи не можеш. Правиш необходимите изследвания и всичките документи подаваш в здравната каса. Чакаш 1 месец да те разгледат и дай Боже одобрят. Дават ти протокол, с който си взимаш инжекцийте от аптеката. После правиш инвитрото или иксито.
Аз лично съм пациентка на "Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро София"
www.ivf.bg

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #2 -: Януари 20, 2007, 20:05:23 pm »
Каналният ред е следния: Първо разгледай сайта на НЗОК www.nhif.bg. В менюто има тема: Лекарствена политика и п одтема: Лечение по програми, където трябва да влезеш, за да отвориш Програмата, приета на 01.09.2006 - последната, която е публикувана. Вътре ще прочетеш всички възможни подробности относно това, какви изследвания трябва да си направиш, в кои клиники можеш да правиш ин витро, какви документи са необходими. Повечето от изследванията можеш да направиш в града, в който живееш или в клиниката, която ще избереш за "своя", тази, в която решиш да направиш ин витро процедурата. След като отидеш с всички направени досега изследвания и документи от тях в тази клиника, те ще ти кажат какви други изследвания трябва да направиш при тях и ще подготвят документите ти за здравната каса. Документите се подават в РЗОК - в града, където живееш. За съжаление тази година приемът на документи по програмата все още не е започнал, но се очаква това да стане в началото на февруари, така че  добре да си подготвена. Пожелавам ти повече късмет от мен. Миналата година изпуснах приема с три дни, т.е. чакам тази програма от април 2006 г. А сумата, която поемат е толкова малка част от цялата процедура, че малко ми става смешно...
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #3 -: Януари 22, 2007, 09:38:17 am »
Да се включа и аз с един въпрос - ЗК оригинали ли иска? Имам предвид изследванията на официална бланка с подпис и печат от съответната лаборатория ли трябва да бъдат или може и извадени от Интернет копия?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #4 -: Януари 22, 2007, 13:41:37 pm »
Grase, в ЗК трябва да подадеш оригиналите на изследванията, а не копия или разпечатки от интернет. Ако са копия, мисля, че трябва да имат печат "Вярно с оригинала" - а то вече става по-сложно от това да отидеш до лабораторията и да си вземеш оригиналите (лабораториите ги пазят 6 месеца).
Успех!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #5 -: Януари 22, 2007, 13:49:10 pm »
Мерси  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #6 -: Януари 22, 2007, 16:23:57 pm »
Не си давай оригиналите. Направи си копия и ако е нужно в Здравната каса, където ще носиш и оригиналите, да ти заверят "Вярно с оригинала". Но не си давай оригиналите. Особено пък от епикризите. Аз не ги дадох, дори нямаше "Вярно с оригинала".
Оригинал на нищо не се дава никъде.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #7 -: Януари 22, 2007, 16:40:28 pm »
А виж за епикризите - да, даваш копия, аз като подавах документите си, дори ме питаха дали епикризата ми е копие и щяха да ме пратят да я снимам. Аз говоря за изследванията на хормони, кръвна картина и т.н. ми бяха казали, че трябва да се подадат оригиналните бланки от лабораторията, а не копия или разпечатки от интернет.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #8 -: Януари 22, 2007, 17:32:37 pm »
А виж за епикризите - да, даваш копия,
Да, но аз като подавах ми искаха оригинали и на епикризите, само че аз не ги дадох.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #9 -: Януари 22, 2007, 19:34:26 pm »
Правилно! Оригинали никъде не се дават, освен ако нямаш много в наличност. В здравната каса се подават ксерокопия от документите. На мен лично, а предполагам че и навсякъде е така, комплекта документи ми подготви клиниката, в която правих ин витро. Лекарят ми завери документите с подпис и "Вярно с оригинала". Мисля че така е най-редно. Късмет!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #10 -: Януари 23, 2007, 10:49:04 am »
Извинявайте че питам,но ти сама ли си подаваш документите,или самата клиника в която ще правиш Ин Витрото го прави(визирам ЗК).
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #11 -: Януари 23, 2007, 10:53:51 am »
Не сама, в никакъв случай  :lol: Пациентка съм на МЦРЗ и те ще ми подготвят документите. Тяхната лаборатория обаче не работи със ЗК, затова изследванията ги правя в друга лаборатория, като разбира се предварително ми е казано какво точно трябва да направя  :D.
Ориентирай се към клиника по стерилитет, там ще ти обяснят всичко  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #12 -: Януари 23, 2007, 11:04:58 am »
Аз съм се ориентирала,но въпроса е кога ще пуснат програмата.По точно момичетата ме ориентираха към АГ-др.Александров.Силно се надявам да стане нещо.Мерси за отговора.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #13 -: Януари 26, 2007, 13:37:36 pm »
Georgeel, документите в крайна сметка си подаваш сама, но ти ги подготвят от клиниката, в която ще правиш ин витро. Тоест първо отиваш в клиника по стерилитет, казваш че искаш да подготвяш документи по прогвамата ин витро, носиш всички изследвания, които имаш досега. Там ще ти направят още някои изследвания и накрая ще ти подготвят купчина докученти, които като си вземеш и програмата е стартирала, сама трябва да занесеш в РЗОК, където живееш. После чакаш...
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #14 -: Януари 26, 2007, 15:36:10 pm »
          :balk_122: Georgeel,Ивет е права!

Аз също ще подавам документи за лекарствата необходими  ми за ИКСИ!
( :bonk:когато от НЗОК се сетят да обявят прием,разбира се)
Но в клиниката която посещавам ми казаха,че те ще ми ги подготвят!
Така се уговорихме,щом има яснота ще ми се обадят!
Което не означава,че не следя за това и аз!
Просто чакам да има яснота и обявена дата за приема на документи,
защото някои от изследванията които се прилагат имат определена давност!

 yahoo_17Късмет и  :rainbow:Успех на всички чакащи и в процедура!
« Последна редакция: Януари 26, 2007, 15:39:09 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #15 -: Януари 26, 2007, 15:40:43 pm »
Mише, станахме две, и аз така се разбрах с док  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #16 -: Януари 26, 2007, 15:42:55 pm »
:balk_83: Ралинко,я да видим коя по-напред,аз още ноември....... :balk_69:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #17 -: Януари 26, 2007, 16:11:41 pm »
Хихихикк, аз подготвих нещата още за септември, ама решихме на първо четене да не чакаме... Ама сега щем не щем ще се наложи да чакам касата  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #18 -: Януари 26, 2007, 16:22:47 pm »
Опа,опа ама аз май по-твоята утъпкана пътечка шеткам РАЛИИИИИИ :balk_21: !
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #19 -: Януари 26, 2007, 16:26:01 pm »
Мише  :balk_21: ... ще я сборим таз каса  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!