0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

А във всички Инвитро центрове ли могат да го направят?

Не знам, Gabi. Вливането на интралипид е безопасно и би трябвало навсякъде да могат да го направят.
Aз това вливане си го правя в една квартална амбулатория. Не е необходимо да е в ин-витро център. :)
*
Момичета, благодаря ви за информацията за цените. Аз се бях заблудила с цената на имуновенина.

Защо, при него как вървят цените, на мен мисля, че ще ми вливат и от двете.
Roby, аз досега не съм правила вливания, но ми предстои вливане при следваща процедура ИКСИ. До колкото знам за имуновенина цената на едно вливане излиза около 300-400 лв. в зависимост от броя на ампулите определени от лекаря.
Момичетата ми написаха, че цената на интралипида за едно вливане е около 20-30 лв. Разликата е доста голяма. Ако съм се заблудила нека някой да каже. Мен също доста ме вълнува въпроса с цената на едно вливане.
Интралипидът се продава в опаковка от 500 мл, но се влива 4 мл.
Цената на една опаковка е около 25 лв. Самото вливане е лесно, безопасно и струва около 5 лв, в коя да е амбулатория.
Имуновенинът се продава на ампули, с цена 12-15 лв. Вливат се 30-40 ампули. Добре е, вливането да се направи от опитни хора, защото все пак е кръвен продукт и има макар и минимална вероятност за алергичен шок. Влива много бавно, за да се избегне втрисане и повишаване на температурата - за 3-4 часа, а след това да се полежи малко. Цената зависи от мястото, където се прави вливането и от това дали те приемат за един или за половин ден и т.н.
Само да добавя за имуновенина: желателно е да се прави в клиника, където има реанимация, точно заради риска от алергичен шок. Един ден преди самото вливане и след него, в рамките на месец поне, трябва ежедневно да се поема поне по 1.5 л. вода (около 8 чаши).
*
Няма ли по - малки разфасовки Интралипид?
Няма ли по - малки разфасовки Интралипид?
Има регистрирани в България по 100 мл, 200 мл и 500 мл- 10%, 20% и 30%. Аз не можах да намеря друг освен 20%, 500 мл.
*
Няма ли по - малки разфасовки Интралипид?
Няма всички са 500 мл :)Другото се хвърля.
Няма ли по - малки разфасовки Интралипид?

Едва ли, той обикновено се влива на болни след операция и съответно трябват големи количества.
*
На мен ми предстои вливане на ИНтралипид.
Д-р Конова е написала: - Intralipid (разреден) – по схема, преди и след ембриотрансфер на ART процедура, но неможах да разбера тя ли трябва да даде схемата, по която става вливането, или доктора, който ще извърши АРТ процедурата?
Би трябвало доц. Конова да ти даде схемата и да я обсъдиш с док, който ще извършва АРТ процедурата.
*
Мерси Котаранка, доц. Конова явно не ми е пратила схемата, защото чакахме и генетичните изследвания. Ще се свържа с нея да го обсъдиме, благодаря ти много. За пръв път се сблъсквам със всичките тези неща, и както всички.... стъпка по стъпка ...
Gabi, на мен доц. Конова ми я изпрати по email-а, след като вече имах резултатите от изследванията и преди самото вливане се чухме и по телефона.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
добре де, ниската цена не е за пранебрегване...обаче!
има ли успяли след вливане на интралипид. за имуновенина знаеме че дава положителни резултати (не при всички естествено и за съжаление) - има и забременели и родили след вливане на имуновенин. интралипида се прилага от доста скоро и е много рано да се говори за родили след проведена терапия с него, но има ли поне забременели момичета след вливане на интралипид
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
добре де, ниската цена не е за пранебрегване...обаче!
има ли успяли след вливане на интралипид. за имуновенина знаеме че дава положителни резултати (не при всички естествено и за съжаление) - има и забременели и родили след вливане на имуновенин. интралипида се прилага от доста скоро и е много рано да се говори за родили след проведена терапия с него, но има ли поне забременели момичета след вливане на интралипид
Да. Златимира. Лили, виж това: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7883.20
Напоследък, като гледам ефекта при момичетата от имуновенина нещо не  виждам положителните резултати  :( Или спадат с минимален процент и има развиваща се бременност, въпреки НК клетките, или при някои се увеличават  8O
*
Май с имуновенина няма все още сигурни данни. :? Може би е нова тенденция и ще сме от първите, или по - скоро все още няма отчетени контролни резултати.
Май с имуновенина няма все още сигурни данни. :? Може би е нова тенденция и ще сме от първите, или по - скоро все още няма отчетени контролни резултати.

Предполагам имаш предвид интралипид. За имуновенина уж има някакви.

Не знам дали ще сме първите, но аз вливах и имуновенин и интралипид и резултат нула  :( Като няма резултат, поне да вливам по-евтиното и по-безопасното.
Аз забременях 2 месеца след имуновенин. Загубих бременността. След това, отново направих вливане на Имуновенин, без резултат. Доц. Конова ми каза, че вече не са необходими вливания на Имуновенин. Сега правя Интралипид.
*
Да имах предвид интралипид, обърках се :?