0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

За мене помогна тази АИ, друго обяснение, не виждам.

Или просто нещата са се случили, без да има логично медицинско обяснение за това. Но, като няма как да знаем, не пречи да опитваме различни алтернативи. Важното е накрая да има един резултат от 2 чертички.  :D
*
Роби, не мисля, че чрез лимфоцитите могат да се внесат  гени :D :D
Мислете малко момичета.
Съжалявам за глупавия въпрос  :(, но и аз се "ограмотявам" в крачка, това, с което се занимавам е на светлинни години от медицината! 8)
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Да, кръвта на партньора се изследва предварително, но така или иначе ние толкова пъти сме се изследвали за хиляди неща, че едва ли ще се заразим от нещо от партньора си.
Вече сериозно се замислям за Солун. Длъжни сме да опитаме.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Момичета, искам да ви попитам нещо.
Преди малко говорих с аситентката на д-р Конова, тъй като чакам схема от нея, по която да стане вливането на Интралипида.
Схемата, която ми продиктуваха е: от 100 мл интралипид 20% се взема 4 мл и се разреждат в 250 мл - 0,9% разтвор.
В препоръките, пратени ми от д.р Конова по мейла, пише преди и след ембриотрансфер.
НА въпроса ми колко дни трябва да се прави това вливане, ми казаха че еднократно.....а четох че за повечето от вас вливането е по няколко дена? 8O
На въпроса ми - че в препоръките прише вливането да стане по схема, асистенката ми каза че схемата е всъщност рецептата която тя ми каза....
Нещо не ми се връзва, а д-р Конова е много заета и неможе да разговаря по телефона.
Искам да си сверя часовника, дали съм разбрала правилно? При вас вливанията еднократно ли се правят и какви са вашите "схеми"? :(
*
Габи, вливането се прави в два последователни дни, В първия е имуновенина, а втория интралипида. Количеството и при мен е същото за интралипида. Със сигурност се прави до 10-тия дена на МЦ, което е със сигурност преди ембриотрансфера. Дали се прави след това не знам.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Роби, благодаря отново. Значи правилно са ми обяснили.
При мен е само интралипид. Значи се касае за вливане само на това количество, еднократно. А за деня от цикъла никой нищо не ми е казал, само пише преди  и след ембриотрансфер.
Освен да се обадя пак и да ги питам колко дни преди и колко дни след....?
*
Предполагам, че при теб е така, защото ще правиш инвитро, така че може би момента на трансфера е от значение, а не кой ден от МЦ. Все пак си е добре да уточниш колко дни преди и колко след ембрио трансфера, за да можеш да планираш вливането. Макар, че ако го правиш при д-р Владимиров той предполагам също ще бъде наясно кога какво.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Освен да се обадя пак и да ги питам колко дни преди и колко дни след....?

Обикновено се прави 7-10 дни преди ембриотрансфер, но все пак трябва да питаш.
*
Надявам се че док. ще знае! :crossfingers:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
...Дотогава интралипида /който е соев продукт/ ...

само да вметна че соевите продукти трябва да се избягват при хашимото. предполагам изобщо при проблеми с щитовидната.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
На тема имунологични- особено когато говорим за НК - си мисля, че не може да се правят еднозначни изводи от  изследвания на НК от периферната кръв и ако се изследва  наличието им в ендометриума. За сега само първото се прилага в Бг, за второто като подход ми е известно че се прави в САЩ , и се процедира -биопсия на 3-4 дни преди МЦ . А за това че Активното имунизиране е остарял метод - и на мен ми го лансираха.
*
...Дотогава интралипида /който е соев продукт/ ...

само да вметна че соевите продукти трябва да се избягват при хашимото. предполагам изобщо при проблеми с щитовидната.

Лили, аз имах хашимото, но съм в ремисия от 1.5 години. Доц. Конова знае за това и все пак ми предписа вливане на интралипид. А както изглежда тя май е единствената наясно с интралипида. Така, че предполагам, че говориш за случаите, когато хашимотото е "активно" (не помня точния термин)?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
На тема имунологични- особено когато говорим за НК - си мисля, че не може да се правят еднозначни изводи от  изследвания на НК от периферната кръв и ако се изследва  наличието им в ендометриума. За сега само първото се прилага в Бг, за второто като подход ми е известно че се прави в САЩ , и се процедира -биопсия на 3-4 дни преди МЦ . А за това че Активното имунизиране е остарял метод - и на мен ми го лансираха.

Точно така. И според мен това е основния проблем с въпросните НК и тяхното влияние.
...Дотогава интралипида /който е соев продукт/ ...

само да вметна че соевите продукти трябва да се избягват при хашимото. предполагам изобщо при проблеми с щитовидната.

Само 10% от състава на интралипида е соево олио. Не знам дали тази концентрация е подходяща при посочените от Лили проблеми с щитовидната. Трябва да се консултира със съответните имунолози.
Е момичета изплашихте ме аз съм с активно Хашимото но въпреки това д-р Конова ми е изписа вливане на Интралипид(2-4мл).+250мл. не пише какво явно е някакъв разтвор. Има ли някой с активно хашимото и Интралипид?
*
Мими, а видя ли те и д-р Катя Тодорова, все пак тя е ендокреноложката? Това в което се разтваря интралипида е 250 мл 0.9% NaCl,
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Да но нищо не каза. Може би количеството е много малко и не пречи. Току що прочетох че в 1000мл се съдържа 100г соево масло , а на мен ми е изписано 2-4мл. Поне на това се надявам.
*
Точно така, доц. Конова е лекар, който взима информирано решение, знаейки всичките "аспекти" на пациента. Така, че не се  притеснявай и успех с вливанията!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Мислиш ли че е проблем  :(????????
Зейтуни, и при теб ли мила НК клетките се повишиха след имуновенина? :( От колко на колко?
От Солун ми отговориха за АИ, че не правят никакви кръвни изследвания на партньора, щото ако имало нещо, вече е щяло да бъде предадено по полов път. (Сещате ли се за нещо, дето се предава по кръвен, но не и по полов?).
Явно има някаква разлика в АИ прилагана в Солун, и тази, която са направили на Бени. Тези германци повече вяра ми вдъхват,  :D но пък Солун е далеч по-достъпно.

В Солун не прилагали вливане на имуновенин, защото по техни наблюдения не давал очакваните резултати 8O

Също се чудя защо напоследък д-р Конова препоръчва интралипид, а не имуновенин.

Из нета като чета IVIg все пак си е златния стандарт.

Но факт е, че и при мен не помогна - две вливания. Не мисля да пробвам пак с него.
Благодаря ти, Бени!