0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Привет момичета,

Знам, че много от вас са пациентки на д-р Стаменов, така, че ви моля за информация. Доц. Конова ми назначи вливания на интралипид / гама-глобулин, които искам да направя в София. Не съм пациентка на д-р Стаменов, (за съжаление правих инвитро на друго място), но разбрах, че при него се правят такива вливания.

Дали би се съгласил само на тази процедура?  8O За сега не искам пак да започвам с генеколозите.... :x
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
вливането се прави в клиника малинов а не в клиника надежда, т.е. на долния етаж под клиниката на стаменов. не виждам причина да не се съгласи. оЩе повече че той просто прави връzката а самото вливане се прави от сестра от малинов. все пак говори си и с него. това мойто е само предположение.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Д-р Стаменов не прави вливания на Интралипид, а само на Имуновенин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Имаш ли представа защо?
Лечението само по себе си е назначено от доц. Конова, на мен просто ми трябва център в София, където могат да го направят.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Според д-р Стаменов Интралипида е нов и не е доказал още действието си в практиката. А Имуновенина е изпитано лекарство.
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
Колко странно, аз пък мислех, че интралипид е това, дето ти вливат, когато не си на самостоятелно хранене 8O (т.е. не е ново и е безобидно)
Благодаря ти, Бени!







Колко странно, аз пък мислех, че интралипид е това, дето ти вливат, когато не си на самостоятелно хранене 8O (т.е. не е ново и е безобидно)

Точно така. Но за него нали твърдят, че не бил изследван достатъчно ефекта върху НК клетките. Но кой знае - дали не е изследван или приозводителите, както винаги, нямат сметка да продават несравнимо по-евтин заместител.

А пък като чета напоследък във форума какъв е ефекта от вливане на IVIG ... май по-добре без него.
*
[А пък като чета напоследък във форума какъв е ефекта от вливане на IVIG ... май по-добре без него.

Извинявай за невежеството ми, но какво е IVIG?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Интравенозен имуноглобулин
Е какво с интралипида, ако не помогне, няма да навреди и не е скъп, така си мисля?
Благодаря ти, Бени!







*
FreshBreez, може ли да ми кажеш колко струва интралипида?
Е какво с интралипида, ако не помогне, няма да навреди и не е скъп, така си мисля?

Ами да, хем ще се подхраним, хем безопасно  :)
Не съм се интересувала в детайли, не съм вливала интралипид до момента, някой друг може би ще ти каже точна цена, ама например 20-30 лева.
Благодаря ти, Бени!







Не съм се интересувала в детайли, не съм вливала интралипид до момента, някой друг може би ще ти каже точна цена, ама например 20-30 лева.
Зависи откъде се купува, но не е по-скъп от 30 лв.
FreshBreez, може ли да ми кажеш колко струва интралипида?
Купих го от В.Търново.21лв., но от него се използва само 4%лДругото се изхвърля.Процедурата е около 40минути.


*
Момичета, благодаря ви за информацията за цените. Аз се бях заблудила с цената на имуновенина.
*
Някой знае ли ка става приема на Интралипид, чрез вливане или по друг начин?
Някой знае ли ка става приема на Интралипид, чрез вливане или по друг начин?

Вливане. Отнема около 1/2 час.
*
Момичета, благодаря ви за информацията за цените. Аз се бях заблудила с цената на имуновенина.

Защо, при него как вървят цените, на мен мисля, че ще ми вливат и от двете.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
А във всички Инвитро центрове ли могат да го направят?