0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Не са над нормата, но имунолозите препоръчват вливане на 52 ампули имнувенин!!!  8O При ембриотрансфер, клетките можели да нарастнат и да минат тези гранични стойности. Аз казах, че при вливане на 30 ампули при мен нямаше ефект, но те смятат, че 30 били малко (аз съм си все едни и същи килограми).  :(

Ще говоря с док, но не мисля да правя повече вливания.


Това ми звучи много странно...защо като си в границите трябва да ти се правят вливания и до почти двойни дози??? Ще говориш ли с доц. Конова за това?
Сега като споменаваш аз си давам сметка, че никой не ме е питал за килограмите ми, казаха ми 30 амп, дали ме е преценила на око?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Много се озадачавам, защото и аз трябва да правя, а д-р Конова още не ми е изпратила схемата, а нямам много време. :(

Габи, аз й писах, че ми е спешно и тя ми прати схемата тази сутрин.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Опитвах се днес да се свържа, но е много ангажирана или е извън болницата. ЩЕ продължавам и утре...
А как е реда при д-р СТаменов за такава процедура? Не съм негова пациентка и нямам представа. Доколкото знам при него има много хора също.
*
Роби мерси много, ще пробвам пак и по имейла.
*
А как е реда при д-р СТаменов за такава процедура? Не съм негова пациентка и нямам представа. Доколкото знам при него има много хора също.
Ами аз се обадих по телефона, казах, че съм пациентка на доц. Конова и имам схема за вливане. Казах им деня и ги помолих да поръчат имуновенина (той се взима само от едно място). Бяха много отзивчиви. :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!

Това ми звучи много странно...защо като си в границите трябва да ти се правят вливания и до почти двойни дози??? Ще говориш ли с доц. Конова за това?
Сега като споменаваш аз си давам сметка, че никой не ме е питал за килограмите ми, казаха ми 30 амп, дали ме е преценила на око?

Не смятам да говоря вече с никой. Да си призная - направо се изморих.  :? Вече съм взела решение, независимо дали е правилно или не.

Не мисля, че доц. Конова не е преценила правилно, Roby. Разни имунолози, разни идеали. Това е такава крехка и обширна материя, с безкрайно много виждания и интерпретации. Аз бих се доверила на доц. Конова.
*
Не смятам да говоря вече с никой. Да си призная - направо се изморих.  :? Вече съм взела решение, независимо дали е правилно или не.

Аз бих се доверила на доц. Конова.
Съгласна съм с теб, човек си усеща най-добре кое е правилно за него. На мен ще ми бъде първо вливане за сега и много вярвам, че това ще е решението!!! :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Точно така, Roby!  :kiss:
Привет момичета,
Да ви осветля малко по въпроса с интралипида :D. Това го бях писала и в моята тема, но пак ще се повторя.
Аз бях първата, на която беше влян интралипид в Бг /на 01.03.2006/. Като схемата доц. Конова я взе от д-р Румен Русев от Чикагската клиника.
1. Вливане на имуноглобулин
2. На следващия ден - интралипид.
Цялата история - десетина дена преди ЕТ. Резултата при мен вече го знаете, Не ми помогнаха тези вливания
Дотогава интралипида /който е соев продукт/ в бг се използваше единствено за хранене на оперирани, които не могат сами да се хранят. За това е непознат на всички останали лекари, като продукт, използван за сваляне на НК клетки. На мене също ми беше много странно, т. к. двете приложения нямат нищо общо едно с друго, но доц. Конова ми отговори, че в САЩ са открили способността на препарата да сваля НК клетките. В Германия не са и го чували в имунологичната клиника, в която ние бяхме /а тя е втората по известност в Де/ Това е.

Котаранка, разкажи им на въпросните имунолози за нашия случай :D, може и да престанат да твърдят, че активното имунизиране е остарял метод и не дава резултати.
Между другото доц. Конова ми разказа, че д-р Русев в Чикаго също го е прилагал, като резултата бил доста Руменовци :D :D :D.
После са го забранили в САЩ /заради опсността от внасяне на някаква зараза с чуждата кръв, въпреки, че кръвта се изследва първо, за СПИН и др./
Поздрави Албена

За това активно имунизиране и аз съм в голяма чуденка.Наистина ли  е остарял метод и защо никъде в България не го правят. При мен НК-клетките са много завишени, след вливането на имуновенин се повишиха още повече. Сега не знам какво да правя. Мислех да направя още едно вливане и ако пак не се повлияят да търся къде да правя тази имунизация. Явно ще е в Солун, по-близко място не знам.
Гооооляма мистерия е тази имунология.

П.П. Незнам дали е от вливането на имуновенина, но ТАТ при мен е паднал много и вече е в референти граници. Много се зарадвах днес като си видях резултата. Поне нещо да ми компенсира ужаса от увеличените НК-клетки. :D
« Последна редакция: Януари 22, 2007, 20:44:12 pm от zeituni »
*
Албенче, дали в крайна сметка АИ се препоръчва само на двойки с доказан имунологичен проблем, например конкретно завишени НК клетки ? Препоръчва ли се и на двойки, при които няма изявен подобен проблем, но все пак са с неизяснен стерилитет?
И аз като Зейтуни се замислям за Солун, най-близката и достъпна алтернатива.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Да ви осветля малко по въпроса с интралипида

Албена, много ти благодаря за информацията. Интересното е, че този интралипид сам по себе си изглежда нещо безобидно, а може да доведе до сериозни резултати (надявам се  :)) Ами в САЩ са доста напреднали в някои отношения в медицината и до колкото знам имат доста по-висока успеваемост при инвитро процедурите. Така че, какво пък дано американския опит помогне  :P!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Албена, благодаря ти много за информацията. Какво да им разкажа - имуновенин, та имуновенин, всичко друго нямало ефект и директно се отрича.  :?

По отношение на активното имунизиране изчетох доста статии. Освен за, има и доста против, т.е., че не оказва влияние върху пациенти с проблем с имплантацията и неизяснен стерилитет, а предимно при жени с повтарящи се аборти (и то при 50% от случаите). Но в същото време и ефекта на имуновенина и въобще влиянието на НК клетките не е напълно изследвано. Всеки имунолог се придържа към някаква школа. Аз лично бих опитала активното имунизиране - май само това ми остана, но не знам къде да го направя. От опит глава не боли.
*
В Якентро се прави  :D, както и в Германия, където Бени е правила, но там е по-далеч и по-трудно би се осъществило.
За България не съм чувала някъде да се прилага  :( И аз бих опитала, определено.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Мерси, Grace. Не знам обаче, дали това имунизиране е еднократен процес или се прави на няколко пъти. Бях чела, че се прави 3 пъти през един месец. Защото, ако е така, става малко по-трудно. Може би Албена ще се включи с детайли.
*
Да, в Германия се прави 2 или 3 пъти - Бени ще каже по-точно.
Доколкото разбрах, в Солун е по-съкратена процедурата  :D, затова, както и поради близостта, Якентро ми се вижда по-достъпен вариант.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



А и Солун е хубаво място... не само за такава процедура  :D
*
Абе това ми се струва доста рисково. Ами ако в ДНК на кръвта дето се използва има нещо, което да внесе нов елемент? (например тромбофилия или някакъв ензимен недостатък)..... :x
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Привет момичета, Отговарям отново. Написала сзм го в темата си, явно не сте имали търпение да изчетете докрай :D :D :D. Майтап.
Сега копирам
............
За мене помогна тази АИ, друго обяснение, не виждам.
Питахте ме в кои случаи помага. Мога да ви изброя само факти
1. От четенето в нета - при повтарящи се аборти и неизяснени причини за липсваща имплантация при ин витро.
2. На мене ми я предложиха при повишени НК клетки. Интересното е, че при изпратената кръв за контрола, ок. 3 семици след последната имунизация, тя бяха паднали от 19% на 18%, а аз се оказах бременна.. /бел. н. а. явно не те са били причината за незабременяването/ Даже мислех да им се обаждам, да се карам с тях, защо са ми я правили за понижаване на НК кл, след като те не са паднали. На следващата контола обче, края на ноември, бяха вече 15%, нямало нужда от лечение. И тук правят вливания на Имуноглобулин в случая.
3. Явно и при неизяснен ст-т, какъвто е нашя случай, помага. Обяснила съм подробно вече за абсолютно неизяснения ни ст-т.
Може да се каже, че всичко стана благодарение на тъпата немска система за осиновяване, ако не ми бяха правили проблемите, изобшо нямаше да направим и ние въпросната АИ. Просто се хванах като удавник за последната сламка.

и във следващия ми отговор

Лили, не, няма връзка изобщо с цикъл, ову и т. н. Просто си назначаваш ден за първата иму, след около 4 седмици се прави и втората. Това им е правилото.Около 2-3 седмици след втората иму се прави контрола на крзвта, за да се засече има ли антитела на партньора, което е и целта на занятието. Smile
Дано съм била полезна
 Ако нещо е останало неясно - питайте, с удоволствие ще


По отношение на активното имунизиране изчетох доста статии. Освен за, има и доста против, т.е., че не оказва влияние върху пациенти с проблем с имплантацията и неизяснен стерилитет, а предимно при жени с повтарящи се аборти (и то при 50% от случаите).

Да, както вече казах и аз съм го изчела съсщото. Аз нямам никакви аборти
И нещата с повтарящи се аборти и неимплантиране, което не води изобщо до бременност, май много се размиват що се отнася до имунологичните проблеми.



Роби, не мисля, че чрез лимфоцитите могат да се внесат  гени :D :D
Мислете малко момичета.
Дали немците биха го правили иначе как мислите??????
Рисковете са абсолютно  същите като при вливанията на имуноглобулин. Риска е от алергичен шок и вкарване на някоя зараза като СПИН например. Затова се изследва и кръвта на партньора предварително.

както и да е. Разбира се, всеки решава за себе си. Аз лично не съжалявам, че се подложих на тази терапия :D :D :D
Успех