0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Привет момичета,

Знам, че много от вас са пациентки на д-р Стаменов, така, че ви моля за информация. Доц. Конова ми назначи вливания на интралипид / гама-глобулин, които искам да направя в София. Не съм пациентка на д-р Стаменов, (за съжаление правих инвитро на друго място), но разбрах, че при него се правят такива вливания.

Дали би се съгласил само на тази процедура?  8O За сега не искам пак да започвам с генеколозите.... :x
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
вливането се прави в клиника малинов а не в клиника надежда, т.е. на долния етаж под клиниката на стаменов. не виждам причина да не се съгласи. оЩе повече че той просто прави връzката а самото вливане се прави от сестра от малинов. все пак говори си и с него. това мойто е само предположение.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Д-р Стаменов не прави вливания на Интралипид, а само на Имуновенин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Имаш ли представа защо?
Лечението само по себе си е назначено от доц. Конова, на мен просто ми трябва център в София, където могат да го направят.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Според д-р Стаменов Интралипида е нов и не е доказал още действието си в практиката. А Имуновенина е изпитано лекарство.
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
Колко странно, аз пък мислех, че интралипид е това, дето ти вливат, когато не си на самостоятелно хранене 8O (т.е. не е ново и е безобидно)
Благодаря ти, Бени!







Колко странно, аз пък мислех, че интралипид е това, дето ти вливат, когато не си на самостоятелно хранене 8O (т.е. не е ново и е безобидно)

Точно така. Но за него нали твърдят, че не бил изследван достатъчно ефекта върху НК клетките. Но кой знае - дали не е изследван или приозводителите, както винаги, нямат сметка да продават несравнимо по-евтин заместител.

А пък като чета напоследък във форума какъв е ефекта от вливане на IVIG ... май по-добре без него.
*
[А пък като чета напоследък във форума какъв е ефекта от вливане на IVIG ... май по-добре без него.

Извинявай за невежеството ми, но какво е IVIG?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Интравенозен имуноглобулин
Е какво с интралипида, ако не помогне, няма да навреди и не е скъп, така си мисля?
Благодаря ти, Бени!







*
FreshBreez, може ли да ми кажеш колко струва интралипида?
Е какво с интралипида, ако не помогне, няма да навреди и не е скъп, така си мисля?

Ами да, хем ще се подхраним, хем безопасно  :)
Не съм се интересувала в детайли, не съм вливала интралипид до момента, някой друг може би ще ти каже точна цена, ама например 20-30 лева.
Благодаря ти, Бени!







Не съм се интересувала в детайли, не съм вливала интралипид до момента, някой друг може би ще ти каже точна цена, ама например 20-30 лева.
Зависи откъде се купува, но не е по-скъп от 30 лв.
FreshBreez, може ли да ми кажеш колко струва интралипида?
Купих го от В.Търново.21лв., но от него се използва само 4%лДругото се изхвърля.Процедурата е около 40минути.


*
Момичета, благодаря ви за информацията за цените. Аз се бях заблудила с цената на имуновенина.
*
Някой знае ли ка става приема на Интралипид, чрез вливане или по друг начин?
Някой знае ли ка става приема на Интралипид, чрез вливане или по друг начин?

Вливане. Отнема около 1/2 час.
*
Момичета, благодаря ви за информацията за цените. Аз се бях заблудила с цената на имуновенина.

Защо, при него как вървят цените, на мен мисля, че ще ми вливат и от двете.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
А във всички Инвитро центрове ли могат да го направят?
А във всички Инвитро центрове ли могат да го направят?

Не знам, Gabi. Вливането на интралипид е безопасно и би трябвало навсякъде да могат да го направят.
Aз това вливане си го правя в една квартална амбулатория. Не е необходимо да е в ин-витро център. :)
*
Момичета, благодаря ви за информацията за цените. Аз се бях заблудила с цената на имуновенина.

Защо, при него как вървят цените, на мен мисля, че ще ми вливат и от двете.
Roby, аз досега не съм правила вливания, но ми предстои вливане при следваща процедура ИКСИ. До колкото знам за имуновенина цената на едно вливане излиза около 300-400 лв. в зависимост от броя на ампулите определени от лекаря.
Момичетата ми написаха, че цената на интралипида за едно вливане е около 20-30 лв. Разликата е доста голяма. Ако съм се заблудила нека някой да каже. Мен също доста ме вълнува въпроса с цената на едно вливане.
Интралипидът се продава в опаковка от 500 мл, но се влива 4 мл.
Цената на една опаковка е около 25 лв. Самото вливане е лесно, безопасно и струва около 5 лв, в коя да е амбулатория.
Имуновенинът се продава на ампули, с цена 12-15 лв. Вливат се 30-40 ампули. Добре е, вливането да се направи от опитни хора, защото все пак е кръвен продукт и има макар и минимална вероятност за алергичен шок. Влива много бавно, за да се избегне втрисане и повишаване на температурата - за 3-4 часа, а след това да се полежи малко. Цената зависи от мястото, където се прави вливането и от това дали те приемат за един или за половин ден и т.н.
Само да добавя за имуновенина: желателно е да се прави в клиника, където има реанимация, точно заради риска от алергичен шок. Един ден преди самото вливане и след него, в рамките на месец поне, трябва ежедневно да се поема поне по 1.5 л. вода (около 8 чаши).
*
Няма ли по - малки разфасовки Интралипид?
Няма ли по - малки разфасовки Интралипид?
Има регистрирани в България по 100 мл, 200 мл и 500 мл- 10%, 20% и 30%. Аз не можах да намеря друг освен 20%, 500 мл.
*
Няма ли по - малки разфасовки Интралипид?
Няма всички са 500 мл :)Другото се хвърля.
Няма ли по - малки разфасовки Интралипид?

Едва ли, той обикновено се влива на болни след операция и съответно трябват големи количества.
*
На мен ми предстои вливане на ИНтралипид.
Д-р Конова е написала: - Intralipid (разреден) – по схема, преди и след ембриотрансфер на ART процедура, но неможах да разбера тя ли трябва да даде схемата, по която става вливането, или доктора, който ще извърши АРТ процедурата?
Би трябвало доц. Конова да ти даде схемата и да я обсъдиш с док, който ще извършва АРТ процедурата.
*
Мерси Котаранка, доц. Конова явно не ми е пратила схемата, защото чакахме и генетичните изследвания. Ще се свържа с нея да го обсъдиме, благодаря ти много. За пръв път се сблъсквам със всичките тези неща, и както всички.... стъпка по стъпка ...
Gabi, на мен доц. Конова ми я изпрати по email-а, след като вече имах резултатите от изследванията и преди самото вливане се чухме и по телефона.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
добре де, ниската цена не е за пранебрегване...обаче!
има ли успяли след вливане на интралипид. за имуновенина знаеме че дава положителни резултати (не при всички естествено и за съжаление) - има и забременели и родили след вливане на имуновенин. интралипида се прилага от доста скоро и е много рано да се говори за родили след проведена терапия с него, но има ли поне забременели момичета след вливане на интралипид
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
добре де, ниската цена не е за пранебрегване...обаче!
има ли успяли след вливане на интралипид. за имуновенина знаеме че дава положителни резултати (не при всички естествено и за съжаление) - има и забременели и родили след вливане на имуновенин. интралипида се прилага от доста скоро и е много рано да се говори за родили след проведена терапия с него, но има ли поне забременели момичета след вливане на интралипид
Да. Златимира. Лили, виж това: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7883.20
Напоследък, като гледам ефекта при момичетата от имуновенина нещо не  виждам положителните резултати  :( Или спадат с минимален процент и има развиваща се бременност, въпреки НК клетките, или при някои се увеличават  8O
*
Май с имуновенина няма все още сигурни данни. :? Може би е нова тенденция и ще сме от първите, или по - скоро все още няма отчетени контролни резултати.
Май с имуновенина няма все още сигурни данни. :? Може би е нова тенденция и ще сме от първите, или по - скоро все още няма отчетени контролни резултати.

Предполагам имаш предвид интралипид. За имуновенина уж има някакви.

Не знам дали ще сме първите, но аз вливах и имуновенин и интралипид и резултат нула  :( Като няма резултат, поне да вливам по-евтиното и по-безопасното.
Аз забременях 2 месеца след имуновенин. Загубих бременността. След това, отново направих вливане на Имуновенин, без резултат. Доц. Конова ми каза, че вече не са необходими вливания на Имуновенин. Сега правя Интралипид.
*
Да имах предвид интралипид, обърках се :?
*
Ей момичета страшни сте, пълни с инфомация!!! Направо ви се радвам! :lol:

Ами и на мен ми се иска да "формирам" статистиката на забременелите след вливане на интралипид! Така де!

Снощи говорих с някаква сестра при д-р Стаменов, която ми каза, че те досега не били вливали интралипид и не знаели.... Препоръча ми да се видя с техните имунулози, че защо, нали имам препоръка от доц. Конова вече? Поисках си точно схемата от нея пък да видим тогава ще се съгласят или не. На мен и двете трябва да ми се вливат на 5-6 ден от МЦ, така че ако тук не се съгласят да направят "коктейла" ще трябва да ходя в Плевен.... :(
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Колкото повече чета информация за тези НК клетки, толкова повече ме обхваща отчаяние на моменти. На какво би могло да се дължи това повишение?
Roby, аз също съм при д-р Стаменов. Миналата събота се видях с неговите имунолози, запознах ги с изследванията си при доц. Конова и нейните препоръки, както и резулатите от вливанията. Техният коментар беше, че не бил проучен достатъчно ефекта от интралипида (което всичко знаем). За имуновенина казаха, че много момичета се повлиявали, аз казах, че не съм една от тях и повече нямаше коментар. По настояване на док пак пуснах имунологични; сега в събота чакам резултати и ще се видя отново с имулозите, за да ги коментираме. Ще пиша веднага щом имам инфо.

Ако в клиниката не се съгласят да ти направят вливания според схемата на доц. Конова (в което дълбоко се съмнявам), не е необходимо да ходиш чак до Плевен. Може и в София в някоя друга клиника.
*
Котаранка, доц. Конова ми каза, че правели такива вливания при д-р Стаменов и при Доц. Щерев. Не знам дали има и други места.

Аз не съм пациентка на д-р Стаменов. Правих ИНСИ при Табакова, но никога няма да се върна там! (писах в тамата: Анкета за Инвитро подробно...), а и се оказа че инвитрото изобщо не не било необходимо...  Честно казано дори не искам генеколог сега (малко съм отвратена от гилдията), но за него поне прочетох най-добри отзиви във форума! Евентуално може да направя инсеменация, защото след тези вливания и дригите неща които имам да правя (заради антифосполипидни антитела) не ми се измерва и кога ми е овулацията, темпертатури и т.н. и после под строй в леглото  :lol: Но категорично не искам само защото искам да ползвам тази клиника някой да се опитва да променя лечението ми назначено от доц. Конова! В момента май само на нея имам доверие! :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Но категорично не искам само защото искам да ползвам тази клиника някой да се опитва да променя лечението ми назначено от доц. Конова! В момента май само на нея имам доверие! :P

Roby, спомням си твоята история  :( Не се притеснявай, никой няма да ти промени назначеното от доц. Конова. Имуновенинът могат да ти го влеят и във всяка болница, където има реанимация (някои момичета май бяха ходили в Шейново), като си дадеш схемата, а интралипидът е безопасен - почти навсякъде. 
*
Благодаря ти за отговора Котаранка. :D Тя е препоръчала да се комбинират, първия ден Имуновенин, а втория интралипид. За това ми се искаше на едно място да ги направя вливанията. Ти къде си влива до сега интралипида?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Само да уточня, че при вторият ми опит бях все още в Т. Киркова, а не при д-р Стаменов, а там никой нито се интересуваше от имунологичните ми, а какво оставаше и вливания да ми правят. Затова ги правих при мъжа ми в болницата (Vта градска), пък и ми беше най-удобно.  :)  Където ще ти правят имуновенина, там могат и интралипида. Правих ги по точно същата схема.
Здравейте момичета, аз съм бременна в началото на 3 месец от инвитро. Преди процедурата направих изследвания за НК клетки и се оказаха 13,4% при стойност по малка от 12%. С доц Конова се разбрахме да влея от 7-10 дни преди ЕТ интралипид по схема. Направих го. На следващия месец резултатите бяха още по завишени - 17,90% пак вливах. Сега пак съм направила изследванията и ако са пак толкова завишени не мисля че ще повярвам че интралипида действа. Зная че вече започвам да се отчайвам и не дай си боже да загубя бебето което от толкова години чакам ме е страх да си помисля какво бих направила.



Hari_77, опитай се да се успокоиш, миличка. Много момичета си бременят съвсем нормално със завишени НК клетки и точно, както при теб, не се повлияват от каквито и да е вливания. Спокойна и щастлива бременност и повече да не се сещташ за тези гадни клетки! Благодаря, че сподели с нас.

 :bighug:
*
Хари, поткрепям Котараната, трябва да се успокоиш, това с умонологията май е голяма магия, не е ясно кое помага и кое не. Но безпокойството със сигурност не е полезно нито за НК клетките нито за бебчо! Мила ти поне си превалила първата планина, "хванало" се е бебчето, а това си е страшна победа!!!!

Какво мисли доц. Конова за това?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Където ще ти правят имуновенина, там могат и интралипида. Правих ги по точно същата схема.

Котарана, и за мисля, че така ще е ней-добре. Щом не е толкова сложно, не виждам защо да не може при д-р Стаменов? Имам записан час при него другата седмица и това мисля и да вливам, така, че ше пиша как се развиват нещата.  8O Имаш ли представа дали навсякъде може да се намери интралипид и имуновенин?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Roby, имуновенин мисля, че лесно се намира. Виж за интралипида, не знам (възползвах се наличностите от реанимацията в болницата при мъжа ми, знаеш как  :P ). Защо не питаш директно при д-р Стаменов - те и без това осигуряват на пациентите си всички необходими лекарства, без да се налага да се луташ и да ги купуваш на някакви високи цени?
*
Някой вливал ли е при д-р Владимиров?
*
Ами мисля да поразпитам тук там за интралипид първо, защото нали при д-р Стаменов не го били вливали до сега. При него цените на лекарствата ОК ли са? При Табакова лекарствата купувани от нея си бяха с надценка от всякъде. Много ме дразнеха с това!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
При него цените на лекарствата ОК ли са? При Табакова лекарствата купувани от нея си бяха с надценка от всякъде. Много ме дразнеха с това!

Да, мога да твърдя за цените за лекарствата за стимулаця - по цени на едро.
*
Е, това е още един добър знак за този лекар. Не съм била при него, но от това, което чета във форума се надявам да е правилен избор. Сигурно и ще направя инсеменация там, за по-сигурно (след вливанията). Гледах, че при класацията няма много забременяли при него от инсе, но за тази анкета май не е голяма активността! :D
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
По настояване на док пак пуснах имунологични; сега в събота чакам резултати и ще се видя отново с имулозите, за да ги коментираме. Ще пиша веднага щом имам инфо.

Котарана, как вървят нещата при теб? Аз ще правя вливането сигурно този петък при него. Интралипида го намерих в една аптека, към 18 лв., направиха поръчка за края на деня да го взема. Имуновенина ми обещаха да го поръчат от клиниката.

Как протича вливането? Гадно ли е? 8O
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Не, Roby, не е гадно вливането. За имуновенина се зареди с една хубава книжка, списания, въобще приятни неща - да минава времето. На мен просто ми беше досадно, но нищо повече. А след имуновенина, интралипида просто не го броиш.  :D

Ами нещата при мен... доста съм озадачена. Миналата година, когато правих изследвания при доц. Конова CD3-CD16+56+NK cells ми бяха над нормата. Сега са Ок. Сега изледваха и 2 други панела и резултатите са:
CD3+CD16+56+NKT cells   10%   (реф. ст-т 2-10%)
CD56+CD16+NK cells   12%   (реф. ст-т <12%)

Не са над нормата, но имунолозите препоръчват вливане на 52 ампули имнувенин!!!  8O При ембриотрансфер, клетките можели да нарастнат и да минат тези гранични стойности. Аз казах, че при вливане на 30 ампули при мен нямаше ефект, но те смятат, че 30 били малко (аз съм си все едни и същи килограми).  :(

Очевидно стойностите на тези клетки си варират съвсем спокойно, без дори да съм вземала някакви мерки. Ами ако преди ембриотрансфер са с по-ниски стойности? Аз как да знам?

Питах дали няма някакъв друг вариант - например активна имунизация. Бил стар метод и без резултат. А с имуновенина имало резултат - само аз не виждам точно при кое момиче от форума се е проявил този резултат.  :?

Ще говоря с док, но не мисля да правя повече вливания.
*
Котарана, ти къде правиш вливанията?
Много се озадачавам, защото и аз трябва да правя, а д-р Конова още не ми е изпратила схемата, а нямам много време. :(
Габи, аз въобще не смятам да ги правя. Но иначе - или при д-р Стаменов или в болницата при мъжа ми (да си мрънкам и да се глезя  :)).

Най-добре се обади на доц. Конова, ако много закъсняваш със схемата.
*
Не са над нормата, но имунолозите препоръчват вливане на 52 ампули имнувенин!!!  8O При ембриотрансфер, клетките можели да нарастнат и да минат тези гранични стойности. Аз казах, че при вливане на 30 ампули при мен нямаше ефект, но те смятат, че 30 били малко (аз съм си все едни и същи килограми).  :(

Ще говоря с док, но не мисля да правя повече вливания.


Това ми звучи много странно...защо като си в границите трябва да ти се правят вливания и до почти двойни дози??? Ще говориш ли с доц. Конова за това?
Сега като споменаваш аз си давам сметка, че никой не ме е питал за килограмите ми, казаха ми 30 амп, дали ме е преценила на око?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Много се озадачавам, защото и аз трябва да правя, а д-р Конова още не ми е изпратила схемата, а нямам много време. :(

Габи, аз й писах, че ми е спешно и тя ми прати схемата тази сутрин.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Опитвах се днес да се свържа, но е много ангажирана или е извън болницата. ЩЕ продължавам и утре...
А как е реда при д-р СТаменов за такава процедура? Не съм негова пациентка и нямам представа. Доколкото знам при него има много хора също.
*
Роби мерси много, ще пробвам пак и по имейла.
*
А как е реда при д-р СТаменов за такава процедура? Не съм негова пациентка и нямам представа. Доколкото знам при него има много хора също.
Ами аз се обадих по телефона, казах, че съм пациентка на доц. Конова и имам схема за вливане. Казах им деня и ги помолих да поръчат имуновенина (той се взима само от едно място). Бяха много отзивчиви. :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!

Това ми звучи много странно...защо като си в границите трябва да ти се правят вливания и до почти двойни дози??? Ще говориш ли с доц. Конова за това?
Сега като споменаваш аз си давам сметка, че никой не ме е питал за килограмите ми, казаха ми 30 амп, дали ме е преценила на око?

Не смятам да говоря вече с никой. Да си призная - направо се изморих.  :? Вече съм взела решение, независимо дали е правилно или не.

Не мисля, че доц. Конова не е преценила правилно, Roby. Разни имунолози, разни идеали. Това е такава крехка и обширна материя, с безкрайно много виждания и интерпретации. Аз бих се доверила на доц. Конова.
*
Не смятам да говоря вече с никой. Да си призная - направо се изморих.  :? Вече съм взела решение, независимо дали е правилно или не.

Аз бих се доверила на доц. Конова.
Съгласна съм с теб, човек си усеща най-добре кое е правилно за него. На мен ще ми бъде първо вливане за сега и много вярвам, че това ще е решението!!! :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Точно така, Roby!  :kiss:
Привет момичета,
Да ви осветля малко по въпроса с интралипида :D. Това го бях писала и в моята тема, но пак ще се повторя.
Аз бях първата, на която беше влян интралипид в Бг /на 01.03.2006/. Като схемата доц. Конова я взе от д-р Румен Русев от Чикагската клиника.
1. Вливане на имуноглобулин
2. На следващия ден - интралипид.
Цялата история - десетина дена преди ЕТ. Резултата при мен вече го знаете, Не ми помогнаха тези вливания
Дотогава интралипида /който е соев продукт/ в бг се използваше единствено за хранене на оперирани, които не могат сами да се хранят. За това е непознат на всички останали лекари, като продукт, използван за сваляне на НК клетки. На мене също ми беше много странно, т. к. двете приложения нямат нищо общо едно с друго, но доц. Конова ми отговори, че в САЩ са открили способността на препарата да сваля НК клетките. В Германия не са и го чували в имунологичната клиника, в която ние бяхме /а тя е втората по известност в Де/ Това е.

Котаранка, разкажи им на въпросните имунолози за нашия случай :D, може и да престанат да твърдят, че активното имунизиране е остарял метод и не дава резултати.
Между другото доц. Конова ми разказа, че д-р Русев в Чикаго също го е прилагал, като резултата бил доста Руменовци :D :D :D.
После са го забранили в САЩ /заради опсността от внасяне на някаква зараза с чуждата кръв, въпреки, че кръвта се изследва първо, за СПИН и др./
Поздрави Албена

За това активно имунизиране и аз съм в голяма чуденка.Наистина ли  е остарял метод и защо никъде в България не го правят. При мен НК-клетките са много завишени, след вливането на имуновенин се повишиха още повече. Сега не знам какво да правя. Мислех да направя още едно вливане и ако пак не се повлияят да търся къде да правя тази имунизация. Явно ще е в Солун, по-близко място не знам.
Гооооляма мистерия е тази имунология.

П.П. Незнам дали е от вливането на имуновенина, но ТАТ при мен е паднал много и вече е в референти граници. Много се зарадвах днес като си видях резултата. Поне нещо да ми компенсира ужаса от увеличените НК-клетки. :D
« Последна редакция: Януари 22, 2007, 20:44:12 pm от zeituni »
*
Албенче, дали в крайна сметка АИ се препоръчва само на двойки с доказан имунологичен проблем, например конкретно завишени НК клетки ? Препоръчва ли се и на двойки, при които няма изявен подобен проблем, но все пак са с неизяснен стерилитет?
И аз като Зейтуни се замислям за Солун, най-близката и достъпна алтернатива.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Да ви осветля малко по въпроса с интралипида

Албена, много ти благодаря за информацията. Интересното е, че този интралипид сам по себе си изглежда нещо безобидно, а може да доведе до сериозни резултати (надявам се  :)) Ами в САЩ са доста напреднали в някои отношения в медицината и до колкото знам имат доста по-висока успеваемост при инвитро процедурите. Така че, какво пък дано американския опит помогне  :P!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Албена, благодаря ти много за информацията. Какво да им разкажа - имуновенин, та имуновенин, всичко друго нямало ефект и директно се отрича.  :?

По отношение на активното имунизиране изчетох доста статии. Освен за, има и доста против, т.е., че не оказва влияние върху пациенти с проблем с имплантацията и неизяснен стерилитет, а предимно при жени с повтарящи се аборти (и то при 50% от случаите). Но в същото време и ефекта на имуновенина и въобще влиянието на НК клетките не е напълно изследвано. Всеки имунолог се придържа към някаква школа. Аз лично бих опитала активното имунизиране - май само това ми остана, но не знам къде да го направя. От опит глава не боли.
*
В Якентро се прави  :D, както и в Германия, където Бени е правила, но там е по-далеч и по-трудно би се осъществило.
За България не съм чувала някъде да се прилага  :( И аз бих опитала, определено.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Мерси, Grace. Не знам обаче, дали това имунизиране е еднократен процес или се прави на няколко пъти. Бях чела, че се прави 3 пъти през един месец. Защото, ако е така, става малко по-трудно. Може би Албена ще се включи с детайли.
*
Да, в Германия се прави 2 или 3 пъти - Бени ще каже по-точно.
Доколкото разбрах, в Солун е по-съкратена процедурата  :D, затова, както и поради близостта, Якентро ми се вижда по-достъпен вариант.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



А и Солун е хубаво място... не само за такава процедура  :D
*
Абе това ми се струва доста рисково. Ами ако в ДНК на кръвта дето се използва има нещо, което да внесе нов елемент? (например тромбофилия или някакъв ензимен недостатък)..... :x
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Привет момичета, Отговарям отново. Написала сзм го в темата си, явно не сте имали търпение да изчетете докрай :D :D :D. Майтап.
Сега копирам
............
За мене помогна тази АИ, друго обяснение, не виждам.
Питахте ме в кои случаи помага. Мога да ви изброя само факти
1. От четенето в нета - при повтарящи се аборти и неизяснени причини за липсваща имплантация при ин витро.
2. На мене ми я предложиха при повишени НК клетки. Интересното е, че при изпратената кръв за контрола, ок. 3 семици след последната имунизация, тя бяха паднали от 19% на 18%, а аз се оказах бременна.. /бел. н. а. явно не те са били причината за незабременяването/ Даже мислех да им се обаждам, да се карам с тях, защо са ми я правили за понижаване на НК кл, след като те не са паднали. На следващата контола обче, края на ноември, бяха вече 15%, нямало нужда от лечение. И тук правят вливания на Имуноглобулин в случая.
3. Явно и при неизяснен ст-т, какъвто е нашя случай, помага. Обяснила съм подробно вече за абсолютно неизяснения ни ст-т.
Може да се каже, че всичко стана благодарение на тъпата немска система за осиновяване, ако не ми бяха правили проблемите, изобшо нямаше да направим и ние въпросната АИ. Просто се хванах като удавник за последната сламка.

и във следващия ми отговор

Лили, не, няма връзка изобщо с цикъл, ову и т. н. Просто си назначаваш ден за първата иму, след около 4 седмици се прави и втората. Това им е правилото.Около 2-3 седмици след втората иму се прави контрола на крзвта, за да се засече има ли антитела на партньора, което е и целта на занятието. Smile
Дано съм била полезна
 Ако нещо е останало неясно - питайте, с удоволствие ще


По отношение на активното имунизиране изчетох доста статии. Освен за, има и доста против, т.е., че не оказва влияние върху пациенти с проблем с имплантацията и неизяснен стерилитет, а предимно при жени с повтарящи се аборти (и то при 50% от случаите).

Да, както вече казах и аз съм го изчела съсщото. Аз нямам никакви аборти
И нещата с повтарящи се аборти и неимплантиране, което не води изобщо до бременност, май много се размиват що се отнася до имунологичните проблеми.



Роби, не мисля, че чрез лимфоцитите могат да се внесат  гени :D :D
Мислете малко момичета.
Дали немците биха го правили иначе как мислите??????
Рисковете са абсолютно  същите като при вливанията на имуноглобулин. Риска е от алергичен шок и вкарване на някоя зараза като СПИН например. Затова се изследва и кръвта на партньора предварително.

както и да е. Разбира се, всеки решава за себе си. Аз лично не съжалявам, че се подложих на тази терапия :D :D :D
Успех

За мене помогна тази АИ, друго обяснение, не виждам.

Или просто нещата са се случили, без да има логично медицинско обяснение за това. Но, като няма как да знаем, не пречи да опитваме различни алтернативи. Важното е накрая да има един резултат от 2 чертички.  :D
*
Роби, не мисля, че чрез лимфоцитите могат да се внесат  гени :D :D
Мислете малко момичета.
Съжалявам за глупавия въпрос  :(, но и аз се "ограмотявам" в крачка, това, с което се занимавам е на светлинни години от медицината! 8)
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Да, кръвта на партньора се изследва предварително, но така или иначе ние толкова пъти сме се изследвали за хиляди неща, че едва ли ще се заразим от нещо от партньора си.
Вече сериозно се замислям за Солун. Длъжни сме да опитаме.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Момичета, искам да ви попитам нещо.
Преди малко говорих с аситентката на д-р Конова, тъй като чакам схема от нея, по която да стане вливането на Интралипида.
Схемата, която ми продиктуваха е: от 100 мл интралипид 20% се взема 4 мл и се разреждат в 250 мл - 0,9% разтвор.
В препоръките, пратени ми от д.р Конова по мейла, пише преди и след ембриотрансфер.
НА въпроса ми колко дни трябва да се прави това вливане, ми казаха че еднократно.....а четох че за повечето от вас вливането е по няколко дена? 8O
На въпроса ми - че в препоръките прише вливането да стане по схема, асистенката ми каза че схемата е всъщност рецептата която тя ми каза....
Нещо не ми се връзва, а д-р Конова е много заета и неможе да разговаря по телефона.
Искам да си сверя часовника, дали съм разбрала правилно? При вас вливанията еднократно ли се правят и какви са вашите "схеми"? :(
*
Габи, вливането се прави в два последователни дни, В първия е имуновенина, а втория интралипида. Количеството и при мен е същото за интралипида. Със сигурност се прави до 10-тия дена на МЦ, което е със сигурност преди ембриотрансфера. Дали се прави след това не знам.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Роби, благодаря отново. Значи правилно са ми обяснили.
При мен е само интралипид. Значи се касае за вливане само на това количество, еднократно. А за деня от цикъла никой нищо не ми е казал, само пише преди  и след ембриотрансфер.
Освен да се обадя пак и да ги питам колко дни преди и колко дни след....?
*
Предполагам, че при теб е така, защото ще правиш инвитро, така че може би момента на трансфера е от значение, а не кой ден от МЦ. Все пак си е добре да уточниш колко дни преди и колко след ембрио трансфера, за да можеш да планираш вливането. Макар, че ако го правиш при д-р Владимиров той предполагам също ще бъде наясно кога какво.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Освен да се обадя пак и да ги питам колко дни преди и колко дни след....?

Обикновено се прави 7-10 дни преди ембриотрансфер, но все пак трябва да питаш.
*
Надявам се че док. ще знае! :crossfingers:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
...Дотогава интралипида /който е соев продукт/ ...

само да вметна че соевите продукти трябва да се избягват при хашимото. предполагам изобщо при проблеми с щитовидната.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
На тема имунологични- особено когато говорим за НК - си мисля, че не може да се правят еднозначни изводи от  изследвания на НК от периферната кръв и ако се изследва  наличието им в ендометриума. За сега само първото се прилага в Бг, за второто като подход ми е известно че се прави в САЩ , и се процедира -биопсия на 3-4 дни преди МЦ . А за това че Активното имунизиране е остарял метод - и на мен ми го лансираха.
*
...Дотогава интралипида /който е соев продукт/ ...

само да вметна че соевите продукти трябва да се избягват при хашимото. предполагам изобщо при проблеми с щитовидната.

Лили, аз имах хашимото, но съм в ремисия от 1.5 години. Доц. Конова знае за това и все пак ми предписа вливане на интралипид. А както изглежда тя май е единствената наясно с интралипида. Така, че предполагам, че говориш за случаите, когато хашимотото е "активно" (не помня точния термин)?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
На тема имунологични- особено когато говорим за НК - си мисля, че не може да се правят еднозначни изводи от  изследвания на НК от периферната кръв и ако се изследва  наличието им в ендометриума. За сега само първото се прилага в Бг, за второто като подход ми е известно че се прави в САЩ , и се процедира -биопсия на 3-4 дни преди МЦ . А за това че Активното имунизиране е остарял метод - и на мен ми го лансираха.

Точно така. И според мен това е основния проблем с въпросните НК и тяхното влияние.
...Дотогава интралипида /който е соев продукт/ ...

само да вметна че соевите продукти трябва да се избягват при хашимото. предполагам изобщо при проблеми с щитовидната.

Само 10% от състава на интралипида е соево олио. Не знам дали тази концентрация е подходяща при посочените от Лили проблеми с щитовидната. Трябва да се консултира със съответните имунолози.
Е момичета изплашихте ме аз съм с активно Хашимото но въпреки това д-р Конова ми е изписа вливане на Интралипид(2-4мл).+250мл. не пише какво явно е някакъв разтвор. Има ли някой с активно хашимото и Интралипид?
*
Мими, а видя ли те и д-р Катя Тодорова, все пак тя е ендокреноложката? Това в което се разтваря интралипида е 250 мл 0.9% NaCl,
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Да но нищо не каза. Може би количеството е много малко и не пречи. Току що прочетох че в 1000мл се съдържа 100г соево масло , а на мен ми е изписано 2-4мл. Поне на това се надявам.
*
Точно така, доц. Конова е лекар, който взима информирано решение, знаейки всичките "аспекти" на пациента. Така, че не се  притеснявай и успех с вливанията!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Мислиш ли че е проблем  :(????????
Зейтуни, и при теб ли мила НК клетките се повишиха след имуновенина? :( От колко на колко?
От Солун ми отговориха за АИ, че не правят никакви кръвни изследвания на партньора, щото ако имало нещо, вече е щяло да бъде предадено по полов път. (Сещате ли се за нещо, дето се предава по кръвен, но не и по полов?).
Явно има някаква разлика в АИ прилагана в Солун, и тази, която са направили на Бени. Тези германци повече вяра ми вдъхват,  :D но пък Солун е далеч по-достъпно.

В Солун не прилагали вливане на имуновенин, защото по техни наблюдения не давал очакваните резултати 8O

Също се чудя защо напоследък д-р Конова препоръчва интралипид, а не имуновенин.

Из нета като чета IVIg все пак си е златния стандарт.

Но факт е, че и при мен не помогна - две вливания. Не мисля да пробвам пак с него.
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
момичета, соевите продукти не са препоръчителни в големи количества, но в никакъв случай не са забранени. и конова и тодорова го знаят. ако те са назначили интралипид въпреки че сте с хашимото (независимо какво) значи така трябва. и двете са грамотни и знаят какво правят.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Аз имам назначено вливане на интралипид, но няма да правя вливане.
Защо?
*
Защото засега няма резултат от такова вливане.
Зейтуни, и при теб ли мила НК клетките се повишиха след имуновенина? :( От колко на колко?
...

Фреши,при мен е трагедия просто. Бяха 28%, влях имуновенин. Сега, месец и половина след вливането, са станали 38%. Нямам никаква идея какво да правя. Докторката предложи да направим още 1 вливане, после контрола на НК-клетките след 14 дни и ако пак не се повлияят сигурно ще хващам пътя към Солун. :(
*
Защото засега няма резултат от такова вливане.
Има резлтат,защото съм бременна.По един или друг начин се блокират тези НК клетки.Моят съвет е прави всичко което ти казват специалистите :)
Защото засега няма резултат от такова вливане.
Има резлтат,защото съм бременна.По един или друг начин се блокират тези НК клетки.Моят съвет е прави всичко което ти казват специалистите :)

Злати, не мисля, че някой може да каже, че резултатът при теб се дължи на тези вливания. Щом кръвен тест показва, че няма промяна след вливанията, значи просто няма. Доколкото си спомням, след вливанията НК при теб бяха спаднали с 1%. И не мисля, че блокират НК клетките по един или друг начин, иначе досега всички момичета с този проблем след толкова вливания на имуновенин и интралипид, да се забременели. Да не говорим за случаите, когато НК се увеличават след вливания 8O. А другите успешно си бременеят с високите НК. Дано, скоро всички да сме от последните.  :)
*
Защото засега няма резултат от такова вливане.
Има резлтат,защото съм бременна.По един или друг начин се блокират тези НК клетки.Моят съвет е прави всичко което ти казват специалистите :)

Злати, не мисля, че някой може да каже, че резултатът при теб се дължи на тези вливания. Щом кръвен тест показва, че няма промяна след вливанията, значи просто няма. Доколкото си спомням, след вливанията НК при теб бяха спаднали с 1%. И не мисля, че блокират НК клетките по един или друг начин, иначе досега всички момичета с този проблем след толкова вливания на имуновенин и интралипид, да се забременели. Да не говорим за случаите, когато НК се увеличават след вливания 8O. А другите успешно си бременеят с високите НК. Дано, скоро всички да сме от последните.  :)
Има логика в това което казваш,но според Даскалов и мен всяко нещо направено, за да имаме бебета ще бъде в полза.Никой не знае по какъв начин този Интралипид е попречил на НК клетките,въпреки че реално процентите са същите.Затова е нужно да направим назначените вливания и това няма да бъде в наш минус :)
Зейтуни, и при теб ли мила НК клетките се повишиха след имуновенина? :( От колко на колко?
...

Фреши,при мен е трагедия просто. Бяха 28%, влях имуновенин. Сега, месец и половина след вливането, са станали 38%. Нямам никаква идея какво да правя. Докторката предложи да направим още 1 вливане, после контрола на НК-клетките след 14 дни и ако пак не се повлияят сигурно ще хващам пътя към Солун. :(

Уф, Зейтуни, много неприятно :( Това предложение на коя докторка е?
А към Солун какви са ти плановете - какво да пробваш там?
Благодаря ти, Бени!







*
Цитат
Никой не знае по какъв начин този Интралипид е попречил на НК клетките,въпреки че реално процентите са същите.Затова е нужно да направим назначените вливания и това няма да бъде в наш минус :)
Цитат
Златимира, съгласна съм с теб. Трябва да се направят вливанията, защото в тази имунология май не се знае кое точно помага. Радвам се, че се включи, защото ти си "живото" доказателство, че тази терапия води до желания резултат! :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!