0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« -: Януари 08, 2007, 09:02:34 am »
Добро утро! Тия дни не съм ви чела, защото пак не ме известяваше, че има писано по темата!

Силви, зелеви листа спирали успешно кърмата - слагаш листо под сутиена и спиш така!

Ние сме 10,200 и 79 см! Снощи открих някакра бяла точка на пишлето - Мели имаш ли идея какво и това? Като мастно образувание е - такова, което излиза по кожата на лицето понякога!

Лора е на 7 години и все още я проверявам дали диша понякога - по-рядко, откакто родиш, защото сега си имам друг за проверяване!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #1 -: Януари 08, 2007, 09:43:50 am »
Здравейте и лека седмичка

Позволявам си да ви насоча вниманието към тази тема на Marie за уеб албумчетата със снимки http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8287.0, аз лично сега ще си махна снимката от лентичката.

За маниите на мамите - за дишането май е всеобща, но на мен сякаш не ми е основна. Понякога се стряскам насън, като си представя какво е можело да стане при откачен обрат в някаква общо взета невинна ситуациа. Например в събота бяхме до Пловдив, разхождахме се покрай гребната база и се снимахме близо до ръба на водата. И аз после се стреснах насън, защото си представих как изпускам Дани. Но се свиква и с това, не живея в параноя, само понякога спя така :) Но не сме само ние такива - наскоро рехабилитаторът на детето спомена, че все сънувал как изпуска някое бебе, а човекът работи това от 20-тина години и самият той е дефиниция на понятието "спокоен и слънчев човек".

Здрави бебчета, спокойни коремчета и положителни тестчета от мен :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #2 -: Януари 08, 2007, 18:50:08 pm »
Здравейте!

Аз ходих днес на преглед. Знам, че ми се смеят, но не мога да ги мисля хич. Ще имаме нова рецепционистка в кабинета. Таман докато ме научат, че съм лудата Мара и хоп! сменят ги. Докато ми свикнат сега, че там спя, ще има пак тактично "Ама няма нужда да идвате, след 1 месец...!".

Имам спяща анемия. Хемоглобин 118. Пия 2 пъти седмично Актиферин, но днес хемоглобинът ми даже е по-нисък: 109. Сега всеки ден ще го взимам този актиферин и другата седмица ще видим пак. И как да не се притеснявам после...Тез машинки бип-бип- за 1 минута- готов- резултата надеждни ли са? От пръста ми взеха кръв и го сложиха в едно такова като пластмасова кутия.

Другата седмица някакъв кръвен тест ще ми правят, май ще е този "биохимичен скрининг". Трябва да погледна в коя седмица се правеше това нещо.

И им казах, че искам стерилна урина и кръв по-начесто и хемоглобин всяка седмица. Те казаха "добре".

Лека и спокойна седмица на всички!

Мари

Alexandra
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #3 -: Януари 08, 2007, 19:25:53 pm »
Мари, в 16-та се  прави биохимичния!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #4 -: Януари 09, 2007, 00:33:54 am »

Имам спяща анемия. Хемоглобин 118. Пия 2 пъти седмично Актиферин, но днес хемоглобинът ми даже е по-нисък: 109. Сега всеки ден ще го взимам този актиферин и другата седмица ще видим пак. И как да не се притеснявам после...Тез машинки бип-бип- за 1 минута- готов- резултата надеждни ли са? От пръста ми взеха кръв и го сложиха в едно такова като пластмасова кутия.

Другата седмица някакъв кръвен тест ще ми правят, май ще е този "биохимичен скрининг". Трябва да погледна в коя седмица се правеше това нещо.

И им казах, че искам стерилна урина и кръв по-начесто и хемоглобин всяка седмица. Те казаха "добре".


Мари, злато, успокой топката! Това е достатъчно надежден тест, не са те излъгали. Хубаво е да ядеш повечко ядки за желязото. Черен дроб също и всичко, в което има повечко железце. Коприва - можеш на чай, на салата, на каквото се сетиш.
И аз бях с нисък хемоглобин. По принцип при бременните се понижава, така че е нормално да ти е по-нисък.
За биохимичния - ти си точно в подходящата седмица за правене :D Стерилна урина няма нужда всеки път да искаш. Достатъчно е веднъж и после да се пазиш.
Ние вече се прибрахме в Германия. Човека понесе полета много добре, само че имаме други проблеми. Не искаме да си седим в количката, опитваме се да излезем от ней и все виси надолу с главата от там. Ужасно ме е страх да ен направи някоя беля. Почти е проходил и сега е голямо гевезе. Ходи по 5 минути и след това се почва едно приклякане, лигавене, пищене за носене... Изобщо сме голям купон :lol:
От нас лека седмица! Повече положителни тестове, на бременелките - леки дни, на бебоците - здраве и да слушат мамите!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #5 -: Януари 09, 2007, 07:54:42 am »
Цитат
Коприва - можеш на чай, на салата, на каквото се сетиш
В мойта книжка пиеш, че копривата не е препоръчителна за бременост, защото може да предизвика контракции.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #6 -: Януари 09, 2007, 09:09:13 am »
Гане, ще те коригирам за нуждата от изследване на урина. През втората половина на бременността трябва да се изследва всеки месец, а при навлизането в 9-тия месец и всяка седмица. Може да не е стерилна, само ако се установи наличие на левкоцити или бактерии, тогава да се направи микробиологично изследване. Но ТРЯБВА да се изследва - както за бактерии, така и за наличие на албумин.
това е много важно. само с пазене не става.

колкото до анемията на Мари - "анемия" с такива параметри има всяка бременна. моят хемоглобин беше около 110-112, а не съм пила абсолютно нищо. и да пиеш, и да не пиеш - пак толкова ще бъде горе-долу.
не знам какви са им критериите за "спящи" или "събудени" анемии, но моят хемоглобин и в небременно състояние никога не е бил повече от 120. 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #7 -: Януари 09, 2007, 09:30:16 am »
Моя пък беше 107 и ми ставаше лошо, ако поседявах по-дълго седнала! Пих някакъв препарад и се оправих, но това беше накрая и доста време мина, докато се разбере, че от това ми прилошва!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #8 -: Януари 09, 2007, 10:53:07 am »
Гане, тъкмо вчера си мислех дали не се прибрахте вече! Браво на Алекс, че е бил послушен в самолета и да го пазиш след като се чекне в количката! :D

Джами, ми искат ми хемоглобина да е над 120. Но понеже не пада под 100, не го броят за истинска анемия, а му викат "спяща анемия". Аз съм с такава по принцип и причината е дефицит на желязо. Желязото ми е в много ниски стойности. От там ми идват вечното чувсвто, че ми е студено, слабото оросяване на крайниците и т.н. Ще го следим сега и ще гледаме как върви. Добре че ми казахте, че при бременните падал по принцип. Аз си мислех, че само аз съм така.

Да ви питам едно нещо: верно ли е, че витамините за бременни не може да се пият с мляко? Ау, те са едни гадни и грапави копчета и аз ги пия с айрян, ама май им се губи половината ефект след като ги смеся с млякото...

С коприва ако ще да ме налагат, няма да я пия и това е. И дроб не мога! Гаден ми е! Плюскам спанак и съм месоядна, но просто съм с много ниско желязо. От коя жлеза зависи това да ходя да я изследвам? Много обичам да ме изследват. :oops:

Много ви благодаря за всички успокоителни думи и съвети!  :kiss:

Спокоен ден на всички!


Alexandra
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #9 -: Януари 09, 2007, 11:15:12 am »
Мари калция пречи за усвояването на желязото и затова недей с айрян!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #10 -: Януари 09, 2007, 11:17:19 am »
Мари, действително при всички бременни има анемия в една или друга степен, и то обикновено желязо-дефицитна. това е обяснимо явление.
за набавянето на желязо с храните съм чела доста. най-много и най-лесно усвоимо е желязото, съдържащо се в червените меса и черния дроб. дроб и аз не мога да гледам. наблягай на телешките стекове, това е положението. с листни зеленчуци няма да вкараш кой-знае какво, пък те са и царете на нитратите...

не съм чувала за витамините за бременни как се пият, само за Матерната, която аз пиех, пишеше - след закуска. аз ги чупех на две хапчетата и пиех на части, щото не мога да гълтам големи хапове. сутрешното пиене на апчета ми беше изпитанието за деня и се поздравявах след всяко погълнато с думите - айде, останаха още само две... ;) щото и тия, магнезиевите, ич не са дребни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #11 -: Януари 09, 2007, 11:18:08 am »
Мари, следи желязото и след като родиш, моят хемоглобин падна до 85 и бях жалка картинка.
Тия дни ще ходя да си прося изследвания защото ми се струва, че пак ми е нисък магнезия - контракциите в матката продължават всеки ден :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #12 -: Януари 09, 2007, 12:34:18 pm »
Джами, имах предвид за стерилната урина, че не е задължителна всеки път. Иначе за всеки контролен преглед при нас, а предполагам и там, пускаха урина и проверяваха какво е състоянието.
Лейди, за копривата не мога да споря. Със сигурност в спанака няма достатъчно. Изследвано е и там не е толкова много съдържанието на желязо. Така че остава телешкото месо.
По въпроса за анемията - аз в началото на бременността имах супер ударен хемоглобин - 133, обаче към средата беше станал 106 и моята лекарка се шашна. Та ми изписаха Tardyferon и регулираха нещата. Отидох да раждам със 120 хемоглобин. Така че тази стойност не е толкова фатална.
Мари, пазя го уж. Сега се носим на ръце и ходим до нея. Не я искаме хич :? За витамините не мога да кажа нищо, понеже аз не съм пила. Като питах моята лекарка - даваха ми само фолиева и заради схващането магнезий, малко калций и това беше. Заявиха ми, че нямам нужда от витамини и аз слушам. Тук без рецепта такива неща не можеш да си купиш, а това дето ми го препоръча лекарката беше от порядъка на 60-80 евро и аз реших, че нямам нужда. Не съм открила това да е проблем, даже не съм увеличила теглото си, така че съм доволна, че не ми се е налагало да пия витамини за бременни.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #13 -: Януари 09, 2007, 12:45:03 pm »
Мари калция пречи за усвояването на желязото и затова недей с айрян!

Вени, аз за желязото съм инструктирана. Желязото го пия 20 минути преди закуска с вода или сок. Но хората се постарали-гладко е и лесно минава. Ама другите, комбинираните витамини, ги пия с мляко след закуска. Там има какво ли не вътре, ама ми засядам и аха-аха да ги върна и с айрян открих, че най-лесно минават. Затова ви питам и аз вас да знам Матерната как я пиехте? Друго освен желязото влияе ли се от млякото, знаеш ли?

Ултра, Джами, Гане, Вени, мале, колко инфо за анемията...Ауу, ще я следя задължително. Добре че ме нашишкахте да искам повече кръвни. Вчера по мое предложение ми провериха хемоглобина. Иначе нямаше. Ама аз нали съм инструктирана от тука и казах "дайте да го видим тоз хемоглобин какво прави" и бам! пандал още гадняра!

Ултра, а приемаше ли допълнително желязо докато беше бременна и след това? Какво ти бяха казали?

Гане, ми те на мен ми слагат едни лентички за седименти...Аз винаги съм си мислела, че трябва да има колби, да бълбука нещо, да стават химични реакции, за да се брои за достоверно изследване. Пък то една лентичка пиклива и толкоз. Но медицината си знае най-добре... :D

Alexandra
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #14 -: Януари 09, 2007, 13:28:01 pm »
Да се разпиша и аз в седмичната темичка. :balk_121:

Мари, направих веднага справка с моите изследвания и се оказа, че през цялата си бременност съм с хемоглобин около 120 (реф. ст-ти 120-160). Даже при последните ми е 117. Всеки път ми ги гледат двамата доктори и всичко е ОК. Мисля, че не трябва да се шашкаш толкоз. При тези стойности аз не съм имала никакви оплаквания. Хм..."спяща анемия"...тея хора само стряскат с диагнози. Easy, мацка!

Иначе аз в момента се боря с начален стадий на хрема и пия чай с лимон и мед като луда. Гърлото боли, но се надявам със стрепсилса да потуша огъня до ден-два. Имало някаква грипна епидемия, която никой не бил обявил, но доста хора са болни. А пък аз се чудя де го пипнах тоз вирус?! Цялата бременност изкарах без грам вирус и ся накрая да се окалпазаня. Направо ме хваща яд. Ама ще се оправим.
Хубава и здрава седмичка! :balk_123:

*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #15 -: Януари 09, 2007, 13:38:01 pm »
Оги, миналата семдица бях с хрема и драскащо гърло. На мен пък тук и Стрепсилс не ми дават! Да ти препоръчам инхалации с лайка-направо е вълшебство! Слагаш 10-ина пакетчета чай лайка в купа с вряща вода, покриваш се с една хавлия и дишаш дълбоко докато парата не е хубава вече. После пак, и пак, и пак. Ако си сериозна, резултатът е чудесен. Правих и гаргара с Тантум Верде. Това ми се водя най-безобидното. И компрес си правих на гълрото-с водичка. И разбира се лимони, мед.

Хайде, бързо да се оправяш!
Alexandra
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #16 -: Януари 09, 2007, 17:16:42 pm »
Здравейте и от нас.
Ние сме малко болни, Боби прокашля. явно многото срещи по празницитему се отразиха,нямаме температура, но носо-глътката ни е запушена.И сме кисели по цял ден, мрънкаме.
Поне бебе Тони е добре за сега.

При нас във Ванкувър се родиха първите 6 близначета, 4 момченца и две момиченца, с кило около 900 грама, родени в 25 седмица.Бебетата са в добро общо състояние.Интресното е, че явно бебетата не са инвитро,защото по закон нямат право да връщат повече от три ембриона, така че остава варианта стимулация с или без инсеминация.
Друго интересно е, че родителите са от "Свидетели на Яхова" и отказват да си разкрият самоличността ..
Такива ми ти работи

Мари, спокойно.
Всичко ще бъде наред.Моят големият син е роден на 1Юли, а малките на 28 юни :):):)
 поздрави и целуФки на всички
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #17 -: Януари 09, 2007, 17:52:43 pm »
Здравейте и от нас в новата седмица. Мари, аз също имам нисък хемоглобин- последно миналта седмица беше 100, кръвното ми също е доста ниско, ама освен по 2 хапчета фолиева киселина дневно нищо друго не съм пила. Като цяло избягвам да пия лекарства, дори и витамини, че от тях много качвам, за сметка на това ям много цитруси- мандарини, портокали, киви, банани. Иначе последните ми излседвания освен хемоглобина- всичко е ок, няма утайка в урината, кръвната захар малко се е качила /от 3,7 на 4,9/, но все пак си е в норма.
Да ви кажа, снощи за около 10- 15 минути получих болки-такива предменструални, легнах си да почина и отминаха, ама нормално ли е вече да ги получавам? Иначе за болките в кръста ясно, че са от тежестта на бебонка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #18 -: Януари 09, 2007, 18:48:00 pm »
Я виж ти, още не съм се записала в седмичната темичка :D
При нас общо взето е без промяна, само дето с яденето сме станали много капризни, ядем вече на 4 часа, ако й дам по рано, цокне, цокне 3-4 мин. и край, нищо не може да я накара да захапе повече :? Опитваме се да си напъхаме и двете ръце в устата, но ни идва малко малка и за сега само едната успява :lol: Радваме се и на хубавото време и висим по 3 часа в парка :D

Мари, и аз да кажа за моя хемоглобин, та някъде към 6 месец вече бше паднал на 106 и от тогава започнах прием на фероградомет, като пиех и магнерот заради контракциите. Но, важното е да се приемат мин. с 2 часа разлика, защото магнезия пречи на усвояването на желязото, и аз спазвайки това, като отидох да раждам хемоглобина ми беше 132 :D
А за другите изследвания мисля, че бях писала, всеки месец си пусках всичко, ППК, урина седимент, урина микробиология и RH антитела, защото съм отрицателен RH.
цунки :D
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #19 -: Януари 09, 2007, 23:27:48 pm »
Моят хемоглобин е 96 от 3 месеца насам   :(  Пия Тардиферон и резултата е нулев- от 96 на 99 по последните излседвания миналата седмица... Направо съм се отчаяла, дано да не се налага да ми преливат кръв след секциото :(
Кажете ми- какво белъо си носехте за след секциото? Направо се чудя и дали изобщо ще нося в родилното...с тази операция...