0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #100 -: Януари 14, 2007, 09:42:00 am »
На мен изрично ми казаха,да НЕ купувам каучук!Пък и Чико не е вече на мода,както по времето на нашите майки и бащи :lol:
Айде сега сакън  :lol:. Мода не мода май всичко е до възможност на родителите и май желание на бебето. Моят убавец е със шишета на Авент /имам едно и на Чико но то беше в пакета със стерилизатора/ но пък бибероните ни са на Чико..т.е каучуковите. Слави въобще не желаеше да цока със силикон. Така, че обобщавам...шишета Авент със сменени биби каучукови на Чико. Бибата залагалка ни е на Нук пък.
Относно температурата - у нас през деня поддържаме 22-24 градуса....къпем на 25 градуса а вечер когато спим е 20-21 градуса.
Относно биби, температура и количество изпито мляко се водя по бебето. Храним се на поискавне...горе-долу през деня на 3-3,30 часа като последното му ядене е между 18-19 часа вечер..следва баня и веднага сън. Заспива не по-късно от 20 часа...сам в кошарата само с бибката и музикалната играчка и спи сутринта до 6-7 часа /различно/
За захранването - вече сме изцяло на АМ /Аптамил/ но мисля да я караме така до 5 навършени и ще го пробвам да видя как ще понесе захранването и изобщо различните от АМ храни. Както казва баща ми " И на теб дядо не ти е лесно..все мляко" :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #101 -: Януари 14, 2007, 10:03:24 am »
Хехе, Хера, това на бащати беше готино!

Морков, ти си много напреднала, бе! А, дано, пу-пу!

Гане, дано е от зъбите само - водихте ли го на лекар, че нали знаеш как им пада имунитета при никнене на зъби и като нищо може да е някоя ангина!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #102 -: Януари 14, 2007, 11:40:53 am »
Аз къде се бутам акъл да давам, ама ето:

Морки, сложи си една маска на лицето да не дишаш много грипозните работи у дома. Другото го знаеш-лимони, проветряване и дано мъжът ти много бързо се оправи, а ти да на се разболееш.

Гане, и аз като Джамка: мокри кърпи с оцет на челото, китките и глезените. Но детенцето трябва да лежи, ако тича насам-натам, те ще паднат. Дано бързо излизат тези зъбчета, че явно много се тормози детенцето.

Хериния татко-много готин. :D


Alexandra
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #103 -: Януари 14, 2007, 13:17:23 pm »
Цитат
Публикувано на: Днес в 11:40:53 AMПубликувана от: Marie 
Вмъкни Цитат
Аз къде се бутам акъл да давам, ама ето:
И аз така да си кажа, че и аз лекувам настинка ли е грип ли? Мед лимони с корите и орехи ( според колежката и коприва от аптеката). За втори път така пресичам настинка. Като цяло укрепва организма, та дано помогне.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #104 -: Януари 14, 2007, 13:22:00 pm »
Благодаря за съветите момичета! Пробвах почти всичко, без оцета. За сега с панадол и нурофен я сваляме. По принцип през деня почти няма, а вечер ми я качва до 39.2. Говорихме с моята педиатърка, каза да го проверим за афти и да не би да излизат и кътници, понеже като растат кътници има по-висока температура от нормалното. Не кашля, няма никакви признаци да е болен от нещо - нито разстройство има, жив е, даже бих казала бесен. Така или иначе скоро ще имаме час за редовния преглед и ще видим какво ще ни кажат тогава.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #105 -: Януари 14, 2007, 15:43:12 pm »
много неприятно с тези зъби, голяма мъка.добре,че ние го минахме този период и си имаме вече всички зъби.аз мазила никакви не съм ползвала, а купих чесалка за зъби във формата на малко зайче и от едната страна с охлаждаща специална паста, като гел с издадени пъпчици.отделно смених шишето за вода, оставих това на д-р браун,а купих малко шише на нук и на самата биберона има издадени пак пъпки и там си търкаше венците.Ели също е правила 1 път такава висока температура и освен нурофена, слагах мокри кърпи с оцет и вода долу на ходитала и по китките.педиатъра после каза,че най бързо се сваля като се слага на сгъвката на бедрото,където има голяма вена с голям кръвоток.даже каза при много висока може направо носна кърпичка с бучка лед  8O.При Ели най проблемни бяха кътниците и резците.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #106 -: Януари 14, 2007, 16:30:40 pm »
Ами Алекс изобщо не харесва чесалките за зъби, а в момента и шишетата не си харесва даже. Яде всичко друго, включително и дървото на леглото, но не му помага изглежда.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #107 -: Януари 14, 2007, 18:32:26 pm »
Въпросната госпожа не знаеше кво е тва фолиева кисилина и фетална морфология , ма дава акъл. Та ми е интересно по горните два пункта  дали също не греши.
Такива най-ги обичам, че ми идва тактично... :balk_198: Рзбира се, че греши, особено за температурата. В "училище" казват през първият месец държиш Т=20-22 градуса 24 часа. Къпеш на 4-5 градуса повече, т.е. 24-26. От ворият месец е желателно през нощта Т=18-20, а през деня си я държиш 20-22. Аз от такива "дървени философи", които само ти насаждат акъл без да си ги питал много се дразня. Така смотаната ми колежка, която мереше БТ вечер след работа се беше притеснила за мен, че бебето ми в 4-ия месец още не мърдало. Нея я ритало още в 3-ия. :balk_160: :balk_149:
« Последна редакция: Януари 14, 2007, 18:44:58 pm от oganche »

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #108 -: Януари 14, 2007, 18:46:21 pm »
бе мен ме издразни най-много че се има за супер - майка , ма е далече на светлинни години от това качество.
Пример - изхвърля боклука в кофата, без да си мие ръцете сяда на масата , взима едно парче зрънчо и го пъха в устата на детето си и през това време ми обяснява какво трябва да правя бебо като се роди. Тъпа овсъ.
Втори пример - изказване :"Ми аз като отидох да раждам, на какви случаи се нагледах ... малей ... не съм знаела че има такова нещо като проблемна бременост". Моя коментар беше:" А за проблемно забременяване хич и не си чула, нали?"
Карай да върви!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #109 -: Януари 14, 2007, 19:13:08 pm »
Пример - изхвърля боклука в кофата, без да си мие ръцете сяда на масата , взима едно парче зрънчо и го пъха в устата на детето си и през това време ми обяснява какво трябва да правя бебо като се роди. Тъпа овсъ.
Това е много гнусно... :balk_155: На твое място просто бих спряла да общувам с нея, пък тя нека си се мисли за велика. В крайна сметка какво общо имаш с този човек и какво можеш да си говориш?! Поне аз така съм си ограничила кръгът от хора, с които си общувам. Нямам излишна енергия за хабене.
Аз сега съм на вълна СВЕКЪРВА. Тя не е лоша жена, умна, доктор-стоматолог.....обаче от годинките ли, стана досадна с тезите си. Уважавам нейното вълнение около раждането на първото й внуче, обаче се бърка навсякъде и ръси акъл за какво ли не. Направо ме задушава още от сега, а незнам какво ще е като сме всички в къщи с бебето?! Вярно, че е отгледала две деца, но пък ние не сме малки, образовани сме и черпим много информация по въпросите, които ни вълнуват. Пък и за 30 и повече години нещата с гледането на бебе са се попроменили все пак. Има памперси, мазила вместо мас и шампоан вместо бръснарски сапун. Онзи ден ми се обади да ме пита дали си подготвям зърната за кърмене. Аз й казах-да...мажа ги от 35-та седмица кремчето на Авент. Не...трябвало да ги търкам с кърпа, за да загрубеят. Аз й обяснявам, че този метод вече се отрича и не е препоръчителен. Обаче тя не, не било така...аз незнам. И започна спор без да съм й искала мнението. А това, което най ме дразни от цялата работа е, че когато се борех със забременяването и тичах като луда по лекари, подкрепата беше следната "Спри Оги, спри..то ще си стане ей-така". Тогава къде беше подкрепата?! И баба знае само на хубавите неща да се бута и да предлага услугите си...
Хм, май много гущери изплюх....извинете....

*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #110 -: Януари 14, 2007, 19:24:40 pm »
ПлЮй тука, Оги, да не плЮеш пред нея!  :D Аз на твое място бих помолила мъжа ми да й обясни, че медицината, козметиката, нещата за бебетата много са напреднали и да я помоли да не дава съвети, освен, ако не е попитана за тях. Другият начин: скръцни със зъби още отсега, че после да не ви се качи на главите!
Alexandra
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #111 -: Януари 14, 2007, 19:44:26 pm »
Другият начин: скръцни със зъби още отсега, че после да не ви се качи на главите!
Май това ще е най-правилното решение. Пък и с Милото сме се разбрали, че ако нещо започна много да се дразня, ще си я пратим преждевременно в Монтана. Иначе да чакам някой да се сети сам, че прекалява....нема да стане.
Така като млада булка си затварях очите за дребни работи, докато един ден си отворих гардероба в нашата спалня и с ужас установих, че е пререден от свекървата. Като горд носител на името си, нали се сещаш какво й се стовари върху главата на свекито, ама "да беше мирно стояло, не би чудо видяло" има една приказка. А тези работи се случват при положение, че не живеем заедно, а пребиваваме от време на време по 5-6 дни. Не ги мисля момичетата, които им се налага да живеят под един покрив със свекита или родители. Колкото и да са читави....всяка жаба да си има отделен гьол.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #112 -: Януари 14, 2007, 21:57:23 pm »
като се заговорихте за свекърви...

днес казах на мъжа ми, че повече майка му у нас няма да стъпи.

не стига, че не ми помогна почти нищо за тия 6 месеца, не стига, че отказа да гледа Марти, за да се върна на работа след като навърши годинка, не стига, че ми изгори ютията, не стига, че ми изхвърли в канала безценната последна клапа на помпата за кърма, когато цедях....

днес успя да разтопи всички шишета, биберони, залъгалки, гризалки и самия стерилизатор. как не е подпалила къщата с микровълновата, просто не знам. най-много ме е яд и съм плакала на глас за изгорената любима играчка на детето. тъпата идиотка сложила в стерилизатора всички пластмасови неща, които видяла, а за подправка турнала и една метална лъжичка! да не мислите, че няма у дома микровълнова и не знае, че метал не се слага вътре...

и като й казах, че човек бърка веднъж, два пъти, пък си взема поука да не маа джаста-праста с теслата, тя учудено ме попита - е кога друг път съм правила нещо?! беше напълно забравила и за ютията, и за помпата...

като се замислихме със сина й, ние вече не можем изобщо да разчитаме да й поверим детето дори и за кратко, щом е станала толкова изуглавена.

е, поне край на надеждите, че мога да разчитам на макар и мъничко отмяна. ще си носим кръста и това е... да бяха живи майка и татко, съвсем друго щеше да е, ама нямало късмет детенцето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #113 -: Януари 14, 2007, 22:01:15 pm »
във връзка с горния ми постинг, да сте виждали по магазините евтини стерилизатори и къде? в он-лайн магазините са само чико и авент.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #114 -: Януари 14, 2007, 22:07:28 pm »
Не ми говорете за свекърва, че днес моята беше тук - резултата....аз на метлата пак :x
Джам виж това http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=24091&cat=7
Снаха ми имаше такъв и беше доволна и се чудеше де да го дене вече защото не и трябва а аз си купих на Чико...но вече го подари на някаква жена. Чак ме хвана яд сега ама на....
« Последна редакция: Януари 14, 2007, 22:10:50 pm от Hera_76 »
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #115 -: Януари 14, 2007, 23:23:00 pm »
Малииии, какви изпълнения у Джамкини... 8O :lol: Ох, Джами, не ми се сърди, ама както си го разказала-стана ми смешно. Не се сърди на жената, толкова може. Може пък да се окаже много лЮбвеобилна баба, да бърбори с детето, да го предразполага към приказка като стане големичко...Пък близначетата много искат да бърборят, така че дано в това направление се изяви достойно баба му! :D
Alexandra
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #116 -: Януари 15, 2007, 02:19:35 am »
Мари,седя си аз 5 минути на компа. и се чудя Джам какви близнаци е родила :lol:,после загрявам,че това е зодията.Направо съм изперкала вече с това раждане.
Херко,нищо не разбирам от шишета,биберони и тн.,нали затова ви питам тук.Моя приятелка,каза само силикон,де да знам.....
А за "чикото",да питам има онлайн 1на помпа-25лв,някои дали я ползвал да каже.Или трябва "авент" да се купува?Иначе аз си взех 2 обикновени шишенца"бертони".
Айде,стискайте ми палци,че утре отивам в болницата,уж за изследвания само,ама може и да ме приберат направо :lol:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #117 -: Януари 15, 2007, 06:50:36 am »
Морковче и аз бях като теб преди няколко месеца...няма страшно :) Относно помпите...аз ползвах Авент и съм много доволна. Имайки предвид, че се цедях по ен пъти на ден /нали не засука проклетия Слави та му давах с шише/ и въобще нито зърна нито гърди ме боляха. Пристрастена съм Авент :lol: С така на Чико беше едно момиче в болницата като раждах и доста я боляха гърдите /ако е тази помпа с едно такова като торбичка дето прави вакум...ама и аз обяснение :?/ Има една мама от Стара Загора е много доволна от помпата на Дисни /прилича много на авентската на външен вид/ и казва, че помпата е страхотна. Гледах ги в Метро и не бяха повече от 20лв.
Айде успех в болницата :D
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #118 -: Януари 15, 2007, 07:15:52 am »
Относно свекървите - тук мога одисея да напиша :x
Моето съкровище така ме дразни, че всеки път като разбера, че ще идва изпадам в шок :?
Още като родих и видя, че Слави не засука започна една плеяда да си спирам кърмата защото видиш ли тя не кърмела и аз няма да кърмя :twisted: И започна само да ми натяква, че се мъча и т.н на което аз не обърнах внимание защото в крайна сметка си се тормозех аз...не тя. Тръгна си тя...само два дена стоя да помага /това е силна дума защото стоеше в другата стая постоянно и пушеше цигари/ и си тръгна...туй добре :)
Идва веднъж и Слави яде..тя започва да го ципе по бузите...да му натиска крачетата при което Слави се върти и става неспокоен и мрънка. Вече не издържах и и казах "Човек като яде и змията не го закача"  :mrgreen: Тя само ми се усмихна и продължи.....
Удря коментари от рода на - абе това дете чии очи има..нито ти нито Антон /мъж ми/ не сте със сини очи. При което не се сдържах отново и и казах - на комшията са :dontknow:
Вчера дойде пак /за това още не съм слезнала от метлата/ и то кашляща и болна :x Казах и повече като е болна да не идва при детето...ами така де..аз го крепя постоянно и го пазя тя дойде с една чанта бацили :o И постоянно му казваше - на баба славейчето..ще ти изям гъза с кисело зеле :evil:
Говореше ми да започвам с кисело мляко вече да го храня...видиш ли АМ било много скъпо /ще кажеш, че тя дава парите/ Искаше сокчета да давам от 40-я ден.....и да го соля защото щял да мирише. Аз и казах, че аз самата не съм солена и ако и мириша прав и път към Чирпан :hello:
Говорим си с мъжо, че Слави като стане на годинка ще пробваме за второ при което тя казва - аааа стигат ви толкова деца :roll: Ще кажеш, че тя ще ги износва и тя ще ги ражда...еба ти и жената :twisted:
Всики път и казвам, че ако иска да му купи нещо по-добре да даде парите на мен или на сина си ние ще му купим. Ама пей си Пенке ли...Купила му едно боди и един панталон. Бодито като го сложа върху Слави е от върха на главата му до петичките му...сигурно ще му стане като навърши три години...
Спирам да пиша, че пак се ядосах....
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #119 -: Януари 15, 2007, 08:26:49 am »
Айде и аз в ранни зори да си излея мъката по повод на свекърви. Моята е ужас неземен.Седи надалече, ама даже и от далече кладе огъня на караниците ни у дома.А като дойде веднага почва да се обяснява на мъжа ми какво трябвало да се направи и да раздава съвети.
Последния път пак се изръси с една торба розови боклуци за малката при оложение, че изрично обяснявам навсякъде, че ще повърна от това розово.Ама кой ли слуша, та нали си знаела по-добре.
Най-дразнещо от всичко ми е вниманието, което никога не съм и искала.Докато не забременявах ме зяпаха като идиоти муле с мъжа и.Гледат, ама нищо не казват.
Проблеми като сме имали винаги сме ги решавали сами и никого не съм молела и не съм очаквала помощ, но изпаднах в ълен ужас като очна да ми се обажда често често и да ме пита болят ли инжекциите, ама как съм, ама какво съм.А с нея човек повече от 4 приказки няма как да обмени, понеже е тъпа на чук.Но тя жената да си каже и да приказва, ама като взех да си мълча и да не се вкючвам много престана да се обажда, понеже и светна, че не ми е приятно.
До тук добре, далече е и контакта го прекъснах, ама виждаш ли тя реши, че не може току-така да останат нещата и след като 10 год не е идвала на гости ще почне да идва точно като съм бременна и като родих и то идва като се обади и каже идваме, а не пита удобно ли е искаме ли или не тя идва и аз трябва да махам с опашка.
Последния път бях бясна и за да и покажа, че ми е неприятно всичко това което прави влязах в банята и се купах поне 1ч.Направо се сбръчках, ама поне не и гледах мазната физиономия и се спасих от отвратния парфюм, с който като се напръска смърди на умрели бубулечки.
Баси ужаса.Кой е измислил тва хората да налитат да те целуват не знам, ама аз това не го понасям, а тя лети да ме мляска и ме лигави здравата.Казах, че не ми харесва и пак.Направо................
Е, като закл=чение най-голямото и достижение тая година е, че заради тая гадина ми се скапаха всичките коледни и новогодишни празници.Дойде изръси си отровата и след това с мъжа ми не сме спрели да се караме за глупости от сорта на това, че моите родители винаги идвали и то където и да сме, а пък техните сега се сетили и виждаш ли трябвало сега да коменсират за 10год незаинтерсованост и да ми слагат разни пари в леглото на детето(това последното съвсем ме влуди)
Лошо нема, ако някой иска да ти даде пари защото така е решил не е необходимо да ги качи на плакат, за да се види колко е дал, като че е на наддаване някакво.
ОФФФФФФФФФФФФ, спирам, че както не я понасям тая отвратна жена с пълната и глупост ще напиша цял роман, а тя не го заслужава никак.Дори гледам вече да я не мисля.Жалкото е, че искам или не мъжа ми е нейният велик син и няма да се отърва от нея понеже той е мека Гана и тя като му се обади и каже, че ще се изтърси той никога няма да каже не.Тежко ми като Габи порасне и ми се прииска да я заведа на МОнтана.Тогава ще паднат пак великите спорове, а защо само там, а не и на Видин?Защо ли? :evil: :twisted: :fighting: