0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« -: Януари 08, 2007, 09:02:34 am »
Добро утро! Тия дни не съм ви чела, защото пак не ме известяваше, че има писано по темата!

Силви, зелеви листа спирали успешно кърмата - слагаш листо под сутиена и спиш така!

Ние сме 10,200 и 79 см! Снощи открих някакра бяла точка на пишлето - Мели имаш ли идея какво и това? Като мастно образувание е - такова, което излиза по кожата на лицето понякога!

Лора е на 7 години и все още я проверявам дали диша понякога - по-рядко, откакто родиш, защото сега си имам друг за проверяване!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #1 -: Януари 08, 2007, 09:43:50 am »
Здравейте и лека седмичка

Позволявам си да ви насоча вниманието към тази тема на Marie за уеб албумчетата със снимки http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8287.0, аз лично сега ще си махна снимката от лентичката.

За маниите на мамите - за дишането май е всеобща, но на мен сякаш не ми е основна. Понякога се стряскам насън, като си представя какво е можело да стане при откачен обрат в някаква общо взета невинна ситуациа. Например в събота бяхме до Пловдив, разхождахме се покрай гребната база и се снимахме близо до ръба на водата. И аз после се стреснах насън, защото си представих как изпускам Дани. Но се свиква и с това, не живея в параноя, само понякога спя така :) Но не сме само ние такива - наскоро рехабилитаторът на детето спомена, че все сънувал как изпуска някое бебе, а човекът работи това от 20-тина години и самият той е дефиниция на понятието "спокоен и слънчев човек".

Здрави бебчета, спокойни коремчета и положителни тестчета от мен :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #2 -: Януари 08, 2007, 18:50:08 pm »
Здравейте!

Аз ходих днес на преглед. Знам, че ми се смеят, но не мога да ги мисля хич. Ще имаме нова рецепционистка в кабинета. Таман докато ме научат, че съм лудата Мара и хоп! сменят ги. Докато ми свикнат сега, че там спя, ще има пак тактично "Ама няма нужда да идвате, след 1 месец...!".

Имам спяща анемия. Хемоглобин 118. Пия 2 пъти седмично Актиферин, но днес хемоглобинът ми даже е по-нисък: 109. Сега всеки ден ще го взимам този актиферин и другата седмица ще видим пак. И как да не се притеснявам после...Тез машинки бип-бип- за 1 минута- готов- резултата надеждни ли са? От пръста ми взеха кръв и го сложиха в едно такова като пластмасова кутия.

Другата седмица някакъв кръвен тест ще ми правят, май ще е този "биохимичен скрининг". Трябва да погледна в коя седмица се правеше това нещо.

И им казах, че искам стерилна урина и кръв по-начесто и хемоглобин всяка седмица. Те казаха "добре".

Лека и спокойна седмица на всички!

Мари

Alexandra
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #3 -: Януари 08, 2007, 19:25:53 pm »
Мари, в 16-та се  прави биохимичния!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #4 -: Януари 09, 2007, 00:33:54 am »

Имам спяща анемия. Хемоглобин 118. Пия 2 пъти седмично Актиферин, но днес хемоглобинът ми даже е по-нисък: 109. Сега всеки ден ще го взимам този актиферин и другата седмица ще видим пак. И как да не се притеснявам после...Тез машинки бип-бип- за 1 минута- готов- резултата надеждни ли са? От пръста ми взеха кръв и го сложиха в едно такова като пластмасова кутия.

Другата седмица някакъв кръвен тест ще ми правят, май ще е този "биохимичен скрининг". Трябва да погледна в коя седмица се правеше това нещо.

И им казах, че искам стерилна урина и кръв по-начесто и хемоглобин всяка седмица. Те казаха "добре".


Мари, злато, успокой топката! Това е достатъчно надежден тест, не са те излъгали. Хубаво е да ядеш повечко ядки за желязото. Черен дроб също и всичко, в което има повечко железце. Коприва - можеш на чай, на салата, на каквото се сетиш.
И аз бях с нисък хемоглобин. По принцип при бременните се понижава, така че е нормално да ти е по-нисък.
За биохимичния - ти си точно в подходящата седмица за правене :D Стерилна урина няма нужда всеки път да искаш. Достатъчно е веднъж и после да се пазиш.
Ние вече се прибрахме в Германия. Човека понесе полета много добре, само че имаме други проблеми. Не искаме да си седим в количката, опитваме се да излезем от ней и все виси надолу с главата от там. Ужасно ме е страх да ен направи някоя беля. Почти е проходил и сега е голямо гевезе. Ходи по 5 минути и след това се почва едно приклякане, лигавене, пищене за носене... Изобщо сме голям купон :lol:
От нас лека седмица! Повече положителни тестове, на бременелките - леки дни, на бебоците - здраве и да слушат мамите!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #5 -: Януари 09, 2007, 07:54:42 am »
Цитат
Коприва - можеш на чай, на салата, на каквото се сетиш
В мойта книжка пиеш, че копривата не е препоръчителна за бременост, защото може да предизвика контракции.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #6 -: Януари 09, 2007, 09:09:13 am »
Гане, ще те коригирам за нуждата от изследване на урина. През втората половина на бременността трябва да се изследва всеки месец, а при навлизането в 9-тия месец и всяка седмица. Може да не е стерилна, само ако се установи наличие на левкоцити или бактерии, тогава да се направи микробиологично изследване. Но ТРЯБВА да се изследва - както за бактерии, така и за наличие на албумин.
това е много важно. само с пазене не става.

колкото до анемията на Мари - "анемия" с такива параметри има всяка бременна. моят хемоглобин беше около 110-112, а не съм пила абсолютно нищо. и да пиеш, и да не пиеш - пак толкова ще бъде горе-долу.
не знам какви са им критериите за "спящи" или "събудени" анемии, но моят хемоглобин и в небременно състояние никога не е бил повече от 120. 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #7 -: Януари 09, 2007, 09:30:16 am »
Моя пък беше 107 и ми ставаше лошо, ако поседявах по-дълго седнала! Пих някакъв препарад и се оправих, но това беше накрая и доста време мина, докато се разбере, че от това ми прилошва!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #8 -: Януари 09, 2007, 10:53:07 am »
Гане, тъкмо вчера си мислех дали не се прибрахте вече! Браво на Алекс, че е бил послушен в самолета и да го пазиш след като се чекне в количката! :D

Джами, ми искат ми хемоглобина да е над 120. Но понеже не пада под 100, не го броят за истинска анемия, а му викат "спяща анемия". Аз съм с такава по принцип и причината е дефицит на желязо. Желязото ми е в много ниски стойности. От там ми идват вечното чувсвто, че ми е студено, слабото оросяване на крайниците и т.н. Ще го следим сега и ще гледаме как върви. Добре че ми казахте, че при бременните падал по принцип. Аз си мислех, че само аз съм така.

Да ви питам едно нещо: верно ли е, че витамините за бременни не може да се пият с мляко? Ау, те са едни гадни и грапави копчета и аз ги пия с айрян, ама май им се губи половината ефект след като ги смеся с млякото...

С коприва ако ще да ме налагат, няма да я пия и това е. И дроб не мога! Гаден ми е! Плюскам спанак и съм месоядна, но просто съм с много ниско желязо. От коя жлеза зависи това да ходя да я изследвам? Много обичам да ме изследват. :oops:

Много ви благодаря за всички успокоителни думи и съвети!  :kiss:

Спокоен ден на всички!


Alexandra
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #9 -: Януари 09, 2007, 11:15:12 am »
Мари калция пречи за усвояването на желязото и затова недей с айрян!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #10 -: Януари 09, 2007, 11:17:19 am »
Мари, действително при всички бременни има анемия в една или друга степен, и то обикновено желязо-дефицитна. това е обяснимо явление.
за набавянето на желязо с храните съм чела доста. най-много и най-лесно усвоимо е желязото, съдържащо се в червените меса и черния дроб. дроб и аз не мога да гледам. наблягай на телешките стекове, това е положението. с листни зеленчуци няма да вкараш кой-знае какво, пък те са и царете на нитратите...

не съм чувала за витамините за бременни как се пият, само за Матерната, която аз пиех, пишеше - след закуска. аз ги чупех на две хапчетата и пиех на части, щото не мога да гълтам големи хапове. сутрешното пиене на апчета ми беше изпитанието за деня и се поздравявах след всяко погълнато с думите - айде, останаха още само две... ;) щото и тия, магнезиевите, ич не са дребни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #11 -: Януари 09, 2007, 11:18:08 am »
Мари, следи желязото и след като родиш, моят хемоглобин падна до 85 и бях жалка картинка.
Тия дни ще ходя да си прося изследвания защото ми се струва, че пак ми е нисък магнезия - контракциите в матката продължават всеки ден :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #12 -: Януари 09, 2007, 12:34:18 pm »
Джами, имах предвид за стерилната урина, че не е задължителна всеки път. Иначе за всеки контролен преглед при нас, а предполагам и там, пускаха урина и проверяваха какво е състоянието.
Лейди, за копривата не мога да споря. Със сигурност в спанака няма достатъчно. Изследвано е и там не е толкова много съдържанието на желязо. Така че остава телешкото месо.
По въпроса за анемията - аз в началото на бременността имах супер ударен хемоглобин - 133, обаче към средата беше станал 106 и моята лекарка се шашна. Та ми изписаха Tardyferon и регулираха нещата. Отидох да раждам със 120 хемоглобин. Така че тази стойност не е толкова фатална.
Мари, пазя го уж. Сега се носим на ръце и ходим до нея. Не я искаме хич :? За витамините не мога да кажа нищо, понеже аз не съм пила. Като питах моята лекарка - даваха ми само фолиева и заради схващането магнезий, малко калций и това беше. Заявиха ми, че нямам нужда от витамини и аз слушам. Тук без рецепта такива неща не можеш да си купиш, а това дето ми го препоръча лекарката беше от порядъка на 60-80 евро и аз реших, че нямам нужда. Не съм открила това да е проблем, даже не съм увеличила теглото си, така че съм доволна, че не ми се е налагало да пия витамини за бременни.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #13 -: Януари 09, 2007, 12:45:03 pm »
Мари калция пречи за усвояването на желязото и затова недей с айрян!

Вени, аз за желязото съм инструктирана. Желязото го пия 20 минути преди закуска с вода или сок. Но хората се постарали-гладко е и лесно минава. Ама другите, комбинираните витамини, ги пия с мляко след закуска. Там има какво ли не вътре, ама ми засядам и аха-аха да ги върна и с айрян открих, че най-лесно минават. Затова ви питам и аз вас да знам Матерната как я пиехте? Друго освен желязото влияе ли се от млякото, знаеш ли?

Ултра, Джами, Гане, Вени, мале, колко инфо за анемията...Ауу, ще я следя задължително. Добре че ме нашишкахте да искам повече кръвни. Вчера по мое предложение ми провериха хемоглобина. Иначе нямаше. Ама аз нали съм инструктирана от тука и казах "дайте да го видим тоз хемоглобин какво прави" и бам! пандал още гадняра!

Ултра, а приемаше ли допълнително желязо докато беше бременна и след това? Какво ти бяха казали?

Гане, ми те на мен ми слагат едни лентички за седименти...Аз винаги съм си мислела, че трябва да има колби, да бълбука нещо, да стават химични реакции, за да се брои за достоверно изследване. Пък то една лентичка пиклива и толкоз. Но медицината си знае най-добре... :D

Alexandra
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #14 -: Януари 09, 2007, 13:28:01 pm »
Да се разпиша и аз в седмичната темичка. :balk_121:

Мари, направих веднага справка с моите изследвания и се оказа, че през цялата си бременност съм с хемоглобин около 120 (реф. ст-ти 120-160). Даже при последните ми е 117. Всеки път ми ги гледат двамата доктори и всичко е ОК. Мисля, че не трябва да се шашкаш толкоз. При тези стойности аз не съм имала никакви оплаквания. Хм..."спяща анемия"...тея хора само стряскат с диагнози. Easy, мацка!

Иначе аз в момента се боря с начален стадий на хрема и пия чай с лимон и мед като луда. Гърлото боли, но се надявам със стрепсилса да потуша огъня до ден-два. Имало някаква грипна епидемия, която никой не бил обявил, но доста хора са болни. А пък аз се чудя де го пипнах тоз вирус?! Цялата бременност изкарах без грам вирус и ся накрая да се окалпазаня. Направо ме хваща яд. Ама ще се оправим.
Хубава и здрава седмичка! :balk_123:

*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #15 -: Януари 09, 2007, 13:38:01 pm »
Оги, миналата семдица бях с хрема и драскащо гърло. На мен пък тук и Стрепсилс не ми дават! Да ти препоръчам инхалации с лайка-направо е вълшебство! Слагаш 10-ина пакетчета чай лайка в купа с вряща вода, покриваш се с една хавлия и дишаш дълбоко докато парата не е хубава вече. После пак, и пак, и пак. Ако си сериозна, резултатът е чудесен. Правих и гаргара с Тантум Верде. Това ми се водя най-безобидното. И компрес си правих на гълрото-с водичка. И разбира се лимони, мед.

Хайде, бързо да се оправяш!
Alexandra
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #16 -: Януари 09, 2007, 17:16:42 pm »
Здравейте и от нас.
Ние сме малко болни, Боби прокашля. явно многото срещи по празницитему се отразиха,нямаме температура, но носо-глътката ни е запушена.И сме кисели по цял ден, мрънкаме.
Поне бебе Тони е добре за сега.

При нас във Ванкувър се родиха първите 6 близначета, 4 момченца и две момиченца, с кило около 900 грама, родени в 25 седмица.Бебетата са в добро общо състояние.Интресното е, че явно бебетата не са инвитро,защото по закон нямат право да връщат повече от три ембриона, така че остава варианта стимулация с или без инсеминация.
Друго интересно е, че родителите са от "Свидетели на Яхова" и отказват да си разкрият самоличността ..
Такива ми ти работи

Мари, спокойно.
Всичко ще бъде наред.Моят големият син е роден на 1Юли, а малките на 28 юни :):):)
 поздрави и целуФки на всички
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #17 -: Януари 09, 2007, 17:52:43 pm »
Здравейте и от нас в новата седмица. Мари, аз също имам нисък хемоглобин- последно миналта седмица беше 100, кръвното ми също е доста ниско, ама освен по 2 хапчета фолиева киселина дневно нищо друго не съм пила. Като цяло избягвам да пия лекарства, дори и витамини, че от тях много качвам, за сметка на това ям много цитруси- мандарини, портокали, киви, банани. Иначе последните ми излседвания освен хемоглобина- всичко е ок, няма утайка в урината, кръвната захар малко се е качила /от 3,7 на 4,9/, но все пак си е в норма.
Да ви кажа, снощи за около 10- 15 минути получих болки-такива предменструални, легнах си да почина и отминаха, ама нормално ли е вече да ги получавам? Иначе за болките в кръста ясно, че са от тежестта на бебонка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #18 -: Януари 09, 2007, 18:48:00 pm »
Я виж ти, още не съм се записала в седмичната темичка :D
При нас общо взето е без промяна, само дето с яденето сме станали много капризни, ядем вече на 4 часа, ако й дам по рано, цокне, цокне 3-4 мин. и край, нищо не може да я накара да захапе повече :? Опитваме се да си напъхаме и двете ръце в устата, но ни идва малко малка и за сега само едната успява :lol: Радваме се и на хубавото време и висим по 3 часа в парка :D

Мари, и аз да кажа за моя хемоглобин, та някъде към 6 месец вече бше паднал на 106 и от тогава започнах прием на фероградомет, като пиех и магнерот заради контракциите. Но, важното е да се приемат мин. с 2 часа разлика, защото магнезия пречи на усвояването на желязото, и аз спазвайки това, като отидох да раждам хемоглобина ми беше 132 :D
А за другите изследвания мисля, че бях писала, всеки месец си пусках всичко, ППК, урина седимент, урина микробиология и RH антитела, защото съм отрицателен RH.
цунки :D
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #19 -: Януари 09, 2007, 23:27:48 pm »
Моят хемоглобин е 96 от 3 месеца насам   :(  Пия Тардиферон и резултата е нулев- от 96 на 99 по последните излседвания миналата седмица... Направо съм се отчаяла, дано да не се налага да ми преливат кръв след секциото :(
Кажете ми- какво белъо си носехте за след секциото? Направо се чудя и дали изобщо ще нося в родилното...с тази операция...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #20 -: Януари 09, 2007, 23:32:23 pm »
вижте на какво попаднах:

http://arcol.hit.bg/

какво мислите за тая работа, някой има ли опит и впечатления от използване на сребърна вода?

Марти има едни ситни пъпчици по едната половина на лицето, които почнаха от долния клепач, а сега са тръгнали към ноздрите и под брадичката. не ми се струва да е алергия, защото си появиха още преди да почна захранването, а сега, откакто се захранва, само се увеличиха. за всеки случай спрях новите храни, яде само мляко и ориз, ама си мисля да не е нещо вирусно или бактериално по кожата.
та като прочетох за тая сребърна вода, се замислих дали да не го намажа?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #21 -: Януари 09, 2007, 23:57:01 pm »
извинявай че се намесвам в темата, ама аз не бих се намазала себе си, :noevil:
пък камо ли детето си  (което все още нямам, ама си мисля че това е друга работа) вярно, че вg.mama пише доста, то аз все пак съм скептична  :?
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #22 -: Януари 10, 2007, 00:04:45 am »
http://verbena-m.com/index.php?item_id=22
Това май е същото по състав. Звучи добре, но аз бих се посъветвала с педиатър.
Иначе има тема в БГ Мама http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=153633.0

lb2f
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #23 -: Януари 10, 2007, 00:22:11 am »
мда, в сайта на Вербена има цитат от доц.Байкова, която е най-известният лекар-диетолог в София.
всеизвестни са антибактериалните свойства на среброто, това не е мит. Мели ще го потвърди.
аз не бих дала на детето си да пие, но за външна употреба - защо не?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #24 -: Януари 10, 2007, 00:24:42 am »
Чели ли сте скоро дълъг постинг?:balk_69:

via,
Дано и сега, вече като мама, съумееш да запазиш спокойствието, което си имала през бременността! Браво и от мен за таткото и неговите дежурства край бебето!
Ролята на посещението на педиатърът в дома до 24 часа след изписването е да види обстановката, в която се отглежда бебето и да отговаря на въпросите ти, които са изникнали през първия ден вкъщи, когато паниката е най-голяма. Дава наставления за режима на бебето и т.н., неща, които ти, предполагам, вече си знаеш от педиатрите в „Шейново”. Ако искаш, ще ти цитирам това, което пише в паспорта, получаван от всяко новородено в „Торакс” – Пловдив – там има една хубава таблица за поведението на бебето през първите седмици – кое е нормално и кога е нужно да се консултираш с лекар.
За първи път заведох бебчо при педиатърът, за да го премерят на 20-ия ден. А на 30-ия вече бяхме на официална консултация. На ортопед се ходи на 1-месечна възраст.

Marie,
Кои са тези 4-5 линка на английски, които четеш? Кажи – да си попълня библиографията. Чела съм и аз за двете лъвици, но най-много си харесах д-р Фицхю Додсън. Изцяло се съобразявах с детето си. Понякога е много изморително, но пък мисля, че, когато насила създаваш режим, непосилен за бебето, е още по-изтощаващо. Аз лично съм дисциплиниран човек, но пък ужасно мразя да ме ограничават (то кой ли обича, де).
За изследванията през бременността – подкрепям jam, че изследване на урина (обикновена) се прави всеки месец и че хемоглобинът ти не е много нисък за момента - просто трябва да го следиш.
Всички изследвания аз съм си правила по указанията на д-р Даскалов – ПКК (8, 16 и 31 г.с.), Васерман (8 г.с.), хламидия (8 г.с.), биохимичен скрининг [бетаЧХГ, алфа-фето-протеин, неконюгиран естриол] (16 г.с.), кръвна захар (26 г.с.), микробиология на влагалищен и анален секрет (34 г.с.). Другите първоначални изследвания – кръвна група, рубеола, австралийски антиген, токсоплазмоза, микробиология на вагинален секрет и цитонамазка ми бяха изследвани малко преди забременяването. В началото бях и на стоматолог и на ЕКГ. При всяка визита ми се мереше тегло и кръвно, като през последния месец кръвното – през 2-3 дни.
А на практика всеки преглед с ехографа си беше фетална морфология – 2D ехограф, както ти е писала ultra, е достатъчен. Добре е да има Доплер. И аз бях на принципа „колкото повече гледам, толкова по-добре” и правех чести визити в „Торакс” – е, не чак всяка седмица, както ти.
При по-специфични проблеми, мисля, че гинекологът определя съответната честота и вид на изследванията.
За пиенето на витамините – зная (не ме питай откъде), че, ако не е указано изрично в листовката, всяко едно лекарство се пие с вода.

Efirche,
Както е писала Танчето, хич да не ти пука от подигравките, пък били те и добронамерени шеги. Слушай си док и си прави всички изследвания, които са нужни. И мен ме гледаха като извънземно като разказвах на приятели и роднини колко често прескачам до Пловдив и ми казваха – поне изследванията можеш да си правиш в Пазарджик. Само веднъж реших да си икономисам едно ходене до „Торакс” и си направих една урина в Пазарджик. И съжалих сто пъти – кой знае на какъв апарат бяха я изследвали тая проба – изкараха ме за нефрологията едва ли не.

ultra,
за матката – не мога да ти кажа, но за сезона – и аз бях така в началото и точно с кърменето си го обясних.

Cvetelina,
Надявам се, че вече не се притесняваш за неяденето – как би могла при такова наддаване и порастване.

Silwi25,
Това със зелето, което ти е писала Вени и аз съм го чела като начин за намаляване на кърмата, ама чак да спре от зелето – не знам. А за хомеопатичното знам, че се пие доста време като по-мек вариант, преди да се премине към лекарствата, които вече ти си пила. А док какво казва? Явно ще трябва да се заредиш с търпение. Дано всичко приключи по-бързо!

Ей, Гане,
да ти имам проблемите  :balk_602: – ти се ядосваш, че Алекс иска да ходи, пък аз – че Стефко още не иска.

oganche,
Да ти препоръчам инхалации с лайка-направо е вълшебство! Слагаш 10-ина пакетчета чай лайка в купа с вряща вода, покриваш се с една хавлия и дишаш дълбоко докато парата не е хубава вече. После пак, и пак, и пак. Ако си сериозна, резултатът е чудесен. Правих и гаргара с Тантум Верде. Това ми се водя най-безобидното. И компрес си правих на гълрото-с водичка. И разбира се лимони, мед. Хайде, бързо да се оправяш!
:balk_50:

shygirl,
Пробвай да направиш инхалации и на Боби. Дано се оправи бързо!

Piera,
Веднага след операцията бельо няма да ти е нужно. След това, предполагам, ще можеш да си носиш същото, каквото си носила и преди.

jam,
Нищо не мога да ти кажа за тази сребърна вода. Асоциацията ми е само с едни капки за нос за бебета, които се приготвят в аптеките – Коларгол – съдържат сребърен нитрат.
Виж какво друго открих - http://www.armax.hit.bg/main_files/armax.htm
http://www.digsys.bg/bgnews/show_story.html?issue=256364544&media=3669536&class=254995104&story=256370912
http://autistbg.com/phpBB2/viewtopic.php?p=9&sid=17fd1001b1d140f8754cd7282829ac9c

И аз да си призная за дишането. Още в „Торакс” - от момента, в който ми донесоха бебо в стаята след раждането, не смеех да заспя поради тази причина. И д-р Даскалов ми викаше: „Абе, почивай бе, жена! По което и време на денонощието да вляза, ти все в бебето гледаш! Ще има тепърва да го гледаш....”
Учудих се, че мамите проверяват дишането и на големите деца – явно няма отминаване тази параноя!

За „Пентаксим”-а – Като чета как се притеснявате и си спомням при нас какво беше миналата година?
Информацията на български език е абсолютно задължителна за всяка една опаковка лекарствен продукт (и не само). На мен в една аптека се опитаха преди месец да ми дадат така едно лекарство и после им създадох работа – няколко дни подред ходех, докато не ме снабдиха с листовка за пациента.
На Марти, Тони, Симеон и Дани пожелавам и занапред да бъдат геройчета в понасянето на ваксините! И никакви странични ефекти!

Утре ще бият на Стефко единствената жива ваксина, която остана в имунизационния календар – МПР. Щото умните глави не са измислили още убита. Молете се за нас или стискайте палци всичко да мине без проблеми. И още едно притеснение имам – синът ми е вече на година и два месеца и не е проходил още – дано утре педиатърът ме успокои, че сън не ме хваща.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #25 -: Януари 10, 2007, 00:32:29 am »
Джам, среброто е известно антимикробно средство - светената вода е с колоидно сребро. Конкретно с този препарат нямам опит.

Верди, нищо му няма, като не е проходил. Ортопедите казват - учете децата да говорят, не ги учете да ходят. :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #26 -: Януари 10, 2007, 01:40:34 am »
Verdi, стискам силно палци за успешна ваксинация утре!

колкото до прохождането... като водих Мартин на преглед при известния софийски ортопед Драганов, който е много цапнат в устата , той ми изнесе лекция за "неразвитостта на мъжкия пол и недостатъчността на 9-те им месеца престой в утробата, поради което са им нужни още около 30 години след раждането да се развият напълно " :) темата той засегна многоаспектно, докато аз се пуках от смях. един от аспектите беше за късното прохождане при "мъжките".
цитирам буквално (да ме прощават пуристите) - "госпожа, с женското е лесно. на 9 месеца си фане задника, па тръгне да ходи. а мъжкото... охооо, госпожа - ако ви проходи на година и два месеца, ще се радвате, че рано е тръгнал!"

та така де, Verdi :) най-трудно се гледали момче и пуйче, казвал народа  :lol:


Мели, добре де, според теб със препарат тип "сребърна вода" безвредно ли е да се третират пъпчици на бебе?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #27 -: Януари 10, 2007, 06:07:59 am »
Джамата, вместо да се чудиш за тази сребърна вода, по-добре се консултирай с лекар.
При все че обичам природолечението, не бих си третирала бебето и не бих вярвала на изписаното в бг - мамата.
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #28 -: Януари 10, 2007, 09:08:08 am »
Верди, споко, моя племенник проходи на година и три месеца благодарение на брат ми, който нарочно го оставил да падне, че да видел, че не естрашно! Да, ама детето се изплаши и после не искаше да се пусне!
Аз съм проходила също на година и три месеца, но съм била много спокойно и мудно бебе, а и дебело!
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #29 -: Януари 10, 2007, 09:35:48 am »
         Здравейте. Изпращам много усмивки на всички!  :D
Тъй като тази тема е най-четена, искам да ви попитам нещо!

  Четох за магнезия, че предотвратявал контракциите на матката, казах на моя Док, за следващото ИКСИ, дали не е добре да пия магнезий и всъщност първо да го изследвам. Той е съгласен, въпреки че, отбеляза, че го изписва на забременелите. Питам ви, защото аз имах контракции след ИКСИ-то!  :(
   Благодаря ви за отговорите предварително, и извинявайте, че нарушавам темите ви!
                                              Целувки: Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #30 -: Януари 10, 2007, 10:18:37 am »
Джам,
имам единфилм- документален- казва се "Великата тайна на водата". Можеш да го изтеглиш от data.bg, мога и аз да ти го дам. Та, в него подробно се разказва за свойствата на водата, спец. място е отделено и на сребърната вода. Филма съдържа интервюта на учени физици, химици и т.н., нобелови лауреати и пр.
Аз съм абсолютно убедена в свойствата на сребърната вода основно като доста мощен антибиотик. Но все пак не е пенкилер де...
Ако искаш филма, кажи ще намеря начин да ти го дам
В очакване ....
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #31 -: Януари 10, 2007, 10:43:42 am »
Verdi,
Много ме радват дългите ти и подредени постинги. И информативни, за което благодаря :balk_602: Не се тревожи за прохождането, на мои приятели момченцето не беше проходило на 1г 4м, пък си проходи на година и половина и всичко си му е наред, просто всички деца си имат свой ритъм. Ако много се тревожиш, заведи го на ортопед, така ще си изкараш спокойно времето, докато той си реши да ходи. Късмет с ваксинката днес!

Shygirl, бързо оздравяване на Боби, стискаме му палци.

Marie, като ти гледам лентичката, си точно с моя термин от миналата година, 1-2 юли (макар че Дани се роди 23 дни по-рано), желая ти да устискаш спокойно до някоя от датите на Shygirl и да гушнеш едно сладко раче-осмокраче, аз съм голям фен на тази зодия.
За хемоглобина - моят нормално е 115-118, не ми пречи изобщо. През бременността слезе съвсем малко. След раждането наистина трябва още да се следи - аз имах 105 след секциото, пих 3 дни едни ампули желязо, той отиде на 99. Едва след месец Maltofer се качи до 115 и после не съм го мерила, но се чувствам съвсем ок.

Piera, първия ден след секциото си без бельо, но аз от двайстия час си сложих, защото исках да ходя и да се възстановя колкото може по-бързо. Бях с еднократно хартиено бельо, има комплекти Bebe Confort по 4 бр, 6 лв, в Малечко на Константин Величков, много съм доволна. Аз си бях взела много голям размер, за да ми е широко и ги навивах надолу до под разреза, само колкото да държат дамската превръзка. При секцио почистват матката и лохиите са по-малко.

Kassi, няма да се меся в област, дето не я разбирам, твоят док си знае най-добре какво трябва да се прави. Аз изкарах цялата бременност от 5 месец на лекарства заради контракциите. Моята лекарка ми беше обяснила, че магнезият измества калция конкурентно от мускулните влакна и така им пречи да се съкращават. При мен обаче магнезият нямаше ама никакъв ефект, та изкарах само на Гинипрал, който действа на друг принцип, но има като страничен ефект яко сърцебиене.
===========
За пентаксима - нашият си имаше листовка на български. Понесохме го супер и мрънкахме само 1 ден след това.

Други новини от нас - точно за Нова Година ни излезе първото зъбче, сега Дани има много сладка усмивка. По този случай се сдоби с нов прякор, Перфоратора :) Също така, вече си яде пръстите на краката и проверява редовно как расте атрибутчето, което малко ми пречи, като сменям наакан памперс :)


« Последна редакция: Януари 10, 2007, 10:46:15 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #32 -: Януари 10, 2007, 12:01:34 pm »

Ултра, Джами, Гане, Вени, мале, колко инфо за анемията...Ауу, ще я следя задължително. Добре че ме нашишкахте да искам повече кръвни. Вчера по мое предложение ми провериха хемоглобина. Иначе нямаше. Ама аз нали съм инструктирана от тука и казах "дайте да го видим тоз хемоглобин какво прави" и бам! пандал още гадняра!

Гане, ми те на мен ми слагат едни лентички за седименти...Аз винаги съм си мислела, че трябва да има колби, да бълбука нещо, да стават химични реакции, за да се брои за достоверно изследване. Пък то една лентичка пиклива и толкоз. Но медицината си знае най-добре... :D


Мари, шемет такъв, не се юркай да правиш за лудо изследвания. Като ти предпишат лекарства за анемията - направи си контролно изследване. Ти ще се побъркаш до края, бе 8O Карай полека! Не мога да я разбера тая твоя страст да те бодат и измъчват. Ми има си изследвания в рамките на нормалното. За какво ти е да правиш други??? Ти на тая бременност изобщо не й се наслаждаваш. А това са едни от най-хубавите месеци. Сега имаш бебето само за себе си. Наслаждавай се на тези моменти и на чудото, което става.
Моите изследвания за урина бяха точно същите лентички. Все пак живеем в 21 век и медицината се развива. Не е нужно да ти виси лаборантката над урината, за да ти каже има ли ти нещо или ти няма.
Разбирам те, че те е страх, но успокой малко топката ;) Всички ни беше страх, а виж - ето ни бебетата живи и здрави. И твоето така ще се роди, ще видиш :D

Джами, на нас ни каза една приятелка с отвара от лайка да се намазва лицето. Сребърна вода не съм ползвала, но съм малко скептично настроена. Защо не заведеш Марти на дерматолог? Той най-ясно ще ти отговори какво да правиш, вместо да се чудиш.

Верди, при прохождането май всичко зависи от темперамента. Ние сме много буйни и не се задържаме на едно място. Не може да стои спокоен даже и като спи и предполагам това ни докара ранното прохождане. Знам че се правят масажи, освен това нашия е в паяк от доста време, за да може да се движи самостоятелно, така че може би и това оказа голямо влияние. Знам че момиченцата прохождат много по-рано. Даже сега в България нашия се беше захласнал по една девойка, дето беше на 9 месеца, а си ходеше доста стабилно. Иначе ходенето ми е проблем, защото той не си е свикнал с обувките, изнервя се, мрънка, а като е в къщи тренира много усилено катерене по мебели и много ме е страх да не направи някоя беля. Не смея да го оставя сам :? Успешно ваксиниране и най-вече безпроблемно!

Каси, ако док не счита за нужно да ти дава магнезий си мисля, че няма нужда да се пие. Все пак заедно ще решите какво да правите. Аз пиех заради схващанията на крайниците, а не за контракции.

Еми, дано скоро се оправи Боби, че е много неприятно това, а и се изнервя допълнително явно.

Пиера, на мен ми дадоха някакви еднократни гащи от болницата, които са като мрежа и ти държат само превръзката. А за после си бях взела едни, които ползвам само когато съм в цикъл. По принцип кървенето след секцио е по-малко, но пък си е дълготрайно :(

Мармотче, честито зъбче :lol: Ние имаме две, но това не пречи и нашия да е перфоратор :lol: Сега новата мания е да се изправим на леглото и да гризем дървото. Чешем си и останалите зъбки, дето ни ги няма. По въпроса за атрибутчето - и при нас е същото :lol: Пипаме здраво и баща му се смее, че така щяло да порастне повече ;)

Малеее и аз настигнах Верди по писане днес :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #33 -: Януари 10, 2007, 12:31:42 pm »
...... Даже сега в България нашия се беше захласнал по една девойка, .........
  :lol: :lol: :lol:


Verdi, стискаме палци zа ваксината!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #34 -: Януари 10, 2007, 13:38:33 pm »
Каси, пусни едно изследване на магнезии, 3 лв. струва. После ще Ви е по-лесно да прецените с док как да действате.

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #35 -: Януари 10, 2007, 14:24:05 pm »
Благодаря ви за съветите. Добре, ще си пусна кръвно изследване, вече не ми прави впечатление. Какво друго мога да изследвам, така и така ще се боцкам, сещам се за пълна кръвна картина, въпреки че имам такава от преди месец-два. А може ли по кръвен начин да се изследва калций?
   Поздрави и целувки на бебчетата.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #36 -: Януари 10, 2007, 14:38:46 pm »
Касита, виж тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8187.0
И калция струва 3 лв. в Кандиларов.

lb2f
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #37 -: Януари 10, 2007, 15:18:43 pm »
Verdi, стискам силно палци за успешна ваксинация утре!

колкото до прохождането... като водих Мартин на преглед при известния софийски ортопед Драганов, който е много цапнат в устата , той ми изнесе лекция за "неразвитостта на мъжкия пол и недостатъчността на 9-те им месеца престой в утробата, поради което са им нужни още около 30 години след раждането да се развият напълно " :) темата той засегна многоаспектно, докато аз се пуках от смях. един от аспектите беше за късното прохождане при "мъжките".
цитирам буквално (да ме прощават пуристите) - "госпожа, с женското е лесно. на 9 месеца си фане задника, па тръгне да ходи. а мъжкото... охооо, госпожа - ако ви проходи на година и два месеца, ще се радвате, че рано е тръгнал!"

та така де, Verdi :) най-трудно се гледали момче и пуйче, казвал народа  :lol:


Мели, добре де, според теб със препарат тип "сребърна вода" безвредно ли е да се третират пъпчици на бебе?

И ние ходихме при същия док и на нас ни изнесе същата лекция, явно това му е репертоара. Дори каза че "мъжете са като паразити, до трийсет ги гледат майките им, след това жените ".
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #38 -: Януари 10, 2007, 23:30:22 pm »
за майките, чиито синковци са си открили пишлетата (и кутиите с мокри кърпички до плота за повиване) - аз преди смяна на памперс, особено наакан, давам в ръчичките играчка. иначе ръцете са в памперс зоната или в кутията за кърпички, от където си взима и се черпи. а с играчката е рахат.

днес големи изпълнения при нас.
първо, нямаше вода цял ден. добре, че сутринта си подготвих чистите шишета и си преварих водата рано-рано.
второ, май ни почнаха зъбите. направи два сеанса на неудържим рев, примесен на моменти със смях. чудо на чудесата. изкара 5 часа без сън, не щя да яде, после имаше един час оперно пеене, после пак рев.

а най-стресиращото... като е буден през деня го слагам на спалнята да играе там. всички страни на леглото са оградени с възглавници и нагънати одеала, като образуват висок бордюр. оставям си го спокойно сам там. до тази вечер. мъжът ми случайно го видял наполовина преметнат през уж високия бордюр с глава, висяща надолу и секунди, след като го хванал, синковецът направил финалното движение, което е щяло да го изстреля към пода! изтръпнах! после го анализирахме и установихме, че момчето вече успява да реализира пълзене тип "червей" - с нагъване на тялото и изтласкване се прибутва насам-натам и явно така е преодолял височината.

сега идва трудният въпрос, за който търся акъл от по-опитните майки - какво да правим с играта? той в момента е на етап въртене като кебапче на скара - трябва му голяма площ, а също така и твърда повърхност, за да се върти удобно. не може да седи затворен в кошарка, струва ми се. още не може да седи и да си играе така.
вие къде слагате подвижните бебоци? гледах в един он-лайн магазин предпазни прегради за легла, но на мен ми трябват 3, за трите страни на леглото, а едната струва 95 лв. не е решение. сгъваема кошара имам, но тя е по-малка и от леглото, а и пода на кошарката е мек и се клати. на пода да го слагам - студено, а и пак ще се търкаля без ограничение...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #39 -: Януари 11, 2007, 08:07:42 am »
Новата седмица кажи -речи си позамина , а мен пак разни чуденки са ми в главата. Гледам бибероните на шишетата и си размишлявам дали да не ги изхвърля и да взема нови?Четох някъде, чесе сменяли на 3 месеца или като омеекнат или забележим повреда някаква.
Да, ама аз нали не съм от най-виждащите не мога да намеря овреди.За омекване май са оомекнали, но ми се струва наормално при тая бясна експлоатация.
Вие на колко време ги сменяте?
И другото ,което яко ме тревожи е че не мога да преценя дали на бебето водата му е достатъчна.Тя е като жаба колкото дам ще изпие, а после я изкарва.Аз от желание всичко да е ОК оня ден я оставих да пие на воля и тя изпи половин шише малко след ядене, ама така пиеше, като че ли е пресъхнала, а после всичко вън.Дали, ако я сирам да пие така неудържимо няма да наравя някоя беля, понеже в нас е адска жега и детето явно си има нужда от вода?
ОФФФФФФФФФФФФФ, нямат ми края въпросите.Имам чувството, че всеки ден си правя по 1 тур МИнута е много, ама с кръг с най-висока трудност, а не стига това ами и ностно време сунувам сокове пюрета, напишкани памперси и се чудя как да я изаквам като се запече.И така дежурствата ми наистина си стават 24ч. и почивка няма.
Леле, шапка свалям вече на жените дето успяват и къщата да оправят и те да изглеждат супер и децата всичко да им е наред.Аз съм като след рунд с Майк Тайсън.Изморена съм яко спи ми се доста и непрекъснато, а нервите ми са така изопнати, че от малко нещо се паля яката, ама видя ли сутрин беззъбото хихикане на Габката сърцето ми се разлива.
Е, пак се оплаках, ама нали няма на кой друг пред вас си изливам душата.
И накрая да се похваля.Успях да спра кърмата./все трябва да има и нещо хубаво:)/
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #40 -: Януари 11, 2007, 08:34:37 am »
Джамка, жената, която правеше масажи на Мати - кинезителапевтката ми каза, че от пода по-безопасно и по-стимвулиращо за детето място няма! така, че слагам едно одиало, сгънато на две, постелката от актимвната гимнастика и го паркирам там! Обръща си се, откакто седи си играе успешно там, пробва да пълци и т.н!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #41 -: Януари 11, 2007, 11:42:33 am »
Джам, аз бях купила кошара с мрежи отстрани. китайски боклук, ама вършеше чудесна работа.слагах Ели вътре с една камара играчки, и си вършех работата. с часове е стояла вътре самичка и си пее и говори нейните си неща.Сега вече я ползвам само за спане понякога, защото е голяма и не иска да стои вътре, даже я прескача и излиза сама от нея.но когато са мънички върши чудесна работа до към 1г и половина.
При нас лайката беше категорично забранена, защото е силен алерген,само съм правила инхалации с нея и пак със страх.
  Силви колко градуса е у вас? много топло ли правиш.Аз съм правила у нас 21-22 най много,е за банята повечко естествено.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #42 -: Януари 11, 2007, 11:45:47 am »
Джами, аз си купих за тази цел една овча кожа, която е много голяма и дебела, освен това имам едни одеала за игра, постилам ги отдолу под нея и го оставям да се търкаля. Така беше най-сигурно за него, а в България слагам един губер на пода и си пълзи върху него.



Силви, честито за кърмата. Опитай се да не се шашкаш толкова много. Вода давай, ама я спирай от време на време, за да не ти повръща. Все пак стомахчетата им са много малки. За бибероните - моите понеже са на НУК и си имат различна големина според възрастта. При тях има два вида - от 0-6 месеца и от 6-18. Тези, които са от 6-18 са с по-голям отвор и позволяват на бебето да суче по-лесно. Така че аз ги смених като направихме 6 месеца. Не са били наранени или нещо от сорта, просто той не можеше да яде с тях добре. Иначе за соковете и пюретата - няма нищо страшно, че чак да ги сънуваш :)

Аз имам един въпрос към вас, ако можете да помогнете с идеи. След няколко седмици ставаме на 1 годинка и ми се иска да направим нещо по този въпрос, но нямам никаква идея какво да е. Иначе тук има едно момиченце, което е с 4 дни по-голямо и майка му се гласи от месеци вече. Ангажирала е заведение, ще поръчва тортата, а аз и идея си нямам какво да глася. Освен това рожденния ден е в четвъртък и заведението, което тя е ангажирала работи само в събота и неделя и не става да е в него. Ако искам да е на деня :? Моля ви, помагайте :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #43 -: Януари 11, 2007, 12:40:06 pm »
Гане, ми вие сте надалече, мила. Баби, дядовци, чичовци, лели- надалеч са. Като нас. То разбирам заведение, но да са близките ви хора с вас. Аз на твое място бих купила на малчо подарък и някакви готини дрешки. Ако имаш дружки на твоите години, които да поканиш на детски РД, особено ако имат малки дечица-правиш една торта, сокче, сандвичи, балони, гирлянди, детска музика и се събирате. Може да повикате клоун в къщи, ама той Алекс на 1 годинка може и да се изплаши. Пък ако не се изплаши, може да е бабанко и да иде да му дръпне на клоуна носа!  :D Ако искате вечерта-вече там мръвкуляци, ракийка, знаете тертипа. Голям майтап ще е, ако гостите ви са вечерни, а повикаш клоун! Детето-изплашено, усмихнато, но големите ще се забавляват повече!  :D Ако близките изпратят картички за детето, можеш да направиш плакат-Алекс на 1 годинка и отдолу да наредиш всички картички и принтирани поздравления от е-мейла и примерно по една снимка от всеки месец! Свещичка задължително, ти и тати ще я духате, то е ясно. И много снимки и камера! Ако сте самички-заведи го детето на разходка, ако позволява времето, в зоопарка, някъде, където се играе. Той е малък още, но да погледа и да се посмее малко. Ако искаш можеш да се обадиш на родителите си и да го оставиш малко да им погука на слушалката. После направи копия на снимките и касетата и прати и на бабите да се радват!
Това ми идва на ума! Ако ми дойде нещо друго, пак ще пиша.
Alexandra
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #44 -: Януари 11, 2007, 12:54:04 pm »
:balk_103:Подкрепям идеята на Мари за клоуна...
(ако бях близо щях да дойда да го изиграя)
 :babyflips:Първи рожден ден,ах че хубаво.......  new_birthday
 ::cake::Торта с една свещичка....
Каквото и да решиш Ганет :balk_5:....ще е хубаво...и незабравимо....
                                :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #45 -: Януари 11, 2007, 13:02:05 pm »
Ами Мари, тук има едни такива комбинирани заведения дето са за възрастни и деца. Децата ги забавляват, за да може родителите да си починат и организират специално такива празненства. Иначе тук имаме малък детски кръг, в който той е единственото момче, все дами има. Ще поканим на гости дечицата, ама и родителите също, а покрай тях имаме и един кръг от много близки приятели, без които не може. Та се чудя задълже ли е да е на деня или може и в събота да го направя??? 8O Та общо взето това се чудя и мая :)
Мише, с такова удоволствие бих приела такъв един клоун :lol: Пък за незабравимото - надявам се да успея :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #46 -: Януари 11, 2007, 16:18:11 pm »
Ани, на деня духнете свеЩичката на тортата zа да си отпраzнувате годинката, а пък гостите можете да посреЩнете в някой от почивните дни.
Би било чудесно да можехме да дойдем zа тортата и ние (ама как се самопоканих  :oops:), но Ванчето нали Ще се прибират в БГ и няма как да стане  :(.

А сега да си иzлея дуШата и аz. Днес ни беШе първата ваксина и такова пиЩене беШе, че ми се скъса сърцето. Чувствах се виновна. Дано сме zдрави и не ни се налага да бием инжекции, че не zнам как Ще ги преживея. Дали бебетата плачат от болка (при ваксинирането) или е повече от страх?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #47 -: Януари 11, 2007, 16:26:47 pm »
Танче, нали знаеш че сте винаги добре дошли. Така или иначе ще го празнуваме или на 1ви или на 3ти. Не знам кога ще пътуват Ваничка към България. Ако ви е удобно - ще се радвам и вие да присъствате.
По въпроса за ваксината - и аз бях така като биха първата. Той плака много като стигнаха почти до края. Иначе се държа мъжки и не плака, но явно накрая беше болезнена. Да не ти обяснявам как се чувствах след като бяхме в болница при първото пътуване до България и ни обясниха, че кръв могат да вземат само от една вена на главата. Аз дето имам страх от игли съвсем бях полудяла. :(
Мисля че си плачат повече от болката, като че ли. Ние при останалите ваксини ревахме само в края. Преди да свърши спринцовката.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #48 -: Януари 11, 2007, 18:34:46 pm »
Мерси много за съветите за игра на пода, и ние сме на вълна как да се забавляваме, като вече толкова се въртим по спалнята. Аз досега не съм го оставяла сам на спалнята, ама той вече по-малко спи и много малко работа успявах да си свърша през деня.

Гане, аз подкрепям идеята за зоологоческата градинка, ако времето позволява, и непременно торта с цяла горда свещичка на самата дата. А за гости - уикендът ще е по-удобен и за вас, и за тях.

Танче, не се чувствай виновна, защото на цената на малко рев даваш на детето си надеждна защита от много и опасни болести. Дано сте го преодолели вече, със сигурност няма трайно да помни инжекция, която сте били на 2 месеца.

Силви, аз съм с Авент-ски биби, те са на номерца за 1 месец (#1), после за 2 (#2), за над 3 (#3) и за над 6 месеца (#4). Така че си ги сменям, като им дойде времето. Тройките ги взех вдва като станахме на 4 месеца, още сме с тях, но ще ги сменя всеки момент. Може и да няма дефекти, ама смееш ли да рискуваш :) За водата - Дани пиеше по 450-500 мл на денонощие, като беше на 2-3 месеца, 500 е горната граница, преди да трябва да се ходи на лекар, който да прецени нормално ли е това. Но тогава беше много горещо лято и явно си имаше нужда детето. Давах ми максимум 100-120 мл вода наведнъж, след половин час пак, ако иска да пие. Сега пък не мога да го накарам да я опита, ама не се тревожа ужасно - изкушавам и със сокчета, ако не ще, не го тормозя - то си знае най-добре детето колко да пие. Обаче по отношение на жегата трябва да вземеш мерки - бебетата се мъчат над 22 градуса, ако у вас е повече, пробвай да намалиш температурата. Дани се чувства добре на 20-21, ако е повече - скимти и мрънка, спи на 19-20. Нашето GP препоръча да го ържа през деня на 18-19, ама тя е малко екстремистка в това отношение и това чак не го правя :) За запека - твърдо аки ли е или ака по-рядко от веднъж на ден? Защото второто не е запек, в д-р Спок пише, че просто някои деца усвояват по-добре храната и акат по-рядко. Чувала съм, че адаптираните млека с повече желязо предизвикват запек, напп. НАН. Ние си изкарахме само на НАН 1, сега НАН 2, обаче запек не е имало. По едно време акаше на 2-3 дни,но си беше с идеална консистенция и док каза да не му бера грижа, като не се мъчи детето, пък и желязото беше важно заради малко нисък хемоглобин. Сега с пюретата вече си ака всеки ден. Успех при вас и дано се успокоиш малко след трагедията с кърмата!
« Последна редакция: Януари 11, 2007, 18:36:39 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #49 -: Януари 11, 2007, 18:48:14 pm »
Мармотче, така е за азпека - Мати ми акаше като беше само на кърма по веднъж на 2-3 дни, а като се изакаше си беше нормално акито! Отначало се притеснявах, но после разбрах това за усвояването и повече не го мислех акането! След захранвнето ака по 4-5 пъти на ден!

Ето и тук как Мати играе на пода :
http://vid.data.bg/lrnwux4a?ct=#vid
Матей - 1.04.2006 г
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #50 -: Януари 11, 2007, 18:53:07 pm »
Джаме, нашето любимо място е спалнята, там могат да се търкалят и да си лежат поне по 45 минути, понякога даже заспиват там.Аз слагам възглавници, но и аз се въртя около тях и ги наблюдавам.Антъни падна вече три пъти, един път от леглото на баткото, където го бях оставила да спи, и въпреки възглавниците, се беше претълколил през тях, другите пъти от нашата спалня и от дивана.

Боби много обича кошарата и си седи в нея,но Тони почва да мрънка след 10 мин.Земята още не сме почнали, но това ще е следващата стъпка.Слагам стари пухени завивки и да си играят.

Гане, как мина бързо времето, кога говорехме за секциото и ти се притесняваше, как ще е, и ето бебо вече на годинка :)
Мисля, че каквото и да направите, ще бъде весело и за вас и за вашите приятели, но аз съм за парти у дома с малки и големи.
Силве, давай по-спокойно мила.Сега това са бели ядове, я като станат тийннейджъри  :help:, моят Илия има още 3 години до края на тиин възрастта :):):)

Това е от нас

Поздрави и целувки на мами и бебоци
ема2
 :babyflips: :babyflips:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #51 -: Януари 11, 2007, 20:33:58 pm »
Момичета, и аз да попитам. Ние сме на 24 дни и от 2 дни имаме проблем с акането. По принцип до сега си акаше на всяко ядене, още го кърмя ( на кърма сме, много рядко ако не мога да се изцедя достатъчно добавям по 20-30 мл. АПТАМИЛ) и той вече напълваше памперса, но изведнъж започна да ми ака само по веднъж на ден. Това не ме смущава толкова колкото, че ми се мъчи много детенцето и много се напъва докато се изака. Та исках да попитам при вашите бебенца същото ли е, така ли се напъват горките през цялото време или просто не акат често?
И другото което искам да попитам е: някой може ли да ми даде линк да прочета повече инфо за ПРЕБИОТИЦИТЕ? Щото на Аптамила пише, че бил с пребиотици, а аз незнам какво е това точно.
 :?
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #52 -: Януари 11, 2007, 20:38:24 pm »
Виж ТУК.
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #53 -: Януари 11, 2007, 20:56:21 pm »
Мерси, Lali   :bighug:
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #54 -: Януари 11, 2007, 22:40:27 pm »
нас също ни тресе треска за предстоящия втори рожден ден.днес ходих и поръчах торта.на деня ще се съберем най близките да духнем свещичката, а почивните дни ще излезем с близки приятели някъде на ресторант. На първата годинка  се утрепах от приготовления,голяма торта със пепеляшка,принца и колесницата с тиквата.....а то мъничко и нищо не разбра.Сега и говоря всеки ден ,как ще вземем торта, ще идем на фото и т.н. Дали вобще осъзнава и раазбира,честно казано незнам  :?Нещо й става напоследък, доста се инати, агресивна е....Преди няколко дена във фотото половин час агитации за една снимка за списание Мама.Ужас направо,колкото повече расте,толкова по сложно става.Ще кажеш,че открих топлата вода май ..
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #55 -: Януари 11, 2007, 22:58:00 pm »
Marie, може ли да те помоля една молба понеже знам, че си царица на писането.
Трябва ни малък текст "Защо да стана член?" за сайта. (Става въпрос за членството в сдружението) Американската инфертилити асоциация Resolve имат такъв линк също "Why join?". но те са писали много малко тук: http://www.resolve.org/site/PageServer?pagename=jnres_home
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #56 -: Януари 11, 2007, 23:45:16 pm »
Добре, Дони! Колко време имам? Да не взема да напиша някоя несмислена работа от бързане! Мели пише много по-стегнато и сериозно, но след като искаш аз-ще се постарая. :D

Ниа 72, торта с пепеляшка, принц и колесница е страхотно! Малката даже и да не е е разбрала, като порасне и си види снимките, ще има да се радва! Тази година какъв ви е мотива? Пак нещо принцесино. А Гането ще има камионче, конче, такива неща... :D



Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #57 -: Януари 11, 2007, 23:50:41 pm »
Марти за изписването си получи от леля си СтефиЗ торта-кола (Порше!). естествено, той дори не я е видял, а майка му я изяде цялата, но един ден ще си гледа снимките и ще се кефи, надявам се  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #58 -: Януари 12, 2007, 00:08:30 am »

Гане, как мина бързо времето, кога говорехме за секциото и ти се притесняваше, как ще е, и ето бебо вече на годинка :)
Мисля, че каквото и да направите, ще бъде весело и за вас и за вашите приятели, но аз съм за парти у дома с малки и големи.

Еми, така си е - лети и не спира :lol: За съжаление не можем да съберем всички приятели. Очаква се да сме около 20-25 човека и нямам толкова място къде да ги сложа. Така че се спряхме на варианта - духане на свещичка в наш си тесен кръг и после по-голямо парти с всички екстри на друго място.

Мармотче, за зоологическата градина ще зависи какво е времето и татко как е с работата.  :?

Лисиче, и на мен тук така ми обясняваха, ама той не можеше да спи спокойно и плачеше, та предпочитах да го изакам с термометър пред това да се наказва.

Ниа, много сте сладки на снимката :D Като си бях в България си взех списанието и тази вечер като го разглеждах я видях. Надявам се да изкарате хубав рожден ден и Ели много да се радва!

Абе Мари, я да питам нещо, щото тука се съмнявам, че съм изкуфяла мама вече :balk_132: - защо така странно ти порозовя лентичката? Май някой е ходил скоро на 3D :balk_80: :balk_87:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #59 -: Януари 12, 2007, 06:48:24 am »
Добре, Дони! Колко време имам?
Marie, неограничено :)


Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #60 -: Януари 12, 2007, 07:32:13 am »
Обвиниха ме вчера на консултацията, че си прехранвам бебето и сега трябвало да я сложа на диета.Разбихме всички норми.На 2 месеца и 20-ина дни сме 6200, а като гледам до 3 ще наддадеме и още.Педиатърката взе да ми разправя, че бебето повръщало, че преяжда, а Габи реве че е гладна на 100мл/както ни съветва тя да даваме/,може да хапне 105, ама трябва да си хапне колкото иска милата. Иначе сме 59 см и продължаваме да се издължаваме.
Момичета, дойде почти и нашето време за Пентаксима.Бихте ли ми казали последно кой от къде си намери?Капарирали ли сте си и други дози?
Последното питам, понеже в аптеката до нас имат такава опция.
Ние вече се оправихме и с акитата и мисля, че в голяма степен помага гимнастиката и сокчетата. Голям хилеж е да я гледам като почне да се напъва.Така се напъва все едно се готви да се изстреля на някъде или да мести леглото.
Тая сутрин сме на крак от 4,30 да си играем и да се смееем.Запушен ни беше носа и се събудихме с рев, ама после настана голямо гукане, голямо чудо.Пееме и бърбориме с часове.
Май, май ще си имам бебе дърдорина като мене, като я гледам от сега как ми бърбори с га-ги, ааааааааа, оооо.А вече макар и случайно каза кака, което направо ме същиса, но е факт:)
Абе, купона е пълен, а за мен той направо е на 6 с тия сокове и бабешкия метод, по който ги правя.Вече направо мога да си сложа 1 стол и да си седна до мивката, че тя напоследък е все до мен:(
Това, което най-много мразя от всичко на света е да мия чинии и т.н, а пък то и не ми понася, ръцете ми се изсушават, а от ръкавици ме сърбят и се цепят и сега съм страшна за гледане картинка.Мажа с какво ли не, а са сухи и нацепени и сбръчкани,ГАДОСТ ПЪЛНА, но ще се разкрасяваме на някакъв етап по-натам, ако въобще има време за такова чудо.
И сега пак да Ви разпитам за нещо.Замислям се като се затопли времето с бебето да се пренесем на гости или за по-трайно пребиваване у нас в провинцията.Някой има ли идея как стоят нещата с педиатъра в такъв случай?В смисъл, ако остана там 3 месеца ясно е, че е тъпо да идвам до Сф само за педиатър.Какво се прави в такъв случай?/взема се картона или?/
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #61 -: Януари 12, 2007, 10:27:49 am »
Абе Мари, я да питам нещо, щото тука се съмнявам, че съм изкуфяла мама вече :balk_132: - защо така странно ти порозовя лентичката? Май някой е ходил скоро на 3D :balk_80: :balk_87:

 :D Гане, ех, това око орлово! Веднага ме изхваща в крачка! Ми още в понеделник моята Гинка каза 95% малка Мари! Предишната седмица ме гледа друга лекарка и каза-момченце, но на Гинка повече вярвам. Но дали розово или синичко, няма никакво значение! Само всичко дано да е наред!

Силви, оххх, е, как се слага бебенце малко на диета...Дано я приучиш лесничко и дано се нагоди детето на по-малките порцийки...
Alexandra
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #62 -: Януари 12, 2007, 11:26:56 am »
Силве, ние бяхме 6 кг на 2 месеца и 0 дни (родени 3,100, изписани 2,900), но сме по ниски - 56 см. Понякога, когато ще излизам и се изцеждам, яде по 120-130 грама. Педиатърката смята, че много е наддал, но понеже е само на кърма няма какво да се направи. Според нея не е обезпокоително. Мисля, че този месец ще наддадем по-малко, защото вече се храним по 5, най-много по 6 пъти на ден и спи по 8-9 часа на нощ. Пиша ти, за да имаш база за сравнение. Има и други бебета, които наддават ударно първите 3 месеца, а после се кротват :D Виж и в бг-мама, там нали си пишат в подписите килата и сантиметрите и ще можеш да направиш сравнение.
За Пентаксима четох, че новия внос ще е на 15 януари, ще му правят тестове и от 20 януари ще е в аптечната мрежа.
Спешно трябва да намеря активна гимнастика, вече сме много подвижни :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #63 -: Януари 12, 2007, 12:32:25 pm »
Здравейте и от нас,
я да дам малко цифри и аz от последното ни посеЩение при док вчера. Освен лоШите прживявания покрай ваксинирането, на 2м+21 дена сме 57 см и тежим 4840 г. И като си помисля, че ми се виждаШе доста тунтуреста, а тя - френска мадама  :D.
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #64 -: Януари 12, 2007, 12:45:09 pm »
Таня, и ние сме така на 2 м. и 3 дни бяхме точно 5.000 кг. и 59 см. :D
а аз пък все си мисля, че сме много кльощави :?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #65 -: Януари 12, 2007, 12:58:46 pm »
Силви, и да искаш няма как да го оставиш детето на диета. Давай по 105 мл. мляко и добави малко вода или сокче. Много е трудно да ги свикнеш. В началото и при нас беше така, понеже на млеката пишат едни дози, а в действителност даваш съвсем друго. Колко трябва да яде бебето на едно хранене най-лесно се смята така - на колкото месеца е - поставяш 1 пред месеца и после нула отзад. Та в твоя случай Габи е на 2м. и 20 дни - 122 мл трябва да яде. Или по схемите за приготвяне на мляко - 130-135 мл. По принцип всички бебета наддават много бързо първите месеци и почти удвояват теглото си. След това наддаването се забавя и към годинка наддават с по около 200-300 гр. за месец. Така че не се притеснявай толкова много. Все пак не можеш да държиш детето гладно.

Ми Мари, съжалявам, ма ми се наби в окото. Те тук момите са толкова малко, че си ги търсим и пазим :lol: Нали трябва за снахи да се оглеждаме ;)

Таничка, много сте си добре даже :D Тук в Германия растат някакви бебета мутанти, които после трудно се оправят като порастнат. Пък и при вас - на кой да се метне дебело детето :lol: Като знам какви сте кльощави :lol:
Използвам случая да ти честитя именния ден и да ти пожелая да си много здрава, да си много щастлива и обичана и Мелани да ти носи много радост!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #66 -: Януари 12, 2007, 13:17:27 pm »
не забравяйте, че сега се формират мастните депа на детето. дебело бебе отдавна не е равно на хубаво бебе. а бебетата често не знаят спиране като почнат да ядат. Гането го е обяснила точно - на едно хранене се яде толкова милилитра, колкото е цифрата на навършените месеци, с 1 отпред и 0 отзад. Примерно - на 4 месеца се яде по 140 милилитра. това е плюс-минус 20 мл, разбира се. другият метод, който четох, е - бебето яде на ден общо количество, равно приблизително на една седма от теглото му. това ми звучи по-научно, защото все пак отчита телесната структура на конкретното бебе.

имаше една тема в мамата, няма да я забравя. двумесечно бебе го тъпкала с по 160-170 мл на ядене, то повръща всеки път и тя реве - ма що ми повръща бебето. и обиколила сума доктори, преди случайно някой да се сети да я пита по колко яде бебето... имаше и една, дето адски горда, че на 6 месеца кърмачето й тежи 11.5 кг. после ще си скубе косите, ама сега е горда крава, да ме прощават кърмачките...

а има и опасност от рахит при такова бързо наддаване.

Силви, пази си ръцете, аз се докарах до ръце - целите в рани като надрано от котка. мажи редовно с крем, ползвай тънките найлонови ръкавици за еднократна употреба, ако можеш. купих си вчера крем Neutrogena концентриран от аптеката. струва 7 лв. първото намазване имаше голям ефект. тази марка е специализирана за грижа за ръцете.

на Марти снощи частното педи му дърпа пишока и той рева на пресекулки цяла нощ - всеки пък, когато му се пишкаше. :(
пъпките зачезнаха доста и въпреки, че педиатърът каза, че не са алергични и не са от храна, аз почвам много да се чудя защо поизчезнаха точно като спрях манджата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #67 -: Януари 12, 2007, 13:28:15 pm »
Ние на 2 месеца сме били 5560, а на три 6720! Когато бебето е на кърма, няма опасност за мастните му клетки, но на Ам - трябва да се внимава! При бързо наддаване има опасност и от анемия!

Дамка, тази с бебего, което да 6 месеца е било 11 кг, май я познавам ,но тя роди бебе с килограми - 51801 така че не странно! Все пак бебето трябва да удвои теглото си от раждането между 3 и 5 месец!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #68 -: Януари 12, 2007, 14:26:47 pm »
Хайде и ние най-сетне да се включим тази седмица!Предишните дни беше хубаво време и ние наблегнахме на разходките, ама днес нц - вали и ще си стоим в къщи.

Silwi, аз уж спазвах гореописаните формули за хранене и Юлия въпреки това качваше по 1100 -1200 гр първите два-три месеца. Педиатърката и на мен се караше ама като и казах по колко давам и нямаше какво да каже. Обаче миналия месец качи 600 гр, а този и толкоз няма да качи защото по време на разстройството след Коледа загуби тегло и цяла седмица си го възстановява. Въпреки че аз се притесних, че не качва и почнах да я тъпча с по 170-180 мл. на 5 яденета. Но явно детето е доста по-активно и хаби повече енергия. В момента е на 5 мес. и тежи 8300 гр и не изглежда никак дебела.
За акането и Юлия акаше на 3-4 дни по веднъж. В началото тя се напъваше и плачеше и я изаквах с термометъра най-много на два дни, после се уплаших, че така ще свикне и започнах да и давам Блевит Л. и започна да си ака спокойно само че на 3-4 дни. След разстройството обаче ака по 2-3 пъти на ден.
Моите ръце също изглеждат зле нищо, че ползвам крем. Ама какво да се прави нали непрекъснато мия нещо.

Аз също съм решила да слагам върху някакви постелки малката на пода да си играе ама не знам как ще се преборя с бабата и ( и моя майка). Тя ще вдигне врява, че е студено и духа. Пък на нас дограмата ни е алуминиева, външната врата също е изолирана. В момента на спряно парно е 22,8 градуса. Ама ще трябва някак си да се преборя.

Гане, първия рожден ден на детето сигурно е невероятно изживяване. Както и да го организирате ще е страхотно.
« Последна редакция: Януари 12, 2007, 23:49:56 pm от gabi32 »


Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #69 -: Януари 12, 2007, 15:18:05 pm »
Габи и при нас бабите се възмущаваха как слагам детето на земята, ама аз се аргументирах с кинезитерапевтката!
Матей - 1.04.2006 г
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #70 -: Януари 12, 2007, 16:17:55 pm »
Привет на всички! Влошава ми се положението на недоспиваща, вечно гладна и жадна. Дали защото сама си гледам бебката или просто поради некадърност да си организирам времето? Режим - никакъв. Кърмя на повикване, дохранвам при нужда. И това трае час, час и половина, стигаме и до два. Уморява се детенцето, подремва петнайстина минутки, аз си я чакам и айде пак... Оригването и то трае цяла вечност. Понякога спи половин час, друг път 4 часа. Единствено къпането си има горе долу точен час. По едно време мислех да се цедя с помпа, за да стимулирам кърмата и да махна дохранването, но тогава трябва да не спя изобщо. Иначе малката е добре, като изключим наскоро появилите се пърхот и пъпки (същинска тинейджърка :)).

Утре ще има питка за 40 дни на бебка. Не е популярно из нашия край, но ми разказаха за тоя обичай, хареса ми и утре ще хапнем питка с мед.

Попрочетох по диагонала какви ги вършите, радвам се, че сте здрави и вие и бебенцата  :).

*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #71 -: Януари 12, 2007, 17:31:10 pm »
Това с напуканите ръце явно няма как да се избегне и моите не са за гледане, а ноктите ми какви са, не е за разправяне :? Никък не съм суетна, не се гримирам, не си правя прически, но маникюра ми винаги е бил перфектен, а сега ....
Дано да се оправи времето. Толкова свикнахме с разходките, че днес купона е пълен, цял ден мрънкаме без да знаем защо :lol:
За захранването, малко ни е рано, ама аз нали съм тъпичка, та чета усърдно по темата и май реших да следвам схемата на Дони, нито е много късно, нито е ранно захранване :D
цунки на всички бебоци
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #72 -: Януари 12, 2007, 17:49:21 pm »
боровинчо, когато гледаш бебето сама, особено пък когато кърмиш на поискване, първите месеци наистина са изключително изтощителни. едва ли е само въпрос на лоша организация.
а организацията си я създаваме постепенно - трупаме опит и така...
като помня как първите 2 месеца по цял ден бродех по тениска и гащи (с извинение) из къщи с безумен поглед и само търчах напред-назад. а щурането и припирането водят до още повече бели.

с времето ще улегне всичко, ти ще си внедриш ред и организация, ще станеш по-спокойна и най-важното - ще свикнеш да спиш по малко! :) аз от как се е родил Марти съм на режим лягане в 1-2 през нощта и ставане в 7. е, живее се...

да ви е сладка питката и така да му е сладък живота на малкото бебоченце!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #73 -: Януари 12, 2007, 17:53:38 pm »

по цял ден бродех по тениска и гащи (с извинение) из къщи с безумен поглед и само търчах напред-назад.

Божкеее, Джами! А каква жена беше! На две думата ти никой не можеше да скърши!  :lol:

Много те обичам и с голямо удоволствие ти следя маминските изпълнения в настоящето! :D
Alexandra
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #74 -: Януари 12, 2007, 18:45:50 pm »
Имах нужда да те прочета! Благодаря ти, Джам!

Тениска и гащи - ей уцелила съм униформата :lol:.

Спокойна вечер на всички!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #75 -: Януари 12, 2007, 18:58:59 pm »
Боровинка, присъеденявам се към Джама, само ще добавя, че щом храниш на поискване, кърма има и не се притеснявай! Няма нужда да дохранваш!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #76 -: Януари 12, 2007, 19:18:24 pm »
Боровинчо, и аз да те успокоя, май всички сме така. Аз от най-организирания и подреден човек в един момент не се знаех на кой свят съм. Но към 2-рия месец нещата се нормализират малко по малко :D
А за спането, момичетата са ти казали, няма да започнеш да спиш повече, а просто ще свикнеш и няма да ти прави впечатление :lol:
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #77 -: Януари 12, 2007, 19:48:05 pm »
Стефи, вие сте изключтително кърмени и можеш да почакаш поне до навършени 5 месеца, аз избързах с 2 седмици от план графика, ама на сърце юнашко не трае. А и сме на смесено хранене де - кърма и адаптирано.

Боровинчо, аз се чудя къде се покри тя припкала. Искам да ти кажа, че с всеки следващ месец става по-лесно - дали тя се научава на твоя режим или ти на нейния не е ясно, но все повече време остава и за почивка. Аз както нямах време да ям лятото (ръбах домат по коридора в движение) сега имам време и да чета по форума и да бачкам малко по новата версия. Само тва цедене ми отнема доста време.

Силве, аз си мажа ръцете с тяхната Мустела за след баня, много ми омекват ръцете а пък и не се притеснявам след това, като ги пипам.
« Последна редакция: Януари 12, 2007, 19:52:32 pm от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #78 -: Януари 12, 2007, 20:48:32 pm »
Хихи, това с тениската и гащите и аз съм го минала. И само чаках малкия да заспи да се просна и аз до него. Заспивах като мъртвец, само той да се трупяса :lol: Ама ще ви охладя ентусиазма за по-нататък. Според зависи как ви растат зъбите - може да не ги усетите, може да ви се разгони фамилията. На нас ни растат от два дена горните. Тръгна всичко спокойно, както си требе, обаче те ти булка спокойствие. От снощи с 38.3 температура, през нощта рев, в 5 ч. събуждане за храна и накрая не ни издържаха нервите и дадохме нурофен, щото с панадол няма оправяне. Поспа човека 3 часа, починах малко и аз и после с нова сила. Цял ден рев, плюене на храна и отказа всичко дето му давах. Идеше ми да му извия вратлето днес. Готвя аз като луда пиле фрикасе, с надеждата да му хареса, да хапне... :x Ни супа искаше, ни пиле фрикасе. Дам му лъжицата, той плюе и пищи... :? Не знам кви са тея зъби, ама да растат вече, че ни се разгони фамилията. Не сме спали от месеци вече като хората. :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #79 -: Януари 12, 2007, 21:04:00 pm »
Bлагодаря Ви за съветите и сопделения опит. Почвам да се усокоявам, че не съм само аз в това положение.Не, че е за успокоение, ама......
А както сте подхванали нещата с организацията в къщи ще взема да се похваля, че днес някак намерих време да спретна и 1 домашен кекс, нещо което не съм правила даже като бях бременна.Ама нали ни се прияде нещо домашно и вкарах печката в действие.Стана голяма вкусотия.
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #80 -: Януари 12, 2007, 21:25:07 pm »
Дони, мислех си аз да чакам даже до шестия, ама после като попрочетох тук там, ми се ще вече към края на петия да я захраня и защото е по-раничко реших да е с пюренца, а не с каша, а то ако си имам кърма тя пак ще си суче :D

Иначе за организирането на времето вече съм значително по-добре, щом успявам да изгладя нейните и нашите дрехи, да сготвя 2-3 пъти в седмицата, да изчистя... Само с почивката не насмогвам, ама аз съм от хората дето трябва да са ангажирани на 100%, че иначе се отпускам и ме гепва мързела:lol: Опс, забравих и на курс по английски ходя два пъти седмично и с домашните насмогвам, засега 8)

Абе баби ми липсват само когато искам да отида до някъде и няма на кой да я остава дори за 1 час, иначе сама е по-добре :?

лека вече от нас :D
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #81 -: Януари 12, 2007, 22:06:19 pm »
Дони, мислех си аз да чакам даже до шестия, ама после като попрочетох тук там, ми се ще вече към края на петия да я захраня и защото е по-раничко реших да е с пюренца, а не с каша, а то ако си имам кърма тя пак ще си суче :D



Стефи и аз така направих! :hello: :balk_602:
Матей - 1.04.2006 г
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #82 -: Януари 13, 2007, 10:34:19 am »
Здравейте! Снощи една патка /братовчетка на мъжо/ почна да ми държи лекции за това как се гледа новородено от позицията на мама на 11 месечен бебок, та да ви питам:
1. Вярно ли е, че каучуковите биберони били дъ бест?
2. Вярно ли е, че през зимата бебето се гледа на стайна температура не повече от 18-20 градуса?
Имаше и други тъпотии, но тва действително не го знам, та питам.
Въпросната госпожа не знаеше кво е тва фолиева кисилина и фетална морфология , ма дава акъл. Та ми е интересно по горните два пункта  дали също не греши.
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #83 -: Януари 13, 2007, 10:49:34 am »
Лейди, само силиконови ползват на АВЕНТ - и залъгалки и за ядене.
Температурата винаги е била 22-24, по изключение 20-21. За къпане 25.
« Последна редакция: Януари 13, 2007, 10:56:06 am от cygnus »
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #84 -: Януари 13, 2007, 11:07:15 am »
В къщи държа 21-22 градуса, само за къпане правя 24-25%.
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #85 -: Януари 13, 2007, 12:11:00 pm »
За температурата и аз като Стефи- 21,за къпане повече само. специално за това съм питала педиатрите в Майчин дом като родих, бяха на същото мнение.
Биберони съм ползвала само д-р Браун, и са силиконови.нищо не мога да кажа за каучуковите. На чико имаха такива нали или бъркам?
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #86 -: Януари 13, 2007, 12:36:52 pm »
У нас е топличко - около 24°С, но zатова пък сме леко облечени. И zа да не се иzнежим много - раzходки всеки ден, неzависимо от времето.
Храним се със силиконов биберон, а zалъгалката ни е латексова (силиконовата я плюе).
Относно органиzацията покрай бебето - и аz си я гледам сама и такъв кръвожаден поглед имам, че иzбягвам да се поглеждам в огледалото  8). Ама нали само първите 3 месеца били страШни, след това се свиквало  :lol:...
Ани, дано ви поникнат zъбките до рожденния ден, че иначе Ще е едно парти  :?... Благодаря ти zа пожеланията zа именния ден, ама моят мина декември, на 27. Аz съм Стоянка и праzнувам със Стефановците  :D. ОЩе веднъж благодаря  :D.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #87 -: Януари 13, 2007, 13:11:15 pm »
Когато дойдоха на прегледи у нас акушерката ни каза, че най-добрата температура за помещението, в което спи бебето е 18-20 градуса. Има по принцип различни теории, но това е общоприето.

Според проф. д-р Христо Михов температурата в стаята трябва да бъде между 20-22 градуса. По време на къпане около 22-24 градуса. След първия месец препоръчва къпане при 18-20 градуса.
Според д-р Спок - Бебето при тегло между 2.5 и 4 кг няма добра система за регулиране на собствената си темпуратура. Може спокойно да стои в стая с температура между 20-22 градуса, завито с едно-две вълнени одеала, като е облечено в памучни дрешки за спане.  Когато наближи 4 кг., неговата топлинна регулация вече функционира по-добре и бебето се покрива със слой подкожна тлъстина, която задържа топлината. При хладно или студеното време бебето може да спи при температура 16 гр. За кърмачето с тегло над 2.5 кг., както и за по-големи деца и възрастни е подходяща за хранене и игра стайната температура от 20 до 22 градуса.Най-добрият показател за това дали на бебето му е студено е цветът на лицето. Ако на бебето му е студено, бузите му побледняват и то може да почне да плаче. 
Източник: "Грижа за бебето" - д.р Спок и "Книга за майката" - проф. д.р. Христо Михов.

Бибероните, които ползваме са на НУК. За шишетата са силиконови, а за залъгалките са каучук. Залъгалките той си ги харесва така, свикнал е още от родилния дом с тях и не сме ги сменяли.

Танче, никога не е късно за празнуване ;) Всеки повод е добре дошъл :lol: Какво да ти кажа - надявам се да се оправят нещата, че от 3 дена сме с 38-39 градуса. Снощи явно беше някакъв пик, побърка ни. То беше рев, то беше чудо :? Днес сме малко по-добре и поне не е толкова висока температурата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #88 -: Януари 13, 2007, 15:33:35 pm »
Лейди, у нас е малко над 20 градуса и таво оптимално - всичко над 21 гр. изсушава въздуха!

Някой да има мобилен на Кременски?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #89 -: Януари 13, 2007, 21:28:03 pm »
Здравейте и от нас в края на седмицата  :D

Моят мъж цяла седмица реши да поостане въкщи та да мога малко от малко да се понаспя. Хубавото време пък с радост ни кара да стоим часове навън и най вече малкия. Много добре му понасят дългите разходки, даже спи и издържа без манджа повече от 5 часа. Да ви се похваля вчера успях за първи път да спя повече от 8 часа за денонощие, вярно с паузи но все пак спах... таткото гледаше бебока докато мама спинка "дълбок зимен сън".
Ние ползваме само силиконови биберони и залъгалки. Сменихме доста залъгалки в родилния и на края нашето Тони си избра купените от мама силиконови на Авент.
Ние вече сме доста пискливи, тоесто голям смях пада като си чуем гласа. Пищи вика много е смешен. Коликите като че ли малко намаляха но не са минали все още (чакаме като мана небесна)
Вкъщи задавам 18-19 градуса на климатика, но той прави 22-24 в зависимост от времето навън. Къпем се на малко повечко и аз незнам защо, може би защото съм зиморничава...
И аз като Стефи съм решила да ползвам схемата на Дони за захранването, хем ми е и под ръка . . .  :lol:
Радвам се че времето е прекрасно и че излизаме навън много добре ни се отразява и на двамацата. Вярно всичко вкъщи е пълен хаос, но за мен е най важно бебе и мама да се чувстват спокойни и доволни.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #90 -: Януари 13, 2007, 21:52:53 pm »
за материала на бибероните и залъгалките - мисля, че няма особено значение. бибероните на шишетата са ни Авент, силиконови. много съм доволна от Авент. първата залъгалка беше каучукова, стана на нищо за 2-3 седмици. сега сме със силиконови на Авент, много са яки и издържат. друг въпрос е, че вчера за сефте пробвах да смуча залъгалка - ужасно твърдо и неприятно нещо, остава едно особено усещане в устата, да не говорим, че ме заболя устата след половин минута. а като гледам младенците как помпят... стара идея ми е да ги свържем към генераторчета, че да произвеждат електричество, каквито са помпички...

за температурата - новороденото да не го мъчим на 19-20 градуса, викам аз. сестра ми редовно се образова по един френски учебник по педиатрия. та там пишело, че 5 минути престой на голо новородено на 21 градуса е равносилен на 5 минути престой на гол възрастен при минус 10 градуса! освен това, много си зависи от детето. Мартин, например, определено е топлолюбив. то на мен ми е хладно на 20 градуса, та на него ли... пускам печка в стаята, в която го къпем, и въпреки това често зъзне във ваничката.
у нас е 22 градуса сега и той е по памучно боди с дълъг ръкав и памучен гащеризон отгоре.

Вени, мобилния на Кременски няма ли го в закованата му тема в клуб Бъдещи майки на дир-а?
 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #91 -: Януари 13, 2007, 22:24:36 pm »
Няма го, Джамка!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #92 -: Януари 13, 2007, 22:56:40 pm »
И ние ползваме шишетата на авент със силиконови биби и залъгалка пак силиконова.
Иначе да ви се оплача, нащо домочадие днес цял ден спа (за разлика от вчера) и сега ни разказва играта, яко мрънкане без да знае защо и нищо не помага :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #93 -: Януари 13, 2007, 23:08:08 pm »
сега ни разказва играта, яко мрънкане без да знае защо и нищо не помага :(

вий пък да не видите нещо...  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #94 -: Януари 13, 2007, 23:13:53 pm »
сега ни разказва играта, яко мрънкане без да знае защо и нищо не помага :(

вий пък да не видите нещо...  :P

 :lol:
Alexandra
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #95 -: Януари 13, 2007, 23:14:37 pm »
Aз май съм единствена дето ползвам каучуковите биберони на Chicco. Имам шишета и на Avent и на Chicco, но на всички сме сложили физиологичните биберони на Chicco. Когато Юлия имаше колики в началото мъжа ми заяви, че антиколиковата с-ма на Chicco била по-добра, та затова. Наскоро опитах да я нахраня със силиконов биберон на Avent ама малката нещо не прие идеята. Иначе шишето за вода  е със силиконов биберон, залагалката е на Нук и също е силиконова. Предишната ни беше на Avent, но се оказа, че тази на Нук е с по-удобна форма и буквално и залепвна на лицето. Между другото две от шишета на Chicco се спукаха и побеляха, на Avent не са мръднали. Ама пак според мъжа ми това не било много хубаво, защото щом не са побелели пластмасата съдържала някакъв стабилизатор, който не бил много полезен. Преди месеци, когато и на мен разни по-опитни родители ми раздаваха ъкъл, ми бяха казали, че докато прорежат зъбките е по-добре с каучукови а след това - със силиконови.
Температурата в къщи е между 21 и 23 градуса. В началото затоплях повече в стаята, в която е обличам след къпане ама вече не го правя. Наблюдавах внимателно малката - не показа да и е студено и не се разболя така че явно е достатъчно.

Та като споменах зъбките - вчера докато мажехме Юлия с Дентинокс усетихме нещо на венеца горе, вляво. В началото ми заприлича на гнойна пъпка с бял връх ама не е. По-твърдо и изглежда почти прорязал зъб (кучешки)  ама не отдолу на венеца а в средата от външна среда. Много странна работа,  8O май ще си имам вампирче.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #96 -: Януари 14, 2007, 00:35:31 am »
Оф, да се оплача и аз - малкия е с температура 39.2 цяла вечер. През деня спада до 37.7 и после пак се качва. Не минава изобщо ни от панадол, ни от нурофен. А иначе е жив, беснее за трима. Не иска да яде, плюе, реве. Тази вечер е изпил 50 мл мляко и така си легна. Пие си само чайче. Другите неща ги отказва. Горния венец е силно подут и като че ли са пробили зъбите, но явно е много болезнено, защото отказва да ми се храни. Вече не знам какво да го правя :? Подлуди ни :( Мажем с дентинокс, чеше си зъбите на едни играчки, ама никаква промяна не виждам. :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #97 -: Януари 14, 2007, 00:44:50 am »
Ей,значи Гане,не ви минават настинките и това си е!
При мен мъжа ми е много болен и ме е страх да не се заразя,незнам грип ли е какво ли е!
Да ви питам имаше някъде писано за овлажнителите на въздух,мисля,че Лидия беше писала,ама сега я няма да питам.
С какво овлажнявате въздуха?
Лейдито,не я слушай тази.На мен изрично ми казаха,да НЕ купувам каучук!Пък и Чико не е вече на мода,както по времето на нашите майки и бащи :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #98 -: Януари 14, 2007, 01:34:40 am »
Гане, пробваш ли да сваляш температурата с кърпички, намокрени във вода и оцет равни части, и омотани около китките? това ми го препоръча педиатърът и при нас проработи в онзи единствен засега път, когато имаше висока Т. също и около глезените може да се сложи. да не е студено обаче, а със стайна температура, иначе, ако шльопнеш студената кърпа върху врялото чело, ще изживееш това, което изживях аз като го направих.... не искам да си спомням, но са ни чули в съседния вход.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #99 -: Януари 14, 2007, 06:00:48 am »
Момичета много ви благодаря за отговорите!
Яко се издраздних на тая патка, пък и мъжът й и реших да си сверя часовника.
То е ясно, че  като се роди бебока пак ще черпя инфо и опит тук.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #100 -: Януари 14, 2007, 09:42:00 am »
На мен изрично ми казаха,да НЕ купувам каучук!Пък и Чико не е вече на мода,както по времето на нашите майки и бащи :lol:
Айде сега сакън  :lol:. Мода не мода май всичко е до възможност на родителите и май желание на бебето. Моят убавец е със шишета на Авент /имам едно и на Чико но то беше в пакета със стерилизатора/ но пък бибероните ни са на Чико..т.е каучуковите. Слави въобще не желаеше да цока със силикон. Така, че обобщавам...шишета Авент със сменени биби каучукови на Чико. Бибата залагалка ни е на Нук пък.
Относно температурата - у нас през деня поддържаме 22-24 градуса....къпем на 25 градуса а вечер когато спим е 20-21 градуса.
Относно биби, температура и количество изпито мляко се водя по бебето. Храним се на поискавне...горе-долу през деня на 3-3,30 часа като последното му ядене е между 18-19 часа вечер..следва баня и веднага сън. Заспива не по-късно от 20 часа...сам в кошарата само с бибката и музикалната играчка и спи сутринта до 6-7 часа /различно/
За захранването - вече сме изцяло на АМ /Аптамил/ но мисля да я караме така до 5 навършени и ще го пробвам да видя как ще понесе захранването и изобщо различните от АМ храни. Както казва баща ми " И на теб дядо не ти е лесно..все мляко" :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #101 -: Януари 14, 2007, 10:03:24 am »
Хехе, Хера, това на бащати беше готино!

Морков, ти си много напреднала, бе! А, дано, пу-пу!

Гане, дано е от зъбите само - водихте ли го на лекар, че нали знаеш как им пада имунитета при никнене на зъби и като нищо може да е някоя ангина!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #102 -: Януари 14, 2007, 11:40:53 am »
Аз къде се бутам акъл да давам, ама ето:

Морки, сложи си една маска на лицето да не дишаш много грипозните работи у дома. Другото го знаеш-лимони, проветряване и дано мъжът ти много бързо се оправи, а ти да на се разболееш.

Гане, и аз като Джамка: мокри кърпи с оцет на челото, китките и глезените. Но детенцето трябва да лежи, ако тича насам-натам, те ще паднат. Дано бързо излизат тези зъбчета, че явно много се тормози детенцето.

Хериния татко-много готин. :D


Alexandra
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #103 -: Януари 14, 2007, 13:17:23 pm »
Цитат
Публикувано на: Днес в 11:40:53 AMПубликувана от: Marie 
Вмъкни Цитат
Аз къде се бутам акъл да давам, ама ето:
И аз така да си кажа, че и аз лекувам настинка ли е грип ли? Мед лимони с корите и орехи ( според колежката и коприва от аптеката). За втори път така пресичам настинка. Като цяло укрепва организма, та дано помогне.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #104 -: Януари 14, 2007, 13:22:00 pm »
Благодаря за съветите момичета! Пробвах почти всичко, без оцета. За сега с панадол и нурофен я сваляме. По принцип през деня почти няма, а вечер ми я качва до 39.2. Говорихме с моята педиатърка, каза да го проверим за афти и да не би да излизат и кътници, понеже като растат кътници има по-висока температура от нормалното. Не кашля, няма никакви признаци да е болен от нещо - нито разстройство има, жив е, даже бих казала бесен. Така или иначе скоро ще имаме час за редовния преглед и ще видим какво ще ни кажат тогава.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #105 -: Януари 14, 2007, 15:43:12 pm »
много неприятно с тези зъби, голяма мъка.добре,че ние го минахме този период и си имаме вече всички зъби.аз мазила никакви не съм ползвала, а купих чесалка за зъби във формата на малко зайче и от едната страна с охлаждаща специална паста, като гел с издадени пъпчици.отделно смених шишето за вода, оставих това на д-р браун,а купих малко шише на нук и на самата биберона има издадени пак пъпки и там си търкаше венците.Ели също е правила 1 път такава висока температура и освен нурофена, слагах мокри кърпи с оцет и вода долу на ходитала и по китките.педиатъра после каза,че най бързо се сваля като се слага на сгъвката на бедрото,където има голяма вена с голям кръвоток.даже каза при много висока може направо носна кърпичка с бучка лед  8O.При Ели най проблемни бяха кътниците и резците.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #106 -: Януари 14, 2007, 16:30:40 pm »
Ами Алекс изобщо не харесва чесалките за зъби, а в момента и шишетата не си харесва даже. Яде всичко друго, включително и дървото на леглото, но не му помага изглежда.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #107 -: Януари 14, 2007, 18:32:26 pm »
Въпросната госпожа не знаеше кво е тва фолиева кисилина и фетална морфология , ма дава акъл. Та ми е интересно по горните два пункта  дали също не греши.
Такива най-ги обичам, че ми идва тактично... :balk_198: Рзбира се, че греши, особено за температурата. В "училище" казват през първият месец държиш Т=20-22 градуса 24 часа. Къпеш на 4-5 градуса повече, т.е. 24-26. От ворият месец е желателно през нощта Т=18-20, а през деня си я държиш 20-22. Аз от такива "дървени философи", които само ти насаждат акъл без да си ги питал много се дразня. Така смотаната ми колежка, която мереше БТ вечер след работа се беше притеснила за мен, че бебето ми в 4-ия месец още не мърдало. Нея я ритало още в 3-ия. :balk_160: :balk_149:
« Последна редакция: Януари 14, 2007, 18:44:58 pm от oganche »

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #108 -: Януари 14, 2007, 18:46:21 pm »
бе мен ме издразни най-много че се има за супер - майка , ма е далече на светлинни години от това качество.
Пример - изхвърля боклука в кофата, без да си мие ръцете сяда на масата , взима едно парче зрънчо и го пъха в устата на детето си и през това време ми обяснява какво трябва да правя бебо като се роди. Тъпа овсъ.
Втори пример - изказване :"Ми аз като отидох да раждам, на какви случаи се нагледах ... малей ... не съм знаела че има такова нещо като проблемна бременост". Моя коментар беше:" А за проблемно забременяване хич и не си чула, нали?"
Карай да върви!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #109 -: Януари 14, 2007, 19:13:08 pm »
Пример - изхвърля боклука в кофата, без да си мие ръцете сяда на масата , взима едно парче зрънчо и го пъха в устата на детето си и през това време ми обяснява какво трябва да правя бебо като се роди. Тъпа овсъ.
Това е много гнусно... :balk_155: На твое място просто бих спряла да общувам с нея, пък тя нека си се мисли за велика. В крайна сметка какво общо имаш с този човек и какво можеш да си говориш?! Поне аз така съм си ограничила кръгът от хора, с които си общувам. Нямам излишна енергия за хабене.
Аз сега съм на вълна СВЕКЪРВА. Тя не е лоша жена, умна, доктор-стоматолог.....обаче от годинките ли, стана досадна с тезите си. Уважавам нейното вълнение около раждането на първото й внуче, обаче се бърка навсякъде и ръси акъл за какво ли не. Направо ме задушава още от сега, а незнам какво ще е като сме всички в къщи с бебето?! Вярно, че е отгледала две деца, но пък ние не сме малки, образовани сме и черпим много информация по въпросите, които ни вълнуват. Пък и за 30 и повече години нещата с гледането на бебе са се попроменили все пак. Има памперси, мазила вместо мас и шампоан вместо бръснарски сапун. Онзи ден ми се обади да ме пита дали си подготвям зърната за кърмене. Аз й казах-да...мажа ги от 35-та седмица кремчето на Авент. Не...трябвало да ги търкам с кърпа, за да загрубеят. Аз й обяснявам, че този метод вече се отрича и не е препоръчителен. Обаче тя не, не било така...аз незнам. И започна спор без да съм й искала мнението. А това, което най ме дразни от цялата работа е, че когато се борех със забременяването и тичах като луда по лекари, подкрепата беше следната "Спри Оги, спри..то ще си стане ей-така". Тогава къде беше подкрепата?! И баба знае само на хубавите неща да се бута и да предлага услугите си...
Хм, май много гущери изплюх....извинете....

*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #110 -: Януари 14, 2007, 19:24:40 pm »
ПлЮй тука, Оги, да не плЮеш пред нея!  :D Аз на твое място бих помолила мъжа ми да й обясни, че медицината, козметиката, нещата за бебетата много са напреднали и да я помоли да не дава съвети, освен, ако не е попитана за тях. Другият начин: скръцни със зъби още отсега, че после да не ви се качи на главите!
Alexandra
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #111 -: Януари 14, 2007, 19:44:26 pm »
Другият начин: скръцни със зъби още отсега, че после да не ви се качи на главите!
Май това ще е най-правилното решение. Пък и с Милото сме се разбрали, че ако нещо започна много да се дразня, ще си я пратим преждевременно в Монтана. Иначе да чакам някой да се сети сам, че прекалява....нема да стане.
Така като млада булка си затварях очите за дребни работи, докато един ден си отворих гардероба в нашата спалня и с ужас установих, че е пререден от свекървата. Като горд носител на името си, нали се сещаш какво й се стовари върху главата на свекито, ама "да беше мирно стояло, не би чудо видяло" има една приказка. А тези работи се случват при положение, че не живеем заедно, а пребиваваме от време на време по 5-6 дни. Не ги мисля момичетата, които им се налага да живеят под един покрив със свекита или родители. Колкото и да са читави....всяка жаба да си има отделен гьол.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #112 -: Януари 14, 2007, 21:57:23 pm »
като се заговорихте за свекърви...

днес казах на мъжа ми, че повече майка му у нас няма да стъпи.

не стига, че не ми помогна почти нищо за тия 6 месеца, не стига, че отказа да гледа Марти, за да се върна на работа след като навърши годинка, не стига, че ми изгори ютията, не стига, че ми изхвърли в канала безценната последна клапа на помпата за кърма, когато цедях....

днес успя да разтопи всички шишета, биберони, залъгалки, гризалки и самия стерилизатор. как не е подпалила къщата с микровълновата, просто не знам. най-много ме е яд и съм плакала на глас за изгорената любима играчка на детето. тъпата идиотка сложила в стерилизатора всички пластмасови неща, които видяла, а за подправка турнала и една метална лъжичка! да не мислите, че няма у дома микровълнова и не знае, че метал не се слага вътре...

и като й казах, че човек бърка веднъж, два пъти, пък си взема поука да не маа джаста-праста с теслата, тя учудено ме попита - е кога друг път съм правила нещо?! беше напълно забравила и за ютията, и за помпата...

като се замислихме със сина й, ние вече не можем изобщо да разчитаме да й поверим детето дори и за кратко, щом е станала толкова изуглавена.

е, поне край на надеждите, че мога да разчитам на макар и мъничко отмяна. ще си носим кръста и това е... да бяха живи майка и татко, съвсем друго щеше да е, ама нямало късмет детенцето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #113 -: Януари 14, 2007, 22:01:15 pm »
във връзка с горния ми постинг, да сте виждали по магазините евтини стерилизатори и къде? в он-лайн магазините са само чико и авент.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #114 -: Януари 14, 2007, 22:07:28 pm »
Не ми говорете за свекърва, че днес моята беше тук - резултата....аз на метлата пак :x
Джам виж това http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=24091&cat=7
Снаха ми имаше такъв и беше доволна и се чудеше де да го дене вече защото не и трябва а аз си купих на Чико...но вече го подари на някаква жена. Чак ме хвана яд сега ама на....
« Последна редакция: Януари 14, 2007, 22:10:50 pm от Hera_76 »
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #115 -: Януари 14, 2007, 23:23:00 pm »
Малииии, какви изпълнения у Джамкини... 8O :lol: Ох, Джами, не ми се сърди, ама както си го разказала-стана ми смешно. Не се сърди на жената, толкова може. Може пък да се окаже много лЮбвеобилна баба, да бърбори с детето, да го предразполага към приказка като стане големичко...Пък близначетата много искат да бърборят, така че дано в това направление се изяви достойно баба му! :D
Alexandra
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #116 -: Януари 15, 2007, 02:19:35 am »
Мари,седя си аз 5 минути на компа. и се чудя Джам какви близнаци е родила :lol:,после загрявам,че това е зодията.Направо съм изперкала вече с това раждане.
Херко,нищо не разбирам от шишета,биберони и тн.,нали затова ви питам тук.Моя приятелка,каза само силикон,де да знам.....
А за "чикото",да питам има онлайн 1на помпа-25лв,някои дали я ползвал да каже.Или трябва "авент" да се купува?Иначе аз си взех 2 обикновени шишенца"бертони".
Айде,стискайте ми палци,че утре отивам в болницата,уж за изследвания само,ама може и да ме приберат направо :lol:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #117 -: Януари 15, 2007, 06:50:36 am »
Морковче и аз бях като теб преди няколко месеца...няма страшно :) Относно помпите...аз ползвах Авент и съм много доволна. Имайки предвид, че се цедях по ен пъти на ден /нали не засука проклетия Слави та му давах с шише/ и въобще нито зърна нито гърди ме боляха. Пристрастена съм Авент :lol: С така на Чико беше едно момиче в болницата като раждах и доста я боляха гърдите /ако е тази помпа с едно такова като торбичка дето прави вакум...ама и аз обяснение :?/ Има една мама от Стара Загора е много доволна от помпата на Дисни /прилича много на авентската на външен вид/ и казва, че помпата е страхотна. Гледах ги в Метро и не бяха повече от 20лв.
Айде успех в болницата :D
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #118 -: Януари 15, 2007, 07:15:52 am »
Относно свекървите - тук мога одисея да напиша :x
Моето съкровище така ме дразни, че всеки път като разбера, че ще идва изпадам в шок :?
Още като родих и видя, че Слави не засука започна една плеяда да си спирам кърмата защото видиш ли тя не кърмела и аз няма да кърмя :twisted: И започна само да ми натяква, че се мъча и т.н на което аз не обърнах внимание защото в крайна сметка си се тормозех аз...не тя. Тръгна си тя...само два дена стоя да помага /това е силна дума защото стоеше в другата стая постоянно и пушеше цигари/ и си тръгна...туй добре :)
Идва веднъж и Слави яде..тя започва да го ципе по бузите...да му натиска крачетата при което Слави се върти и става неспокоен и мрънка. Вече не издържах и и казах "Човек като яде и змията не го закача"  :mrgreen: Тя само ми се усмихна и продължи.....
Удря коментари от рода на - абе това дете чии очи има..нито ти нито Антон /мъж ми/ не сте със сини очи. При което не се сдържах отново и и казах - на комшията са :dontknow:
Вчера дойде пак /за това още не съм слезнала от метлата/ и то кашляща и болна :x Казах и повече като е болна да не идва при детето...ами така де..аз го крепя постоянно и го пазя тя дойде с една чанта бацили :o И постоянно му казваше - на баба славейчето..ще ти изям гъза с кисело зеле :evil:
Говореше ми да започвам с кисело мляко вече да го храня...видиш ли АМ било много скъпо /ще кажеш, че тя дава парите/ Искаше сокчета да давам от 40-я ден.....и да го соля защото щял да мирише. Аз и казах, че аз самата не съм солена и ако и мириша прав и път към Чирпан :hello:
Говорим си с мъжо, че Слави като стане на годинка ще пробваме за второ при което тя казва - аааа стигат ви толкова деца :roll: Ще кажеш, че тя ще ги износва и тя ще ги ражда...еба ти и жената :twisted:
Всики път и казвам, че ако иска да му купи нещо по-добре да даде парите на мен или на сина си ние ще му купим. Ама пей си Пенке ли...Купила му едно боди и един панталон. Бодито като го сложа върху Слави е от върха на главата му до петичките му...сигурно ще му стане като навърши три години...
Спирам да пиша, че пак се ядосах....
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #119 -: Януари 15, 2007, 08:26:49 am »
Айде и аз в ранни зори да си излея мъката по повод на свекърви. Моята е ужас неземен.Седи надалече, ама даже и от далече кладе огъня на караниците ни у дома.А като дойде веднага почва да се обяснява на мъжа ми какво трябвало да се направи и да раздава съвети.
Последния път пак се изръси с една торба розови боклуци за малката при оложение, че изрично обяснявам навсякъде, че ще повърна от това розово.Ама кой ли слуша, та нали си знаела по-добре.
Най-дразнещо от всичко ми е вниманието, което никога не съм и искала.Докато не забременявах ме зяпаха като идиоти муле с мъжа и.Гледат, ама нищо не казват.
Проблеми като сме имали винаги сме ги решавали сами и никого не съм молела и не съм очаквала помощ, но изпаднах в ълен ужас като очна да ми се обажда често често и да ме пита болят ли инжекциите, ама как съм, ама какво съм.А с нея човек повече от 4 приказки няма как да обмени, понеже е тъпа на чук.Но тя жената да си каже и да приказва, ама като взех да си мълча и да не се вкючвам много престана да се обажда, понеже и светна, че не ми е приятно.
До тук добре, далече е и контакта го прекъснах, ама виждаш ли тя реши, че не може току-така да останат нещата и след като 10 год не е идвала на гости ще почне да идва точно като съм бременна и като родих и то идва като се обади и каже идваме, а не пита удобно ли е искаме ли или не тя идва и аз трябва да махам с опашка.
Последния път бях бясна и за да и покажа, че ми е неприятно всичко това което прави влязах в банята и се купах поне 1ч.Направо се сбръчках, ама поне не и гледах мазната физиономия и се спасих от отвратния парфюм, с който като се напръска смърди на умрели бубулечки.
Баси ужаса.Кой е измислил тва хората да налитат да те целуват не знам, ама аз това не го понасям, а тя лети да ме мляска и ме лигави здравата.Казах, че не ми харесва и пак.Направо................
Е, като закл=чение най-голямото и достижение тая година е, че заради тая гадина ми се скапаха всичките коледни и новогодишни празници.Дойде изръси си отровата и след това с мъжа ми не сме спрели да се караме за глупости от сорта на това, че моите родители винаги идвали и то където и да сме, а пък техните сега се сетили и виждаш ли трябвало сега да коменсират за 10год незаинтерсованост и да ми слагат разни пари в леглото на детето(това последното съвсем ме влуди)
Лошо нема, ако някой иска да ти даде пари защото така е решил не е необходимо да ги качи на плакат, за да се види колко е дал, като че е на наддаване някакво.
ОФФФФФФФФФФФФ, спирам, че както не я понасям тая отвратна жена с пълната и глупост ще напиша цял роман, а тя не го заслужава никак.Дори гледам вече да я не мисля.Жалкото е, че искам или не мъжа ми е нейният велик син и няма да се отърва от нея понеже той е мека Гана и тя като му се обади и каже, че ще се изтърси той никога няма да каже не.Тежко ми като Габи порасне и ми се прииска да я заведа на МОнтана.Тогава ще паднат пак великите спорове, а защо само там, а не и на Видин?Защо ли? :evil: :twisted: :fighting:
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #120 -: Януари 15, 2007, 08:53:33 am »
jam, не се ядосвай, вземи си 2 големи и едно малко шише - 2 залъгалки и стига толкова. Знам, че си ядосана, и аз преди 2 месеца ревах от яд на моята, ама няма начин, майки са на мъжете ни. И ти ще ставаш свеки :)  Ще ти мине, освен това го е направила за да помогне... Не е с лоша умисъл знаеш, стари хора, толкова им стига акъла и вниманието. Това не я оправдава де, опитвам се да те успокоя и да те посъветвам да не си режеш клончето, ще се наложи да ти потрябва , да отидеш някъде и т. н. Успокой се и изпийте довечера една бира :) Успокой топката, нищо не е станало - шишета в магазина много, стерилизатори също! Колко  строшени играчки и счупени съдове ще има, пази си нервите :)
А за мойта свеки няма да разказвам, да не си развалям настроението отрано, айде у лево :)
Целувки!
« Последна редакция: Януари 15, 2007, 08:57:57 am от cygnus »
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #121 -: Януари 15, 2007, 08:56:06 am »
Привет!
Аз също мога да разказвам за свеки - че никога не слуша какво и казвам - с Лора беше сменила бибероните на шишетата и аз два дни храня детето с мляко то биберон с дупка за вода и се чудя какво става! А и обясних, че са различни и ги познавам по цветовете на пръстенчетата!
Никога не спазваше часовете за заспиване на Лора, а тя беше много стриктна в заспиването си и не я ли сложиш навреме, не заспиваше и ставаше много кисела! Все и духа на нея и не я извеждаше като е била при нея или я зведе за малко, ама духало и детето кихнало!!!

Сега, заради кърменето не егледала Мати за повече от 2 часа и то 1-2 пъти само и не е успяла да сгафи! Е, идваше цяло лято да ми "помага" да къпем бебета и най-редовно оставяше следи от пръсти по екрана на телевизора - е,това вече ме влудяваше напълно!

Хера, все да те питам - ти ли си модератора на отчетните в бг-мамата? Щото аз пиша в априлки 2006!
« Последна редакция: Януари 15, 2007, 09:03:22 am от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #122 -: Януари 15, 2007, 09:06:53 am »
Хера, все да те питам - ти ли си модератора на отчетните в бг-мамата? Щото аз пиша в априлки 2006!
Аз съм модератор в бг-мамма специално в "Искам бебе". Но всички други подфоруми като отчетните, календари, клюкарници и от сорта също имам права.
Знам, че си от априлките 2006г...но ника ти там е Вени*  :D
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #123 -: Януари 15, 2007, 09:17:51 am »
Разкрита съм! :P
Матей - 1.04.2006 г