0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #80 -: Януари 12, 2007, 21:25:07 pm »
Дони, мислех си аз да чакам даже до шестия, ама после като попрочетох тук там, ми се ще вече към края на петия да я захраня и защото е по-раничко реших да е с пюренца, а не с каша, а то ако си имам кърма тя пак ще си суче :D

Иначе за организирането на времето вече съм значително по-добре, щом успявам да изгладя нейните и нашите дрехи, да сготвя 2-3 пъти в седмицата, да изчистя... Само с почивката не насмогвам, ама аз съм от хората дето трябва да са ангажирани на 100%, че иначе се отпускам и ме гепва мързела:lol: Опс, забравих и на курс по английски ходя два пъти седмично и с домашните насмогвам, засега 8)

Абе баби ми липсват само когато искам да отида до някъде и няма на кой да я остава дори за 1 час, иначе сама е по-добре :?

лека вече от нас :D
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #81 -: Януари 12, 2007, 22:06:19 pm »
Дони, мислех си аз да чакам даже до шестия, ама после като попрочетох тук там, ми се ще вече към края на петия да я захраня и защото е по-раничко реших да е с пюренца, а не с каша, а то ако си имам кърма тя пак ще си суче :D



Стефи и аз така направих! :hello: :balk_602:
Матей - 1.04.2006 г
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #82 -: Януари 13, 2007, 10:34:19 am »
Здравейте! Снощи една патка /братовчетка на мъжо/ почна да ми държи лекции за това как се гледа новородено от позицията на мама на 11 месечен бебок, та да ви питам:
1. Вярно ли е, че каучуковите биберони били дъ бест?
2. Вярно ли е, че през зимата бебето се гледа на стайна температура не повече от 18-20 градуса?
Имаше и други тъпотии, но тва действително не го знам, та питам.
Въпросната госпожа не знаеше кво е тва фолиева кисилина и фетална морфология , ма дава акъл. Та ми е интересно по горните два пункта  дали също не греши.
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #83 -: Януари 13, 2007, 10:49:34 am »
Лейди, само силиконови ползват на АВЕНТ - и залъгалки и за ядене.
Температурата винаги е била 22-24, по изключение 20-21. За къпане 25.
« Последна редакция: Януари 13, 2007, 10:56:06 am от cygnus »
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #84 -: Януари 13, 2007, 11:07:15 am »
В къщи държа 21-22 градуса, само за къпане правя 24-25%.
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #85 -: Януари 13, 2007, 12:11:00 pm »
За температурата и аз като Стефи- 21,за къпане повече само. специално за това съм питала педиатрите в Майчин дом като родих, бяха на същото мнение.
Биберони съм ползвала само д-р Браун, и са силиконови.нищо не мога да кажа за каучуковите. На чико имаха такива нали или бъркам?
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #86 -: Януари 13, 2007, 12:36:52 pm »
У нас е топличко - около 24°С, но zатова пък сме леко облечени. И zа да не се иzнежим много - раzходки всеки ден, неzависимо от времето.
Храним се със силиконов биберон, а zалъгалката ни е латексова (силиконовата я плюе).
Относно органиzацията покрай бебето - и аz си я гледам сама и такъв кръвожаден поглед имам, че иzбягвам да се поглеждам в огледалото  8). Ама нали само първите 3 месеца били страШни, след това се свиквало  :lol:...
Ани, дано ви поникнат zъбките до рожденния ден, че иначе Ще е едно парти  :?... Благодаря ти zа пожеланията zа именния ден, ама моят мина декември, на 27. Аz съм Стоянка и праzнувам със Стефановците  :D. ОЩе веднъж благодаря  :D.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #87 -: Януари 13, 2007, 13:11:15 pm »
Когато дойдоха на прегледи у нас акушерката ни каза, че най-добрата температура за помещението, в което спи бебето е 18-20 градуса. Има по принцип различни теории, но това е общоприето.

Според проф. д-р Христо Михов температурата в стаята трябва да бъде между 20-22 градуса. По време на къпане около 22-24 градуса. След първия месец препоръчва къпане при 18-20 градуса.
Според д-р Спок - Бебето при тегло между 2.5 и 4 кг няма добра система за регулиране на собствената си темпуратура. Може спокойно да стои в стая с температура между 20-22 градуса, завито с едно-две вълнени одеала, като е облечено в памучни дрешки за спане.  Когато наближи 4 кг., неговата топлинна регулация вече функционира по-добре и бебето се покрива със слой подкожна тлъстина, която задържа топлината. При хладно или студеното време бебето може да спи при температура 16 гр. За кърмачето с тегло над 2.5 кг., както и за по-големи деца и възрастни е подходяща за хранене и игра стайната температура от 20 до 22 градуса.Най-добрият показател за това дали на бебето му е студено е цветът на лицето. Ако на бебето му е студено, бузите му побледняват и то може да почне да плаче. 
Източник: "Грижа за бебето" - д.р Спок и "Книга за майката" - проф. д.р. Христо Михов.

Бибероните, които ползваме са на НУК. За шишетата са силиконови, а за залъгалките са каучук. Залъгалките той си ги харесва така, свикнал е още от родилния дом с тях и не сме ги сменяли.

Танче, никога не е късно за празнуване ;) Всеки повод е добре дошъл :lol: Какво да ти кажа - надявам се да се оправят нещата, че от 3 дена сме с 38-39 градуса. Снощи явно беше някакъв пик, побърка ни. То беше рев, то беше чудо :? Днес сме малко по-добре и поне не е толкова висока температурата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #88 -: Януари 13, 2007, 15:33:35 pm »
Лейди, у нас е малко над 20 градуса и таво оптимално - всичко над 21 гр. изсушава въздуха!

Някой да има мобилен на Кременски?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #89 -: Януари 13, 2007, 21:28:03 pm »
Здравейте и от нас в края на седмицата  :D

Моят мъж цяла седмица реши да поостане въкщи та да мога малко от малко да се понаспя. Хубавото време пък с радост ни кара да стоим часове навън и най вече малкия. Много добре му понасят дългите разходки, даже спи и издържа без манджа повече от 5 часа. Да ви се похваля вчера успях за първи път да спя повече от 8 часа за денонощие, вярно с паузи но все пак спах... таткото гледаше бебока докато мама спинка "дълбок зимен сън".
Ние ползваме само силиконови биберони и залъгалки. Сменихме доста залъгалки в родилния и на края нашето Тони си избра купените от мама силиконови на Авент.
Ние вече сме доста пискливи, тоесто голям смях пада като си чуем гласа. Пищи вика много е смешен. Коликите като че ли малко намаляха но не са минали все още (чакаме като мана небесна)
Вкъщи задавам 18-19 градуса на климатика, но той прави 22-24 в зависимост от времето навън. Къпем се на малко повечко и аз незнам защо, може би защото съм зиморничава...
И аз като Стефи съм решила да ползвам схемата на Дони за захранването, хем ми е и под ръка . . .  :lol:
Радвам се че времето е прекрасно и че излизаме навън много добре ни се отразява и на двамацата. Вярно всичко вкъщи е пълен хаос, но за мен е най важно бебе и мама да се чувстват спокойни и доволни.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #90 -: Януари 13, 2007, 21:52:53 pm »
за материала на бибероните и залъгалките - мисля, че няма особено значение. бибероните на шишетата са ни Авент, силиконови. много съм доволна от Авент. първата залъгалка беше каучукова, стана на нищо за 2-3 седмици. сега сме със силиконови на Авент, много са яки и издържат. друг въпрос е, че вчера за сефте пробвах да смуча залъгалка - ужасно твърдо и неприятно нещо, остава едно особено усещане в устата, да не говорим, че ме заболя устата след половин минута. а като гледам младенците как помпят... стара идея ми е да ги свържем към генераторчета, че да произвеждат електричество, каквито са помпички...

за температурата - новороденото да не го мъчим на 19-20 градуса, викам аз. сестра ми редовно се образова по един френски учебник по педиатрия. та там пишело, че 5 минути престой на голо новородено на 21 градуса е равносилен на 5 минути престой на гол възрастен при минус 10 градуса! освен това, много си зависи от детето. Мартин, например, определено е топлолюбив. то на мен ми е хладно на 20 градуса, та на него ли... пускам печка в стаята, в която го къпем, и въпреки това често зъзне във ваничката.
у нас е 22 градуса сега и той е по памучно боди с дълъг ръкав и памучен гащеризон отгоре.

Вени, мобилния на Кременски няма ли го в закованата му тема в клуб Бъдещи майки на дир-а?
 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #91 -: Януари 13, 2007, 22:24:36 pm »
Няма го, Джамка!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #92 -: Януари 13, 2007, 22:56:40 pm »
И ние ползваме шишетата на авент със силиконови биби и залъгалка пак силиконова.
Иначе да ви се оплача, нащо домочадие днес цял ден спа (за разлика от вчера) и сега ни разказва играта, яко мрънкане без да знае защо и нищо не помага :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #93 -: Януари 13, 2007, 23:08:08 pm »
сега ни разказва играта, яко мрънкане без да знае защо и нищо не помага :(

вий пък да не видите нещо...  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #94 -: Януари 13, 2007, 23:13:53 pm »
сега ни разказва играта, яко мрънкане без да знае защо и нищо не помага :(

вий пък да не видите нещо...  :P

 :lol:
Alexandra
*
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #95 -: Януари 13, 2007, 23:14:37 pm »
Aз май съм единствена дето ползвам каучуковите биберони на Chicco. Имам шишета и на Avent и на Chicco, но на всички сме сложили физиологичните биберони на Chicco. Когато Юлия имаше колики в началото мъжа ми заяви, че антиколиковата с-ма на Chicco била по-добра, та затова. Наскоро опитах да я нахраня със силиконов биберон на Avent ама малката нещо не прие идеята. Иначе шишето за вода  е със силиконов биберон, залагалката е на Нук и също е силиконова. Предишната ни беше на Avent, но се оказа, че тази на Нук е с по-удобна форма и буквално и залепвна на лицето. Между другото две от шишета на Chicco се спукаха и побеляха, на Avent не са мръднали. Ама пак според мъжа ми това не било много хубаво, защото щом не са побелели пластмасата съдържала някакъв стабилизатор, който не бил много полезен. Преди месеци, когато и на мен разни по-опитни родители ми раздаваха ъкъл, ми бяха казали, че докато прорежат зъбките е по-добре с каучукови а след това - със силиконови.
Температурата в къщи е между 21 и 23 градуса. В началото затоплях повече в стаята, в която е обличам след къпане ама вече не го правя. Наблюдавах внимателно малката - не показа да и е студено и не се разболя така че явно е достатъчно.

Та като споменах зъбките - вчера докато мажехме Юлия с Дентинокс усетихме нещо на венеца горе, вляво. В началото ми заприлича на гнойна пъпка с бял връх ама не е. По-твърдо и изглежда почти прорязал зъб (кучешки)  ама не отдолу на венеца а в средата от външна среда. Много странна работа,  8O май ще си имам вампирче.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #96 -: Януари 14, 2007, 00:35:31 am »
Оф, да се оплача и аз - малкия е с температура 39.2 цяла вечер. През деня спада до 37.7 и после пак се качва. Не минава изобщо ни от панадол, ни от нурофен. А иначе е жив, беснее за трима. Не иска да яде, плюе, реве. Тази вечер е изпил 50 мл мляко и така си легна. Пие си само чайче. Другите неща ги отказва. Горния венец е силно подут и като че ли са пробили зъбите, но явно е много болезнено, защото отказва да ми се храни. Вече не знам какво да го правя :? Подлуди ни :( Мажем с дентинокс, чеше си зъбите на едни играчки, ама никаква промяна не виждам. :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #97 -: Януари 14, 2007, 00:44:50 am »
Ей,значи Гане,не ви минават настинките и това си е!
При мен мъжа ми е много болен и ме е страх да не се заразя,незнам грип ли е какво ли е!
Да ви питам имаше някъде писано за овлажнителите на въздух,мисля,че Лидия беше писала,ама сега я няма да питам.
С какво овлажнявате въздуха?
Лейдито,не я слушай тази.На мен изрично ми казаха,да НЕ купувам каучук!Пък и Чико не е вече на мода,както по времето на нашите майки и бащи :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #98 -: Януари 14, 2007, 01:34:40 am »
Гане, пробваш ли да сваляш температурата с кърпички, намокрени във вода и оцет равни части, и омотани около китките? това ми го препоръча педиатърът и при нас проработи в онзи единствен засега път, когато имаше висока Т. също и около глезените може да се сложи. да не е студено обаче, а със стайна температура, иначе, ако шльопнеш студената кърпа върху врялото чело, ще изживееш това, което изживях аз като го направих.... не искам да си спомням, но са ни чули в съседния вход.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 8 - 14.01.2007!
« Отговор #99 -: Януари 14, 2007, 06:00:48 am »
Момичета много ви благодаря за отговорите!
Яко се издраздних на тая патка, пък и мъжът й и реших да си сверя часовника.
То е ясно, че  като се роди бебока пак ще черпя инфо и опит тук.