0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Айдеее, доживях и аз да пусна седмичната тема в този подфорум!

С пожелание за здрави бебета, много усмивки пред коледната елха, щастливи бременелки и добри новини за момичетата, чакащи коледни чудеса!

Днес съм на док, че в петък претърпях малка злополука. Дано всичко е наред.

Отново благодаря на всички момичета, които ми честитиха, но  няма да пускам своя темичка за това, че съм забременяла. Имам си лични съображения и моля да бъдат уважени.  Направо живот и здраве мисля да се разписвам в Статистиката на успеха към юли месец.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
 :flower: Лейди ,да си ни на късмет,тази седмица!!! yahoo_17
Седмицата на Бъдни вечер,в която ще видим любими хора!
И ще бъдем с тях на предстоящата Коледа !
           Благодарим за пожеланията!
А ЧУДЕСАТА :babydust: те се случват,когато ги предизвикваме!
И имаме търпението,да ги дочакаме !
При теб, Лейди ,никакви злополуки повече! :cloud9:
Прекрасна предколедна седмица, santa2 ДАМИ !
 :balk_5:Любов и много ПОДАРЪЦИ под tree2a!
                 :grouphug2:
« Последна редакция: Декември 18, 2006, 08:27:17 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Привет от нас!
Лейди, да пишеш после всичко ли е наред!
Ани, тука имам един стерилизатор, но е на кумицата и освен да я питам дали има нещо против да ти го дам! Но шишетата ги продадох като се разбра, че незнаем за какво служат!
Мати не е вдигал температура от 48 часа, още кашля от време на време! Днес ще го водя следобяд на док да видим как е гърлото!
Матей - 1.04.2006 г
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
yahoo_17Вени,добри новини следобед!
Да се подобрява малкото "жуже" Мати   :balk_104:!
 :grouphug2:
« Последна редакция: Декември 18, 2006, 08:45:54 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ние сме добре вече от 2 дни. По-спокойни сме и вече правим бели. Научихме как се работи с копчетата на двд-то и от тогава нямат мира горките :lol: Тук вече падна и първия сняг. Надявам се, че ще можем да излетим без проблеми. Бабите вече чакат в треска ;)
Лейди, стискаме палци всичко да е наред с теб и с бебо! И без повече инциденти!!!
Весела седмица на всички и дано няма повече болни мами и бебешори!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
На всички майки с болни бебоци иm пожелавам да оздравяват бързо, на тези, които ще летят - леко и безпроблемно пътуване, а на тези, които ще си кротуват в къщи тази седмица - да не преяждат :lol: :lol: :lol:

Ние отиваме да купим подарък за рожденния ден на тати. Никой не може да го бие по избор на ден да се роди: 31 декември. Супер нали?
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Нямаме вода и докато чакам да дойде помощник с тубите да драсна два-три реда. Коликите на моята Елхичка почнаха :( Иди че разбери кога плаче от болки, кога от глад... Последната седмица два пъти спираха водата, добре че с тока засега няма изненади.

На всички малки джудженца пожелавам да са здрави, за да са весели и усмихнати мамите на Коледа!

Весела седмица на всички ви!
Лейди, стискам палци всичко да е наред с теб и бебчо.

Ние от няколко дни сме малко нервни като дойде време за ядене, защото се задави и се уплаши много миличкото. Нядявам се малко по малко да отшуми този страх, защото докато започне да се храни настава малък кошмар.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Хайде тази седмица да няма болни бебоци и инциденти :D
Вчера правихме първото коледно пазаруване и купихме част от подаръците. Бяхме в Метро и станах разногледа :lol: Жалко само, че точно играчката за Симеон беше свършила - Музикален бебешки център 4 в 1 :( Обещаха, че ще го има тия дни, ама не им вярвам, пък и ми е много далече. До нас има два магазина за играчки - Комсед и Вега, все ще харесам нещо. За таткото също още не съм взела, но поне съм го измислила. Хубаво е да има коледни премии - за пръв път пазарувам без да се притеснявам особено. Съботното ми пазаруване на коледния базар в НДК се увенча с половинчат успех - купих доста подаръци, ама все за мен :lol:
Вени, какъв е стерилизатора, че не всички влизат в нашата микровълнова? Питай кумицата дали ще го продаде. За две седмици имам таблетки за студена стерилизация, но после ще трябва да купя нещо. Румен напира да купуваме нов, но като знам какъв елементарен пластмасов уред е хич не ми се дават 30 лв.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Дано тази седмица е добра и успешна за всички.
За нас определено не е :(
Сутринта се събудихме с открадната кола, която имахме само 2 дни...
Незнам какво да мисля, в каква държава живеем само, нямам думи. За два дни каране на нова тойота ще олекнем с 2000 лв. :cry:
Само се моля вече да сме живи и здрава, че както е тръгнало...
*
Здравейте, бъдещи и настоящи майчета!
Дано тази седмица е изпълнена само с положителни емоции и щастливи моменти, споделени с близки хора!
Ние с бебе Венци сме добре - все още го мъчат сополките, но по-поносимо. Сега, като отидем на планински въдух за празниците, може и да се оправи. Важното е, че се храни вече нормално и аз съм много доволна.
Гане, браво на вас. Дано повече не боледувате. Леко и безаварийно пътуване.
Нинче, нашият татко е роден на 1 януари и се казва Васил - всичките му празници са в едно! Не питай по колко подаръка се пазаруват за този ден! :D
Ултра, какъв е този музикален бебешки център? Аз съм се размечтала за активната гимнастика на Чико, която после става на йоника. Някой ползвал ли я е и дали има мнение?
Лейди, всичко ще е нормално!
За кражбите направо не знам какво да кажа - май всеки си е патил в нашата мила столица. Стефи, няма ли начин да се намери колата без да давате толкова много пари?
Боровинка, специално за коликите аз знам, че бебетата не правят особена разлика между глад и колики. Така че ако го мъчат колики, няма да ти откаже да яде, което води до нови колики. Поне при нас беше така. Носене на ръце му е цаката.
Здравейте дами!
Лейди, стискам палци всичко да е наред!
Гане и на вас леко и безаварийно пътуване!
Стефи, просто нямам думи! Хората могат да бъдат и ужасно гадни, но съм сигурна, че тази неприятна изненада ще бъде компенсирана с най-приятната новина за вашето семейство  :D

Успешна седмица на всички и повече усмивки  :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
http://images12.snimka.bg/001752279-big.jpg
Това е играчката.
Стефи, нямам думи... Съжалявам, предполагам сте бесни. Да им изсъхнат ръчичките дано!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Незнам дали съм бясна, по скоро ме е яд, че се случва всичко това и тези нещастници ще остаат безнаказани, а ние ще си събираме още сумати време пари за нова кола :( Чувството на безсилие е убйствено...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Аз да докладвам  - на прегледа всичко изглежда ок.
Стефи, съжалявам за случилото се, много е гадно ... Баси държавата, няма да има оправия не в ЕС, ами и марсианците ако ни приемат ...
*
Стефи, надявам се колата е била застрахована. Иначе няма оправия в тази държава и това си е.
Ultra, аз си купих преди няколко месеца стерилизатор на Chicco (в к-т с 1 шише) от магазин на ф-ма  Метларов ООД в Люлин за 20 лв. Тел.: 8273138. Те имат м-н и някъде около пазара Димитър Петков ама не знам точно къде е.
Притеснявам се за Марти. Някой знае ли как е? Jam  не е писала откакто каза, че пак му е падала температурата.
Боровинка, бебето като има колики обикновено се присвива. Плача също е различен за глад от този при колики. С времето ще свикнеш да ги различаваш.


*
Ако някой знае нещо за Марти, моля да пише!
*
Стефи, няма ли да ви платят нещо?
*
Марти е добре :)

Дони, ще ни върнат първоначалната воска, но всички застраховки, такси и т.н си остават за наша сметка :(
*
Стефи, не се ядосвай :(
*
Стефи,
Дони, ще ни върнат първоначалната воска, но всички застраховки, такси и т.н си остават за наша сметка
Ееееееееее, големи са тарикати! Просто нямам думи! Нали точно за да сте защитени срещу такива ситуации се плащат тези застраховки, такси и т.н.!
За съжаление, мога само да ти съчувствам!
*
Ето ни и нас в новата седмичка. Минахме прегледа при ортопеда и всичко е наред, но бебчо нещо не е. Незнам вече какво му има, с нослето сме зле, макар и педиатърът да казва че не е настинал. Запекохме се от капките за колики та три дена не сме спали да се напъваме, накарая извадих термометъра. Незнам през какъв етап от развитието си минаваме, но сме вечно мрънкащи. Спрях да му давам капките за колики давидим какво ще излезе.
Силве моето педи категорично ми забрани да мажа нослето на детето с каквито и да било гелове, мазила и маста за която беше ни споменала. Било много опасно, можело да асперира, също така ставали и пневмонии (как точно немога да кажа  8O)
Препоръча ми за запушено носле да се продуха със Стеримар да се изчака 10-15 минути, след което да се сложат капки Виброцил. Ще порбваме това, тъй като снощи много се уплаших ,бебчо също. Както се хранеше повърна на огромен фонтан, като му течеше отвсякъде млякото (уста, носле) неможеше да си поеме въздух детето и се видяхме в чудо  8O, Мерим нон стоп температурата нямаме, не кашляме на са ни зелени сополите, само отново акото.
Чефи Спокойно мила, каквото и друго да кажа то просто е излишно.

Весла и здрава седмица на всички
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Благодаря ви момичета :(

Наде, аз като "експерт" с постоянно давещо се бебе да ти кажа как процедирам, в момента в който се задави веднага навеждам с главата надолу и бъркам с пръст в устата няколко пъти, за да изкарам каквото има, тупам по гърба и така  докато изреве 3-4 пъти хубаво. Много е стряшкащо, но трябва да се реагира веднага.
Ох, Стефи, много страшно звучи!
Ани, Чико е стерилизатора - стандартен! Много ми хареса тая играчка, която си постнала - направо мисля да открадна идеята!
Лейди, радвам се, че всичко е ок!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
добра нощ - дано да е добра за всички!

Марти е добре, горе-долу. в смисъл, че след онази вечер, температурата не е падала. тогава спа с шапка, завит до уши, с печка, а ние ставахме през час да мерим температурата.
тоя термометър, стократно се изплати вече, да ви кажа...
вчера кихане, сополи, после носът пак се изчисти. умърлушен, сериозен, една усмивка не щя да пусне. днес квича и се гъна, нещо ориза ли му дойде много... изобщо, не е в пълна спортна форма, но поне държи прилична температура, че това най-много ме ужасява.

явно при него това е начина да отреагира на вируси. вторият епизод тръгна от това, че преди 3 дни пак вдигна вечерта до към 38 градуса, свали си я сам за около час без лекарства, а на следващата вечер - 35.1! точно както предния път.
никой нищо не може да ни каже, аз не знам с кого да се съветвам и какво да го изследвам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Силви,
Цитат
А аз искам да Ви питам нещо за ваксините.На нас ни я отложиха тази за хепатит Б, че аз се разболях яко и вдигнах 39 и нещо, сега пък бебето нещо прокашля и се чудя дали да не изчакаме още?
Изчакай толкова, колкото е необходимо. Няма закъде да бързаш с ваксините. Най-важното условие е Габи да е здрава! Както съм писала по-рано, ние сложихме повечето ваксини със закъснение (ако сравнявам с българската схема).
Цитат
И друго: Пентаксима замества няколко ваксини по стандартната програма за ваксинация ли?
Казано с една дума, отговорът на твоя въпрос, е – ДА!
Ако искаш по-подробни обяснения, имай търпение да прочетеш настоящия постинг докрай.
Според досегашния
имунизационен календар на РБ
, през първата година на бебето задължително се слагат следните ваксини:
- против хепатит В – 3 приема (през първите 24 часа след раждането, навършен 1 месец, навършени 6 месеца);
- против туберкулоза – 1 прием (от 48 час след раждането), като между 7 и 10 месец се прави проверка за белег след БЦЖ имунизацията. На децата без белег се прави проба Манту (5 МЕ ППД) и отрицателните се имунизират отново с БЦЖ ваксина;
- против полиомиелит – 3 приема (навършени 2 месеца, навършени 3 месеца и навършени 4 месеца);
- против дифтерия, тетанус и коклюш (ДТК) – 3 приема (навършени 2 месеца, навършени 3 месеца и навършени 4 месеца).

Освен горните задължителни ваксини, има и препоръчителна – имунизация срещу заболявания, причинени от Хемофилус инфлуенце тип В (менингити, септицемия, епиглотит и др.) за всички деца, навършили 2 месеца до 5 години.

В момента има промяна в наредбата за имунизациите (в сила от 10.10.2006 г.), която се състои основно в промяна вида на две от използваните ваксини – вместо жива ваксина против полиомиелит, ще се използва инактивирана (убита) такава, а вместо ДТК ваксина с цялоклетъчна коклюшна компонента, ще се използва ДТК ваксина с безклетъчна коклюшна компонента.
Казано по-просто, посоката е към употреба на ваксини с по-малко вероятни странични ефекти. От години в Европа и САЩ се използват само инактивирани ваксини против тези заболявания, но за България те са новост, която тепърва ще се прилага масово (безплатно от РИОКОЗ). Тъй като в близките месеци това, най-вероятно, няма да стане (причините вижте тук), майките, които искат да сложат на децата си инактивирани ваксини, трябва да си ги закупят.

Ако майката не желае да ваксинира детето си с препоръчителната ваксина против Хемофилус инфлуенце тип В, детето се подлага на:
1ви вариант (масовият досегашен безплатен - с използване на живи ваксини)
На 2, 3 и 4 навършени месеца – всеки път по 2 капки против полиомиелит (жива ваксина, през устата) + 1 инжекция против ДТК (цялоклетъчна ваксина, мускулно);
2ри вариант (масовият бъдещ безплатен, но неприложим в момента – с използване на инактивирани ваксини)
На 2, 3 и 4 навършени месеца – всеки път по 1 инжекция против полиомиелит (инактивирана ваксина) + 1 инжекция против ДТК (безклетъчна ваксина);
3ти вариант (настоящият платен – с използване на инактивирани ваксини)
На 2, 3 и 4 навършени месеца – всеки път по 1 инжекция против полиомиелит (инактивирана ваксина) + 1 инжекция против ДТК (безклетъчна ваксина). Като марки ваксини това могат да бъдат – Имовакс полио (Imovax Polio) + Инфанрикс (Infanrix).

Ако майката желае да ваксинира детето си и с препоръчителната ваксина против Хемофилус инфлуенце тип В, детето се подлага на:
1ви вариант (с използване на две безплатни и една платена ваксини)
На 2, 3 и 4 навършени месеца – всеки път по 2 капки против полиомиелит (жива ваксина, през устата) + 1 инжекция против ДТК (цялоклетъчна ваксина, мускулно) + 1 платена инжекция против Хемофилус инфлуенце тип В (мускулно);
2ри вариант - неприложим към момента (с използване на две безплатни и една платена ваксини)
На 2, 3 и 4 навършени месеца – всеки път по 1 инжекция против полиомиелит (инактивирана ваксина) + 1 инжекция против ДТК (безклетъчна ваксина) + 1 платена инжекция против Хемофилус инфлуенце тип В;
3ти вариант (с използване на платени ваксини)
Възможност „а” – на 2, 3 и 4 навършени месеца – всеки път по 1 инжекция против полиомиелит (инактивирана ваксина) + 1 инжекция против ДТК (безклетъчна ваксина) + 1 инжекция против Хемофилус инфлуенце тип В. Като марки ваксини това могат да бъдат – Имовакс полио (Imovax Polio) + Инфанрикс (Infanrix) + Акт-ХИБ (Act-HIB);
Възможност „в” – на 2, 3 и 4 навършени месеца – всеки път по 1 инжекция против полиомиелит (инактивирана ваксина) + 1 инжекция против Хемофилус инфлуенце тип В и ДТК (цялоклетъчна ваксина). Като марки ваксини това могат да бъдат – Имовакс полио (Imovax Polio) + ТЕТРАкт-ХИБ (TETRAct-HIB);
Възможност „с” – на 2, 3 и 4 навършени месеца – всеки път по 1 инжекция против полиомиелит (инактивирана), ДТК (безклетъчна) и Хемофилус инфлуенце тип В. Като марка ваксина това може да бъде – Пентаксим (Pentaxim).

Искрено се надявам да ти е станало по-ясно!



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Към изчерпателната и отлично структурирана информация на Verdi, до добавя за още една алтернативна комбинация от ваксини, която може да се използва, ако има внос, разбира се.

Тетраксим - това е четирикомпонентната ваксина на Санофи-Пастьор, същата като Пентаксим, но без съставката за ХИБ (Хемофилус инфлуенце тип В).
който не иска или не може да слага ваксина против ХИБ, може да ползва Тетраксим, вместо комбинацията Инфанрикс+Имовакс Полио, защото така спестява едно убождане.

може да се сложи Тетраксим по българската имунизационна схема, а отделно да се направи ваксинация с единичната ваксина против ХИБ, пак на същата фирма - Акт-Хиб.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Верди искам да те  :bighug: и  :balk_21: ти си нашето съкровище. Незнам как намираш време и нерви но ти  :thankyousign:
А няма ли вече да ни кажеш, кой те подкани да  :balk_121: ТУК  :lol:

За мамите със запушени носленца искам да кажа, че капките Виброцил действат на мига. С едно капване се храним супер лакомо и спим от снощи та до сега без да мрънкаме или плачем. :lol: Кой знае може и това да го е мъчило детето. Все още немога да разпозная по плача на детето кога е гладен, кога има колики и кога го мъчи нещо друго ние просто винаги пищим и се дерем. :( 8O

Джамче радвам се че Марти е добре и ще се радвате на Коледата вкъщи :D Искам да те питам нещо, къде и с какъв термометър  :balk_138: мерите температурата?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ново двайсет при нас от тази сутрин сме с 38.3 температура. Целия пари, направо е горещ. Освен това не иска да си пие панадола :( И вече не знам какво да правя. Това е вече 3та седмица така :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Ново двайсет при нас от тази сутрин сме с 38.3 температура. Целия пари, направо е горещ. Освен това не иска да си пие панадола :( И вече не знам какво да правя. Това е вече 3та седмица така :?

А със свещички пробва ли да свалиш температурата?
Абе Гане какво става с вас, то направо е кошмарно това положение. Няма ли илачи някакви да ви помогнат и тези там лекари как я мислят да я карате?
Ужасявам се като ви чета и ако Тони се разболее (недай си боже) какво ще правя. Дали педиатрите са безсилни пред тия вируси :( или не си дават много зор незнам, но ми се струва абсурдно да се влачите 3-та седмица така.

Вени вие как сте, надявам се сте здравички вече.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
който не иска или не може да слага ваксина против ХИБ, може да ползва Тетраксим, вместо комбинацията Инфанрикс+Имовакс Полио
Много съжалявам за пропуска си! Добре, че е jam – да поправи нещата своевременно!  :thankyousign:
В свое оправдание мога само да кажа, че събирането на информация за видовете и марките ваксини правих миналата година по това време, когато предстоеше да бъдат поставени на моето бебе, а ваксината „Тетраксим”, доколкото знам, не беше разрешена за употреба все още.

Гане,
Ако температурата продължава, заведи пак Алекс на лекар. Да му вземат кръв за ПКК, носен или гърлен секрет, или друго, каквото прецени лекарят. Мисля, че 3 седмици са си доста време.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Ани, Чико е стерилизатора - стандартен! Много ми хареса тая играчка, която си постнала - направо мисля да открадна идеята!
Вени, кога мислиш да ходиш до Метро? Аз ще се опитам да навия Румен да идем пак. Ако идем преди вас мога да купя и за вас играчка.
Чико влиза в микровълновата. Питай мацката дали ще ми го продаде, моля :D
Дано оздравяват всички бебчовци и да си имате усмихнати джуджета на Коледа :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Здравйте и от мен. :P
Най-вече искам да пожелая бързо оздравяване на всички бебковци и спокойно посрещане на Коледа.
Стефи, съжалявам за случилото се и не се ядосвайте. Важното е да сте живи и здрави, пък всичко останало може да се нареди. Да, гадно е и направо и на мен ми се приисква да отрежа ръцете на такива смотаняци, но за съжаление не можем нищо да направим. Това е нашата държава и такава сме си я направили. На крадците им пожелавам свещи да си купят с тези пари за Коледа, колкото и грубо да звучи. Към такива хора съм безмилостна в клетвите и не им ги спестявам.
Иначе ние с бебКА сме добре. Ритаме редовно, но без да създаваме дискомфорт на "мама". Пу-пу, дано да е толкова добричка и като се роди.
В четвъртък си идва "чичо" от Щатите и чакаме с нетърпение да го видим. Каза, че ни носи мнооого подаръци.
Повече усмивки за всички и здрави бебчета!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Lady, mnogo, mnogo se radvam za teb :D Bravo, milo momiche. Vsichko ste bade nared badi sigurna :D
Sorry za maimunizata, ama pak imam neidentificiran problem :(
Izvinjavam se che rjadko vlizam ama ne si organiziram vremeto neshto i Krisko e mnogo vziskatelen kam men, iziskva me na 200% :lol:
Verdi, мерси за изчерпатаелната информация за ваксините.Наистина сега мъглата се разсея.
Ние вчера преживяхме първата ваксина.Беше голям купон.Бодат малката, а аз от нерви и стрес щях да припадна.Пребледнях и ми стана лошо.Малката героиня обаче ревна малко и млъкна и заспа.Чак ме учуди.
Преди екшъна с боденето обаче се бяхме събрали няколко бебета в двете стаи за мерене и ваксини и беше доста смешно как бебетата-момчета са по-големи ревльовци от мацките, а мацките си клюкарстват помрънквайки странно.Смешно се получи и като едно бебче реши да съчувства на Габи, че са я уболи и като тя мрънне и той в тон, иначе си мълчеше този дребосък.
Стефи, съчувствия за колата.Надявам се да стане нещо и да се намери.Въпреки всичко понякога след лошите изненади идват и добри.
Наде, за маста в нослето питах, защото и аз прочетох някъде за пневмонииите и се шашнах, но ми казаха, че страшно няма, ако не се прекалява.
Вени, за вчера извини ме моля те.
Джам, мерси за допълнението за ваксините.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
С общи усилия успяхме да я свалим на 37. Почна да кашля нещо обаче и е ужасно крив. Според баща ми е възможно заради зъбите да имаме такива проблеми. За съжаление летим утре и нищо не мога да направя. А днес бях аз на лекар и нямаше как да го заведем. Надявам се сега като се приберем да мога да го заведа при моята приятелка лекарката и съответно да каже какво ще правим. Просто едно оправим, друго се скапе. Панадола го изпи, с мръщене и каране, но няма как. Баща му каза че почти не е ял пюре, само пилешка супа и кисело мляко. Вече нямам търпение да се прибера и да говоря с нашите лекари. Не става така. Да не говорим, че от както отказа да суче имаме само проблеми. :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Хайде и аз да се разпиша да не кажете пак, че никаква ме няма  8). Стискам палци всички да оздравяват и през новата 2007-ма никакви такива повече, че ще се караме  :twisted:.
Иначе ние сме добре, бебето рита, та нали това му е работата сега.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Мартин днес става на 6 месеца. щяхме да правим троен празник довечера - неговата месечинка, рождения ден на баба му и пристигането на леля му за Коледа.
е... лелята не успя да се качи на самолета (а я чаках като Месия, да ме отмени малко, че да успея да поприготвя къщата за празника), а Мартинчо реши да ми къса нервите. отказа да яде каша и мляко, пищя, скърца, гъна се, сешоар не помага, накрая яде мляко в леглото като новородено. стисках зъби и ругах, та щях да си счупя пломбите от стискане.

мама му стара, бе няма край бе... :( иде ми да хвърля всичко и да избягам в дън гори тилилейски.

Перде, аз меря с цял арсенал термометри - много съм въоръжена. имам дигитален термометър на Чико, който мери като доближиш до слепоочието. не е особено прецизен, защото там температурата бързо играе, но е много удобен за ползване. имам и електронен за ухо - той също може да даде за 2 секунди разлика от 1 градус, зависи как го напъхаш.
меря понякога и с живачен в дупето, класически.




"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Ами и ние нощес пак направихме температура - 38,6 - любимата му и в точния час 4,30! Сутринта беше вече 37,5, а да 10 я свали! Точно по сценарий само дето последните дни не го беше правил! Док каза, че вечеси имаме гнойни точици на сливиците!
Ани, непременно, ако ходите и има, купете и за нас! Говорих - дава го за 15 лева - така добре ли е?
Джамка, стига бе! Като имате тежки моменти си мислете едно - колкото и налудничево да ви звучи в момента - всичко е временно! Това за бебетата и малките деца е изключително характерно! После като се сетите ще си казвате: а, ми то продължи 2 седмици или месец - нищо време! Сега наистина е кошмар, имаш чувството, че цял живот си така, но после ще ви се струва смешно малко време това неудобство, което сте изживяли! Затова си го повтаряйте това като мото : всичко е временно!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джами, всички ги имаме тези моменти. Покрай бебеправенето сме много изнервени и сега като се родят децата и не винаги успяваме да удържим на капризите. А и всяко дете си има характер и винаги решава да го покаже в най-неподходящия момент. Целуни го за месечинката, иди с него до огледалото, накарай го да ти се усмихне и се усмихни и ти. Много бързо ще ти мине.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Здравейте и от нас!
 :)
Съжалявам за всички болни бебоци, Гане , то вашето край няма.Да не е някой вирус нещо, много се проточи :(

Джаме, това с температурата направо кошмар, и аз я мерех на моите така постоянно в началото и треперех да не падне.
Дано да го израстне по -скоро.
А за нервите, наистина трябват здрави такива.Пожелавам го на всички ни.

ние вече два пъти слагахме 5 в. ваксина, втория път бебе Антъни вдигна 38.8, но на следващия ден спадна.Добре, че тези ваксини нямаш право да ги сменяш.Ще настане лудница, ако трябва сами да си ги избираме.
Ами това е от мен,
целувки на всички и весела подготовка за празниците

ема2
« Последна редакция: Декември 19, 2006, 17:04:14 pm от shygirl »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Мартин днес става на 6 месеца
Честита ви месечинка, да е жив и здрав малкия голям юнак

Перде, аз меря с цял арсенал термометри - много съм въоръжена. имам дигитален термометър на Чико, който мери като доближиш до слепоочието. не е особено прецизен, защото там температурата бързо играе, но е много удобен за ползване. имам и електронен за ухо - той също може да даде за 2 секунди разлика от 1 градус, зависи как го напъхаш.меря понякога и с живачен в дупето, класически.
Ми с този в дупето си става направо клизма  :? а аз там меря, но незнам дали не е по удачно да се мери накъде другаде.

Ей мами я споделете, къде и с какви термометри мерите температурата на вашите бебчовци. А за лудостта която ви обвзема от време на време незнам как се справяте с нея, но на моменти си мисля, че аз нещо не съм в ред и ме е срам от мене си  :oops:

Васи много се губиш бе душа, то ти сега явно други бебешки сайтове гледаш :lol: та си извинена. Радвам се че бремеността  ти е лека и безпроблемна, айде и да родиш така леко и безболезнено  :D

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

аз меря в дупето с термометър, който отчита за 30 секунди!
Матей - 1.04.2006 г
Здравейте и от мен, за първи път в седмичната темичка:)
Честити месечинки на Марти на Jam и на Десито на StefiZ! Да са им живи и здрави и не се ядосвайте за коли и лели, и двете ще се появят, ама не когато ги чакате (явно на нас в Зачатие все така ни е писано да става).

За Пердето - аз ползвам дигитален термометър на Чико, меря в дупето, Даниел го трае, засега :?

Ъпдейт от нас - Дани вече е на 6.5 месеца, не сме имали още сериозно боледуване, дано така продължи. Заради много проблеми след раждането, ваксините бяха отложени за след Нова Година, та сега и ние сме на тази вълна - на 4 януари ни е планиран първият прием на Пентаксим. Един приятел фармацевт ме хвърли в тъч онзи ден, като каза, че според него си било по-сигурно, че ще изработи имунитет, ако се боцка поотделно, а не 5 в 1. Педиатрите пък горещо препоръчват комбинираната ваксина, така че реших да не се тормозя повече - ще почнем с комбинирана, пък каквото сабя покаже.

Успешна и по-спокойна празнична седмичка на всички.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Забравих да кажа, че в неонаталното мереха температурата само под мишничката и казаха и аз така да меря.Вярно,че техните дигитални бяха много бързи, моя е по-бавен, но пак за сега успявам да ги прилъжа.
 :)
Джаме, честита ви месечинка!
И нека всички болести ви забравят.

ема2

 :babyflips: :babyflips:

 mc101 tree2a ornaico1
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Ема,здравей!Аз си изтрих мнението,защото говорих с доктора,явно е нормално и няма защо да се притеснявам.
Поздрави :lol:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Морки, ти си опасен образ :)

Айде още малко остана, спокойно.

поздрави
ема 2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Цитат
Ей мами я споделете, къде и с какви термометри мерите температурата на вашите бебчовци.


Има специални бебешки  дегитални термометри за анално мерене, като накрайна се огъва по начин, по който да не дразни бебето. Някъде към 12 лева са. Точни са, защото с такъв си мерех БТ.

*
Цитат
Ей мами я споделете, къде и с какви термометри мерите температурата на вашите бебчовци.


Има специални бебешки  дегитални термометри за анално мерене, като накрайна се огъва по начин, по който да не дразни бебето. Някъде към 12 лева са. Точни са, защото с такъв си мерех БТ.


Да, лейди и аз такъв купих, много е удобен за мерене на температурата ... и за изакване ;)
Моя явно е такъв!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Морки, ти си опасен образ :)

Айде още малко остана, спокойно.

а, нема спокойно, ти чакай като роди моркова какво ще стане :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Хи, хи, Джамка!
Ама, Марти ти е удрал кожата!
Матей - 1.04.2006 г
*
Цитат
Ей мами я споделете, къде и с какви термометри мерите температурата на вашите бебчовци.
Има специални бебешки дегитални термометри за анално мерене, като накрайна се огъва по начин, по който да не дразни бебето. Някъде към 12 лева са. Точни са, защото с такъв си мерех БТ.

И аз съм с такъв

Мамчета Дони и Джам отъкде си взехте този хубав коледен флаш в подписа ви.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Мамчета Дони и Джам отъкде си взехте този хубав коледен флаш в подписа ви.

На Джамата е анимирано gif-че...  :lol: Да помагаме ли с направата му ?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Мамчета Дони и Джам отъкде си взехте този хубав коледен флаш в подписа ви.

На Джамата е анимирано gif-че...  :lol: Да помагаме ли с направата му ?
Ако може
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
klia,
Дано всичко мине безпроблемно при появяването на бял свят на малкия юнак!

via,
Май те стяга шапката вече, а? И си се зарадвала на прогнозата, че има още време? Да не те изненада юнакът!
А оздравя ли вече?

lady_11,
Радвам се, че всичко е наред с теб и бебето след инцидента! И никакви злополуки повече!

oganche,
Дано да е толкова добричка бебка, като се роди!

wassilena,
Нека бъде така безпроблемна бременността ти и докрая!

borovinka,
Не можеш ли да вдигнеш един скандал на ВиК-то. Аз имам много неприятен спомен от миналата година, когато Енергото в Пазарджик беше решило да подменя електромери – през декември, поради което в кооперацията ни нямаше да има ток ЦЯЛ ден. А в града ни няма централно парно и топла вода. И се обадих (учтива и любезна) да помоля да имат предвид, че съм с бебе на 20 дни и не мога да стоя цял ден на студено и тъмно. Но, като не срещнах разбиране, вдигнах такъв скандал, че, в крайна сметка се оказа, че можело и само 2 часа да няма ток. Ама трябва всичко с разправии и нерви да се постига в тази държава!

ultra,
Ние купихме същата играчка на Стефко с надеждата да се подпира на нея и да проходи, че още го мързи да извършва тази дейност. Води се проходилка, има доста занимавки по нея, но НЕ Е музикална. Хубаво е да има коледни премии, особено ако купуваш много подаръци за себе си! И аз съм свикнала да има и за мен коледна премия, обаче не ми се полага тази година.

heart,
Радвам се, че Венци си хапва нормално, но мисля, че с основание е издувал долната устничка – бива ли такова нещо – да го оставиш да плаче ЦЕЛИ 5 минути! Наслаждавай се на това, че спи толкова дълго през нощта и не се тормози излишно! Толкова ли е фатално, че спи в количката през деня? В смисъл, кое точно те притеснява?

heart,,
Нинче,
Надявам се, че купувате на вашите татковци по един подарък за всеки един от празниците му поотделно! Аз съм родена на 27ми декември и като малка много се сърдех, че все ми подаряваха един подарък за рожденния ден и за Нова година. Аз си исках два подаръка, а все ме убеждаваха, че подаръкът бил един, но затова пък голям.

Cygnus,
Купи ли столчета? Това ми изглежда доста добре, но съм го виждала само на снимка:
Стол за хранене Royal Orange Mix, Bertoni

- възможност за застопоряване на колелцата
- регулиране на ъгъла на облегалката
- регулиране на височината на седалката
- регулиране на плота напред и назад
- места за чаши или шишета
- предпазни коланчета
- поставка за крака
Цена 119 лв. в „Пакостник”.

А вчера бях в „Хиполенд”. Купихме столче за кола и специално заради теб извиках продавачката да ми покаже екстрите на Sweety на Cangaroo. Много е хубаво и абсолютно по нищо не се различава от моето. Освен по цената. (А аз какво не съм разбрала? Защо си изтрила постинга с копнатите снимки на столчетата?)
Действа ли вълшебното кремче за дупета и при вас?

Silwi25,
Съберат ли се повече бебета на едно място, няма начин да няма екшън. В нашата бебешка компания има две момченца и три момиченца. Мадамите са много бойни и непрекъснато викат и стряскат момците и те почват реват. А моят Стефко е много солидарен с всички ревящи бебета. Щом чуе бебе да реве, и той надува гайдата.
Надявам се, че не сте имали никакви реакции след ваксината!

Perdeto,
А няма ли вече да ни кажеш, кой те подкани да  :balk_121: ТУК  :lol:
Вездесъщата Мели –  :youwoman:! Държах да ви кажа, за да знаете, че тя е загрижена за всички тук, дори тогава, когато най-малко предполагате!
Още малко търпение и ще разбираш по погледа на бебо какво иска!
А за термометъра – аз меря само в подмишниците с живачен термометър, докато пея песнички, зяпаме през прозореца или разглеждаме книжки. Имам три вида дигитални, но предпочитам класическия, защото, дори и да изисква повече време, съм сигурна, че измерването е точно.

Гане,
Как е Алекс? Какво каза твоят доктор за спирането на кърмата?
Дано във Варна няма проблеми с кацането, каквито в София!

jam,
Честита половин годинка на Марти!
Мила, всеки има такива моменти като твоя вчера, но е НОРМАЛНО да се чувстваш така и не бива да се чувстваш виновна за яда си. Моят Стефко задължително ги прави тези неща – винаги, когато ще ни идват гости вечерта, през деня не мога да си позная детето – не спи като хората, все мрънка и иска да ми е на ръцете, не ми дава нищо да си свърша като хората. Добре е, че има магазини като „Билла” – да спасяват положението.
Радвам се, че днес звучиш по-добре!

Вени,
За съжаление, май няма да се размине антибиотикът на Мати – с тези гнойни точици по сливиците! Как е ситуацията днес?

marmotche,
Дано скоро да не разбереш колко е гадно бебето ти да боледува!
За ваксините – производителите правят изследвания за имуногенността на всяка една ваксина и имунният отговор към комбинираните ваксини е напълно съпоставим с този, получен при моноваксините. С подобни разсъждения, като на твоя приятел, би трябвало да се слагат и три отделни ваксини за дифтерия, тетанус и коклюш, а не една инжекция ДТК.

Мами на повръщащи кърмачета,
Чели ли сте тази статия: Повръщане и рефлукс при кърменото бебе?

„Новоизлюпени” мами,
Чели ли сте тази статия: Не се бойте от бебето на ръце!?

Желая много бързо оздравяване на всички бебчовци и спокойни мами в предколедните дни!
*
Вездесъщата Мели –  :youwoman:! Държах да ви кажа, за да знаете, че тя е загрижена за всички тук, дори тогава, когато най-малко предполагате!

Така си и знаех  :balk_602: беше си чисто любопитство  :oops:
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 12:35:08 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
На Джамата е анимирано gif-че...  Да помагаме ли с направата му ?
Искам и аааааааз! Знам и вълшебната думичка - Моля!
*
Верди, благодаря за статията, моето бебе май е от "щастливите повръщащи бебета" :)
*
КАК ДА РАЗГАДАЕМ ЗАЩО ПЛАЧЕ БЕБЕТО

Плачът на бебето – сърцераздирателен или яростен, заповядващ или молещ, искащ да каже нещо, да привлече вниманието ви, да ви напомни, с десетки оттенъци, специфични за всяко дете. Плачът на бебето – това е своеобразен начин за изразяване, за комуникация със заобикалящите го. През първите месеци ще ви е трудно да анализирате плача на бебето, да го разшифровате, но по-късно ще установите, че с лекота започвате да разбирате какво то иска да ви каже.

Какви са причините?
Ако трябва да се отговори кратко – те са многобройни и разнообразни. Детето плаче, защото му е необходим контакт с мама, от скука и самота, от глад, умора, дискомфорт, промени в режима и начина на хранене, напрегната семейна обстановка, болка, колики, прорязване на зъби и др. Затова един от начините да разберете защо плаче вашето дете е да елиминирате някои от причините – например да проветрите стаята, да го подсушите и нахраните, да го прегърнете, нежно да му поговорите и запеете, да си поиграете с него. То веднага ще реагира на вашето внимание и бързо може да се успокои.

Как бихте могли да разшифровате плача на бебето?
Според някои психолози се диференцират три основни типа плач:
-   от глад – ясен и енергичен
-   от болка – пронизителен, търсещ сякаш помощ и закрила
-   от умора – детето проплаква, търка си очите, неспокойно е

Защо бебетата плачат в края на деня?
Много бебета след четвъртата-петата седмица плачат сърцераздирателно през късния следобед, ей така, без видима причина, в продължение на 10-15 минути до 1-2 часа. Смята се, че по този начин детето се разтоварва от натрупаното през деня напрежение. В тези случаи не го оставяйте да плаче до изнемогване, вземето го на ръце и се опитайте да го успокоите.

Бебетата могат ли да имат депресия?
Още през 1946 г. американският лекар д-р Спиц е установил, че бебетата могат да страдат от депресия. Симптомите й са – бедна мимика, монотонни реакции, трудно установяване на контакт с него, ограничена говорна и двигателна активност и др., и най-вече липса на плач и сълзи. Това е сериозно състояние, което много трудно се преодолява. Затова бебе, което плаче, не е бебе с депресия.

Кога бебето ще спре да плаче?
Приблизително в края на третия месец коликите, от които много родители се плашат, спират. След тази възраст плачът на бебето се диференцира и вие ще можете по-лесно да го разберете и адекватно да отговорите на потребностите му. И в тези случаи се налага търпение и спокойствие!

Източник: Сп. „Мама”, август 2006 г.
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 16:12:15 pm от Verdi »
*
Верди  :thankyousign: че отново си всеотдайна  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Верди, Мати е добре, не евдигал темп, но док каза, че няма промяна от вчера до днес! Продължаваме да дерзаем!
Значи Мелинда те е поканила - я разкажи подробности!
Матей - 1.04.2006 г
*
Вени,
Е, чак официална покана не съм получавала. :lol: Просто последната ми среща с Мели продължи по-дълго и за повече неща си поговорихме. И споделих, че чета и пиша в бг-маммата, но не смея да пиша в „Зачатие”, защото се притеснявам да не съм малко навлек или разбрана погрешно.
И Мели ми каза, че няма защо да се притеснявам и ме увери, че моят опит и знания ще бъдат от полза за всички тук. И така – престраших се..... и не ме изядохте! :balk_602:

Дано Мати се пребори накрая с вируса и напълно здрав да празнува първата Коледа в живота си!
*
Привет! :lol:
Аз пак имам нет и съответно съм страшно доволна 8)

Верди, горе-долу се пооправих, сега вече съм само с кашлица, вярно дълбока, но поне е напредък. Ще трябва да мине следващата седмица 8)
Аз съм много щастлива, най-накрая се разбрахме с доктора по всички важни въпроси за секциото и съм вече спокойна 8)
Изглежда ме беше треснала някаква паника в събота, но сега съм решила търпеливо да си чакам датата и да не си пълня главата с глупости 8)
Между другото, аз също имам рожден ден скоро- на 29-ти. И ми е много позната тази минавка с един подарък за всички празници, ама ГОЛЯМ 8) Да да.....Сега и бебко ще се впише в това годишно време, но поне съм се зарекла да не сливам поводите му 8) :lol:

Украсихте ли си къщите вече? Имате ли коледно настроение?


*
Верди,
за мен ти си много ценен източник на смляна информация. Няма кой да ми помогне така, както ти всеотдайно го правиш.
Разбира се, всички момичета тук са много мили и се отзовават веднага.
Ако продължаваме така, скоро ще си изгледаме децата НЕТННО :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
*
Това момиче ВЕРДИ акъла ми взе! Искам и аз да съм такава добричка, знаеща, организирана и помагаща!  :kiss:
Alexandra
*
Айде сега момичета помагайте със съвет. Искам да си купя  ел.кана за да преварявам на бебчо водичката, че с тия тенджери първобитна работа. Някой ако е ползвал или виждал как работят тези кани моля да сподели. Благодаря за което  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
И аз се нареждам да чакам за идеи :D
Това, което реших, че искам е: покрит реотан, индикатор за нивото на водата, термореле, компактна и с приличен дизайн.
http://www.technomarket.bg/products_p2.php?page=1&klasaswe=007&grupaswe=008


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Перденце, добре, че ми напомни: имам в килера чисто нова кана. Зълвата ми я подари. Уффф, че съм залюхана....
аз понеже преварявам само съдовете, а и водата я плюем, та не съмс е сетила за нея :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не съм сигурна, че каната е достатъчна. педитата казват да се преварява 10 минути, а каната се изключва веднага след завиране на водата.
аз лично не я ползвам за малчо, макар че в болницата с такава варяха вода за бебетата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Здравейте от нас от българска земя вече. Моето пътуване се превърна в кошмар. От снощи малкия е много зле, не можем да свалим температурата и нощес в 3 през нощта ходихме до детската болница. Отново същото внимание, този път гарнирано с ужасно смърдяща детска лекарка 8O, която ни се учуди, че не искаме рецепта за свещички парацетамол, които между другото струват 1 мизерно евро. Легнахме в 4 часа, за два часа и тръгнахме на път. Малкия днес не е спрял да плаче и по време на полетите полудя. Спа ни в ръцете, без да ни пуска и пищя пронизително почти през цялото време. Тази вечер дойде да ни види една приятелка педиатърка, за което сърдечно й благодаря!  :lovedock: :biglove: Прегледа го, помогна ми да дам лекарствата, освен това ми донесе изопринозин. Успяхме с общи усилия да свалим температурата на 36. Съответно не се мина така лесно, малкия се събуди целия потен, ледено студен и пищящ, като рева сърцераздирателно почти час. Кашляйки и хълцайки и без да разпознава никого, освен мен. Отказа си шишето, след като успяхме да го разсеем - изяде всичко и му дадохме хомеопатични лекарства и сега спи тихо и кротко. Утре ще ходим при нея да пусне една рутинна ПКК, поне да съм спокойна че няма нищо и там.
За кърмата - изписаха ми лекарства и от вчера вечерта пия, за да я спра. Чувствам се ужасно зле от тях, дано се оправя скоро, че иначе не знам как ще издържа 10 дни.
Ами това е от нас. Верди, благодаря ти, че се интересуваш! :flower:
За каната - аз я ползвам много, но преварявам водата по няколко пъти. Моята е без покрити реотани, тъй като акушерката която ме посещаваше, каза че няма проблем от варовика и едва ли не е добре за зъбите на малчо. Аз до сега не съм имала проблеми и си я ползвам много усилено. Да не кажа, че едвам дишам без нея ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
                     Ей, Гане. ДОБРЕ ДОШЛИ!!!!
                                 :welcome3:
  Милото момченце, така се е измъчило и вие покрай него. Много, много искам да оздравее, за да бъде радост за всички в България и да си спокойна. Весели празници, Гане! И пиши как минават визитите при свеки  :balk_600:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Привет и от мен  :D
Вчера ходих в Плевен да уговаряме дата за секциото, гледахме бебката 2,600 е-едричка расте.Вече нямам търпение да раждам, почти всичко съм накупила + обзаведох и детската стая.Секциото ще е около 20 януари, ще се чуем с док няколко дни по-рано, много ме е страх да не тръгне раждане преди датата...
Моля ви посъветвайте ме- само ваничка не съм купила още- каква да е -от тези анатомичните ли или от другите? Чета различни мнения по въпроса и вече тотално се обърках  8O
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Аз ползвам една стойка за къпане. Много е удобна и може да се сложи във вана или в леген. Ползвах я до 9 месеца и не съм имала проблеми с навеждането, неудобното къпане и отмалели ръце. Ако тук има такива - препоръчвам ти я горещо. Бебето се чувства достатъчно добре и удобно в нея и свиква по-лесно с водата. И стискаме палци за успешно раждане и едно здраво бебе :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ох, Гане, миличка, лошо ми стана като те прочетох... представям си какъв ужас сте изживели и колко си изтощена и ти, и Алекс :(
пак добре, че няма вече мъгли, та не сте висели по летищата, че тогава щеше да е пълен кошмара. добре, че имаш приятелка педиатър!

какво е това изопринозин, дето са дали на Алекс? а на теб какво ти изписа за гърдите - Бромкриптин ли?аз още не съм почнала да го пия, а лекарят разправяше, че ми изписвал ниска доза и нямало да има вредни ефекти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Verdi, много благодаря за инфото и снимките за столчето за хранене! благодарение на теб вече съм решила да купя столчето на Cangaroo. мисля, че ще е добър вариант за парите си, както изглежда. след като стръсках луди пари за количка, сега съм по-резервирана към марковите изделия. мислех за Чиполино Гранд Комфорт, но щом казваш, че Кенгуруто е същото, то пък е дори по-евтино. само дето не ми се ходи до Илиянци да го купувам. интересно дали го има в софийския Хиполенд?
апропо, откога слагате малчовците в столче за хранене? аз вчера пробвах Марти за сефте да седи подпрян с възглавници, нали вече стана на 6 месеца и официално има разрешение от ортопеда, но той се климбичка напред още.

а какъв стол за кола купихте, Verdi? Онзи на CAM, който беше показала на снимка тук ли? как ти се видя на живо? чудех се, има ли смисъл от легнало или полулегнало положение на столчето за кола?

« Последна редакция: Декември 21, 2006, 01:19:29 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

ДобрЮтро. :lol:
Пак ще ви потормозя с въпроси.Какво да правя,като имам болки?Пих магнезии и но-шпа,какво друго?Как да разбера кои болки са нормални,кои са родилни?Трябва ли да ми изтекат води и прочие?Дали да звъня на доктора,като са ми през 3 часа болките 8O
незнам какво да правя,а бебето е още малко и не искам да се ражда сега :(
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Морки, виж тук:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=172

Мен ако ме питаш, звъни на док.
Морки, обади му се да види плацентата и шийката. Ако трябва да ти изпише и някакви инжикции. Не се стряскай - в повечето случаи тези неща се оправят, ама трябва да слушкаш и да си почиваш повече!

 :balk_602:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Морки няма как да объркаш родилните контракции вярвай ми. Щом имаш болки но нерегулярни най-добре се обади на док. Повече почивка и не се преуморявай. След като пи магнезия и но-шпа-то как се чувстваш? Раждането не винаги започва с изтичане на водите..т.е може и малко преди да родиш да ти пукнат мехура.
Моите води изтекоха в един през ноща..без болки бях..Започнаха контракциите към 5 часа сутринта /аз си мислех отначало, че са газове :lol:/ но послеееее болки та чудо. Исках си секциото ама нъцки..Слави вече беше подал главата :lol:
Обади се на док...той най-добре ще прецени. Предполагам, че ще минеш на преглед на шийката на матката.
Пиши после ако имаш възможност какво е станало.
Лейди една голяма честитка и от мен  :) Лека и безаварийна ти желая.
« Последна редакция: Декември 21, 2006, 08:14:05 am от Hera_76 »
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Морков, направи каквото са ти казали, особено, ако болките са болезнени!
Гане, голям кошмар, ужас, горкото детенце - явно се е изплашил от непознатото състояние, а и полета му е дошъл в повече! Какво ви изписа твоята приятелка? Във Варна има много добйр лекар - хомеопат - само заради него съжалявам, че не живея там!
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Абе Морки, колко ти е малко бебето- то почти не останало при теб? Малее, хора, как лети времето само, аз си мислех, че едва едва се точи. Ние вчера се гледахме с момата- голям смях са ни прегледите. Опъна последователно и двата крака да ги покаже на тати, а какъв танц му удари преди да влезем, направо не е истина. Диаметъра на главичката е вече 75.4 мм, пораснала е с 10 мм за един месец. Имахме притеснения за плацентата- ама тя се вдигнала. Беба вече е надолу с главата, понякога имам чувството че ме удря долу в кокъла. От няколко дни имам болки в кръста и ниско долу- между бедрата- предполагам се разтяга ханша, ама и аз не се спирам да ходя, пък и нали апартамент оправяме все още.
Гане, добре дошли мила :bighug:, надявам се да изкарате едни много весели празници на родна земя. Съжалявам за това, което сте преживели с Алекс, дано е само за тогава- да го нацелуваш едно хубаво от мен :balk_21:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Гане, дано това да е последната криза и малчо да се оправи, за да е весел и да ви радва по празниците.
Моята малка принцеса реши, че ще спинка повече през деня, а вечер ще си играе, снощи като ококори в 3 часа, ухилена до ушите, голям купон :lol:
Утре сме на консултация и ще ни слагат първата ваксина, цяла седмица ме тресе шубето от тоя пентаксим, че е точно и преди празниците :?
*
Ех Гане, Гане съжалявам мила че пак си перживяла кошмар. Дано товята педиатърка ви помогне и сложи точка на дългата ви болестна одисея.
Морки аз за всяко мое притеснение звънях на док. Има едни лъжливи контракции ама те са към 38 г.с., не се притеснявай а отиди да те видят. Празници са и екстремните ситуации се случват винаги на тях.
Чефище чакам да кажеш отзиви за Пентаксима, че ние сме след празниците точно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Гане, благодаря за пожеланията :D
Малко не ми стана ясно какво представлява стойката- тук има едни метални, които са ''облечени'' с хавлийка, поставят се във ваничката и върху тях се слага бебето.Това ли представлява твоята?
Има и други стойки - анатомични и гумирани http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_212&products_id=120

Аз си бях харесала тази: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=2792

но в крайна сметка купихме тази: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=2794
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
...
но в крайна сметка купихме тази: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=2794
Този вариант с анатомична ваничка ли е? Защото аз съм решила анатомична да купим или подложка, но като се има предвид, че разликата в цената е някакви 5-6 лв, по-добре направо да е ваничка.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Setakap, много е хубава ваничката, която сте купили  :D И аз такава искам :D
Има едни шкаф-вани, но самата ваничка е много малка, предполагам че 2 месец няма да става вече, но твоята май е по-голяма
« Последна редакция: Декември 21, 2006, 11:39:07 am от piera »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Jam, аз ще поръчам оттук:
http://mal4o.com/product_info.php?products_id=506&osCsid=36af5d286634b9568a37ac8e64415182
сега е на промоция - 110 лв, доставка 2,50


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
За нашата пише, че е до 12м., но ми се вижда малка. Ще я къпем после във ваната - вече ще е достатъчно голяма. Не е от най-анатомичните - има някаква изпъкналост, но май ще се наложи да ползвам хавлиените подложки. Ако сега трябва да купувам бих си взела предната- анатомична и гумирана и може да се слага върху стойка и върху ваната (пак на стойка)
« Последна редакция: Декември 21, 2006, 11:46:49 am от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Благодаря на всички, малчо вече е по-добре. Свалихме температурата, сега чакаме резултатите от ПКК. Дадоха му изопринозин - това е лекарство за подсилване на имунната система. Ползва се още при кондиломи - успешно лекува вируса им. Дава се по 250 мг. на 10 кг. живо тегло. Освен това ни даде осцилококцинум и пие и панадол.
Вени, тя ходеше на някакви специални курсове по хомеопатия и е специалист по белодробни заболявания. Изключително добър лекар е и аз й вярвам много. Факт е, че детето е по-добре днес, контактен е, игрив, т.е. това си е моето дете.  :lol:
Джам, дадоха ми да пия някакво специално лекарство - Liserdol, като основната съставка в него е Metergolin. Изрично попитах моята гинка да не ми създаде проблеми това чудо, че не искам после да се чудя как да регулирам хормоните. Тя каза, че няма проблеми от него. Искрено се надявам да е така.
Пиера, това е стойката:

На моята пишеше, че е до 9 месеца, но ние го къпахме до към края на 10и почти.
За столчетата за хранене - казват, че може да се слага веднага след като се научи да сяда, но може и по-рано. Ако се регулира седалката - ще го пристегнеш с коланите и ще го поставиш в по-удобно положение.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
С пет ръце препоръчвам анатомична вана - много е удобна и за майката и за бебето, има и стойка и не се навеждаш! Голяма е и става до 1.10 м. - гарантирам - Лора съм я къпала до тогава , а имайте предвид, че тя беше и е много по висока от възрастта си!

Матей - 1.04.2006 г
*
Добър вечер и от нас с Юлия!
Днес бяхме на консултация и да ви кажа направо се радвам, че момичетата нещо са кът напоследък, така и нашата дългучка ще има шанс. Щото щерката вече е 72 см (на 4 месеца и 11 дни) и 8,050 кг по кантара на лекарката. На моя е 7,8 ама и това не е малко. Биха и третия Пентаксим, тя дори не заплака. А да ви кажа лекарката ми даде схема за захранване дето просто ме изуми  8O. Тя си мисли, че щерката пие плодов сок, та да съм и дадяла в началото плодово пюре (от ябълки и моркови например), после само картофено, че лесно се понасяло, след това картофи с моркови, тиква, тиквичка и др. зеленчуци като това замести обедното мляко. Останалите хранения да се мляко. А защо тогава да почвам с плодово като после няма да го давам?! Аз и без това ще я карам както съм решила, ама нека щерката да порасне малко.
Ultra, благодаря за сайта. Мисля и аз да се възползвам. Аз купих количка Chicco. Доволна съм, но вече приключих със скъпите покупки, само за стола за кола ще се охарча.


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Не успях да взема столче - останали са само розови и с таткото решихме, че не щем такова :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ultra, това в малчо.ком ли?
еее, язък, аз таман се регистрирах да поръчвам оттам столчето...
розафко в никакъв случай, разбира се!
ами значи ще вървим в Хиполенд, дано ги имат там! поне на сайта им ги има, а и Верди докладва в този дух.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
дзвънни ако има синичко, да се занасяме и ние :D
твоята гимнастика на Fisher-Price ли е? какво има по нея, че съм се наканила да обикалям да търся...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Здравейте, отново  :lol: имам питане.
Вашите бебета колко често спят? В началото коликите бяха причината за неспането, сега явно вече се очовечихме (гледаме и се хилим с широко отворени уста и очи) и пак не спим. Храним се на поискване на 4 часа, но все още нямаме установен режим.
Още едно въпросче, до кога детето се слага настрани в кошарата след всяко ядене. Ние от една седмица сами се обръщаме и аз не виждам смисъл да редувам положението ляво/дясно. Спим най вече по гръб. При вас така ли е мами?

Гане и Вени айде пу пу да са предколедно оздравели вече вашите сладки жуженца.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ultra,
нашата активна гимнастика е тази
http://eshop.marseltoys.com/product_info.php?manufacturers_id=8&products_id=95

само че струва 145, а не 125, както са написали на сайта на Марсел Тойс, от чийто магазин я купих.

тя се води 3 в 1 - има положение за най-малките, което е снимано, после като почнат да седят, краката на уреда се разтварят, става по-нисък и млатят по клавишите седнали, а за правостоящи бебоци - си е йоника. висят само 3 играчки и тъпото е, че не могат да се сменят, защото окачването е силно нестандартно и няма как да закачиш друго нещо.
Чико имат подобна, която е 98 лв.:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=73_106&products_id=1876


за майчетата "в заварено положение" - вижте тук подробно разяснение какво трябва да направим, за да се възползваме от удължаването на болничните:
http://www.mlsp.government.bg/bg/news/news.asp?newsid=8774&catid=1

нашата леля още не е пристигнала, Мартин скърца по цял ден и не ме оставя да свърша нищо, къщата ми е мръсна и разхвърляна, нямам купени подаръци, елха и храна, просто не знам как ще бъде с тази лелеяна Коледа, мамка му...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
за майчетата "в заварено положение" - вижте тук подробно разяснение какво трябва да направим, за да се възползваме от удължаването на болничните:
http://www.mlsp.government.bg/bg/news/news.asp?newsid=8774&catid=1
Ами аз като съм си собственичка на фирма и съм се самоосигурявала, какво заявление да подавам   8O :?
По все още непотвърдени официално данни, след 01.01.2007 г. болничните ще се изплащат от НОИ. Ще има забавяне от около месец два на изпалщането им.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ами аз като съм си собственичка на фирма и съм се самоосигурявала, какво заявление да подавам   8O :?
По все още непотвърдени официално данни, след 01.01.2007 г. болничните ще се изплащат от НОИ. Ще има забавяне от около месец два на изпалщането им.

Перде, ти не си "заварено положение", защото към 01,01,2007, твоят болничен няма да е изтекъл и просто си продължава, докато при такива като мен, болничният вече е изтекъл и се налага допълнително заявление.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ами аз като съм си собственичка на фирма и съм се самоосигурявала, какво заявление да подавам   8O :?
По все още непотвърдени официално данни, след 01.01.2007 г. болничните ще се изплащат от НОИ. Ще има забавяне от около месец два на изпалщането им.
Перде, ти не си "заварено положение", защото към 01,01,2007, твоят болничен няма да е изтекъл и просто си продължава, докато при такива като мен, болничният вече е изтекъл и се налага допълнително заявление.

"Майките (осиновителките), чийто отпуск от 135 календарни дни все още не е изтекъл, имат право да подадат заявлението след изтичането на болничните"

Ама нещо немога да схвана, уж от НОИ директно на майките ще изплащат вече болничните от нова година, пък ще се подават заявления до работодателя. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Джаме, разбирам те напълно, и аз съм на същото положение, само дето при мен не се очаква някой да дойде.Но поне успях да сложа елхата, да изчистя първия етаж и т.н Утре и вдругиден ще е купон като готвя, сърми, чушки и пуйка  :lol:Но се надявам с помощта на баткото и таткото да се справя.
Наде, моя Боби, никога не можа да свикне да спи настрана , от самото начало си спи по гръб, тук лекарите са против страничното слагане на малки бебета, даже изрично ме предупредиха "само по гръб", Антъни си спи предимно по корем, много е смешен, в сънено положение си вдига главата, обръща се на другата страна и пак заспива ....'Не мисля, че е проблем да спи само по гръб.

Момичета, ама какви са тези цени на тези акт гимнастики, а и на другите неща, столчета,кошарки, направо се чудя как смогвате с парите, страшни сте.
ми това е от нас
Весела подготовка и весело изкарване

ема2
« Последна редакция: Декември 22, 2006, 16:49:36 pm от shygirl »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Ема,много готини снимки :lol:
За цените и аз се шокирам,честно да си кажа,не съм очаквала,че бебешките неща ще са толкова скъпи 8O.
Какви памперси ползвате?
Засега ми се размина раждането,дано си дочакам датата за операцията.Мерси за съветите,ама аз тези дни обикалям магазините и не съм се спряла,може от преумора нещо да бяха тези болки.
...
По все още непотвърдени официално данни, след 01.01.2007 г. болничните ще се изплащат от НОИ. Ще има забавяне от около месец два на изпалщането им.
Някъде четох, че тези които към 1.01 са им изплащани болнични ще продължат да ги получават от работодателя, а от НОИ ще са тези, които тепърва ще започнат да получават. Но не съм сигурна де, докато не се обнародва кое как ще е.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Наде, и моя Дани спи само по гръб от самото начало, просто не иска настрани. Като си го взехме на 15 дни, го слагахме в една възглавничка, която държи бебето настрани, обаче той плачеше и се дразнеше много още тогава и я махнахме. Даже по едно време към 2-3 месец беше сплесната главичката отзад, защото все така спеше, но като почна да се движи повече, това се оправи. Сега вече спи по гръб и си върти само главата в двете посоки.

Джами, а кога се очаква лелята? От нас има прекрасна пряка видимост към летището и мъгла не е имало хич в последното денонощие, даже има доста повече трафик от обичайно. Стискам палци да е по-скоро...

За гимнастиките - нашата е точно Чико Делукс, много му е интересна на мъника и мечките сини ги е направил от бой (те пеят, като ги разлюлее), обаче взе да й обръща внимание едва към 4 месец. Макар че майка му я купи на 2 месеца, разбира се :)

Аз пък имам да се оплача от една детска книжка - купих аз една от онези гумени книжки, които се мокрят и стават за дъвкане и чесане на венци, щото сега това занимание е на мода у нас. И на втория час намерих 1-2 мм парченца от покритието на страниците по ръцета на детето и около него. Направо лошо ми стана, а мъжът ми много се ядоса и прати веднага снимки до комисията за защита на потребителите. От самото издателство се обадиха да кажат, че пластмасата била безвредна, да не се косим. Това беше преди 4 дни и на Дани нищо му няма, ама все пак съм бясна как може да се пускат в продажба такива неща. Конкретно, книжката беше "Кой какъв звук издава" на издателство Фют, купена от тяхна фирмена книжарница. А аз досега много им харесвах нещата, ама явно трудно може да се има вяра на каквото и да е.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Ха и на нас ни подариха такава книжка!
Морков, аз ползвам Памперс! Преди ползвах Хъджис, защото Памперс са гадни за малките килограми! Чак 4-9 са нормалните, иначе явно са някакви ментета!
Матей - 1.04.2006 г
*
И нашата гимнастика е на Чико, това е един от коледните подаръци на Деско, само че току що й купих батерии и не знам как ще реагира на нея, като я сложа ще ви кажа :D
Днес сложихме първата ваксина пентаксим и сега се треса и тръпна в очакване дали ще ни сполети нещо :? Но иначе да ви се похваля как геройски се държа моята малка принцеса, изобщо не заплака като й я слагаха, а докторката каза, че в цялата си практика не е виждала такова чудо :lol: пу, пу, дано няма последствия ...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
вече е ясно, че на мен Коледа не ми се полага.
вече дори не мога да стискам зъби, няма какво да очаквам с надежда като финал на една много измъчена година.

сестра ми се опитва от 4 дни да се прибере за празниците у дома. първо отмениха полета й през Рим във вторник. трябваше вчера да лети. отишла на летището в Тулуза, там казали на 300 души, че полетите за Рим пак се отменят и това е положението, билети няма.
тя обърнала Европа по телефона, накрая й уредили за днес полет Тулуза-Амстердам-Прага-София - почти 18 часа път.
тръгнала сутринта. пристига в Амстердам, но се оказва, че няма място за нея в самолета за Прага. в последния момент я прехвърлили на полет за Берлин, та оттам за София.
последно я чух преди 2 часа от Берлин, изнемощяла и отчаяна. багажът й, пълен с неща за Марти - дрешки, играчки, храни -  които е събирала грижливо 3 месеца, го няма. кой знае за къде пътува. едва ли ще се намери, още повече пък сега по празниците.
сега седя и плача. мъжът ми отиде на летището да чака, но не знам дали е успяла да се качи на самолета за София.
тя е трансплантирана, с подтиснат имунитет и трябва да се пази от зарази, а цял ден е обикаляла по летищата на Европа. каза ми - догодина, ако съм жива - на Коледа си лягам, завивам се през глава и просто изчезвам...

а някой там горе е определил, че една малка, невинна душица няма да има подаръци за Коледа. айде, за нас, възрастните, постоянното наказание с нещо сме го заслужили, ами то какво е сгрешило.

извинявайте, че ви занимавам с това. срината съм напълно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Джаме,  направо ме разплака. :cry:

ще дойде, няма начин....

целувки на теб и Марти

ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Джам, искренно се надявам сестричката ти да пристигне навреме, а също и подаръците на Марти! :balk_115: Дано имате една хубава и незабравима Коледа!  :balk_21:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Джами и аз стискам палци да дойде сестирчката жива и здрава! Зарежи подаръците - важното е да сте добре и да сте заедно!  :bighug:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Джам, много ти се насъбра  :(
Надявам се сестра ти да пристигне без повече перипетии и когато отпочине да прекарате една много щастлива коледна вечер.

lb2f
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Цитат
багажът й, пълен с неща за Марти - дрешки, играчки, храни -  които е събирала грижливо 3 месеца, го няма. кой знае за къде пътува. едва ли ще се намери, още повече пък сега по празниците.

Джаме, споко, намира се багажа. На майка ми веднъж куфарите бяха обиколилили от Берлин почти цяла Европа, но след две седмици ни ги доставиха в къщи. Важното е , сестра ти като слезе на летището да попълни формуляр за рекламация. Ако е летяла от Тегел хич не се учудвам за изгубения багаж...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!

 :flower:Мила Джами!
 :babydust:Марти :babydust:има най-големия подарък на земята!
-Силна и всеотдайна МАЙКА :heartbeat:!
 :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
ДЖАМЧЕ  :bighug: :grouphug: :bighug:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Джамче, пиши стигна ли сестра ти! А подаръците ще дойдат, не ги мисли тях! Марти още не разбира и дали ще ги получи на 24 или на 28 за него няма значение! Само сестра ти да е добре!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джами, няма значение неоправената и непочистена къща, загубения багаж и всичко останало - важно е вие да сте здрави и сестра ти да пристигне жива и здрава. Коледа е точно празника на чудесата, заради семейството. Ако всички сте заедно - то този празник ще е незабравим. Важното е, че се обичате и сте заедно! :bighug: :balk_21:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
jam,
Ако всички сте заедно - то този празник ще е незабравим. Важното е, че се обичате и сте заедно!  :bighug: :balk_21:
:bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:
*
Джами, най-хубавия подарък за Марти е неговата усмихната и щастлива майка :) На този етап поне ! После вече ще ти се налага да се бъркаш дълбоко за хубави подаръци. Сега не се кахъри, багажът ще се намери, важното е сестра ти да се върне навреме и да сте заедно на празника. Целувки и се успокой и отдай на Коледни настроения!
*
Джамке, я се вземай в ръце! Майната му на багажа-да сте живи и здрави, на Марти купища подаръци ще купите! Сестричката ти ще се върне жива и здрава, ще поспи, ще се зареди с енергия! Ами ти вземи приготви нещо за хапване, че момичето ще е изгладняло! Цялата къща чака на тебе! Стягай се и НАПРАВИ КОЛЕДАТА!
Обичам те и те прегръщам!
Мари :bighug:
Alexandra
Джами, дано да си е дошла сестра ти и да е добре. После предай мъника на мъжа си и вземете да си починете и двете, след това ще почистите и приготвите хубава семейна вечеря. На подаръците им тегли една пловдивска дума - и без това Коледа би трябвало да е ден, когато отбелязваме Рождество, а не се побъркваме да изкупим магазините. Аз тази година реших да не си добавям още един дерт с ужасяващо пазаруване и купих само на най-близките си хубави книги.

За Марти ще е много гадно да се изгубят нещата, но се надявам, че просто ще се забавят. Все пак, каквото и да стане, ще ти кажа същото като на Стефито за откраднатата кола - колкото и да е била тежка годината, тя е и най-хубавата в живота ти, защото ти е донесла най-скъпото ти съкровище, така че седни за 5 мин до детското креватче и просто му се порадвай. Това ще е най-хубавият подарък и за двама ви.

P.S. Сега ги редя така, но и аз се паникьосвам за нищо след 3 безсънни нощи. Купчините неизмити чинии и неизбърсаните подове имат свойството да замъгляват съзнанието, а пък ти си имаш и грижите покрай сестра ти. Но все пак това предизвикателство е бял кахър на фона на всичко, с което си се справила.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
За последно предколедно – да си напиша делово дългия постинг......

via,
Здрава ли си вече? Не преставай с инхалациите, докато не спреш да кашляш – при мен са най-ефективни не толкова при запушен нос, колкото при кашлица. Особено вечер преди лягане – после си спиш спокойно.
Цитат на: via link=topic=7974.msg145760#msg145760  date=1166633044
Аз съм много щастлива, най-накрая се разбрахме с доктора по всички важни въпроси за секциото и съм вече спокойна
Това да се чува! Това е едно от най-важните неща – твоето спокойствие!

Marie,
Това момиче ВЕРДИ акъла ми взе! Искам и аз да съм такава добричка, знаеща, организирана и помагаща!  :kiss:
Де да можех малко от акъла да ти взема......., че аз съм голяма забравана и си имаме една шега с мъжа ми – че имам само една мозъчна клетка и тя какво по-напред да помни. И за добротата ми мъжът ми би поспорил с теб.......

Гане,
Леле, какво сте преживели покрай пътуването! Тръпки ме побиха.
Радвам се, че малкият е по-добре! А не теб още ли ти е лошо от лекарствата? А какво показаха изследванията на Алекс? Дано се чувствате добре и двамата и изкарате весело празничните дни!

piera,
Съжалявам, ако ще допринеса за твоето объркване, но ще изкажа и аз мнението си за ваничките.
Купих си Laguna OKbaby – със стойката и подложката Buddy към нея. Удобното на стойката е, че е сгъваема и лека. Ваничката има отвор на дъното за източване на водата, което ни беше много удобно и докато къпехме бебко в стаята и сега, когато слагаме ваничката в нашата вана в банята. За разлика от Гането обаче, при нас подложката си остана до ден днешен неупотребена нито веднъж. Послушах съвета на д-р Даскалов, който ми каза, че къпането за бебето е по-скоро физиологична, отколкото хигиенна процедура, и ми препоръча да къпя бебето си в повече вода и да не ползвам такива поставки. Педиатрите в „Торакс” ми обясниха как да къпя бебето и на втория ден от живота му, още докато бях в клиниката, по свое желание започнах да си го къпя аз. Държах си бебето на ръце, докато не започна да сяда. В интерес на истината, трябва да уточня, че никога не съм го къпала сама, винаги таткото ми е помагал.

jam,
Ето листовките на изопринозина – Изопринозин (Isoprinosine) – КХП и ЛП

За лекарствата за спиране на кърмата:
- В сайта на ИАЛ има три вида Бромокриптин:
     Bromocriptine NIHFI - КХП и ЛП
     Bromocriptine Sopharma - КХП и ЛП
     Bromocriptin-Richter 2,5 mg - КХП и ЛП
- има и други регистрирани лекарства с активна съставка бромокриптин:
     Медокриптин (Medocriptine) - КХП и ЛП
     Парлодел (Parlodel) - КХП и ЛП
     Серокриптин (Serocryptin) – няма файлове с данните.
- Този линк e презентация със сравнение на различни препарати, използвани за тази цел. Взех го от този форум. Само че аз не разбирам немски. Гане, Tanja, помагайте!

За столчето за хранене – по мое мнение, Sweety на Cangaroo е най-доброто за момента съотношение на дизайн, цена и екстри. www.hippoland.net е сайта. Можеш да видиш телефоните на софийския магазин и да се обадиш да попиташ дали имат синьо.
Започнах да слагам Стефко да сяда на 6 месеца и половина – откакто започнах да го захранвам. С възглавници не съм подпирала.

За стола за кола – купихме този, който бяхме решили – Travel Evolution на Cam от „Хиполенд”. Свързахме се по телефона с магазина в Пловдив – казаха, че го няма в наличност, но очакват да получат. Помолихме да ни запазят един и отидохме да го купим същия ден вечерта.
Столчето е универсално – от 9 до 36 кг – група 1-2-3. Отговаря на европейския стандарт за безопасност ECE R44/04, който до 2009 г. е само препоръчителен, но повечето добри фирми го спазват още от сега. Има и защита от странични удари (Side protection system), въпреки че тя още не е регламентирана в стандарта. Също така, има отделен 5-точков колан за бебето, а не се използват коланите на колата (поне не до определена възраст). Седалката няма легнало положение, а само полулегнало – накланя се назад до 145 градуса. Окончателният щрих в решението ми беше голямата отстъпка в промоцията на „Хиполенд”.
Съпругът ми тази сутрин слезе да го сложи вече в колата и, щом се качи, веднага започна да ми обяснява, че сме уцелили покупката - много било удобно и лесно за поставяне, захващане и регулиране на положенията и коланите. Днес ще возим Стефко за първи път с него и после ще го помоля да разкаже как се е чувствал....

gabi32,
Още една мома ще става баскетболистка или манекенка!
Щом не е заплакала Юлето от инжекцията, значи този, който я е поставял, е бил майстор. И Стефко два от трите пъти не плака изобщо.
За захранването – според мен, педи ти е казала да дадеш пюре от ябълки и моркови, именно защото си е мислила, че вече сте опитвали ябълка под формата на сок и така по-лесно бебка ще приеме новия вкус на моркова. Щом си прочела всичко необходимо и вече си решила как ще захранваш, не се впечатлявай много от това, което ти казва педи по въпроса.

ultra,
Ние купихме активна гимнастика Клоун на Chicco. Но не съм доволна. В началото бебко се ядосваше, че не може да стига играчките, защото висят много далече от ръчичките му. После пък вече му бяха безинтересни. Мисля, че за същата цена Delux е много по-добър вариант.

Perdeto,
За каната – аз нямам електрическа кана, използвам едно малко джезвенце само и единствено за тази цел.
За спането – спокойно можеш да оставиш детето да спи в тази поза, в която му е удобно. А за честотата на спането – гледай да не го преуморяваш с много игра, защото бебетата после заспиват по-трудно.

shygirl,
Цените са просто убийствени! Ама нали всяка майка иска най-доброто за детето си.....
А при вас не е ли така?

morkovche,
Памперсите са ни на „Памперс” от самото раждане. Не съм имала проблеми. Случаите, в които са пропускали, се броят на пръстите на едната ми ръка. Винаги съм ги купувала от „Билла”.
Дано нямаш вече притесния поради болки или нещо друго и спокойно да си дочакаш датата за операцията!

StefiZ,
Всичко е наред след имунизацията, нали? Браво на Деска, че се е държала геройски!


Желая на всички Весела Коледа!
Всички да сте много щастливи от присъствието на най-близките си хора!

*
[color=Purple]Желая на всички Весела Коледа.
Това ще бъде първата Коледа с малките съкровища(за повечето от нас). Да сте винаги щастливи и изпълнени с вяра и любов.
Много прегръдки от мен.
[/color]
Весела Коледа на всички и много здраве, любов и късмет!
Матей - 1.04.2006 г
*
Нека бъдем здрави, весели и усмихнати :D

Ние сме се развихрили в кухнята :lol:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИчКИ

Много здраве и успехи

ема2
 :babyflips: :babyflips:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Весели празници момичета  :)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Весели празници и от мен !!!!! mc101
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Весела Коледа и много здраве, усмивки и щастие! ornaico1 mc101 tree2a
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Весела Коледа и от нас с Юлето!
Ние подредихме първата  tree2a, но за съжаление малката не и обръща много внимание.
Много усмивки и празнично настроение!
 mc101


*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Весела Коледа, мили и скъпи момичета! Да ви е леко на сърцата и светло в душите! Много здраве ви желаем с моята малка Елхичка :D
Весела Коледа!!!!!!!!!Много щастие и усмивки под празничните украси топлина в сърцата и душите и много приятни изненади.Здравето, любовта и късмета да са на трапезата Ви цялата следваща година.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Весел празник на всички, много приятни изненади под елхата. На всички мами с бебончовци пожелания за хубави моменти, година без болести и притеснения за малките слънца, а на тумбачетата- да мине леко всичко и да се радват догодина на хубави и здрави деца.
Кулинарките да снимат коледната трапеза- да си сложим снимки в темата на Стефи /най- вече от нея чакам  :D/. Целувки за всички.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Маминки и бебета, Весела Коледа!
 mc101
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Весела Коледа и весели празници на всички!
Здраве  и любов на бебчетата, а за момичетата в очакване само положителни тестове и много радост!