0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Морков, направи каквото са ти казали, особено, ако болките са болезнени!
Гане, голям кошмар, ужас, горкото детенце - явно се е изплашил от непознатото състояние, а и полета му е дошъл в повече! Какво ви изписа твоята приятелка? Във Варна има много добйр лекар - хомеопат - само заради него съжалявам, че не живея там!
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Абе Морки, колко ти е малко бебето- то почти не останало при теб? Малее, хора, как лети времето само, аз си мислех, че едва едва се точи. Ние вчера се гледахме с момата- голям смях са ни прегледите. Опъна последователно и двата крака да ги покаже на тати, а какъв танц му удари преди да влезем, направо не е истина. Диаметъра на главичката е вече 75.4 мм, пораснала е с 10 мм за един месец. Имахме притеснения за плацентата- ама тя се вдигнала. Беба вече е надолу с главата, понякога имам чувството че ме удря долу в кокъла. От няколко дни имам болки в кръста и ниско долу- между бедрата- предполагам се разтяга ханша, ама и аз не се спирам да ходя, пък и нали апартамент оправяме все още.
Гане, добре дошли мила :bighug:, надявам се да изкарате едни много весели празници на родна земя. Съжалявам за това, което сте преживели с Алекс, дано е само за тогава- да го нацелуваш едно хубаво от мен :balk_21:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Гане, дано това да е последната криза и малчо да се оправи, за да е весел и да ви радва по празниците.
Моята малка принцеса реши, че ще спинка повече през деня, а вечер ще си играе, снощи като ококори в 3 часа, ухилена до ушите, голям купон :lol:
Утре сме на консултация и ще ни слагат първата ваксина, цяла седмица ме тресе шубето от тоя пентаксим, че е точно и преди празниците :?
*
Ех Гане, Гане съжалявам мила че пак си перживяла кошмар. Дано товята педиатърка ви помогне и сложи точка на дългата ви болестна одисея.
Морки аз за всяко мое притеснение звънях на док. Има едни лъжливи контракции ама те са към 38 г.с., не се притеснявай а отиди да те видят. Празници са и екстремните ситуации се случват винаги на тях.
Чефище чакам да кажеш отзиви за Пентаксима, че ние сме след празниците точно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Гане, благодаря за пожеланията :D
Малко не ми стана ясно какво представлява стойката- тук има едни метални, които са ''облечени'' с хавлийка, поставят се във ваничката и върху тях се слага бебето.Това ли представлява твоята?
Има и други стойки - анатомични и гумирани http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_212&products_id=120

Аз си бях харесала тази: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=2792

но в крайна сметка купихме тази: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=2794
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
...
но в крайна сметка купихме тази: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=2794
Този вариант с анатомична ваничка ли е? Защото аз съм решила анатомична да купим или подложка, но като се има предвид, че разликата в цената е някакви 5-6 лв, по-добре направо да е ваничка.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Setakap, много е хубава ваничката, която сте купили  :D И аз такава искам :D
Има едни шкаф-вани, но самата ваничка е много малка, предполагам че 2 месец няма да става вече, но твоята май е по-голяма
« Последна редакция: Декември 21, 2006, 11:39:07 am от piera »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Jam, аз ще поръчам оттук:
http://mal4o.com/product_info.php?products_id=506&osCsid=36af5d286634b9568a37ac8e64415182
сега е на промоция - 110 лв, доставка 2,50


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
За нашата пише, че е до 12м., но ми се вижда малка. Ще я къпем после във ваната - вече ще е достатъчно голяма. Не е от най-анатомичните - има някаква изпъкналост, но май ще се наложи да ползвам хавлиените подложки. Ако сега трябва да купувам бих си взела предната- анатомична и гумирана и може да се слага върху стойка и върху ваната (пак на стойка)
« Последна редакция: Декември 21, 2006, 11:46:49 am от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Благодаря на всички, малчо вече е по-добре. Свалихме температурата, сега чакаме резултатите от ПКК. Дадоха му изопринозин - това е лекарство за подсилване на имунната система. Ползва се още при кондиломи - успешно лекува вируса им. Дава се по 250 мг. на 10 кг. живо тегло. Освен това ни даде осцилококцинум и пие и панадол.
Вени, тя ходеше на някакви специални курсове по хомеопатия и е специалист по белодробни заболявания. Изключително добър лекар е и аз й вярвам много. Факт е, че детето е по-добре днес, контактен е, игрив, т.е. това си е моето дете.  :lol:
Джам, дадоха ми да пия някакво специално лекарство - Liserdol, като основната съставка в него е Metergolin. Изрично попитах моята гинка да не ми създаде проблеми това чудо, че не искам после да се чудя как да регулирам хормоните. Тя каза, че няма проблеми от него. Искрено се надявам да е така.
Пиера, това е стойката:

На моята пишеше, че е до 9 месеца, но ние го къпахме до към края на 10и почти.
За столчетата за хранене - казват, че може да се слага веднага след като се научи да сяда, но може и по-рано. Ако се регулира седалката - ще го пристегнеш с коланите и ще го поставиш в по-удобно положение.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
С пет ръце препоръчвам анатомична вана - много е удобна и за майката и за бебето, има и стойка и не се навеждаш! Голяма е и става до 1.10 м. - гарантирам - Лора съм я къпала до тогава , а имайте предвид, че тя беше и е много по висока от възрастта си!

Матей - 1.04.2006 г
*
Добър вечер и от нас с Юлия!
Днес бяхме на консултация и да ви кажа направо се радвам, че момичетата нещо са кът напоследък, така и нашата дългучка ще има шанс. Щото щерката вече е 72 см (на 4 месеца и 11 дни) и 8,050 кг по кантара на лекарката. На моя е 7,8 ама и това не е малко. Биха и третия Пентаксим, тя дори не заплака. А да ви кажа лекарката ми даде схема за захранване дето просто ме изуми  8O. Тя си мисли, че щерката пие плодов сок, та да съм и дадяла в началото плодово пюре (от ябълки и моркови например), после само картофено, че лесно се понасяло, след това картофи с моркови, тиква, тиквичка и др. зеленчуци като това замести обедното мляко. Останалите хранения да се мляко. А защо тогава да почвам с плодово като после няма да го давам?! Аз и без това ще я карам както съм решила, ама нека щерката да порасне малко.
Ultra, благодаря за сайта. Мисля и аз да се възползвам. Аз купих количка Chicco. Доволна съм, но вече приключих със скъпите покупки, само за стола за кола ще се охарча.


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Не успях да взема столче - останали са само розови и с таткото решихме, че не щем такова :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ultra, това в малчо.ком ли?
еее, язък, аз таман се регистрирах да поръчвам оттам столчето...
розафко в никакъв случай, разбира се!
ами значи ще вървим в Хиполенд, дано ги имат там! поне на сайта им ги има, а и Верди докладва в този дух.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
дзвънни ако има синичко, да се занасяме и ние :D
твоята гимнастика на Fisher-Price ли е? какво има по нея, че съм се наканила да обикалям да търся...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Здравейте, отново  :lol: имам питане.
Вашите бебета колко често спят? В началото коликите бяха причината за неспането, сега явно вече се очовечихме (гледаме и се хилим с широко отворени уста и очи) и пак не спим. Храним се на поискване на 4 часа, но все още нямаме установен режим.
Още едно въпросче, до кога детето се слага настрани в кошарата след всяко ядене. Ние от една седмица сами се обръщаме и аз не виждам смисъл да редувам положението ляво/дясно. Спим най вече по гръб. При вас така ли е мами?

Гане и Вени айде пу пу да са предколедно оздравели вече вашите сладки жуженца.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ultra,
нашата активна гимнастика е тази
http://eshop.marseltoys.com/product_info.php?manufacturers_id=8&products_id=95

само че струва 145, а не 125, както са написали на сайта на Марсел Тойс, от чийто магазин я купих.

тя се води 3 в 1 - има положение за най-малките, което е снимано, после като почнат да седят, краката на уреда се разтварят, става по-нисък и млатят по клавишите седнали, а за правостоящи бебоци - си е йоника. висят само 3 играчки и тъпото е, че не могат да се сменят, защото окачването е силно нестандартно и няма как да закачиш друго нещо.
Чико имат подобна, която е 98 лв.:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=73_106&products_id=1876


за майчетата "в заварено положение" - вижте тук подробно разяснение какво трябва да направим, за да се възползваме от удължаването на болничните:
http://www.mlsp.government.bg/bg/news/news.asp?newsid=8774&catid=1

нашата леля още не е пристигнала, Мартин скърца по цял ден и не ме оставя да свърша нищо, къщата ми е мръсна и разхвърляна, нямам купени подаръци, елха и храна, просто не знам как ще бъде с тази лелеяна Коледа, мамка му...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
за майчетата "в заварено положение" - вижте тук подробно разяснение какво трябва да направим, за да се възползваме от удължаването на болничните:
http://www.mlsp.government.bg/bg/news/news.asp?newsid=8774&catid=1
Ами аз като съм си собственичка на фирма и съм се самоосигурявала, какво заявление да подавам   8O :?
По все още непотвърдени официално данни, след 01.01.2007 г. болничните ще се изплащат от НОИ. Ще има забавяне от около месец два на изпалщането им.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ами аз като съм си собственичка на фирма и съм се самоосигурявала, какво заявление да подавам   8O :?
По все още непотвърдени официално данни, след 01.01.2007 г. болничните ще се изплащат от НОИ. Ще има забавяне от около месец два на изпалщането им.

Перде, ти не си "заварено положение", защото към 01,01,2007, твоят болничен няма да е изтекъл и просто си продължава, докато при такива като мен, болничният вече е изтекъл и се налага допълнително заявление.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!