0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Здравейте и от нас!
 :)
Съжалявам за всички болни бебоци, Гане , то вашето край няма.Да не е някой вирус нещо, много се проточи :(

Джаме, това с температурата направо кошмар, и аз я мерех на моите така постоянно в началото и треперех да не падне.
Дано да го израстне по -скоро.
А за нервите, наистина трябват здрави такива.Пожелавам го на всички ни.

ние вече два пъти слагахме 5 в. ваксина, втория път бебе Антъни вдигна 38.8, но на следващия ден спадна.Добре, че тези ваксини нямаш право да ги сменяш.Ще настане лудница, ако трябва сами да си ги избираме.
Ами това е от мен,
целувки на всички и весела подготовка за празниците

ема2
« Последна редакция: Декември 19, 2006, 17:04:14 pm от shygirl »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Мартин днес става на 6 месеца
Честита ви месечинка, да е жив и здрав малкия голям юнак

Перде, аз меря с цял арсенал термометри - много съм въоръжена. имам дигитален термометър на Чико, който мери като доближиш до слепоочието. не е особено прецизен, защото там температурата бързо играе, но е много удобен за ползване. имам и електронен за ухо - той също може да даде за 2 секунди разлика от 1 градус, зависи как го напъхаш.меря понякога и с живачен в дупето, класически.
Ми с този в дупето си става направо клизма  :? а аз там меря, но незнам дали не е по удачно да се мери накъде другаде.

Ей мами я споделете, къде и с какви термометри мерите температурата на вашите бебчовци. А за лудостта която ви обвзема от време на време незнам как се справяте с нея, но на моменти си мисля, че аз нещо не съм в ред и ме е срам от мене си  :oops:

Васи много се губиш бе душа, то ти сега явно други бебешки сайтове гледаш :lol: та си извинена. Радвам се че бремеността  ти е лека и безпроблемна, айде и да родиш така леко и безболезнено  :D

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

аз меря в дупето с термометър, който отчита за 30 секунди!
Матей - 1.04.2006 г
Здравейте и от мен, за първи път в седмичната темичка:)
Честити месечинки на Марти на Jam и на Десито на StefiZ! Да са им живи и здрави и не се ядосвайте за коли и лели, и двете ще се появят, ама не когато ги чакате (явно на нас в Зачатие все така ни е писано да става).

За Пердето - аз ползвам дигитален термометър на Чико, меря в дупето, Даниел го трае, засега :?

Ъпдейт от нас - Дани вече е на 6.5 месеца, не сме имали още сериозно боледуване, дано така продължи. Заради много проблеми след раждането, ваксините бяха отложени за след Нова Година, та сега и ние сме на тази вълна - на 4 януари ни е планиран първият прием на Пентаксим. Един приятел фармацевт ме хвърли в тъч онзи ден, като каза, че според него си било по-сигурно, че ще изработи имунитет, ако се боцка поотделно, а не 5 в 1. Педиатрите пък горещо препоръчват комбинираната ваксина, така че реших да не се тормозя повече - ще почнем с комбинирана, пък каквото сабя покаже.

Успешна и по-спокойна празнична седмичка на всички.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Забравих да кажа, че в неонаталното мереха температурата само под мишничката и казаха и аз така да меря.Вярно,че техните дигитални бяха много бързи, моя е по-бавен, но пак за сега успявам да ги прилъжа.
 :)
Джаме, честита ви месечинка!
И нека всички болести ви забравят.

ема2

 :babyflips: :babyflips:

 mc101 tree2a ornaico1
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Ема,здравей!Аз си изтрих мнението,защото говорих с доктора,явно е нормално и няма защо да се притеснявам.
Поздрави :lol:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Морки, ти си опасен образ :)

Айде още малко остана, спокойно.

поздрави
ема 2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Цитат
Ей мами я споделете, къде и с какви термометри мерите температурата на вашите бебчовци.


Има специални бебешки  дегитални термометри за анално мерене, като накрайна се огъва по начин, по който да не дразни бебето. Някъде към 12 лева са. Точни са, защото с такъв си мерех БТ.

*
Цитат
Ей мами я споделете, къде и с какви термометри мерите температурата на вашите бебчовци.


Има специални бебешки  дегитални термометри за анално мерене, като накрайна се огъва по начин, по който да не дразни бебето. Някъде към 12 лева са. Точни са, защото с такъв си мерех БТ.


Да, лейди и аз такъв купих, много е удобен за мерене на температурата ... и за изакване ;)
Моя явно е такъв!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Морки, ти си опасен образ :)

Айде още малко остана, спокойно.

а, нема спокойно, ти чакай като роди моркова какво ще стане :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Хи, хи, Джамка!
Ама, Марти ти е удрал кожата!
Матей - 1.04.2006 г
*
Цитат
Ей мами я споделете, къде и с какви термометри мерите температурата на вашите бебчовци.
Има специални бебешки дегитални термометри за анално мерене, като накрайна се огъва по начин, по който да не дразни бебето. Някъде към 12 лева са. Точни са, защото с такъв си мерех БТ.

И аз съм с такъв

Мамчета Дони и Джам отъкде си взехте този хубав коледен флаш в подписа ви.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Мамчета Дони и Джам отъкде си взехте този хубав коледен флаш в подписа ви.

На Джамата е анимирано gif-че...  :lol: Да помагаме ли с направата му ?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Мамчета Дони и Джам отъкде си взехте този хубав коледен флаш в подписа ви.

На Джамата е анимирано gif-че...  :lol: Да помагаме ли с направата му ?
Ако може
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
klia,
Дано всичко мине безпроблемно при появяването на бял свят на малкия юнак!

via,
Май те стяга шапката вече, а? И си се зарадвала на прогнозата, че има още време? Да не те изненада юнакът!
А оздравя ли вече?

lady_11,
Радвам се, че всичко е наред с теб и бебето след инцидента! И никакви злополуки повече!

oganche,
Дано да е толкова добричка бебка, като се роди!

wassilena,
Нека бъде така безпроблемна бременността ти и докрая!

borovinka,
Не можеш ли да вдигнеш един скандал на ВиК-то. Аз имам много неприятен спомен от миналата година, когато Енергото в Пазарджик беше решило да подменя електромери – през декември, поради което в кооперацията ни нямаше да има ток ЦЯЛ ден. А в града ни няма централно парно и топла вода. И се обадих (учтива и любезна) да помоля да имат предвид, че съм с бебе на 20 дни и не мога да стоя цял ден на студено и тъмно. Но, като не срещнах разбиране, вдигнах такъв скандал, че, в крайна сметка се оказа, че можело и само 2 часа да няма ток. Ама трябва всичко с разправии и нерви да се постига в тази държава!

ultra,
Ние купихме същата играчка на Стефко с надеждата да се подпира на нея и да проходи, че още го мързи да извършва тази дейност. Води се проходилка, има доста занимавки по нея, но НЕ Е музикална. Хубаво е да има коледни премии, особено ако купуваш много подаръци за себе си! И аз съм свикнала да има и за мен коледна премия, обаче не ми се полага тази година.

heart,
Радвам се, че Венци си хапва нормално, но мисля, че с основание е издувал долната устничка – бива ли такова нещо – да го оставиш да плаче ЦЕЛИ 5 минути! Наслаждавай се на това, че спи толкова дълго през нощта и не се тормози излишно! Толкова ли е фатално, че спи в количката през деня? В смисъл, кое точно те притеснява?

heart,,
Нинче,
Надявам се, че купувате на вашите татковци по един подарък за всеки един от празниците му поотделно! Аз съм родена на 27ми декември и като малка много се сърдех, че все ми подаряваха един подарък за рожденния ден и за Нова година. Аз си исках два подаръка, а все ме убеждаваха, че подаръкът бил един, но затова пък голям.

Cygnus,
Купи ли столчета? Това ми изглежда доста добре, но съм го виждала само на снимка:
Стол за хранене Royal Orange Mix, Bertoni

- възможност за застопоряване на колелцата
- регулиране на ъгъла на облегалката
- регулиране на височината на седалката
- регулиране на плота напред и назад
- места за чаши или шишета
- предпазни коланчета
- поставка за крака
Цена 119 лв. в „Пакостник”.

А вчера бях в „Хиполенд”. Купихме столче за кола и специално заради теб извиках продавачката да ми покаже екстрите на Sweety на Cangaroo. Много е хубаво и абсолютно по нищо не се различава от моето. Освен по цената. (А аз какво не съм разбрала? Защо си изтрила постинга с копнатите снимки на столчетата?)
Действа ли вълшебното кремче за дупета и при вас?

Silwi25,
Съберат ли се повече бебета на едно място, няма начин да няма екшън. В нашата бебешка компания има две момченца и три момиченца. Мадамите са много бойни и непрекъснато викат и стряскат момците и те почват реват. А моят Стефко е много солидарен с всички ревящи бебета. Щом чуе бебе да реве, и той надува гайдата.
Надявам се, че не сте имали никакви реакции след ваксината!

Perdeto,
А няма ли вече да ни кажеш, кой те подкани да  :balk_121: ТУК  :lol:
Вездесъщата Мели –  :youwoman:! Държах да ви кажа, за да знаете, че тя е загрижена за всички тук, дори тогава, когато най-малко предполагате!
Още малко търпение и ще разбираш по погледа на бебо какво иска!
А за термометъра – аз меря само в подмишниците с живачен термометър, докато пея песнички, зяпаме през прозореца или разглеждаме книжки. Имам три вида дигитални, но предпочитам класическия, защото, дори и да изисква повече време, съм сигурна, че измерването е точно.

Гане,
Как е Алекс? Какво каза твоят доктор за спирането на кърмата?
Дано във Варна няма проблеми с кацането, каквито в София!

jam,
Честита половин годинка на Марти!
Мила, всеки има такива моменти като твоя вчера, но е НОРМАЛНО да се чувстваш така и не бива да се чувстваш виновна за яда си. Моят Стефко задължително ги прави тези неща – винаги, когато ще ни идват гости вечерта, през деня не мога да си позная детето – не спи като хората, все мрънка и иска да ми е на ръцете, не ми дава нищо да си свърша като хората. Добре е, че има магазини като „Билла” – да спасяват положението.
Радвам се, че днес звучиш по-добре!

Вени,
За съжаление, май няма да се размине антибиотикът на Мати – с тези гнойни точици по сливиците! Как е ситуацията днес?

marmotche,
Дано скоро да не разбереш колко е гадно бебето ти да боледува!
За ваксините – производителите правят изследвания за имуногенността на всяка една ваксина и имунният отговор към комбинираните ваксини е напълно съпоставим с този, получен при моноваксините. С подобни разсъждения, като на твоя приятел, би трябвало да се слагат и три отделни ваксини за дифтерия, тетанус и коклюш, а не една инжекция ДТК.

Мами на повръщащи кърмачета,
Чели ли сте тази статия: Повръщане и рефлукс при кърменото бебе?

„Новоизлюпени” мами,
Чели ли сте тази статия: Не се бойте от бебето на ръце!?

Желая много бързо оздравяване на всички бебчовци и спокойни мами в предколедните дни!
*
Вездесъщата Мели –  :youwoman:! Държах да ви кажа, за да знаете, че тя е загрижена за всички тук, дори тогава, когато най-малко предполагате!

Така си и знаех  :balk_602: беше си чисто любопитство  :oops:
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 12:35:08 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
На Джамата е анимирано gif-че...  Да помагаме ли с направата му ?
Искам и аааааааз! Знам и вълшебната думичка - Моля!
*
Верди, благодаря за статията, моето бебе май е от "щастливите повръщащи бебета" :)
*
КАК ДА РАЗГАДАЕМ ЗАЩО ПЛАЧЕ БЕБЕТО

Плачът на бебето – сърцераздирателен или яростен, заповядващ или молещ, искащ да каже нещо, да привлече вниманието ви, да ви напомни, с десетки оттенъци, специфични за всяко дете. Плачът на бебето – това е своеобразен начин за изразяване, за комуникация със заобикалящите го. През първите месеци ще ви е трудно да анализирате плача на бебето, да го разшифровате, но по-късно ще установите, че с лекота започвате да разбирате какво то иска да ви каже.

Какви са причините?
Ако трябва да се отговори кратко – те са многобройни и разнообразни. Детето плаче, защото му е необходим контакт с мама, от скука и самота, от глад, умора, дискомфорт, промени в режима и начина на хранене, напрегната семейна обстановка, болка, колики, прорязване на зъби и др. Затова един от начините да разберете защо плаче вашето дете е да елиминирате някои от причините – например да проветрите стаята, да го подсушите и нахраните, да го прегърнете, нежно да му поговорите и запеете, да си поиграете с него. То веднага ще реагира на вашето внимание и бързо може да се успокои.

Как бихте могли да разшифровате плача на бебето?
Според някои психолози се диференцират три основни типа плач:
-   от глад – ясен и енергичен
-   от болка – пронизителен, търсещ сякаш помощ и закрила
-   от умора – детето проплаква, търка си очите, неспокойно е

Защо бебетата плачат в края на деня?
Много бебета след четвъртата-петата седмица плачат сърцераздирателно през късния следобед, ей така, без видима причина, в продължение на 10-15 минути до 1-2 часа. Смята се, че по този начин детето се разтоварва от натрупаното през деня напрежение. В тези случаи не го оставяйте да плаче до изнемогване, вземето го на ръце и се опитайте да го успокоите.

Бебетата могат ли да имат депресия?
Още през 1946 г. американският лекар д-р Спиц е установил, че бебетата могат да страдат от депресия. Симптомите й са – бедна мимика, монотонни реакции, трудно установяване на контакт с него, ограничена говорна и двигателна активност и др., и най-вече липса на плач и сълзи. Това е сериозно състояние, което много трудно се преодолява. Затова бебе, което плаче, не е бебе с депресия.

Кога бебето ще спре да плаче?
Приблизително в края на третия месец коликите, от които много родители се плашат, спират. След тази възраст плачът на бебето се диференцира и вие ще можете по-лесно да го разберете и адекватно да отговорите на потребностите му. И в тези случаи се налага търпение и спокойствие!

Източник: Сп. „Мама”, август 2006 г.
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 16:12:15 pm от Verdi »