0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Верди  :thankyousign: че отново си всеотдайна  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Верди, Мати е добре, не евдигал темп, но док каза, че няма промяна от вчера до днес! Продължаваме да дерзаем!
Значи Мелинда те е поканила - я разкажи подробности!
Матей - 1.04.2006 г
*
Вени,
Е, чак официална покана не съм получавала. :lol: Просто последната ми среща с Мели продължи по-дълго и за повече неща си поговорихме. И споделих, че чета и пиша в бг-маммата, но не смея да пиша в „Зачатие”, защото се притеснявам да не съм малко навлек или разбрана погрешно.
И Мели ми каза, че няма защо да се притеснявам и ме увери, че моят опит и знания ще бъдат от полза за всички тук. И така – престраших се..... и не ме изядохте! :balk_602:

Дано Мати се пребори накрая с вируса и напълно здрав да празнува първата Коледа в живота си!
*
Привет! :lol:
Аз пак имам нет и съответно съм страшно доволна 8)

Верди, горе-долу се пооправих, сега вече съм само с кашлица, вярно дълбока, но поне е напредък. Ще трябва да мине следващата седмица 8)
Аз съм много щастлива, най-накрая се разбрахме с доктора по всички важни въпроси за секциото и съм вече спокойна 8)
Изглежда ме беше треснала някаква паника в събота, но сега съм решила търпеливо да си чакам датата и да не си пълня главата с глупости 8)
Между другото, аз също имам рожден ден скоро- на 29-ти. И ми е много позната тази минавка с един подарък за всички празници, ама ГОЛЯМ 8) Да да.....Сега и бебко ще се впише в това годишно време, но поне съм се зарекла да не сливам поводите му 8) :lol:

Украсихте ли си къщите вече? Имате ли коледно настроение?


*
Верди,
за мен ти си много ценен източник на смляна информация. Няма кой да ми помогне така, както ти всеотдайно го правиш.
Разбира се, всички момичета тук са много мили и се отзовават веднага.
Ако продължаваме така, скоро ще си изгледаме децата НЕТННО :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
*
Това момиче ВЕРДИ акъла ми взе! Искам и аз да съм такава добричка, знаеща, организирана и помагаща!  :kiss:
Alexandra
*
Айде сега момичета помагайте със съвет. Искам да си купя  ел.кана за да преварявам на бебчо водичката, че с тия тенджери първобитна работа. Някой ако е ползвал или виждал как работят тези кани моля да сподели. Благодаря за което  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
И аз се нареждам да чакам за идеи :D
Това, което реших, че искам е: покрит реотан, индикатор за нивото на водата, термореле, компактна и с приличен дизайн.
http://www.technomarket.bg/products_p2.php?page=1&klasaswe=007&grupaswe=008


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Перденце, добре, че ми напомни: имам в килера чисто нова кана. Зълвата ми я подари. Уффф, че съм залюхана....
аз понеже преварявам само съдовете, а и водата я плюем, та не съмс е сетила за нея :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не съм сигурна, че каната е достатъчна. педитата казват да се преварява 10 минути, а каната се изключва веднага след завиране на водата.
аз лично не я ползвам за малчо, макар че в болницата с такава варяха вода за бебетата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Здравейте от нас от българска земя вече. Моето пътуване се превърна в кошмар. От снощи малкия е много зле, не можем да свалим температурата и нощес в 3 през нощта ходихме до детската болница. Отново същото внимание, този път гарнирано с ужасно смърдяща детска лекарка 8O, която ни се учуди, че не искаме рецепта за свещички парацетамол, които между другото струват 1 мизерно евро. Легнахме в 4 часа, за два часа и тръгнахме на път. Малкия днес не е спрял да плаче и по време на полетите полудя. Спа ни в ръцете, без да ни пуска и пищя пронизително почти през цялото време. Тази вечер дойде да ни види една приятелка педиатърка, за което сърдечно й благодаря!  :lovedock: :biglove: Прегледа го, помогна ми да дам лекарствата, освен това ми донесе изопринозин. Успяхме с общи усилия да свалим температурата на 36. Съответно не се мина така лесно, малкия се събуди целия потен, ледено студен и пищящ, като рева сърцераздирателно почти час. Кашляйки и хълцайки и без да разпознава никого, освен мен. Отказа си шишето, след като успяхме да го разсеем - изяде всичко и му дадохме хомеопатични лекарства и сега спи тихо и кротко. Утре ще ходим при нея да пусне една рутинна ПКК, поне да съм спокойна че няма нищо и там.
За кърмата - изписаха ми лекарства и от вчера вечерта пия, за да я спра. Чувствам се ужасно зле от тях, дано се оправя скоро, че иначе не знам как ще издържа 10 дни.
Ами това е от нас. Верди, благодаря ти, че се интересуваш! :flower:
За каната - аз я ползвам много, но преварявам водата по няколко пъти. Моята е без покрити реотани, тъй като акушерката която ме посещаваше, каза че няма проблем от варовика и едва ли не е добре за зъбите на малчо. Аз до сега не съм имала проблеми и си я ползвам много усилено. Да не кажа, че едвам дишам без нея ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
                     Ей, Гане. ДОБРЕ ДОШЛИ!!!!
                                 :welcome3:
  Милото момченце, така се е измъчило и вие покрай него. Много, много искам да оздравее, за да бъде радост за всички в България и да си спокойна. Весели празници, Гане! И пиши как минават визитите при свеки  :balk_600:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Привет и от мен  :D
Вчера ходих в Плевен да уговаряме дата за секциото, гледахме бебката 2,600 е-едричка расте.Вече нямам търпение да раждам, почти всичко съм накупила + обзаведох и детската стая.Секциото ще е около 20 януари, ще се чуем с док няколко дни по-рано, много ме е страх да не тръгне раждане преди датата...
Моля ви посъветвайте ме- само ваничка не съм купила още- каква да е -от тези анатомичните ли или от другите? Чета различни мнения по въпроса и вече тотално се обърках  8O
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Аз ползвам една стойка за къпане. Много е удобна и може да се сложи във вана или в леген. Ползвах я до 9 месеца и не съм имала проблеми с навеждането, неудобното къпане и отмалели ръце. Ако тук има такива - препоръчвам ти я горещо. Бебето се чувства достатъчно добре и удобно в нея и свиква по-лесно с водата. И стискаме палци за успешно раждане и едно здраво бебе :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ох, Гане, миличка, лошо ми стана като те прочетох... представям си какъв ужас сте изживели и колко си изтощена и ти, и Алекс :(
пак добре, че няма вече мъгли, та не сте висели по летищата, че тогава щеше да е пълен кошмара. добре, че имаш приятелка педиатър!

какво е това изопринозин, дето са дали на Алекс? а на теб какво ти изписа за гърдите - Бромкриптин ли?аз още не съм почнала да го пия, а лекарят разправяше, че ми изписвал ниска доза и нямало да има вредни ефекти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Verdi, много благодаря за инфото и снимките за столчето за хранене! благодарение на теб вече съм решила да купя столчето на Cangaroo. мисля, че ще е добър вариант за парите си, както изглежда. след като стръсках луди пари за количка, сега съм по-резервирана към марковите изделия. мислех за Чиполино Гранд Комфорт, но щом казваш, че Кенгуруто е същото, то пък е дори по-евтино. само дето не ми се ходи до Илиянци да го купувам. интересно дали го има в софийския Хиполенд?
апропо, откога слагате малчовците в столче за хранене? аз вчера пробвах Марти за сефте да седи подпрян с възглавници, нали вече стана на 6 месеца и официално има разрешение от ортопеда, но той се климбичка напред още.

а какъв стол за кола купихте, Verdi? Онзи на CAM, който беше показала на снимка тук ли? как ти се видя на живо? чудех се, има ли смисъл от легнало или полулегнало положение на столчето за кола?

« Последна редакция: Декември 21, 2006, 01:19:29 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

ДобрЮтро. :lol:
Пак ще ви потормозя с въпроси.Какво да правя,като имам болки?Пих магнезии и но-шпа,какво друго?Как да разбера кои болки са нормални,кои са родилни?Трябва ли да ми изтекат води и прочие?Дали да звъня на доктора,като са ми през 3 часа болките 8O
незнам какво да правя,а бебето е още малко и не искам да се ражда сега :(
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Морки, виж тук:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=172

Мен ако ме питаш, звъни на док.
Морки, обади му се да види плацентата и шийката. Ако трябва да ти изпише и някакви инжикции. Не се стряскай - в повечето случаи тези неща се оправят, ама трябва да слушкаш и да си почиваш повече!

 :balk_602:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Морки няма как да объркаш родилните контракции вярвай ми. Щом имаш болки но нерегулярни най-добре се обади на док. Повече почивка и не се преуморявай. След като пи магнезия и но-шпа-то как се чувстваш? Раждането не винаги започва с изтичане на водите..т.е може и малко преди да родиш да ти пукнат мехура.
Моите води изтекоха в един през ноща..без болки бях..Започнаха контракциите към 5 часа сутринта /аз си мислех отначало, че са газове :lol:/ но послеееее болки та чудо. Исках си секциото ама нъцки..Слави вече беше подал главата :lol:
Обади се на док...той най-добре ще прецени. Предполагам, че ще минеш на преглед на шийката на матката.
Пиши после ако имаш възможност какво е станало.
Лейди една голяма честитка и от мен  :) Лека и безаварийна ти желая.
« Последна редакция: Декември 21, 2006, 08:14:05 am от Hera_76 »
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011