0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #120 -: Декември 14, 2006, 17:45:30 pm »
Ха, Лейди, ти ме застреля с втория въпрос! Нямам си на идея - трябва да питаш какво е излъчването!
По първия мога да ти кажа, че манипулацията е напълно безопасна и може да се направи и по-късно, но все пак не отлагай дълго, защото, ако има проблем някакъв в микробиологията, трябва да се отстрани - например, аз имах ентерококи и пих антибиотик още в началото! Въобще с възпаленията си наясно, а те могат да попречат на провилния ход на бременността!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #121 -: Декември 14, 2006, 17:46:06 pm »


Аз пак ще кажа - в страната има само двама читави детски кардиолози, които са обичени да преглеждат сърцето на ехограф - д-р Павлова и д-р Велковски.

Нашият преглед трая почти час - първо му направиха електрокардиограма на бебчо, после ни гледаха на ехограф около 20 минути и ни написаха подробна експертиза.
Ultra, не знам криза на растежа ли е, какво ли е, но на моменти ме побърква. Определено е на периоди - понякога си спи по цял ден, но понякога е толкова кисел, че иска да заспи, но не може да се сети да си затвори очите.А иначе на гърда и в леглото на мама определено си заспива без проблем по всяко време на деня или нощта.
А музикалната играчка е такава радост, че той само се възбужда от нея. Толкова й се радва и въобще не я свързва с успокоение и заспиване.
NinaE, този номер може и да го пробвам, макар че моят много мрази да са му завити ръчичките.
Гане, явно всяко бебе си има характер и това е. И моят много си обича количката и предпочита да спи в нея. И това с възглавниците го пробвах, и с дрехата - не става. Даже като го приспя, щом го пренеса в леглото се ококорва и ми се смее. В крайна сметка по-добре да спи, независимо къде, отколкото да го тормозя цял ден да заспива в леглото и да се изнервяме взаимно. И аз имам нерви, макар че без ръце останах да бутам количката напред-назад в хола. :lol:

Виа, аз за болницата си бях взела нощните превръзки на Либрес - много са добри. Но каквито и презвръзки да вземеш, ще ти трябват много.

Ето, сега например човека си спи в леглото, защото го приспах на гърда в моето легло и си поспа там, докато потъне в по-дълбок сън. Явно не съм от щастливките, които просто си оставят детето и то си заспива само.

Лейди, добре дошла! Толкова се радвам за теб! Пожелавам ти много безпроблемна бременност. По принцип е хубаво да ти се вземе цитонамазка до 12 г.с., както и да се направят съответните кръвни изследвания. Не се притеснявай, ако гинеколога ти е кадърен. Пък и ако има нещо в МБ или цитото, ще трябва да го лекуваш след като приключи органогенезата, за да не се качи нагоре към бебето.

Лека вечер, настоящи и бъдещи мамчета! Да се наспите и да си починете!
Цитат
Цитат
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #122 -: Декември 14, 2006, 18:13:06 pm »
Лейди, добре дошла. По въпроса за устройствата - няма проблеми. Не са с толкова висок процент на лъчение, че да има проблем с олъчването на бебето.
Ние утре сме при нашия педиатър, че не става нищо. Няма промяна, пак си акаме сериозно, поне видях памперс-рекордьор с напишано. Малко регулирахме обезводняването. Температура нямаме за сега, но положението не се променя :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #123 -: Декември 14, 2006, 18:25:41 pm »
Гане, жалко, че неможете да вземете хомеопатично - има много добро за диария!
Исках да те питам за вашето столче - колко струва без намалението? То беше Румер/ или там, както се произнася/, нали?
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #124 -: Декември 14, 2006, 18:30:34 pm »
Лейди, ако в последната една година си правила цито, няма смисъл сега да пускаш, поне на мен няколко лекари така ми казаха, иначе микрото нали си знаеш че трябва да е редовно. За вземане на секрет за микробиология както всички знаем, няма опасност за бебока.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #125 -: Декември 14, 2006, 18:51:31 pm »
Гане, жалко, че неможете да вземете хомеопатично - има много добро за диария!
Исках да те питам за вашето столче - колко струва без намалението? То беше Румер/ или там, както се произнася/, нали?

Вени, за съжаление няма как. А се оказа, че тук не са и чували например за смекта. Ще се борим с каквото има :?
За кое столче питаш - за колата или за хранене? За хранене е Роба и е 20 евро, а за колата е Рьомер Кинг и мисля че са от порядъка на от 150 до 190 евро
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #126 -: Декември 14, 2006, 19:17:22 pm »
Лейди , честита бременност и от мен! Ето дойде и твоя ред :balk_46:Много се радвам и ти желая леки 9 месеца и здраво бебче! :crossfingers:
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #127 -: Декември 14, 2006, 19:29:24 pm »
Лейди, честито и от мен! Радвам се за теб и ти желая лека и безпроблемна бременност! :P
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #128 -: Декември 14, 2006, 20:41:29 pm »
Няма да пускам отделна тема, защото  смятам че е някак си нечестно на фона на неуспешни инвитро опити, лапароскопии и напразни надежди. Пък и няма какво толкова за разправяне - овулация на 21 ден от цикъла, малко вит. Е, малко билки и взе че се получи...

Лейди, честито и тук!  :balk_64:
Не си права за темата, честно е да се радаваш, пусни си своя тема. Все пак всяка бременност е важна, не само тази постигната чрез АРТ.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #129 -: Декември 14, 2006, 20:42:42 pm »
Аз пак ще кажа - в страната има само двама читави детски кардиолози, които са обичени да преглеждат сърцето на ехограф - д-р Павлова и д-р Велковски
Сигурно се шегуваш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #130 -: Декември 14, 2006, 21:51:31 pm »
Аз пак ще кажа - в страната има само двама читави детски кардиолози, които са обичени да преглеждат сърцето на ехограф - д-р Павлова и д-р Велковски
Сигурно се шегуваш.

Доколкото знам не! Специално за д-р Велковски славата му се носи из Европа.

Те са и двамата, които правят феталната ехокардиография.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #131 -: Декември 14, 2006, 22:05:54 pm »
Аз пак ще кажа - в страната има само двама читави детски кардиолози, които са обичени да преглеждат сърцето на ехограф - д-р Павлова и д-р Велковски
Сигурно се шегуваш.

Доколкото знам не! Специално за д-р Велковски славата му се носи из Европа.

Те са и двамата, които правят феталната ехокардиография.

Мда, май си сериозна. Странно, някой специално ли ги пуска тия слухове или какво? Няма лошо в славата на д-р Велковски (ако не бъркам, той е пловдивчанин, в момента работи в София). Абсурдното е да се мисли, че само той и примерно още един човек могат да вършат работата си. София не е България, макар някои случки да ни убеждават в противното. Примерно аз познавам двама лекари в Солян, които извършват тая дейност на едно завидно добро качество. Да не говорим, че за София има поне 5 имена на отлични специалисти, правещи рутинно фетална ехокардиография.

Изобщо има някакво залитане и стремеж да издигнем в култ няколко имена, сякаш може да има само един или двама най-добри, а другите лекари не съществуват.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #132 -: Декември 14, 2006, 22:09:47 pm »
Вени, за съжаление няма как. А се оказа, че тук не са и чували например за смекта. Ще се борим с каквото има :?

Гане, защо не пробваш с името на веществото - на тези прахчета, които са за възастни, пише diosmectite 3g... Предполагам, че за малчовци, ще бъде по-малък грамажа, но в случая е важно активното вещество
« Последна редакция: Декември 15, 2006, 08:11:00 am от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #133 -: Декември 14, 2006, 22:42:36 pm »
Рали, ще ходим утре на лекар та да видим какво ще каже и той. Вече не знам какво да правя. Иначе е контактен, яде през деня, обаче вечерното шише е кошмар - не го яде цялото - оставя по 150 мл почти от 250, а след това се събужда и пищи за ядене. Реве на сън. А едното лекарство трябва да го дам в течност. Е, как да стане не ми е ясно :? 8O
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #134 -: Декември 14, 2006, 22:43:49 pm »
Аз пак ще кажа - в страната има само двама читави детски кардиолози, които са обичени да преглеждат сърцето на ехограф - д-р Павлова и д-р Велковски
Сигурно се шегуваш.

Доколкото знам не! Специално за д-р Велковски славата му се носи из Европа.

Те са и двамата, които правят феталната ехокардиография.

Мда, май си сериозна. Странно, някой специално ли ги пуска тия слухове или какво? Няма лошо в славата на д-р Велковски (ако не бъркам, той е пловдивчанин, в момента работи в София). Абсурдното е да се мисли, че само той и примерно още един човек могат да вършат работата си. София не е България, макар някои случки да ни убеждават в противното. Примерно аз познавам двама лекари в Солян, които извършват тая дейност на едно завидно добро качество. Да не говорим, че за София има поне 5 имена на отлични специалисти, правещи рутинно фетална ехокардиография.

Изобщо има някакво залитане и стремеж да издигнем в култ няколко имена, сякаш може да има само един или двама най-добри, а другите лекари не съществуват.

Съжалявам, че е прозвучало така. Няма залитане, нямам интерес от това, повярвай ми.
В интернет пространството доста често някои изказвания се тълкуват грешно.

Лека вечер!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #135 -: Декември 14, 2006, 22:51:27 pm »
Има такъв момент - написаното слово понякога се разбира погрешно, та може и аз да съм те разбрала погрешно, но дори и за миг не съм си помислила, че имаш някакъв интерес.

Лека и на тебе!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #136 -: Декември 15, 2006, 00:09:18 am »
понеже стана дума за фетална ехокардиография, в София основно се спряга името на доц.Томова като много добър специалист по тази част.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #137 -: Декември 15, 2006, 00:29:31 am »
Hearti,миличка,чувам те за 2ри път да хвалиш д-р Павлова.И вече не мога да се стърпя,тя беше тази ,дето ми натиска бебето и изживях кошмара,дали ще го загубя,след този преглед или-не.После моя д-р ми каза да не стъпвам при нея!!!

Мами,сега чета ,че след секцио ,трябвало да си нося обезболяващи свещички,вие ползвахте ли такива и имат ли някакъв ефект?
« Последна редакция: Декември 15, 2006, 00:31:03 am от morkovche »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #138 -: Декември 15, 2006, 00:37:36 am »
Морков, пак ли чете мамите бе? Ей, тоя форум трябва да го забранят вече :? Можеш да си носиш, ама си мисля, че няма да имаш нужда от тях. На мен освен системата нищо друго не са ми давали. А и болката не е толкова силна, че да не я преживееш. Усещаш само контракции и то слаби. Ако ти е болезнен цикъла - горе долу с такъв интензитет са ти болките.
П.С. Ти не спиш ли вече бе ;) Почивай сега, че после няма сън
« Последна редакция: Декември 15, 2006, 00:39:33 am от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #139 -: Декември 15, 2006, 06:14:54 am »
Цитат
Морков, пак ли чете мамите бе? Ей, тоя форум трябва да го забранят вече

Ма направо! Аз също установих, че се стресирам, очудвам или възмущавам на много постинги и теми там, така че спрях да ги чета.

Морков, споко бе, др Стаменов няма да те остави на произвола на съдбата. Ако не вярваш на мен, питай Ултра, тя по-добре знае.

Аз пък вече съм бясна на тази  дофторица от ЖК. Разглеждам си изписаните по каса изследвания и установявам, че ми е пуснала само ПКК, СПИН, васерман и хепатит. Де остана рубеолата и токсоплазмозата - за красота ли са им сложили МКБ-тата?

Девойки , я кажете таласемията и цитомегаловируса кога се исзледва и кво трябва да кажа в лабораторията?


« Последна редакция: Декември 15, 2006, 07:44:04 am от lady_11 »