0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #160 -: Декември 15, 2006, 16:40:31 pm »
днес звъннах пак в търговска лига за една клиентка, имали са пентаксим до вчера, и са я продали естествено. очаквали началото на януари, на което не им повярвах много.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #161 -: Декември 15, 2006, 17:15:38 pm »
Момичета - Ултра и Стефи,

вие колко ваксини искате да си купите? За първият прием само или и трите наведнъж?

Аз ще питам, но нищо не обещавам, само ми кажете бройката....
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #162 -: Декември 15, 2006, 17:19:46 pm »
Абе аз първия прием си намерих, но ти ако можеш да намериш давай, защото те ще трябват и на другите :D
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #163 -: Декември 15, 2006, 17:24:59 pm »
Аз говоря за две-три ваксини, не за големи количества... Мога да се опитам да намеря, но пак казвам, че не обещавам...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #164 -: Декември 15, 2006, 17:30:14 pm »
днес звъннах пак в търговска лига за една клиентка, имали са пентаксим до вчера, и са я продали естествено. очаквали началото на януари, на което не им повярвах много.

Ния, а Софарма? Там мога да потърся.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #165 -: Декември 15, 2006, 17:30:25 pm »
heart, и аз намерих преди малко, благодаря ти :D
Gabi32 също търсеше...
Не искам да се запасявам, че съхраняването е в хладилник и ми е притеснено да ги държа с месеци.
Да се похваля - днес за пръв път излизахме със слинга, супер удобно е, Симеон спа и не гъкна изобщо, ама все ми се струваше, че е прекалено смачкан вътре :lol:
Тия дни ще ви пусна снимки (Jam специално за теб) да видите как стои вътре. За тези, които ме питаха - не е възможно да падне :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #166 -: Декември 15, 2006, 17:34:07 pm »
Цитат
Да се похваля - днес за пръв път излизахме със слинга

За непросветените като мен - какво е слинг?

*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #167 -: Декември 15, 2006, 17:35:22 pm »
Привет!

Абе какво става с тия хреми и гърла?!
Ама че отвратителен тоя вирус значи!
И като гледам за колко време минавало това "нищо" само с хрема и покашляне, направо ми се изправя косата...
Уж съм по-добре аз персонално ама сега се преориентирам от сериозно запушен нос и уши към кашлица, която завършва чак с повръщане. Е*ти ...
Ааааа .....трябва на пазар за подарки да ходя, за Коледа да украсяваме къщата, а вместо това местя кълки от едната на другата страна :?

Гледам за ваксини сте заговорили.....хм...колко мътна Индия ми е, но знам че скоро ще препрочитам с търсачката седмичните теми  8)

Мерси за информацията за еднократните гащи - надявам се утре да се поразмърдам и да си потърся, че тия памучни бабешки, които си бях взела взеха, че се изпокъсаха след прането :x

Отивам да си доприготвям багажчето за болницата - вече даже ищах имам за това :D


*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #168 -: Декември 15, 2006, 17:40:45 pm »
днес звъннах пак в търговска лига за една клиентка, имали са пентаксим до вчера, и са я продали естествено. очаквали началото на януари, на което не им повярвах много.

Ми сигурно аз съм взела последната. За нас това е последната ваксина от серията от 3 бр., така че засега няма да ми трябва друга.

Лейди, виж какво е слинг и как се прави:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #169 -: Декември 15, 2006, 17:43:09 pm »
ето какво е слинг:
http://www.mayawrap.com/n_gallery.php
тук има и филмчета как се слага и как се носи :lol:
три пъти ги гледах докато схвана :P


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #170 -: Декември 15, 2006, 17:56:10 pm »
Здравейте момичета,

лейди много се радвам за теб.

Искам да попитам за спането по корем, моя Антъни иска да спи само по корем, като го сложа по гръб почва да си бърка в очите с ръцете, в устата и край, разсънва се.Обаче моя мъж, откъде измисли, че не трябва да го слагам по корем, щото щял да му се сплеска гръдния кош и така ще му остане.Аз направо се опулих, за пръв път чувам за такова нещо.Според вас имам ли основание за тревога8O, ?

поздрави
ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #171 -: Декември 15, 2006, 17:58:37 pm »
Сфанах, Ани, благодаря.
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #172 -: Декември 15, 2006, 19:07:56 pm »
Ема, повечето бебета след една определена възраст обичат да спят основно по корем. Дори и ти да ги сложиш по гръб, те пак се наместват по корем. Щом така иска да спи, нека - бебето знае най-добре как ще се чувства най-комфортно. Няма такова нещо за гръдния кош!
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #173 -: Декември 15, 2006, 19:38:35 pm »
Да не ме забравите и мен за Пентаксима  :?
Между другото колко трайност има тази ваксина ?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #174 -: Декември 15, 2006, 22:05:17 pm »
Мама е намерила Пентаксим в аптека Ремедиум на Шишман за 62 лв. На когото му трябва, да си вземе оттам.
Що не й се обадих първо на нея за помощ, а се занимавам със свекървата :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #175 -: Декември 15, 2006, 22:18:37 pm »
А дали ще може тази ваксина да се изпрати с куриер или трябва специфичан среда за нея ?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #176 -: Декември 15, 2006, 23:16:20 pm »
Пентаксима мисля, че не може по куриер, защото има специални изисквания за съхранение и транспортиране от към температура.
Преди месец си бях взела всички дози Пентаксим от Търговска лига Варна. Ако искате ще проверя дали са останали още. Тогава като питах имаха много.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #177 -: Декември 16, 2006, 00:50:46 am »
лейди, и аz ти чаках темичката ма гледам тука си получаваШ честитките...та честито и от мене :D. лека и беzпроблемна ти желая :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #178 -: Декември 16, 2006, 01:34:04 am »
Дългият постинг идваааааааааааааааааааа!

Ей, то не останало здраво бебе! Ужас! Гушкайте и нацелувайте малките болни джудженца!
На мен вече ми е по-широко около врата, както се казва. Към днешна дата вървим към оправяне – благодарение „само” на 4 вида сиропи и 3 вида хомеопатични хапчета. Личният лекар на 3ия ден написа рецепта и за антибиотик, но аз най-учтиво попитах: „Може ли да изчакаме малко с АБ, щом гърдите му са все още чисти?” И получих отговор: „Може, ама ще трябва се разкарваш и да дойдеш и утре, за да го прегледам пак.” Не можах да се начудя дали той нямаше желание да му водя пак детето на другия ден или пък другите майки предпочитат да дадат веднага АБ, вместо да си направят „труда” да се разкарват пак до лекаря?!?!

jam,
Според мен, правите много успешни първи стъпки в захранването, щом още на втория ден протягате глава към лъжичката и отваряте охотно уста. След някоя и друга седмица ще се научите и точно какво се прави с храната в устата.
Радвам се, че ти ядеш пържоли и си доволна след „неудобното” изследване!
За хремата на Марти – за съжаление, нищо не мога да кажа, освен, че е нормално бебо да пищи, щом види ампулката. При нас болестта започна с висока температура (около 39 градуса)– без други признаци. После температурата спадна, но се появи мокра кашлица – без други признаци. После се появиха секрети в нослето, които преминаха през различни фази (бистри течни, жълтеникави, зеленикави, бистри гъсти) и сега вече почти ги няма. Кашлицата през цялото време не беше честа и тежка, но сега вече е съвсем епизодична. Всичко продължава от миналия четвъртък вечерта и се надявам да приключи след ден-два. Мисля, че може и при вас да е вирус – симптомите не е задължително да са еднакви, напротив – на нас вирусът ни го донесе таткото, а при него изобщо нямаше температура.

venus_melena,
Честито за изпита!
Ей, благодаря за идетя за бейбифона – аз имам чисто нов неизползван и ще го вкарам в употреба.
Ето това е столът за кола, което смятам да купя за сина ми – Стол за кола CAM – Травъл еволюшън, 9-36 кг, 239 лв (промоцията в "Хиполенд" е до 27 декември). За сравнение – в ДаНет същото столче е 288 лв. Всички модели за големи деца (над 9 кг) са за возене с лицето напред.
Как е Мати?

cygnus,
В промоцията на „Хиполенд” има и интересно столче за хранене „Милка” – 109 лв.

nia72,
Нямаш ядове по въпроса за зетя! На Стефко ще му е по наследство, защото ние в нашето семейство сме от модерните – съпругът ми е с една година по-малък от мен.

borovinka,
Добре дошла отново!
И откъде го взе това кротко бебе – как ги прави тези работи със спането от 11 до 6 ч.?!?! Дано и занапред да е все така!
За коликите – не се притеснявай предварително. И аз, като всяка новоизлюпена майка, се притеснявах много, а се оказа, че почти не усетих какво е това. Пожелавам ти същото и на теб!
За изписването – колкото повече време минава, толкова повече ще се смееш на този епизод. Философската формула, валидна в случая, е: СМЕШНОТО = ТРАГИЧНОТО + ВРЕМЕ.

lady_11,
Честито! Леки и безпроблемни бременност и раждане!
Според написаното от д-р Даскалов, рутинните лабораторни изследвания при първото посещение на бременната при гинеколога й включват микробиология на влагалищен секрет и цитонамазка (ако такова изследване не е направено през последната изминала година). Доколкото ми е известно, на бременни цитонамазката се прави по малко по различен начин (не ме питай точно какъв), отколкото при небременна жена. Така че – не се притеснявай от тази манипулация. Предполагам знаеш, че цялата статия за пренаталния скрининг и женската консултация можеш да прочетеш тук.

Silwi25,
За стерилизацията – аз стерилизирах доста след 6ия месец, но аз съм от тези, които прекаляват (според приятелките ми).
За педиатъра – jam i Gabi32 са дали добри съвети в темата „Педиатърът”.
Аз също разпитах всичките си познати за личните лекари на децата им. Но разпитвах по ясни критерии – не питах просто доволни ли сте или не сте. Предимствата на GP-то на сина ми, които ме накараха да избера него, са:
-   има специалност „Педиатрия”;
-   има около 15-годишен стаж в детско отделение;
-   дава своевременно всички полагащи се направления (за ехографии на тазобедрените стави и преглед при ортопед, за ПКК и урина);
-   детските консултации се провеждат в точно определени часове в точно определен ден от седмица, в което време не се приемат болни деца за преглед (аз дори бях малко привилегирована, защото винаги се обаждах предварително преди да отида, за да съм сигурна, че няма да ми се наложи да чакам пред кабинета);
-   дава информация и не бърза с изписването на антибиотици, тук ще включа и това, че не дава да се пипат пишлетата на момченцата и да се слагат разни добавки във водата за къпане на новороденото;
-   разполагам със служебния, домашния и мобилния му телефон.
Имах проблеми с него, заради късното захранване. Информирах го още от самото начало, че смятам да захраня след 6 месец и че, тъй като той е лекарят, ще се съобразявам с неговото мнение по въпросите за лечението на сина ми, но решенията за неговото хранене ще взимам аз. А той ми го връщаше като ми казваше, че си правя експерименти с детето си, плашеше ме, че щяло да стане злоядо, да развие анемия и т.н. Но педиатър, подкрепящ късното захранване, в града ни просто няма. Информираността на педиатрите по този въпрос за мен беше нещо като своеобразен лакмус за това, доколко следят новостите или си карат по схемите, които са учили преди 20 или повече години. Но горните доводи са далеч по-важни!
Освен това, паралелно водех детето си всеки месец и на детска консултация в „Торакс” – Пловдив. Това не ми попречи, също като Габи, „за всичко да си чета допълнително, за да съм сигурна, че това е правилния начин”.

ultra,
Много се смях на това със свекърката – приключването със задължението и продължаването с удоволствието.

heart,
Сама си си отговорила на въпроса и си взела правилно решение – по-добре да спи, независимо къде, отколкото да се тормозите взаимно.

shygirl,
Не се притеснявай за спането по корем. Моят син също от известно време насам предпочита да спи по корем. Аз самата цял живот спя по корем, измъчих се през бременността и в началото след раждането да спя в други пози.


Ваксините
Мисля, че бях писала, но пак да напомня някои неща.
Предимството на Пентаксим (Pentaxim) е, че е петвалентна – адсорбирана ваксина срещу дифтерия, тетанус, коклюш (безклетъчна компонента), полиомиелит (инактивирана) и Haemophilus influenzae тип b (конюгатна). Ако изберете едномесечни интервали между ваксинационните инжекции, т.е. на 2-, 3-, и 4-месечна възраст на бебето, реваксинацията с още една доза се прави през втората година, не по-рано от навършване от детето на 1 година и 4 месеца. Ако изберете двумесечни интервали, т.е. 2-, 4-, 6-месечна възраст, възрастта за реваксинация трябва да бъде след 18 месечна възраст.
Друг вариант, но с три отделни ваксини, е Инфанрикс (Infanrix) + Имовакс полио (Imovax Polio) + Акт-ХИБ (Act-HIB). Първата е адсорбирана ваксина срещу ДТК (също с безклетъчна коклюшна компонента), втората – инактивирана полиомиелитна инжекционна ваксина, третата – конюгатна ваксина срещу Haemophilus influenzae тип b.
Има и трети вариант с две ваксини, но коклюшната компонента не е безклетъчна – ТЕТРАкт-ХИБ (TETRAct-HIB) – адсорбирана ваксина срещу дифтерия, тетанус, коклюш и Haemophilus тип b (конюгатна) + Имовакс полио (Imovax Polio).
За начините на приложение има много информация в закованата тема за ваксините и ваксинационните програми в здравния справочник на бг-мамма.
В листовките на Act-HIB, Инфанрикс и TETRAct-HIB е посочен срок на годност – 3 години, в другите листовки не е упоменат точна цифра, а е написано, че датата, на която изтича срокът на годност, е обозначена върху опаковката на ваксината (както при всяко друго лекарство).
Всички горецитирани ваксини трябва да се съхраняват при температура от 2 до 8 градуса (в хладилник)! Да не се замразяват!
Който и вариант да изберете, останете под лекарско наблюдение 30 минути след поставянето на ваксината!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #179 -: Декември 16, 2006, 03:56:37 am »
Верди,
 :youwoman: :bighug:

 :lol:

радвам се, че вече сте добре.
Моят Бобчо се съсипа от зъби днес,поне изглеждаше да са зъби.
Търкаше си венците с всичко, което можеше да намери и направо пищеше  :( :(Сложих му един гел и накрая се принудих да му дам малко парацетамол, който помогна и милият спа 3 ч.
поне Антъни е добре засега

поздрави и целувки на всички
и много коледно настроение

ема2 :babyboy: :babyboy:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last