0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #140 -: Декември 15, 2006, 08:02:28 am »
:flower:Джамиииии !
 :babyflips: Марти е   :sunshine:
 :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #141 -: Декември 15, 2006, 08:32:43 am »
За таласемия- искаш ПКК-то да е с морфология на еритроцити, цитомегаловируса- не зная, и аз не съм изследвала  :oops: Абе Лейдито, до сега не са ли ти пускали нито едно от тези изследвания, те повечето са пренатална диагностика.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #142 -: Декември 15, 2006, 08:41:33 am »
Ми не са! Токсоплазмозата си я самоназначих преди две години ...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #143 -: Декември 15, 2006, 08:43:16 am »
Ми ... добре че някой си ги самоназначаваме /изключвам посещаващите Торакс- Пловдив/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #144 -: Декември 15, 2006, 10:15:34 am »
Лейди, за цитомегаловируса направо си казваш в лабораторията, че го искаш и те ще ти източат още една колбичка кръвчица :)
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #145 -: Декември 15, 2006, 10:24:15 am »
Добро утро, момичета!

Морковче, ужасно е това, което ми казваш. На мен д-р Марков на прегледа за фетална морфологияв също ми натискаше корема с цел да размърда бебето, че беше застанало в неудобна за него поза и не се виждаше нещо. Но не съм изпитала дискомфорт от това натискане.

За кардиолозите съжалявам, че е прозвучало така. По принцип съм забелязала, че хората от много малко се хващат за думите на другите и ги разнищват до дупка. Много често такива конфликти са напълно излишни и само изострят атмосферата във форума.

Лейди, наслаждавай се на всеки миг от бременността си и не се затормозявай излишно. Разбирам да се притесняваш и да правиш изследвания, но в рамките на нужното. Убедена съм, че всичко ще бъде наред!

Момичета, на Венцислав му е много зле носа. Уж не виждам нищо вътре, а той хърка и се мъчи. Горкото ми дете. Вече нищо не помага - физиологичен разтвор, аспиратор, овлажняване на помещенията. Преди малко дори ми отказа да се храни нормално. Само да не е кърмаческа стачка, че не знам какво ще правя.

Днес май и за разходка няма да става. Чао от мен и лек ден!
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #146 -: Декември 15, 2006, 11:09:02 am »
Мила Heart така сме и ние с този нос, но какво парвя аз. Капвам от физиологичиня разтвор по няколко капки (2-3) в ноздра изчаквам 5-10 минути и бъркам с клечка за уши първо суха после и напоена леко с физиологичния разтвор и вадя големите сополи. Неможеш да си представиш колокса много и са от ония сухите, в смисъл от топлот се получават като корички и са много навътре. Аз пробвах и със Стеримара но от него по зле стана нослето. Имах чувството че по навътре съм му набутала сополите, та чакам едвам диша.
Мами имам питане относно ваксините. Значи до средата на януари ще трябва да сложим първата ни ваксина. Чета ви и разбирам, че бил спрян вноса на пентаксима.
1. Това временно положение ли е или ще продължи вноса през другата година?
2.Обаче ако намеря за първия прием пентаксим, мога ли да продължавам с други ваксини за по нататъчните приеми?
Моето педи току що ми каза, че имало и друг вариант ако не намеря пентаксима, убита полиомиелтна и тетраксим. Също така ми каза,че вече след нова година ще се дават вече само убити ваксини. По всяка вероятност убиатата полиомиелитна.
В понеделник сме на ЕХО на тазобедрените стави при нашият общо признат бургаски специалист ортопед д-р Христов. Предполагам всичко ще е наред, но трябва да проверим.

Лейдинце Аз повечето изследвания сама си самоназначавах (изключвам тези, които ми е назначавал д-р Даскалов), по ЖК нищо не съм изследвала, може би само в началото "набутах" здраванта каса с една урина и една ПКК.

Мели всяка вечер се каня да ви се обадя на вашето семейство по телефона, но малкия вечно проваля намеренията ми. Искам и с вас да поговоря за сърчицето на детенце, пък и да ви чуя как сте що сте  :D

Гане мила надявам се по бързо да се оправите, взех вече да се притеснявам за вас. :(

Морки и мен ме беше обвзела параноята по време на бремеността, но като имам доверие на своя лекар тя бързо се изпарява. Недей чети глупости а се подготви и въоръжи с търпение, ще ти е нужно за след това повярвай ми.
« Последна редакция: Декември 15, 2006, 11:21:59 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #147 -: Декември 15, 2006, 11:10:40 am »
Лейди, аз правих цитомегаловирус на малката. Изследвахме IgM-за прясна инфекция и IgG-за стара. Признавам си, че не съм го правила това изследване на мен, но малката имаше положителни IgG тела, което според лекарката означава, че ги е получила през плацентата от мен. За таласемията-като отидеш на БХС си вземи ПКК на теб и на съпругът ти и ги покажи на генетичката, която ще те консултира преди да ти вземат кръв. На мен ми каза, че при тези ПКК нямаме проблем, но ако искам да си харча парите, да си направя и изследване.


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #148 -: Декември 15, 2006, 11:25:36 am »
Изследването за таласемия има огромен смисъл ПРЕДИ бременността. Проблемите идват не когато жената е болна от таласемия (тя ще знае за това преди забременяване), а когато и двамата родители са здрави хетерозиготни носители на гена за таласемия и в огромния брой случаи не знаят за това носителство. Няма как и да знаят, преди да се изследват, защото на практика са здрави хора. В тази ситуация има вероятност, която не е малка (25%), детето да е хомозиготно, т.е. да има лошия късмет да вземе двата увредени гена от двамата си родители.

ПКК дава само косвена информация, според която може да се заподозре наличието на таласемия, но не поставя диагнозата. Единственото приложимо адекватно изследване е електрофореза на хемоглобина.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #149 -: Декември 15, 2006, 13:21:17 pm »
Морков, док работи с един анестезиолог в Тина Киркова - много свеж и готин тип. Ще идеш при него две седмици преди датата и ще ти направи изследване за алергии към упойки и антибиотици. С него ще си говориш за обезболяващите. Той ще те следи и след операцията и ще дойде няколко пъти и в реанимация и после в отделението да проверява как си. Аз бях алергична към почти всички обезболяващи и ми слагаха само аналгин 3 пъти, но като му се оплаках от болката веднага ми назначи и друго обезболяващо. Така че не се притеснявай ИЗОБЩО за след операцията.
Лейди, аз все чакам да пуснеш темичка да ти честитя официално :D Да изкараш спокойна и красива бременност с един сладък, пухкав резултат накрая!
Пентаксим не мога да намеря :( И връзката на свекърва ми не можа :? Сега мобилизирам родата да я търси.
Вени, в кремчето има една сбъркана дума. Според аптекарката става въпрос за revanoli, а не за revandi :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #150 -: Декември 15, 2006, 14:20:56 pm »
Пентаксим имаше преди 2 дена в склада на търговска лига за 53 лв. питах ги , казаха ми че имат наличност в централния склад в софия.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #151 -: Декември 15, 2006, 14:48:00 pm »
ей, супер, ей сега ще проверя :D
Благодаря за инфото!
Предполагам, че това е адреса на склада:
http://www.comleague.com/tl-rs-bg.htm


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #152 -: Декември 15, 2006, 15:03:05 pm »
Има дръжки :?
Никъде няма, в централния склад е имало до "едно време", както ми обясни служителата, сега вече нямало. В началото на годината щяло да има, но на въпроса ми "в началото на януари ли?" отговора беше, че не е ясно. Ми то за начало на годината се смята и март месец, егати :?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #153 -: Декември 15, 2006, 15:12:15 pm »
мда, нямат, казаха - след нова година...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #154 -: Декември 15, 2006, 15:20:43 pm »
Та да си разкажем и ние какво стана. Бяхме на док, каза че сме пипнали някакъв вирус. Това, което даваме до тук и правим е единственото, което може да се направи. Хубавото е, че не сме загубили тегло, а сме качили 200 гр, та нямаме нужда от системи. За пръв път от 4 дена снощи и днес видях напикани памперси, което малко от малко ме успокои. Та се надявам до ден-два да регулираме положението, че стана страшно вече. Иначе беше изненадан, че бяса отказва да суче, защото при чревни проблеми кърмата най-много помагала. Та това е, продължаваме с чайовете и морковите. Дано в края на седмицата свършим с тоя ад :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #155 -: Декември 15, 2006, 15:41:19 pm »
Ох Гане, голям тормоз, дано съвсем скоро всичко свърши и малчо се оправи.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #156 -: Декември 15, 2006, 15:43:14 pm »
до майките на хремави юнаци - Мартин от една седмица започна да покашля. първо епизодично, точно като човек, който се е задавил с нещо. после все по-често. педиатърът го слуша, чисти дробове, чисто гърло, в носа секрети няма, но се чува едно похъркване от време на време и тя предположи, че хремата е някъде назад и се стича секрет към гърлото, който го дразни. аз, впрочем, съм със същата хрема в момента.
капя 2 пъти дневно физиологичен разтвор, от който детето пищи и реве, но ефект няма. нищо не излиза навън и след капането на разтвора, а кашлюкането се засилва, даже вчера повърна два пъти след хранене, поради това закашляне... :(
а изобщо не мога да си представя как ще му бъркам навътре в носа с клечки или аспиратор, той само като доближа ампулката с разтвора и почва да пищи.
педиатърът не можа да даде смислен акъл, освен да предпише капки Виброцил и сироп Стодал, които не смятам да давам.

а какво е мазане с оризовата каша, леле мале! кога се научиха вашите бебоци какво да правят с манджата, попаднала в устата им? :)

Гане, много се радвам, че вашият доктор се е прибрал, че е взел нещата под контрол и имате напредък. щом наддава Алекс и пишка, всичко е наред. че при нас освен спирането на пишкането, в болницата започна и спад на тегло... ще се оправи скоро момчето, за Коледа ще е тип-топ!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #157 -: Декември 15, 2006, 15:48:29 pm »
Стеф, надявам се, че вече не издържам. Не съм спала като бял човек от не знам колко време вече, а и да не говорим, че станах спонсор на "памперс". От както ми отказа кърменето все проблеми, да му се невиди :?
Джами, чул те Господ! Мен това ми беше голям проблем.
Между другото се сещам за нещо - на моята кръстница малкия имаше такива проблеми - оказа се, че има някакъв проблем на носа, т.е. вътре нещо не е достатъчно широко и той така си сумтеше и имаше все едно секрет. Не знам дали не трябва да ги видят УНГ доктори??? Дано се оправите бързо и безболезнено!
П.С. Свикването с кашите и храната е след около месец :lol: До тогава се запаси с кърпички ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #158 -: Декември 15, 2006, 16:10:50 pm »
Привет! Връщам се от изпит - взех го, но не съм доволна!
Нощес имахме пак екшън и сутринта рано- рано бяхме при док - отточти сливици и прочие! Даде лекарство и да видим!
За теласемията - що никой не ме светна за това изследване, а сега чак при лошите резултати на Мати чух за това заболяване! Че и от касата се поемало - така ли? Аз съм готова да се изследвам, но къде да го направя - дайте акъл!
Ани, ми аз се чудих кво е това реванди и явно грешно съм го преписала в темата, а сега ми няма рецептата - някъде я потурчих!
Гане, радвам се, че сте по-добре! За стола пак да те питам - снощи гледах в сайта им - този модел е само за возене с лицето напред, нали?
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #159 -: Декември 15, 2006, 16:23:32 pm »
Вени, като почнат да си задържат изправени вратовете, да не им клюма главата - може да се слагат. По принцип вече след 9и месец се возят на такива столове - с лице напред. А и тези столове са само такива.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю