0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #40 -: Декември 12, 2006, 12:56:36 pm »
Ейй боже като ви чета, то май здрави много много няма и бебета и мами. Стискам палци да се излекувате бързо и безпроблемно.
Кажете нещо за отпушване на носле, без Стеримар имам чувстовто че от него повече му се запушва нослето. Аз го чистя с физиологичен разтвор и клечки за уши, но все има нещо навътре, прохърква и плаче детето. Не сме болни да чукна на дърво, но явон от сухят въдух прави повечко сополки, знам ли и аз
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #41 -: Декември 12, 2006, 13:05:49 pm »
Знаете ли коя е най-интересната играчка - бейбифона - просто го обожава! Сега играе с него и тишийна е настанала!
Верди, мерси за инфото за столчетата - ще го прегледам при първа възможност!
Наде, то на  бебетата така съм им запушени нослетата в началото, така че не се притеснявай - най-вероятно не болест!
Ани, май и вие го докарахте до кремчето за дупе, което с Верди препоръчахме ! Питай Силви как им се отрази - за отрицателно време се оправиха! А колко време се влачиха преди това!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #42 -: Декември 12, 2006, 13:12:46 pm »
Нинче, по принцип ти се полагат около 20-30 кг багаж на всеки, като количката ти и столчето не се таксуват, така че не се води свръх багаж. Аз поне в това отношение бях спокойна, защото и аз пътувам с всички екстри. За количката - аз все пак живея в Германия и тук на почит са много Hawk. В интерес на истината и двете ми колички са такива и съм много доволна от тях. Наистина са доста качествени, с технически сертификати и тем подобни. Кошницата ни беше MaxiCosi което също е марково за тук и е една от най-качествените. Сега сме взели седалка RomerKing, която според всички тестове правени върху нея е една от най-стабилните седалки. Според мен компромиси за това не се правят. Все пак става дума за сигурността на детето. За Бертони също съм чувала хубави неща, така че ако в крайна сметка решиш - можеш и тази кошница да си вземеш. Въпреки че според мен, за предпочитане е като летиш да е в кошница малкия. Аз по този въпрос даже спорих със стюардесите. Предпочитам да е стабилно вързан по време на полет, вместо да го стискам аз и да се чудя как да го държа ако заспи. Така че моя съвет е просто си вземи кошницата с теб.
Виа, ние взехме вчера един чай от шипки, ябълки и моркови, та май спасихме положението за сега. Освен това той беше доста изнервен, та пихме и чай от ябълки и маточина - явно му хареса. НАй-важното е че успяхме и двамата да поспим. Сега е малко по-добре, като изключим сополивия нос и кашлицата. Важното е, че разстройството поне потъна :)
Надявам се всички болни да се оправят и то бързо! :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #43 -: Декември 12, 2006, 13:44:36 pm »
Ние купихме стол-кошница за кола от 63 лв., купихме я от Пикадили и пренесохме бебечо с нея от Пловдив до Бургас. Сега седи неизползваема, то е и зима и незнам въобще къде ще пътуваме че да ми потрябва.


А ако ходите до магазина или на гости примерно, как превозвате бебето? При нас дори за 20 метра да е, пак е задължително с кошница/стол.

Верди, мерси за напомнямето за БГ мама. Не бях се сетила, но форумът там све нещо не ми се отваря. Е, има и дни, в които се отваря де, ное  голяма мъка понякога.
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #44 -: Декември 12, 2006, 13:51:35 pm »
Нинче ползваме портбебето от количката, поне докато му стане малко, ама то като му стане малко и кошницата също ще отеснее.
Това кремче за дупе с витамините е наиситна вълшебно  :D, нали направих глупостта след като ни се опарви дупето да мажа с това на Мусетла, та сега пак пратих мъж ми до апетката да зъбаркват още една дозичка.
Оправяйте се бързо бебчовци и мами и бъдещи мами.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #45 -: Декември 12, 2006, 13:52:06 pm »
Тука също ще стане задължително след нова година използването на стол за кола!
Гане, колко струва този стол, който сте си купили? Четох в статистиките, че е на първо място!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #46 -: Декември 12, 2006, 14:03:39 pm »
Ганке, е това ми трябваше да чуя. И при нас продават Ръмер Кид даже може да видиш тук един тест от август 2006. Тествани са всички категории столове. http://forbrukerportalen.no/Tester/2006/1148973596.19 По колонки: марка, размер, цена, сигурност, комфорт и и леснота за употреба, общо точки и общо общо мнение. Цените са в NOK.
Bra: добър
middels: среден
under middels: няма даже и среден ;)))
Аз не мога да взема в самолета и количката и кошницата. С прехвърляне сме, това означава, че ми трябва количка за престоите; как ще го нося на ръце малкия? А в самолета все ще се оправя. Казват, че имало едно малки кошници, принадлежащи на самия самолет, за бебета, та като поръчвам билета ще питам. Аз тая кошница, с малкия вътре посмъртно не мога да я вдигна, камо ли да се разнасям с нея по летищата.
Пътувам сама на отиване. Затова се шашкам толкоз. Иначе, нагърбваме таткото да носи.

Иначе ще взема само една малка количка за БГ. Голямата няма да я мъкна. Да си стои тук. Все пак няма да векуваме там. Ще се оправим и с малката.

ПС. При нас вече не е разрешено за бебето да се ползва коша от количката в колата. Само кошници. Това е отскоро. Има няма година.
« Последна редакция: Декември 12, 2006, 14:38:26 pm от NinaE »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #47 -: Декември 12, 2006, 15:41:22 pm »
Пфуу, най-накрая да стигна до отговор :lol:
Вени, ние я купихме от тук на промоция за 100 евро. Казаха ни, че по принцип са ужасно скъпи, точно защото са най-качествените.
Нинче, и аз пътувах с прекачване, ама от седалката не се отказах. И аз не можех да го мъкна нашия, ама количката си я дадох на багаж, а него с кошницата. Така ми беше доста по-удобно. А и в самолета той си спа вътре и не помръдна. Вземи си за пътуването вода или чайче - каквото пие, за да му дадеш като излитате и при кацането, че иначе не може да се справи с налягането в ушите.
За стола за кола - ние доста четохме преди да вземем и за наш късмет се оказа, че има намаление, та хубав стол взехме за малко пари. Но в интерес на истината и по-скъп да беше - пак щяхме да го вземем. А и той е до по-голяма възраст - май до 3 годинки или нещо от сорта, та поне в следващите няколко години няма да мисля за това.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #48 -: Декември 12, 2006, 15:43:50 pm »
Сега видях цените на тези седалки за кола - ми те са по 300 лева хубавите и сигурните тоест общо към 600 т. е съизмеримо като порядък с цената на колата вече. А ще ми трябват за не повече от 2 -3 ходения в София за 1-2 години. Ми то излиза, че по добре да пътуваме със самолет. :)

И сега понеже съм на вълна столче за хранене и понеже на мен по default цената ми е двойна дайте акъл за нещо стабилно и хубаво столче за хранене и по-евтино ако може.
« Последна редакция: Декември 12, 2006, 16:00:23 pm от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #49 -: Декември 12, 2006, 16:02:29 pm »
Дони, на Роба столчетата за хранене са от порядъка на 30-40 лева. И по принцип са хубави, че са отделно столче с масичка и се разделят после. Аз имам такъв и съм много доволна от него. Само дето не мога да ти кажа в БГ какви са им цените. Поне за толкова ги гледах последно.
http://www.roba-kinderwelt.de/produkte/liste.de.aspx?id=148
Като гледам в Данет - май почват от 40-50 нагоре. Ето такъв е приблизително варианта, който имам аз, а го има и в Данет
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=2553
http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=1518
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #50 -: Декември 12, 2006, 16:47:00 pm »
Нашето е Чиполино и е 150 лева! Не от най-евтините! С падащо гръбче, коллца, регулира се височината!
Ми, то, Гане, 100 евро си е направо без пари! Късмет голям сте извадили!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #51 -: Декември 12, 2006, 17:15:39 pm »
Гане, този немския сайт не ми се отваря. Същите ли са като тези българските и от колко месеца може да седи на тях? Удобни ли са?
Вени, Чиполино гранд конфорт ли е вашето?
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #52 -: Декември 12, 2006, 17:48:11 pm »
Привет и от мен! Весела и ползотворна седмица!
Да се отчета - изпрах и изгладих всичко за мен и бебчето. Стерилизирах шишетата и помпата и съм готова... Като гледам Лидия роди... след нея съм аз. Уж ще чакаме за 2-3 Януари, ама докторите казват, че може да е всеки момент... оттук нататък ще се пазя и ще гледам да стискам, ама Божа работа...
Искам да питам Дони откъде си взе актовете за раждане... поне това да знам, че при мен е една мътна... ще раждам във Врана, живея в Русе, по документи се водя  в друго населено място, нямаме брак... въобще изобщо...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #53 -: Декември 12, 2006, 17:58:44 pm »
setakap, много, много късмет ти желая и леко раждане, когато му дойде времето!!!!  :sucky: :bighug:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #54 -: Декември 12, 2006, 18:00:01 pm »
Дони, точно такова!
setakap, чакай не бързай!
Матей - 1.04.2006 г
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #55 -: Декември 12, 2006, 18:46:14 pm »
Ох, от сега почнах да се притеснявам с това пътуване, че то ние ще бъдем на почти годинка живот и здраве, кошницата ще е отпаднала, столче за кола  х 2  + количка не мога да си представя как ще нося по самолета, освен да ги пусна свръх багаж, все пак ние сме 3 възрастни.Ами и с каква кола ще ни посрешнат, 5 човека сме все пак .. 8O
Май ще пусна въпрос в близнашкия, там имаше мами от Америка...

Дони, на мен ми подариха едно столче за хранене, остава да купя още едно:)

Лейди 11, мерси за инфото, да те поздравя ли с добре дошла?

Целувки на всички
ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #56 -: Декември 12, 2006, 19:07:22 pm »
setakap Аз съм от Бургас и раждах в Пловдив, ние също нямаме брак и също така живеем по личан карта на различни места. Първо акта за раждане ще вземете от общината от който район е болницата. Предполагам таткото ще припознае бебето, за което е необходимо нотариално заверена декларация, с която той  дава име на детето. Акта за ражадане може да го вземе  и таткото с копие на твоята лична карта. При нас акта излезе доста по късно, горе долу две седмици след раждането, незнам каква е порцедурата във Варна. След акто вземете акта, ТИ отиваш в общината по твое местоживеене за да вземеш удостоверение за семейно положение. Отиваш в социални грижи пак по твое местоживеене и подаваш молба декларация за еднократна помощ от 200 лв. при раждане. След една седмица соц.грижи ти издават заявление с което отиваш в Първа Инвестиционна Банка да ти дадат дебитна карта с 200 лв., заявлението може да вземе таткото след покзване наличната ти карта.
Ох май малко объркано го написах, ако нещо не ти е ясно питай на лични, да не спамим седмичката :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #57 -: Декември 12, 2006, 19:11:23 pm »
Вени, така си е. Тук винаги има някакви промоции и обикновено нещата наистина са си доста по-евтини. Стига да имаш търпение да чакаш, че то не е едно  :lol:
Дони, почти същото е като българските. Отпред дъската се мести и можеш да я приближиш до детето. Аз го харесвам доста и след като свикна малкия бяс с него - смятам че е доста удобно, а и няма нужда да даваш толкова пари, ако може нещо по-евтино да се вземе. Като започнат вече поне малко да седят седнали можеш да ги слагаш вътре. Аз малко се забавих, но ние не можахме да си намерим и той ядеше в стола си за хранене или в паяка. Но там много се върти и е доста неудобно. Това столче е горе-долу с височината на нормалните столове и седнала някъде на трапезен стол можеш да ги храниш без проблеми ако са вътре.
Сетакап, стискаме палци всичко да е наред! :)
Еми, не би трябвало да е проблем - полага ви се по 20-30 кг на човек, а количките не се таксуват. Така че спокойно ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #58 -: Декември 12, 2006, 19:44:51 pm »
Здравейте и от нас. Ние сме добре, девойката е доста буйна, вече почнаха да ме мъчат и киселини та сега вечерям препечени филийки със сиренце, а през деня на мандаринки и портокали да не ми се товари стомаха. Качила съм 13 кг, което на фона на 10-те които качих до 5-я си е направо нищо. Другата седмица сме на преглед, а живот и здраве другия месец в Пловдив- май там ще се ражда и нашата бебка.
На болните мами- бързо оздравяване, а на малчовците много гуш и да не притесняват мамите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #59 -: Декември 12, 2006, 20:45:14 pm »
а живот и здраве другия месец в Пловдив- май там ще се ражда и нашата бебка

Това е правилният избор  :balk_602:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!