0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #20 -: Декември 11, 2006, 19:45:20 pm »
jam,
Извини ме!
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #21 -: Декември 11, 2006, 20:16:10 pm »
Да се включим и ние към купона. От три дни сме супер активни и не спим, ни денем ни нощем. Вглежадме се ту в оранжевата стена, ту в телевизора ,ту в тавана и се хилим на поразия това добре, но защо реве веднага щом му мине доброто настроение. Храним се на 4 часа, вечер първия час след хранене е приспиване, час и половина след това дай боже дремем, следва отново това ужасно дране и пищене защото акаме и пръцкаме. През деня е още по трагично, почти перз цялото време ревем за спане и дума да не става. Ако излезем на разходка може и да спим 2-3 часа. Немога да си го обясня на какво се дължи това неспане, още е твърде малък да бодърства толкова много.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Столче за кола
« Отговор #22 -: Декември 11, 2006, 21:23:38 pm »
Добър вечер на мамите :D
искам да ви питам, ползвате ли столче за кола? Питам най-вече мамите в България.
Или по скоро ме интересува дали мога да наема такъв стол. Планувам посещението в БГ и никак не мога да си предствавя да се возим без стол.

Намират ли се наистина под наем? 8O
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #23 -: Декември 11, 2006, 21:35:20 pm »
Аз съм ползвала. Много е удобно.
Под наем не съм чула да има. Потърси от някой познат, чието дете е порастнало. Аз нашето го подарих за съжаление.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #24 -: Декември 11, 2006, 22:17:54 pm »
Нинче, аз си носех кошницата /козито/ с мен в самолета. Не мисля че ще имаш проблем да го вземеш. Бих ти дала моето, но е тук в Германия. :( Иначе и аз имам такъв проблем сега при пътуването. Ние вече сме с голяма седалка и няма как да я нося с мен, та не знам как ще пътуваме из България и дали ще ходим някъде точно заради този проблем :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #25 -: Декември 11, 2006, 22:38:01 pm »
Ох и пред нас стои този проблем, но догодина през юни.Единственото, което виждам като вариант е да се купят от там, иначе няма как да се возят децата.Знаете ли колко струват приблизително?То затогава ще ми трябват от тези по - големите , с 0блегалките...

ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #26 -: Декември 12, 2006, 05:22:19 am »
Цитат
Знаете ли колко струват приблизително?
Шай, то зависи какви са ти претенциите. Ето тук можеш да се ориентираш за цени http://shop.danet.bg/.

Лично аз съм малко "стресната" от някои цени - кво има в една количка, че да е 1200 лв или столче за 300?
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #27 -: Декември 12, 2006, 08:05:36 am »
Ами има - да Chicco или Peg-Perego. Кво толкова повече има в един Мерцедес отколкото в един Опел. Важното е да върши рабора. Купувайки хубавата марка човек си купува минимална вероятност да бъде разочарован от покупката в последствие и тя да не оправдае очакванията му. Аз 300 лева за столче за храна нямам обаче, нито 1500 за количка. За всеки влак си има пътници :) За някои неща трудно правя компромиси (храна, мазилца, капки за нос) и държа да е най-качественото, ама столче, кошарка, одеалце - айде сега :) Ако направят майчинството 1 600 лева ще си помислим :)
« Последна редакция: Декември 12, 2006, 08:15:29 am от cygnus »
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #28 -: Декември 12, 2006, 08:17:01 am »
Привет! Ще отговоря първо на Лейди - за количката незнам, но при столчетата определящо е сигурността! Има столчета по 100 лева, но те не са тествани при удър и неможеш да бъдеш сигурен, че недайси боже, ще ти защити детето при катастрофа! Така, че по-високата цена, означава, че фирмата има лиценс и е тествана - т.нар. краш тест и дава сигурност, че ще защити дете до килограмите, за които е столчето! Така, че не се изкушавйте да взимате столче без сертификат заради цената, да не ви излезе солено! На нас ни предстои закупуване на стол, че до сега сме с кошница, която взехме от кумците ни! Така, че съм проучила въпроса!
За пътуващите до България - вземете си вашите столчета, защото тук, доколкото знам е по-скъпо! поне едни познати, които живеят в Ливан и миналото лято се върнаха покрай събитията, решили от тук да си купят голям стол! Установиха, обаче, че тук е по-скъпо то Ливан, но нямаше как - стол им трябваше!
Сега да ви се оплача - Мати кашля жестоко от вчера, направо се дави, цяла нощ се въртя, носа му е запушен и хърка и неможа да спи добре! След малко ще звъня на доктора да видим какво ще каже!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #29 -: Декември 12, 2006, 10:10:13 am »
Компромисен вариант за столчето е да се купи от оказион. Дори да е марково, цената е значително по-приемлива. Все пак става въпрос столчето да се ползва за няколко седмици.


*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #30 -: Декември 12, 2006, 10:13:09 am »
Хелоу ъгейн 8)

Габи, благодаря за сайтовете с имената :lol: Може даже да се каже, че вчера постигнахме консенсус по този въпрос! :lol: Между другото, като се организирате за разходки - и аз съм в Слатина :D

Гане, дано по-бързичко подействат съветите и малкия да се оправя!

Ултра, как мина "тайното" начинание вчера? Свършиха ли поне работа?

Верди, благодаря за съветите. За съжаление обаче нито стодал, нито хомеожена имат някакъв ефект. :?

Вени, малкото ми име е Венета 8) Пък най-обичам без да ме питат да си казвам и фамилията :lol: /Райкова/, особено ако говоря по телефон :lol:
Между другото, като чета какво си написала за Мати откривам едно към едно себе си - първо кихането, за час-два- хрема, заглъхналите уши, а цяла нощ с половинката спорихме дали наистина хъркам толкова отвратително или той сънува, че го правя?!
Aааа, да, а кашлицата....ахх каква е ....
Май май ще се наложи все пак да звънна на доктора си колкото и да ми се струва безмислено :?

Нина, Габи е права - може да се купи такова столче втора употреба, но не съм чувала да се дава под наем.
« Последна редакция: Декември 12, 2006, 10:20:29 am от via »


*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #31 -: Декември 12, 2006, 10:15:38 am »
Благодаря за информацията на всички. Ние засега сме с кошница и май май нея ще си я вземем и за БГ. Ще пътуваме началото на март и дотогава дано не сме станали 13 кг. 8O
И количка ще мъкна с мене, от тези, дето им казват чадър-колички(малки), абе голямо пътуване ще е.
За сигурността съм съгласна; ние купихне евтино легло, евтин стол за хранене(на разпродажба), обаче седалката за кола(от 13 до 25кг) е най-сигурната и една от най- скъпите на пазара. Дори при нас препоръчват да не се купува седалка втора употреба, защото ако е била в катастрофа не е вече толкова сигурна, а и с времемто се износва. Ние купихме ето този за по нататък
http://www.hts.no/english/frameset_english.htm
Макар, че много ми се иска да наемем една кошница от някъде и да си спестя размъкването на нашата по самолетите.
Ако някой има и вече не я ползва, моля да каже. :D
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #32 -: Декември 12, 2006, 10:47:16 am »
Току що видях една евтина кошница http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_124&products_id=2062
за 63 лв. Май е по добре да я купим нея, иначе може и 3 пъти повече да ми излезе свръх багажа в самолета.
Какво ще кажете? Дали е сигурна? Вижда ми се евтина, но пък на снимката не изглежда зле(почесвам се по темето :))))
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #33 -: Декември 12, 2006, 10:56:21 am »
И аз да се изкажа по темата за евтините и скъпите колички. Та значи аз ги разделям на три категории - много ефтини, които не стават, т.е. от рода на чиполино, защото са боклуци, от кофти материи са, чупят се лесно, абе не стават, а струват пак 200-300 лв., след това идват Чико, пек-перего, това са колички на сравнително приемливи цени, например нашата струва 550 лв., но е комбинирана - зимна, лятна и кошница за кола, което за мен е добре, все пак е Чико, здрава, естествени материи и т.н, и на края са тези от 1200-1600, което си е абсолютно безумие, тя нашата кола струваше толкова :?
Но наистина за кошницата за кола и за столчето компромиси не бива да се правят.
Иначе българските кошари са супер и струват 120 лв., няма смисъл от по-скъпи. За дрешките да кажа, на мамите които им предстои да раждат и сега пазаруват - купувайте само чист памук поне първоначално за 0-3 м., за да сте спокойни и да няма проблеми с кожата на бебето, защото зимата е кофти, децата са облеени поне с два ката, не се проветрява кожичката и т.н.

И да питам, как да взема ако за изследване като са й толкова редки :( може ли например с една клечка за уши от дупето и в стерилна чашка?
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #34 -: Декември 12, 2006, 10:59:15 am »
Току що видях една евтина кошница http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_124&products_id=2062
за 63 лв. Май е по добре да я купим нея, иначе може и 3 пъти повече да ми излезе свръх багажа в самолета.
Какво ще кажете? Дали е сигурна? Вижда ми се евтина, но пък на снимката не изглежда зле(почесвам се по темето :))))

Бертони стават, все пак ще я ползваш съвсем малко :D
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #35 -: Декември 12, 2006, 12:20:39 pm »
Ние купихме стол-кошница за кола от 63 лв., купихме я от Пикадили и пренесохме бебечо с нея от Пловдив до Бургас. Сега седи неизползваема, то е и зима и незнам въобще къде ще пътуваме че да ми потрябва.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #36 -: Декември 12, 2006, 12:28:24 pm »
via, изобщо не отидохме. В нашето семейство сме твърдо против всякаква форма на корупция. Плащането на пари не е проблем, стига да е регламентирано и да става на каса. Ще ходим при Кременски за генетичен, другия вариант е да влезем в болница да лежим, за да ни направят теста легално. Това ми се струва абсурдно.
Досега се бяхме разминали с подсичането, но покрай това разстройство цъфнахме - дупето от ануса назад е червено, има възпалени ръбчета на бузките на дупето с дребни пъпчици с бял връх. Почвам да се информирам по въпроса.
За разстройството пием Ентерол, болничния се оказа, че няма проблем да го напише със задна дата.
Тази нощ заспах чак към 5, явно имах прищипан нерв между ребрата - всяко вдишване беше агония, вдигнах температура, абе отвратителна нощ, болката беше ужасна. Слава богу събудих се почти без болка, явно се е успокоило мястото.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #37 -: Декември 12, 2006, 12:29:24 pm »
И да питам, как да взема ако за изследване като са й толкова редки :( може ли например с една клечка за уши от дупето и в стерилна чашка?

ще искаш в аптеката стерилно контейнерче за вземане на проба от аки. те са специални и имат на вътрешната страна на капачката монтирана мини шпатулка, с която гребваш от памперса, пъхаш в шишенцето и завинтваш.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #38 -: Декември 12, 2006, 12:35:17 pm »
Аха, схванах :D

Ани, а ти защо реши, че е разстройство, по колко пъти ходите?
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #39 -: Декември 12, 2006, 12:44:04 pm »
via,
Какво ще кажеш за Тантум верде?
Пробва ли инхалации и гаргара?

Ей, тези вируси ще ни побъркат по това време. На нас вчера ни изписаха сироп за кашлица и днес пак ще ходим да ни слушат гърдичките.
ДАНО ВСИЧКИ БОЛНИ БЪРЗО ДА СЕ ОПРАВЯТ!

Нина,
И аз не съм чувала да се дават столчета за кола под наем, но във форума на бг-мамма се продават много неща втора употреба:
Продавам, предлагам, подарявам
Купувам, търся, наемам
Продавалник

И още инфо за столчетата за кола:
Класация на Autobild на 21 вида детски седалки за кола
За правилния избор и използването на столчетата за кола