0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: лапароскопия
« Отговор #80 -: Април 16, 2007, 19:16:58 pm »
Светле едно огромно благодаря за подкрепата,много мило-благодаря.Аз единствено искам по бързо да мине, и да забравя.Дори се :D.Мерси много.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: лапароскопия
« Отговор #81 -: Април 16, 2007, 22:16:04 pm »
Момичета моето лапаро е в събота и направо ми се :cry:Незнам защо така се панирам като отдавна знам какво ме чака.Нещо да ме посъветвате,или да ме окуражите?Ще откача до събота :help1:

Миличка ,не се притеснявай всичо ще мине бързо. :D
Лично мен много ме беше страх,то притеснени,то сълзи.......но нямаше смисъл.Не е толкова страшно,бързо се въстановяваш! :DУспех !!! :D
Re: лапароскопия
« Отговор #82 -: Април 17, 2007, 08:14:35 am »
Момичета,помагайте, имам голяма нужда от вашата подкрепа! Вече 3 седмици минаха от моята лапароскопия, а все още правя често слаби температури (37,2). Чувствам се адски отпаднала и като цяло зле. Коремът ми е много надут и ми тежи, а вътре ме болят и чаркалъците (в средата и от двете страни ниско). Имам чувството, че с времето се чувствам не по-добре, ами по-зле  :x Какво става тука? Дали е възможно да съм направила някакво възпаление? Нормални ли са тия работи, при положение, че тук сте писали, че процедурата минавала съвсем леко и хората след няма и 2 седмици се връщат на работа?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: лапароскопия
« Отговор #83 -: Април 17, 2007, 08:54:24 am »
Grizkata,и при мен минаха 3 седмици от лапаро,и вече съм добре!!!Първата седмица  чак до М и аз поддържах малка температура 37,1 и корема ми беше подут,но на втора седмица всичко се оправи!
Сега нямам никакви болки,само леко придърпване.
Мисля че трябва да отидеш на лекар да тв види!!!Не е нормално това.Теб не са те викали на контролен преглед след лапаро????Непременно се консултирай с лекар,тези нещша не са за подценяване!Успех и пиши как са нещата! :D
Re: лапароскопия
« Отговор #84 -: Април 17, 2007, 09:19:50 am »
Момичета, предстои ми лапароскопия и хистероскопия едновременно, със съмнение за миомен възел при д-р Николова от 1-ва АГ. Моля дайте мнения за нея.
*
Re: лапароскопия
« Отговор #85 -: Април 17, 2007, 09:29:49 am »
Grizkata трябва да се чуеш с лекаря си. Правенето на температура може да е знак за някакво възпаление. Аз след 1 седмица бях напълно ОК, нямах даже придърпване, вярно, че възстановяването е строго индивидуално, но все пак след 3 седмици би трябвало да си напълно ОК.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: лапароскопия
« Отговор #86 -: Април 17, 2007, 09:33:40 am »
Момичета колко време е възстановителния период?На мен Александров ми каза че след лапарото на другия ден ме пуска и след това веднага мога да се върна на работа.Така ли е?При вас как беше?Пишете ми някакви мнения за да знам дали да пускам болнични.Grizka дано при теб всичко да е наред.Успех :wink                                                                      
*
Re: лапароскопия
« Отговор #87 -: Април 17, 2007, 09:46:25 am »
На другия ден ще ти е невъзможно да отидеш на работа. Мен ми беше сравнително зле, все пак е операция. Може би поне седмица трябва да си починеш.За да дават месец болнични след лапароскопия, значи има за какво.Аз лично два, три дни след това се движих леко приведена и свита в корема и се изморявах много, дори от елементарни движения. После си добре,но трябва да се пазиш.Успех,няма страшно.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: лапароскопия
« Отговор #88 -: Април 17, 2007, 10:04:12 am »
mercy благодаря.Аз разбрах че веднага мога да се върна на работа,ама май нищо не съм разбрала.
Re: лапароскопия
« Отговор #89 -: Април 17, 2007, 10:06:07 am »
Момичета ниикой ли не е правил лапаро в Св. София /Тина Киркова/?
*
Re: лапароскопия
« Отговор #90 -: Април 17, 2007, 10:11:30 am »
Момичета колко време е възстановителния период?На мен Александров ми каза че след лапарото на другия ден ме пуска и след това веднага мога да се върна на работа.Така ли е?При вас как беше?Пишете ми някакви мнения за да знам дали да пускам болнични.Grizka дано при теб всичко да е наред.Успех :wink                                                                      

И мен ме изписаха на следващият ден, тръгнах на работа на 5-ти ден, тъй като го направих преди Великден и имах възможност да си остана вкъщи иначе взех 2 дена болнични- този на операцията и следващият. Много зависи каква точно ти е работата, аз по принцип стоя, но 4есто се налага да ставам, работя с хора и това ме измаряше. А вървенето по 20 мин. на отиване и 20мин връщане....  :(  Аз ти предлагам ако имаш възможност си вземи около 7-10дена болнични. Да ти кажа честно на около 10 ден ве4е се по4уствах съвсем здрава, даже започнахме и със секса тогава /естествено след консултиране с Александров/. Упсех мила, в добри ръце си- не се тревожи за нищо. Всички в болницата са много мили!

Гризка, както казаха и другите моми4ета, щом имаш Т, зна4и може да е възпаление някакво. А да не би и да си фанала някой гриб или настинка. На теб какво са ти правили, много зависи и дали лапарото е било диагностично или оперативно.
« Последна редакция: Април 17, 2007, 10:14:35 am от dendy »
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: лапароскопия
« Отговор #91 -: Април 17, 2007, 10:46:35 am »
Dendy и аз работя седнала и с хора.Измарям се по някой път.Явно няма да се размина без болнични.Благодаря за мнението :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: лапароскопия
« Отговор #92 -: Април 17, 2007, 20:57:03 pm »
Момичета колко време е възстановителния период?На мен Александров ми каза че след лапарото на другия ден ме пуска и след това веднага мога да се върна на работа.Така ли е?При вас как беше?Пишете ми някакви мнения за да знам дали да пускам болнични.Grizka дано при теб всичко да е наред.Успех :wink                                                                      
Вземи си 7-10 дена болнични.При всеки въстановяването е различно.
Лично на мен ми трябваше 10 дена. :D
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: лапароскопия
« Отговор #93 -: Април 17, 2007, 21:04:07 pm »
Аз си пуснах вече болничния,но за 5дни.Да се надявам че ще се оправя дотогава.А един малко тъп въпрос :oops:,физически упражнения след колко време могат да се правят? :?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: лапароскопия
« Отговор #94 -: Април 17, 2007, 21:05:05 pm »
зависи,по принцип след месец,поне на мен така ми казаха  :D
*
Re: лапароскопия
« Отговор #95 -: Април 18, 2007, 09:38:42 am »
Аз си пуснах вече болничния,но за 5дни.Да се надявам че ще се оправя дотогава.А един малко тъп въпрос :oops:,физически упражнения след колко време могат да се правят? :?

И аз това се 4удех, че съм решила да се стягам за лятото. При мен ще станат 2 седмици и аз се чувствам сякаш нищо не ми е правено, е само дето раничките леко ги усещам. Искам и на солариум да тръгна, дали е подходящо сега?! Въпреки, 4е док каза да си пека пъпа на балкона, щото много секретираше............ незнам....
*
Re: лапароскопия
« Отговор #96 -: Април 18, 2007, 09:58:27 am »
АЗ изчаках с упражненията малко повече от месец,за да съм сигурна ,че няма да си направя нищо.ПО добре не прибързвай.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: лапароскопия
« Отговор #97 -: Април 18, 2007, 10:54:12 am »
Adi,аз мисля че солариума няма да ти наведи.Аз ще продължавам да си ходя.За упражненията ще питам док.защото ходя от два месеца на фитнес,и ако прекъсна за един месец ще ми се наруши програмата и след това много ще ме домързи.Дано да мога от по рано да ги почна.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: лапароскопия
« Отговор #98 -: Април 18, 2007, 10:57:55 am »
Извинявам се малко съм разсеяна :oops:.Dendy към теб е отговора
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: лапароскопия
« Отговор #99 -: Април 18, 2007, 11:06:23 am »
аз една седмица след лапарото вече съм по добре, но ще ходя на работа от другата седмица. относно упражненията, мисля, че месец поне трябва да мине, но при всеки е индивидуално.успех на всички и скоро да се похвалите с двете чертички. :D
никога не отстъпвай на принципите си!