0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: лапароскопия
« Отговор #20 -: Януари 12, 2007, 15:11:35 pm »
Може м да ти е в норма и пак да има хламидия.
« Последна редакция: Август 10, 2007, 11:49:00 am от Bellla »
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: лапароскопия
« Отговор #21 -: Януари 12, 2007, 19:16:36 pm »
Радостинка, видях че си от Варна. При кой лекар ходиш? Ако не секрет
Здравей Alyona :D
Ходя при д-р Симеонова в МЦ"Олимед", при нея съм от скоро и съм доволна (хламидията ми я откри друг лекар, който се радвам че смених защото при моите оплаквания, които са от години, не бе ми направила  никакви изследвания, за да се разбере на какво се дължат/което разбирам чак сега/)

За Хламидията не са ми много ясни нещата, радвам се че при мен с един курс лекарства нещата се оправиха (е не е съвсем сигурно че не повредила тръбите, но да се надявам, че не е там проблема)

За високия Пролактин, аз също пия Бромокриптин вече 3 месеца и няма да го спирам докато не забременея. Не знам дали знаеш но високите стойности на този хормон поддискат овулацията и затова може да не става бебето. Затова е предния път писах че трябва да му обърнеш внимание и да ти се назначи някакво лечение.

Мога да ти дам координатите на моята докторка ако искаш (работи и със здравна каса).Не се притеснявай важното е, че правиш нещо по въпроса да разрешиш проблема имай малко търпение нещата ще се оправят. :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: лапароскопия
« Отговор #22 -: Март 15, 2007, 11:49:42 am »
повдигам темата, защото ми предстои лапароскопия на 06.04.2007 г./ точно на разпети петък/,  :o, но..............както и да, преживях всички други неща да момента, но без резултат. за съжаление да ви се оплача, гадната каса няма да поеме нищо, но аз ако разчитах на нея, няма да доживея да видя бебе. това е за сега  :? малко ми е притеснено, но съм сигурна, че нещата след това ще се наместят. пожелавам ви приятен ден , успех и късмет. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: лапароскопия
« Отговор #23 -: Март 15, 2007, 13:15:39 pm »
joli75, аз пък съм на 10-ти април - третия ден на Великден.
В тази връзка - не че съм много региозна, но дали е ОК да се оперираме на такива големи празници?  8O   Както и да е....
Ти къде ще правиш лапарото?
         Equally Destructive
Re: лапароскопия
« Отговор #24 -: Март 15, 2007, 13:32:51 pm »
гадната каса няма да поеме нищо, но аз ако разчитах на нея, няма да доживея да видя бебе.
Знаеш ли проблизително като цена колко ще ти струва?
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: лапароскопия
« Отговор #25 -: Март 15, 2007, 14:40:29 pm »
повдигам темата, защото ми предстои лапароскопия на 06.04.2007 г./ точно на разпети петък/,  малко ми е притеснено, но съм сигурна, че нещата след това ще се наместят. пожелавам ви приятен ден , успех и късмет. :)
Joli,  няма от какво да се притесняваш мила. Наистина. Аз си бях изкарала акъла и просто не можех да повярвам на лекаря си, че е лека процедура. Наистина е! Влизаш предишния ден, пиеш едни прахчета за прочистване на червата. Малко са гадни на вкус, но заместват клизмата, така, че са си направо супер пред такава алтернатива :lol: Самата операция е безкръвна, после ти остават едни  мънички белези, където са вкарвали тръбичките, които изчезват. Ако анестезиолога е добър, излизаш бързо от упойка и в деня на операцията лежиш в реанимация. Понаболява те корема, все едно си преди цикъл. Надат ти да пиеш чак към края на деня (мен най-много ме мъчеше глад 8O) На другия ден, ако си ОК те изписват! Мен ме задържаха оше един ден понеже ми махнаха и миомни възелчета. После, лека течна храна. Аз след 1 седмица трябваше да пътувам в чужбина и не вярвах, че ще съм се възстановила, но бях!!! Така, че смело напред без притеснение! Разпети петък или не няма значение! В добри ръце си!

Стискам палци!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: лапароскопия
« Отговор #26 -: Март 15, 2007, 16:27:32 pm »
Joli,

Спокойно, нищо му няма на деня, много си е хубав! Аз съм на 21/03 /астрономическата пролет/ и силно се надявам лапарото да завърши пролетно. :) Стискам ти палци!
Re: лапароскопия
« Отговор #27 -: Март 15, 2007, 16:51:02 pm »
Роби,
при Стаменов не се пият гадни прахчета, а Exprep. Като шоколадов сироп е  :lol:
Дават ти да пиеш кола, веднага след като се събудиш. И шоколадова вафла дават  :lol: И вечерта ти дават меню да си избереш вечеря  :D
Не лежиш в реанимация и те пускат на следващия ден  :D
Не съм спазвала по-специален хранителен режим след операцията.

Джоли, успех!

lb2f
*
Re: лапароскопия
« Отговор #28 -: Март 15, 2007, 17:10:22 pm »
Абе Джази този нашия док не спира да ме изненадва! При него всичко е по-леко и с по-малко стрес! Аз правих моята лапароскопия в Шейново преди 2.5 г. Само мога да се радвам, че нещата са още по-опростени! Жоли, виждаш ли, то било още по-лесно, бе! :lol:
Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    ma6uki

  • *
  • 16
  • Бог ще въздаде справедливост
Re: лапароскопия
« Отговор #29 -: Март 16, 2007, 13:11:29 pm »
И на мен са ми правили лапароскопия.И пак ще ми правят,за диагностика .Не боли кой знае колко, и не е страшно.
*
Re: лапароскопия
« Отговор #30 -: Март 16, 2007, 13:22:01 pm »
Първо да ти кажа спокойно -аз съм претърпяла и коремна операция и лапаро та така ,че имах база за сравнение и определено лапарото е много по добрата и няма за какво да се страхуваш.Аз преди операцията бях в нервна криза какви ли глупости не си мислех(че няма да се събудя от упойка и др.) :lol:,но
след като мина разбрах,че само съм си растрояла нервите излишно,така че не прави моята грешка.Операцията наистина е много лека на мен не ми се наложи да пия болкоуспокояващи,защото нямах болки и така желаяти успех и после да разказваш как си :balk_104:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: лапароскопия
« Отговор #31 -: Март 16, 2007, 13:37:07 pm »
благодаря ви за подкрепата, ще пиша като се върна на работа, защото за сега нямам компютър в къщи,но вече съм се настроила положението. :D пожелавам успех на всичси и късмет. :D
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    ma6uki

  • *
  • 16
  • Бог ще въздаде справедливост
Re: лапароскопия
« Отговор #32 -: Март 16, 2007, 15:12:29 pm »
Надявам се лапарото на всички да мине добре(да няма анумалии) искоро бебешоци.Много бебешоци :babyboy: :sbabygirl: :babyboy: :sbabygirl: :babyboy: :sbabygirl: :babyboy: :sbabygirl:
*
Re: лапароскопия
« Отговор #33 -: Март 19, 2007, 11:07:13 am »
МОмичета, а да ви питам, ако случайно се хванат гъби, трябва ли да се чака с лапарото? А бе нещо ме сърби пак от няколко дена и те4ението ми се засили, а планирахме лапаро след около 2-3 седмици.
*
Re: лапароскопия
« Отговор #34 -: Март 19, 2007, 12:42:51 pm »
Трябва да се излекуват преди лапароскопия.


Re: лапароскопия
« Отговор #35 -: Март 20, 2007, 14:11:59 pm »
Не мисля, че гъбите пречат на лапарото. Най-малкото не виждам как през пъпа ще проникнат в коремната кухина  :lol:
*
Re: лапароскопия
« Отговор #36 -: Март 20, 2007, 14:43:10 pm »
Абе то директна връзка няма, но все пак не е хубаво при каквато и да е операция да има някаква инфекция в организма. Консултирай се с лекаря си!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: лапароскопия
« Отговор #37 -: Март 20, 2007, 15:06:59 pm »
Значи моята лапароскопия ми я направиха в "Шейново" и там първото изследване ми беше именно вагинално,и предполагам,че е важно да няма гъбички и инфекции.Най-добре питай там където ще те оперират.Хайде и успех :D
*

    didka_st84

Re: лапароскопия
« Отговор #38 -: Март 21, 2007, 13:20:37 pm »
гадната каса няма да поеме нищо, но аз ако разчитах на нея, няма да доживея да видя бебе.
Знаеш ли проблизително като цена колко ще ти струва?
cenata za laparo e 700lv. ako si zdravno osiguren ina4e e 1200lv.az si pravix predi 1 mesec
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: лапароскопия
« Отговор #39 -: Март 21, 2007, 13:31:57 pm »
didka_st84, къде прави лапарото? Как мина?
Желая ти успех!
         Equally Destructive