0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: лапароскопия
« Отговор #60 -: Април 11, 2007, 16:55:54 pm »
За да не остава белег. При мен на 1-я месец след операцията не се забелязваше, че има разрез. Другите два все още не са изчезнали. Но все пак са минали само 8 месеца. :-)


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: лапароскопия
« Отговор #61 -: Април 11, 2007, 20:37:16 pm »
Таря Браво миличка! :DРадвам се, че всичко мина добре !Успех мила!Дай Боже много скопро да се похвалиш с положителен резултат! :D
Re: лапароскопия
« Отговор #62 -: Април 12, 2007, 00:49:50 am »
Момичета, с риск да стана досадна, моля за съвет!
Искам да си направя лапароскопия - оперативна - за отстраняване на хидросалпингс. Тъй като операцията е скъпа за мен, а знам, че здравната каса поема нещо по въпроса ...
Моля, момичета, които са правили лапаро /в последните 6 месеца/, независимо от кой град са /интересува ме информация за територията на България/ ... лапаро чрез здравна каса да ми пишат - тук или на лични - къде са правили операцията, при кой лекар и ако случайно имат някакъв телефон за контакт с болницата! Досега са ми отказали от много места, а от НЗОК днес два пъти ми затваряха телефона, когато зададох този въпрос при тях! Благодаря ви предварително! Очаквам отговорите ви!
Ивет, тъй като и аз се интересувам от възможността да мина по каса, вчера зададох въпрос на сайта на НЗОК. Ето какво ми отговориха:
"НЗОК заплаща за лапароскопски операции по различни клинични пътеки. Използваният метод (лапароскопски, или отворена операция) е в зависимост от медицинските индикации и по преценка на лекуващия лекар. За прием по клинична пътека е необходимо да са налице съответни индикации за хоспитализация. Тя се осъществява чрез Направление за хоспитализация (бл. № 7 МЗ-НЗОК), издадено от личния лекар или от специалист. На страницата на НЗОК, в рубриката "Национален рамков договор", Приложение 17, можете да се информирате за всички клинични пътеки, по които могат да бъдат сключвани договори през 2007 година."
Аз съответно свалих цитираното приложение с клиничните пътеки. Отне ми доста време да ги изчета, но открих, че по клинична пътека №147 има варианти да направиш лапароскопията. Още повече, че при теб става въпрос за хидросалпингс. Аз ще се боря за диагностична, пък ще видим.
Номерът е да убедиш личния или гинеколог да ти даде такова направление за хоспитализация, в което да има съответния код от посочените в КП147.
Успех Иветка.
П.П. Изпращам ти на мейла прикачен файл на КП №147, за да не търсиш във сайта на НЗОК.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: лапароскопия
« Отговор #63 -: Април 12, 2007, 10:38:27 am »
Джази, Ади  :bighug: благодаря за пожеланията! И на вас така - скоро да се похвалите с  :bfp1:

Искам да питам нещо - от снощи вечерта имам много странни усещания в горната част на корема (стомаха и наоколо). Нещо клокочи, пука, движи се  8O! През нощта като се завъртах на една страна имах чувството, че всичките ми чаркове се местят вътре и се спускат към страната на която съм легнала. Сега направо не смея да се обръщам настрани.
Дали това е нещо притеснително? Не ме боли (само малко като вдишам дълбоко), нямам температура, само се движи  8O 8O 8O
         Equally Destructive
*
Re: лапароскопия
« Отговор #64 -: Април 12, 2007, 17:17:08 pm »
Джази, Ади  :bighug: благодаря за пожеланията! И на вас така - скоро да се похвалите с  :bfp1:

Искам да питам нещо - от снощи вечерта имам много странни усещания в горната част на корема (стомаха и наоколо). Нещо клокочи, пука, движи се  8O! През нощта като се завъртах на една страна имах чувството, че всичките ми чаркове се местят вътре и се спускат към страната на която съм легнала. Сега направо не смея да се обръщам настрани.
Дали това е нещо притеснително? Не ме боли (само малко като вдишам дълбоко), нямам температура, само се движи  8O 8O 8O

Мисля, 4е и при мен беше такова усещането. Днес ми е седми ден и от време на време имам опъване, придърпване и пр. в корема и в пъпа. Според мен не се тревожи, нормални са ти усещанията за случая. Аз се 4удя, тъй като не питах док. не ми остана време да мисля за това- дали да не използваме още този цикъл за бебе. Малко ме е страх да правя секс, но пък да 4акаме 20 дена....  8O
Re: лапароскопия
« Отговор #65 -: Април 12, 2007, 17:18:33 pm »
Денди,
изчакай поне един цикъл. 20 дни не е чак  8O

lb2f
*
Re: лапароскопия
« Отговор #66 -: Април 12, 2007, 17:27:32 pm »
Денди,
изчакай поне един цикъл. 20 дни не е чак  8O

Мила моя цикъл е много дълъг- 36-39 дена поне до сега преди лапарото и направихме лапарото на 7ми ден, т.е сега ми е около 14ден. Значи кажи речи има около 20дена още + 5дена М. Малееееееееее, мъж ми направооооо  8O А защо не се препоръ4ва същият цикъл, какво би станало? Нали след цветна снимка казват да се действа веднага.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: лапароскопия
« Отговор #67 -: Април 12, 2007, 17:33:20 pm »
И аз мисля, че е по-добре да бебеправите от другия ти цикъл. Все пак си е операция, организма ина нужда да се възстанови.
         Equally Destructive
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: лапароскопия
« Отговор #68 -: Април 12, 2007, 19:52:55 pm »
Денди, не бързайте.Освен че е хубаво да зарастнат раните добре отвътре, можете да вкарате някакви ифекции.
Айде един цикъл можеш да изчакаш.Браво за хубавите новини!Успех и скоро да ни зарадваш! :wink:
Успех и на другите момичета!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: лапароскопия
« Отговор #69 -: Април 12, 2007, 21:01:02 pm »
Денди, не бързайте.Освен че е хубаво да зарастнат раните добре отвътре, можете да вкарате някакви ифекции.
Айде един цикъл можеш да изчакаш.!

Ако забременеш в цикъл,в който е направена лапароскопия има голяма вероятност да се получи спонтанен аборт. :(Така ,че действаш от следващ месец. :lol:

А иначе за болки в ребрата,странни усещания в горната част на корема (стомаха и наоколо). Нещо клокочи, пука, движи се  .......нормално е ,и при мен беше така. :D
Ще отзвучи.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: лапароскопия
« Отговор #70 -: Април 12, 2007, 21:22:09 pm »
Малееееееееее, мъж ми направооооо  8O
не съм имала забрана да правя секс след лапарото. на въпроса ми док каза "когато ти душа поиска" :wink:. е, друг е въпроса че душа не ми поиска 8) :lol:. не съм питала какво би станало ако забременея все пак защото бяхме прескочили овуто със сигурност.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: лапароскопия
« Отговор #71 -: Април 13, 2007, 09:36:28 am »
Адинка, мерси! Успокои ме  :D
Иначе за да е пълна картинката при мен - днес ми дойде  :? Трябваше в неделя, ама на  :x
И голям мързел ви казвам тия дни! Такова излежаване не е било никога. Още от вчера взе да ме хваща лудата, та помолих мъжа ми да ме изведе на разходка привечер  :wink: Днеска даже мислих да мръдна до офиса да посплаша народа там, че са го ударили на бездействие, ама милото ме заплаши с физическа саморазправа, ако го направя  :balk_198:

А за бебе ще се пробваме още другия месец (стига да има яйчице отляво де).
         Equally Destructive
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: лапароскопия
« Отговор #72 -: Април 13, 2007, 20:07:58 pm »
Адинка, мерси! Успокои ме  :D
Иначе за да е пълна картинката при мен - днес ми дойде  :? Трябваше в неделя, ама на  :x
И голям мързел ви казвам тия дни! Такова излежаване не е било никога. Още от вчера взе да ме хваща лудата, та помолих мъжа ми да ме изведе на разходка привечер  :wink: Днеска даже мислих да мръдна до офиса да посплаша народа там, че са го ударили на бездействие, ама милото ме заплаши с физическа саморазправа, ако го направя  :balk_198:

А за бебе ще се пробваме още другия месец (стига да има яйчице отляво де).
Подкрепям половинката ти!!!!!! :lol: :lol: :lol:Явно е пич!!!!! :lol:
Успех миличка!!!!
*
Re: лапароскопия
« Отговор #73 -: Април 14, 2007, 00:17:22 am »
Момичета, кога ви зарастна пъпчето? Аз съм малко обезпокоена, днес ми е 8 ден и продължава да сълзи и набира "струпей". Сменям превръзки, слагам спирт, Бивацин. Все стои розово и тая слуз........... А като пипам в долната част е едно твърдо като срастнало  8O Моля споделете как беше при вас?
« Последна редакция: Април 14, 2007, 00:41:23 am от dendy »
Re: лапароскопия
« Отговор #74 -: Април 14, 2007, 01:02:15 am »
dendy, защо не се консултираш с лекар по въпроса. При мен не е имало такова сълзене от пъпа. А и гледам, че от няколко дни те мъчи. По въпроса за твърдото - и аз имах усещането, че се е вкаменило и срастнало всичко под белега. Не толкова при този на пъпа, колкото под долния, но си се размекнах после.    :wink:
*
Re: лапароскопия
« Отговор #75 -: Април 14, 2007, 18:14:06 pm »
Моята лапароскопия мина преди 20 дни,аз също имах чувството, че имам нещо твърдо под разреза,но вече мина.Искам да попитам, обикновено при лапарото се правят 3 разреза, нали?Поправете ме ако греша.Аз не попитах лекаря си,но остана загадка зашо аз имам още един разрез долу ниско,който дори е по-голям от другите.Започвам да си мисля, че е имало проблем по време на операцията,което ми го спестяват.Притеснявам се, защото на всичкото отгоре днес ми е 32 ден, а все още не ми идва.Както се досещате, не съм бременна.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: лапароскопия
« Отговор #76 -: Април 14, 2007, 21:26:47 pm »
При мен има само 3 разреза,малко ми е странно 4???Питай твоя лекар за 4 разрез.
(лапаро оперативно ли беше,няма ли запис????)
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: лапароскопия
« Отговор #77 -: Април 15, 2007, 16:33:11 pm »
и моето лапаро мина успешно. сега си почивам и ще действаме след това. благодаря на всички момичета за подкрепата и ще ви пиша допълнително. успех и късмет на всички. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: лапароскопия
« Отговор #78 -: Април 16, 2007, 17:49:19 pm »
Момичета моето лапаро е в събота и направо ми се :cry:Незнам защо така се панирам като отдавна знам какво ме чака.Нещо да ме посъветвате,или да ме окуражите?Ще откача до събота :help1:
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: лапароскопия
« Отговор #79 -: Април 16, 2007, 18:32:39 pm »
Не се страхувай миличка! Наистина не е нищо особено тази лапароскопия.
Ето, във вторник на 10-ти ме оперираха, а днес съм си на работа и съм ОК. Не съм имала болки, въпреки че моето лапаро беше оперативно и не съм пила никакви обезболяващи.
Моят съвет е да мислиш за лапароскопията, като за голяма крачка към така желаното бебе и ще видиш, че страха ти ще намалее и ще отстъпи място на вярата и на надеждата.
Стискам ти палци  :crossfingers:
Много успокоителни  :bighug: от мен!
Светлето
         Equally Destructive