0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: лапароскопия
« Отговор #40 -: Март 21, 2007, 18:46:49 pm »
didka_st84 , благодаря ти !
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: лапароскопия
« Отговор #41 -: Март 28, 2007, 22:27:58 pm »
Привет, момичета!
Искам да запитам нещо относно лапароскопията ...
Имам двустранно запушени маточни тръби и доколкото се вижда от цветната снимка на едната има хидросалпингс. Предстои ми ин витро, което сме планирали за началото на юни тази година. Днес реших, че трябва да се направи лапаро преди ин витрото, защото във форума навсякъде чета, че хидросалпингса задължително влияе - негативно - на ин витрото.
Но се питам ... колко време след лапароскопия трябва да мине, за да направя ин витро?
И освен това, гинекелог ли трябва да ми назначи тази операция или мога да отида с цветната си снимка и другите изследвания, които съм правила досега, направо в болница, където се прави лапаро? Какво ще кажете?
И категорично ли е, че лапарото е задължително преди ин витрото, ако имаш течност в тръбата?
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: лапароскопия
« Отговор #42 -: Март 29, 2007, 00:04:57 am »
Ивет,
трябва да махнеш хидросалпингса преди ин витро. Лапароскопията е доста щадяща интервенция и можеш още след първия цикъл да пристъпиш към ин витро (ако, разбира се, всичко е наред).
Що се отнася до това:
И освен това, гинекелог ли трябва да ми назначи тази операция или мога да отида с цветната си снимка и другите изследвания, които съм правила досега, направо в болница, където се прави лапаро? Какво ще кажете?
НЕ можеш сама да си назначаваш лечение! Тук споделяме опит и информация, но това не ни прави лекари. Както се казва "кучето с гледане месар не става"  :lol: Когато си избереш доктор, отиваш при него със всичките си изследвания, а той ще ти препоръча лечение.
Успех!

lb2f
Re: лапароскопия
« Отговор #43 -: Март 29, 2007, 22:35:37 pm »
Благодаря ти, jazzybabyр а споделяш ли мнението, че лекарят, който ми прави ин витрото трябва да е този, който да ми направи лапарото, при положение, че не мога с чиста съвест да заявя, че вярвам 100-процентово на него?
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: лапароскопия
« Отговор #44 -: Март 29, 2007, 22:58:21 pm »
Не е задължително лапарото и ин витрото да са при един и същи доктор. Аз се спрях на един, но не е задължително.
Ако нямаш доверие в доктора си, смени го! Ин витрото е много деликатна процедура и успеха й зависи много от психическото ти състояние (поне аз мисля така). Не мога да си представя да инвестирам толкова много средства и надежди, а да ме измъчват съмнения в компетентността и добрите намерения на доктора.
Това е моето мнение.

lb2f
*
Re: лапароскопия
« Отговор #45 -: Март 30, 2007, 09:32:10 am »
Ивет, колко месеца след лапарото може да правиш инвитро може само лекар да ти каже. Ако не го правиш при един и същ лекар (поради каквато и да е причина) със сигурност трябва да ги уведомиш и двамата за другата процедура, за да могат да планират. Лапарото със сигурност трябва да ти го направи опитен в такъв тип операции лекар! Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: лапароскопия
« Отговор #46 -: Април 02, 2007, 19:46:45 pm »
Благодаря на всички, които ми отговориха! Ще помисля добре и ще реша! Успех на всички в борбата!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*

    DESS

Re: лапароскопия
« Отговор #47 -: Април 03, 2007, 14:54:04 pm »
За информация - здравната каса поема болничния престой и лапароскопията е абсолютно БЕЗПЛАТНА. Минава по "клинична пътека"  - само се взема талон №7 от личния лекар (за хоспитализиция)и се заплаща по 3.00 лв за леглоден. Желая ти УСПЕХ!  :P
Re: лапароскопия
« Отговор #48 -: Април 04, 2007, 08:06:45 am »
А къде може да стане това, Десс? Аз съм от Стара Загора и тук лапаро не се прави никъде. В София не съм информирана. Лекарят, който ми направи първото ин витро каза, че ще ми струва около 800 лева. Къде да отида, че да плати здравна каса и да съм доволна от операцията?
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: лапароскопия
« Отговор #49 -: Април 04, 2007, 12:50:05 pm »
Здравейте момичета! Аз съм нова в този форум. Предстои ми лапароскопия на 12.04. в Майчин дом, гр. София. Моля да ми дадедете информация за самата манипулация - как протича операцията? Колко време си хоспитализиран? Болезнено ли е? Въобще за какво триабва да съм подготвена и какво ми предстои. Много ме е страх и вече сам в депресия от предстоящото. Ще съм Ви благодарна ако ми помогнете с информация! БЛАГОДАРЯ ВИ МИЛИ МОМИЧЕТА!!!   
Преследвай МЕЧТИТЕ си до край!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: лапароскопия
« Отговор #50 -: Април 04, 2007, 12:55:10 pm »
Разгледай тази тема......http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=2136.0
*
Re: лапароскопия
« Отговор #51 -: Април 04, 2007, 13:23:43 pm »
Re: лапароскопия
« Отговор #52 -: Април 04, 2007, 13:34:27 pm »
Ади, много благодаря за информацията и бързия отговор!  :)
Преследвай МЕЧТИТЕ си до край!
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: лапароскопия
« Отговор #53 -: Април 06, 2007, 17:39:52 pm »
Момичета, във вторник евентуално ми предстои лапаро. Казвам евентуално, защото резултатите от кръвните ми изследвания не са никак добри. Става въпрос за времето на кървене и на съсирване, които са мноооооого над допустимото  :(. Всичко друго е в норма, вкл. глюкозата и тромбоцитите. Забелязах това удължено време още при предишни изследвания и обърнах внимание и на личната ми лекарка, но тя каза, че няма нищо обезпокоително. Обаче аз съм силно обезпокоена!!! При това изследване не може да се каже, че е виновна лабораторията, защото аз си го виждам и сама...
Обадих се на доктора и утре ще отида да се видим. Много се страхувам да не ми отложат лапарото! Направо ще откача!
Извинявайте, че ви се намрънках, ама ме тормози това нещо  :(

П.П. Приемам съвети всякакви
         Equally Destructive
*
Re: лапароскопия
« Отговор #54 -: Април 07, 2007, 14:38:55 pm »
Моята лапаро мина, беше в четвъртък на 05.04.07, на следващият ден се прибрах вкъщи, в момента се 4увствам много добре, малко ми опъват шевовете. Притеснява ме единствено дупката на пъпа, днес забелязах 4е по4на да сълзи нещо, дали е нормално? Някакси мястото е влажно, дали е нормално?  :?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: лапароскопия
« Отговор #55 -: Април 08, 2007, 11:17:42 am »
В началото  и моята дупчица на пъпа малко сължише......след 7 ден след лапаро вече нямах никакво сълзене.
Re: лапароскопия
« Отговор #56 -: Април 10, 2007, 22:42:09 pm »
Момичета, с риск да стана досадна, моля за съвет!
Искам да си направя лапароскопия - оперативна - за отстраняване на хидросалпингс. Тъй като операцията е скъпа за мен, а знам, че здравната каса поема нещо по въпроса ...
Моля, момичета, които са правили лапаро /в последните 6 месеца/, независимо от кой град са /интересува ме информация за територията на България/ ... лапаро чрез здравна каса да ми пишат - тук или на лични - къде са правили операцията, при кой лекар и ако случайно имат някакъв телефон за контакт с болницата! Досега са ми отказали от много места, а от НЗОК днес два пъти ми затваряха телефона, когато зададох този въпрос при тях! Благодаря ви предварително! Очаквам отговорите ви!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: лапароскопия
« Отговор #57 -: Април 11, 2007, 14:24:05 pm »
Здравейте от мен след лапарото ми!
Вчера беше операцията. Мина доста лекичко. Нямям болки и не съм пила обезболяващи изобщо след като се събудих от упойката.
От сърце благодаря на Д-р Стаменов и на целия екип на клиниката! Всички бяха много мили, много грижовни и внимателни. Специално искам да спомена една от сестрите - Снежка, която е голяма сладурана и ми беше много приятно да си разговарям с нея!

Резултатите от лапарото са обнадеждаващи - Док е спасил едната ми тръба и иска да задържим инвитрото поне до есента защото може да се получи и естествено  :cool: В събота ще ида да ми махне конците и ще поговорим по-подробно.

Сутринта се срещнах с Joli75 и с една друга мацка - днес те са наред за лапаро и им желая успех  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: днес и след лапарото!

Ами това е засега. Милото днес си е взел отпуска и ме глезка, така че отивам да се възползвам  :balk_62:
         Equally Destructive
Re: лапароскопия
« Отговор #58 -: Април 11, 2007, 16:11:53 pm »
Браво, Таря  :D
Успех!

lb2f
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: лапароскопия
« Отговор #59 -: Април 11, 2007, 16:27:46 pm »
В началото  и моята дупчица на пъпа малко сължише......след 7 ден след лапаро вече нямах никакво сълзене.
Чудя се защо правят дупка в пъпа, а не някъде отстрани? Дали е заради белезите или е друга причината? Мен ми се струва много по-гадно да продупят пъпа, отколкото корема :(