0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: лапароскопия
« Отговор #100 -: Април 18, 2007, 11:54:26 am »
Момичета, тази сутрин бях при Стаменов на преглед по повод мойта температура. Пуснахме и пълна кръвна картина - според док няма възпаление. Според него причината за температурата е Депо Проверата, която ми биха за лечение на ендометриозата  :x Кофтито е, че сигурно така ще си остане 3 месеца докато трае ефекта на проверата...
Re: лапароскопия
« Отговор #101 -: Април 18, 2007, 12:04:36 pm »
Гриз, не се ядосвай.
На Диферелин или Золадекс няма да ти е никак по-добре. При тях може и да нямаш темперетура, но "екстрите" са много повече  :? Топли вълни, 10-тина килца в повече, нерви, променящо се настроение... Като се сетя, че и от лицето ми течеше вода, при това почти постоянно...


lb2f
Re: лапароскопия
« Отговор #102 -: Април 18, 2007, 13:05:13 pm »
Гриз, ти пък за някаква температура... А ако яхнеш  :witch:, ммм??? Имаме си тук една девойка такава  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: лапароскопия
« Отговор #103 -: Април 18, 2007, 13:46:57 pm »
Момичета,  :balk_21: Сладуранки сте от всякъде, разсмяхте ме  :lol: Извинете моето самосъжаление  :oops: Наистина има и много по-страшни странични ефекти от температурата. А що се отнася до яхването на метлата - ми то на нас жените не ни трябва извинение за да я яхнем  :lol: :witch:
Re: лапароскопия
« Отговор #104 -: Април 18, 2007, 17:00:06 pm »
Моля, ако има момичета преживели лапаро + хистероскопия едновременно да споделят
*
Re: лапароскопия
« Отговор #105 -: Април 18, 2007, 18:14:22 pm »
Tonita, аз правих хистеро- и лапароскопия едновременно преди две седмици.
Поводът беше по-различен от твоя. Имах преграда в матката, която трябваше да премахнем.
Всичко мина за час и половина, събудих се жива, здрава и в доста добро състояние, предвид интервенцията. :D
След два дни бях в прекрасна форма, даже можех да си ходя на работа (ако искам обаче :wink:).
На 5-тия ден ми махнаха конците. Останаха ми два много тънки белега по 1 см, които мисля че ще изчезнат съвсем след време.
Имах щастието да ме оперират златните ръце на д-р Стаменов и д-р Персенска. Благодаря им от сърце.
Моят съвет е да намериш лекар, на когото да се довериш. Дали се касае за миома или полип, няма значение. Ако искаш да забременяваш, и двете пречат.
Късмет и не се страхувай от операцията. Ще се изненадаш, колко е лека всъщност. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: лапароскопия
« Отговор #106 -: Април 18, 2007, 19:36:31 pm »
Гриз, ти пък за някаква температура... А ако яхнеш  :witch:, ммм??? Имаме си тук една девойка такава  :lol: :lol: :lol:

верно ли, коя бре... 8) :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: лапароскопия
« Отговор #107 -: Април 19, 2007, 09:19:14 am »
Tonita, аз правих хистеро- и лапароскопия едновременно преди две седмици.
Поводът беше по-различен от твоя. Имах преграда в матката, която трябваше да премахнем.
Всичко мина за час и половина, събудих се жива, здрава и в доста добро състояние, предвид интервенцията. :D
След два дни бях в прекрасна форма, даже можех да си ходя на работа (ако искам обаче :wink:).
На 5-тия ден ми махнаха конците. Останаха ми два много тънки белега по 1 см, които мисля че ще изчезнат съвсем след време.
Имах щастието да ме оперират златните ръце на д-р Стаменов и д-р Персенска. Благодаря им от сърце.
Моят съвет е да намериш лекар, на когото да се довериш. Дали се касае за миома или полип, няма значение. Ако искаш да забременяваш, и двете пречат.
Късмет и не се страхувай от операцията. Ще се изненадаш, колко е лека всъщност. :D
Уайти, много ти благодаря. Не ме е страх от процедурата изобщо /след преживяна операция от извънматочна лапарото ми се сттрува като песен/. Притеснявам се да не се окаже на лошо място миомата или каквото и да е там и да не предизвика кръвоизлив, който да наложи по-лоши неща. За съжаление едва ли ще се доредя при Стаменов за консултация, а иоскам и второ мнение. Моля ви препоръчайте ми специалист. За Тюфекчиева съм чувала добри отзиви. Тя май е помагала на д-р Борисов при операцията ми от изв. маточна и е настявала да не ми махат тръбата и благодарение на нея сега най-неочаквано точно лявата ми тръба пропусна контраста. Благодарение на нея една приятелка сега е бременна - махна й полипи в матката. Дайте мнения за други специалисти при които да се консултирам.
А иначе операцията ще ми я извърши д-р Николова от 1 АГ. Много мила докторка иначе, но друго незнам за нея
*
Re: лапароскопия
« Отговор #108 -: Април 19, 2007, 10:35:49 am »
Тонита, запиши си час при д-р Персенска от екипа на д-р Стаменов. Тя се е специализирала в ендоскопската хирургия.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: лапароскопия
« Отговор #109 -: Април 19, 2007, 10:43:33 am »
Тонита, аз ти мога да кажа само хубави неща за д-р Тюфекчиева.
Преди месец и половина ми направи операция на миома (само че коремна). Тъй като аз си отглеждах миомата 6 години, тя много се беше впила в матката - тя беше от външната страна, а беше стигнала чак до кухината.
Още при прегледа преди операцията д-р Тюфекчиева ми каза, че положението не е розово, не ми дава гаранции, но ще направи всичко възможно. И го направи. Операцията беше 3 часа, в които тя се е борила много жестоко за да ми спаси матката. После ми каза, че матката направо си е била за махане. Не се отказва лесно тя.
Затова съм и страшно благодарна - за мен е голям професионалист. При прегледа месец след операцията тя много се изкефи на собствената си работа - всичко зараства страхотно. А аз се чувствам много добре.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: лапароскопия
« Отговор #110 -: Април 19, 2007, 11:04:19 am »
Ох, незнам. Това си е риск явно при който и да отида и или ще се хвърлям с главата напред пък каквото стане, или незнам и аз ....
*
Re: лапароскопия
« Отговор #111 -: Април 19, 2007, 12:19:54 pm »
Е, риск си е. Но има лекари, които са много добри и всеки ден правят такита операции. За кръвоизливи не се бой чак толкова много. Ако се наложи ще ти прелеят. При мен не се наложи. И то при положение, че имах страхотни кръвоизливи преди операцията (менструални).
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: лапароскопия
« Отговор #112 -: Април 19, 2007, 12:57:04 pm »
Гриз, ти пък за някаква температура... А ако яхнеш  :witch:, ммм??? Имаме си тук една девойка такава  :lol: :lol: :lol:

верно ли, коя бре... 8) :lol:

Аааа, не портя, не портя  :balk_112:  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: лапароскопия
« Отговор #113 -: Април 21, 2007, 20:14:18 pm »
Момичета днес ми беше лапарото и вече съм си във вкъщи :D :D.Изписаха ме след 4часа 8O.Всичко мина добре.Сега ще си почина малко.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: лапароскопия
« Отговор #114 -: Април 21, 2007, 21:20:39 pm »
Аааа, не портя, не портя  :balk_112:  :lol: :lol: :lol:
кажи бързо щото, а бой де :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: лапароскопия
« Отговор #115 -: Април 22, 2007, 08:39:36 am »
Момичета днес ми беше лапарото и вече съм си във вкъщи :D :D.Изписаха ме след 4часа 8O.Всичко мина добре.Сега ще си почина малко.
много бързо те изписаха 8O
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: лапароскопия
« Отговор #116 -: Април 22, 2007, 10:26:59 am »
Ами много добре се почувствах.Бях в реанимация към 2часа,постоянно ги карах да ме качват горе.След като ме качиха скочих да се разхождам,все едно нищо не са ми правили.Излязахме със сестрите да пушим дори,и Александров като ме видя и каза ако искаш да те изписваме.Дойдоха мойте да ме видят и направо ме прибраха.И те останаха изненадани.Чувствам се доста добре :lol: :lol:
*
Re: лапароскопия
« Отговор #117 -: Април 22, 2007, 11:16:55 am »
georgeel, ти си голяма героиня! А ще кажеш ли какви са резултатите от лапарото?
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: лапароскопия
« Отговор #118 -: Април 22, 2007, 12:15:17 pm »
Махнаха ми и дясната тръба,вече нямам тръби.Също така са пукнали и една киста на десният яйчник която е нищо особенно.Казаха ми и че сама е щяла да се пукне ама нали са ме отворили и са я оправили.Тръбата ми беше пълна със вода,а така не мога и да помисля за Ин Витро.Вчера към 13:30ч ме оперираха,и към 18:00ч ме изписаха.Всички бяха супер мили-изненадващо.Общо взето е това.утре ще ходя за болнични,а в края на седмицата ще ми махат конците.Александров дори ми препоръча да ходя на солариум да си опека раничките.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: лапароскопия
« Отговор #119 -: Април 22, 2007, 13:15:20 pm »
Ами много добре се почувствах.Бях в реанимация към 2часа,постоянно ги карах да ме качват горе.След като ме качиха скочих да се разхождам,все едно нищо не са ми правили.Излязахме със сестрите да пушим дори,и Александров като ме видя и каза ако искаш да те изписваме.Дойдоха мойте да ме видят и направо ме прибраха.И те останаха изненадани.Чувствам се доста добре :lol: :lol:
БРАВО!!!!!Наистина си герой!!! :D :D :D