0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: миома и безплодие
« Отговор #80 -: Февруари 15, 2007, 15:15:42 pm »
мира здравей. наистина жалко,че професора не работи вече, аз не знаех защото от година не съм ходила при него. много е добър наистина, но няма незаменими хора в дадена област, така че и д-р Тюфекчиева ще направи всичко възможно.още повече, че той ти я препоръчва, което означава че е добра. лично аз ценя мнението на професора много.сигурна съм,че ще останеш доволна.успех и пиши какво е станало.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #81 -: Февруари 15, 2007, 16:43:20 pm »
Благодаря за отговора - както винаги си много мила. Наистина беше доста голям шок за мен - но какво да се прави. А това лечение със Золадекс при мен подейства обратно - миомата нарастна, а и получих тежък кръвоизлив.
 Сега си чакам цикъла и след него операция.
Ще пиша разбира се какво е станало разбира се. Дано всичко да мине както трябва - искрено се надявам. Чувала съм само хубави неща за д-р Тюфекчиева.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: миома и безплодие
« Отговор #82 -: Февруари 15, 2007, 17:05:32 pm »
аз също чувах в отделението ,че е много добър специалист.имаше доста пациенти и я търсеха постоянно.контакта ми с нея е бил единствено когато е минавала визитация с професора.така че, горе главата и няма страшно.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #83 -: Февруари 19, 2007, 12:37:40 pm »
Здравей Мира,
 като чета написаното от теб ме боли , защото знам какво преживяваш.
Не се отчайвай , аз писах по темата че моята миома беше много голяма - 22 см , но ми помогна д-р Славчев . Когато ме приеха в МД заключението на проф.Карагьозов беше че трябва да ми се махне цялата матка. Такова беше и мнението на д-р Тюфекчиева. Но въпреки това д-р Славчев ми махна само миомата. Ако искаш моя съвет - върви на консулт при д-р Славчев , чуй и неговото мнение.
Стискам палци!
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #84 -: Февруари 20, 2007, 15:24:00 pm »
Благодаря за отговора Sne_do. Но вече е твърде късно. Аз всеки момент си чакам цикъла и трябва да се обадя още първия ден, за да ме включи д-р Тюфекчиева във списъка за операции. Не мога тепърва да търся нов лекар заради тежките кръвоизливи. А доколкото знам д-р Славчев е много натоварен и ще трябва да чакам още 2-3 месеца, което ми е невъзможно. Какъвто ми е късмета.
Аз се притеснявам по-скоро от друго - разликата в цената на пътеките - за тотално отстнаряване на матка и само за болестните изменения -  около 300 лева е. Дано не го правят заради това лекарите. Аз пак ще е моля д-р Тюфекчиева да натрави всичко възможно за да ми спаси матката - доколкото знам е добър хирург.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: миома и безплодие
« Отговор #85 -: Февруари 22, 2007, 16:48:26 pm »
На 27 февруари постъпвам в МД за миомектомия.Ужас!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: миома и безплодие
« Отговор #86 -: Февруари 22, 2007, 22:54:24 pm »
няма ужас, докторката е много добра и ще направи перфектна операция. успех и да пишеш непременно.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: миома и безплодие
« Отговор #87 -: Февруари 23, 2007, 10:55:15 am »
Браво Мира многа се радвам за теб.Сега само спокойно и само позитивни емоции!
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #88 -: Февруари 28, 2007, 22:30:49 pm »
мира, надявам се всичко да е минало добре. беше казала че на 27 постъпваш. стискам ти палци и съм сигурна за добрия изход.Успех, бързо възстановяване и чакаме да се включиш.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #89 -: Март 06, 2007, 08:12:35 am »
 жсщкскщ
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: миома и безплодие
« Отговор #90 -: Март 06, 2007, 08:17:01 am »
Здравейте скъпи момичета,
Вчера се прибрах. Всичко мина - трудно, но успешно. Това чудовище миомата страшно се е било впило в моята матка. Спасили са ми матката на косъм - операция - 3 часа и половина. Д-р Тюфекчиева е невероятна и аз съм й страшно благодарна - излезнала е от операцията страшно уморена. Карала ми се е, че съм чакала толкова много. Аз нищо не съм чула, де - била съм в упойка. Всичко друго - яйчници, тръби ми е ок. Невероятно щастлива съм!!!
Благодаря на всички, които ми стискаха палци.
Специални благодарности на НИЯ - операцията беше на 28 февруари.
Днес ми свалят конците. Тази вечер спах в собственото си легло. Вкъщи съм си, а не в болнична обстановка. Супер съм!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: миома и безплодие
« Отговор #91 -: Март 06, 2007, 10:38:58 am »
Поздравления, Мира!  :D
Адмирации и за екипа, правил операцията!:balk_47:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #92 -: Март 06, 2007, 13:18:34 pm »
Браво, трудно ,но с хубав край. Сега почивка, възстановяване и бебе.Успех ти желая.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    мира

Re: миома и безплодие
« Отговор #93 -: Март 07, 2007, 10:40:01 am »
Благодаря!! Желая на всички само хубави неща да ви се случват. И много късмет!
Re: миома и безплодие
« Отговор #94 -: Януари 09, 2008, 10:41:15 am »
Здравеите,от 2 години с женами се опитваме да имаме дете и нестава,затова отидохме на лекар и се останови че аз имам генетично заболяване и не мога да имам деца,при женами всичко е на ред с изключение че и откриха миомен възел 1-сантиметър,вече правихме 2 донорско вътрешно маточни инсеминации и двете са неоспешни,можели да а заради миомния възел,лекарите казават че той не пречи.
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 16:39:29 pm от dakatabg »


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #95 -: Януари 09, 2008, 19:57:13 pm »
Аз забременях спонтанно с миомен възел 13 мм. и не само не пречеше на забременяването, но също така не попречи и на бременността. Мисля, че е важно къде се намира и дали не пречи на имплантирането. Може да потърсите и второ мнение1, за да се астраховате допълнително. А също и да помислите за отстраняване на миомния възел, за да няма никакви пречки следващия път. Успех!
Re: миома и безплодие
« Отговор #96 -: Февруари 29, 2008, 15:54:47 pm »
Здравейте всички!
Искам да споделя моят опит с вас.Имам направена миомектомия преди година и половина в МД- София.Миомата ми беше 12 см,всички ми казваха,че трябва да се махне матката,др Славчев беше в чужбина и ме насочиха към др Тюфекчиева и не сгрешиха.Тя спаси моята матка!Голяма борба  е било повреме на операцията,три часа и половина.Мн я обичам тази жена,тя е страхотен човек и специалист.За мен тя е най-добрата!Успех на всички,била съм на вашето място и зная колко е трудно ,но добрият специалист е мн важен в този момент!
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #97 -: Февруари 29, 2008, 21:29:10 pm »
Здравейте!
Беше ми интересно кой се е върнал към старата тема!
Прочетох я пак на един дъх! Припомних си колко гадости преживях! Направо изтръпнах!
Сега съм повече от добре.Чувствам се прекрасно! Няма ги гадните проблеми!
Всеки ден благославям д-р Тюфекчиева. Дано дълго да е жива и здрава, да помага на жените, които се обръщат към нея!
И кураж на всички, на които им предстои такава операция.
Всичко минава и се забравя!
На 28.02.2008 г. се навърши една година от моята операция. И сърцето ми е пълно с благодарност към тази чудесна жена!
Кураж на всички! Смелост! Стискам палци! Ако мога с нещо да помогна, ще го направя с най-голямо удоволствие. Спомените са все още много пресни!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #98 -: Март 06, 2008, 10:37:14 am »
Момичета и на мен ми предстои лапаротомия и страшно ме е страх.
Може ли да ми кажете какви изследвания трябва да се направят преди това и какво трабва да се носи за болницата изобщо.
При мен ми откриха ендометриозна киста не е голяма около 25 мм и ми бе казано , че ще стане с лапароскопия, но впоследствие се оказа, че има и голяма миома 45 мм, която е на много лошо място и няма да ми се размине коремната операция.
Колко време след операцията се възстановявате?
Направо много съм изплашена.
Re: миома и безплодие
« Отговор #99 -: Март 06, 2008, 18:31:37 pm »
Преди 2 години ми направиха миомектомия с отворена операция. Аз се самоизписах на третия ден след операцията, защото ми писна да кисна в болницата. Една седмица след това се чувствах много добре. Не, че през тази седмица бях зле, но просто имах лек дискомфорт и корема ми беше подут. А сега даже и белег не се вижда. Бях рязана с дискретно и зашита перфектно. А този месец ми предстои втора лапароскопия. Успех, преживява се бързо. :D

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА