0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: миома и безплодие
« Отговор #300 -: Септември 03, 2009, 15:32:12 pm »
Благодаря Мерилин!Сега ми остава една седмица да се притеснявам ще боли ли и най-вече какъв ще е резултата.
Re: миома и безплодие
« Отговор #301 -: Септември 30, 2009, 17:08:23 pm »
здравейте момичета! Бих искала да отворя темата за миомата.При мен е интрамурален възел на предната стена на матката,с размер от 26 х 20 мм.Както се досещате,и аз се боря да забременея,но.....имах и овула наботи,която вече премахнаха.Четох,че миомата нерядко е фактор за безплодие,и често причина за спонтанен аборт.....премахването й на този етап обаче не подлежи на коментар - лекарите само проследяват развитието й,без всякаква друга намеса.Моля ви,споделете вашия опит и безценни знания относно връзката между миомата и стерилитета.И евентуалната бременност при наличие на миома в матката.Безкрайно съм ви благодарна предварително. :bighug:за всички от мен :)
Re: миома и безплодие
« Отговор #302 -: Януари 18, 2012, 00:40:12 am »
Предстои ми операция на миома 8 на 9 см,маточната ми кухина е страшно деформирана.Надявам се всичко да е наред след това.
Избрах професор Горчев
Re: миома и безплодие
« Отговор #303 -: Януари 18, 2012, 17:40:18 pm »
успех елита  :)
моята е малка 3,5см миналата година изведнъж за 1-2 месеца се уголеми от 2,5  :( преди това имах кръвоизливи  :?, засега казват, че не пречи, и да се молим после (при бременност) да не нарастне много. интересно е, че кръвоизливите спряха след като спрях туртата (билка), и започнах да пия фолиева киселина редовно  :)
 :ask: може би глупаво ще прозвучи - вярно ли е, че коремните преси помагат за намаляването им?

Re: миома и безплодие
« Отговор #304 -: Януари 22, 2012, 23:55:48 pm »
mecinka ,аз също пия билки,но не съм забелязала промяна в цикъла.Твоята е малка и не би трябвало да ти прави проблем.
За коремните преси ми звучи абсурдно  :lol:
Re: миома и безплодие
« Отговор #305 -: Януари 23, 2012, 09:48:29 am »
 :? това е странно, че ми правеше проблем като беше 2-2,5см, сега е 3,5
 :lol: елита, четох го някъде това твърдение за коремните преси,  :lol: и на мен ми беше доста съмнително.
 :crossfingers: :bighug: стискам ти палци мила за добър резултат.

Re: миома и безплодие
« Отговор #306 -: Март 26, 2012, 14:27:24 pm »
Здравейте момичета,
някой може ли да ми препоръча добър лекар във Варна за премахване на миомен възел!
Re: миома и безплодие
« Отговор #307 -: Юли 01, 2012, 17:34:23 pm »
Здравейте,

Да подбутна малко темата...
Предстои ми операция за премахване на миома при проф. Горчев на 17.07.2012г. и съм много притеснена. Миомата ми е почти 6см. На 32 години съм и не съм раждала.
Моля ако някой се е оперирал скоро при професора да сподели за самата операция и резултата...

Лек и усмихнат ден на всички..
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #308 -: Юли 16, 2012, 18:50:09 pm »
skirova - Чакаме те да се похвалиш с добрия изход от операцията!!! Стискам палци от късния следобяд!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #309 -: Септември 16, 2012, 22:00:55 pm »
Да пиша и аз за моята операция при Горчев.Миомата се оказа,че е 18 см на 14 см,интрамурална,по предна маточна стена.Махнаха само нея.Успяха да ми запазят матката.Вече минаха 6 м и имаме зелена светлина за бебе.Но аз искам още да изчакаме.
Доволна съм от всичко в клиниката и най-вече,че си имам матка
Re: миома и безплодие
« Отговор #310 -: Септември 17, 2012, 13:30:01 pm »
Elita браво за успешната операция и много успехи към следващите начинания! :D
Аз също прминах такава операция през май тази година.Бях много раздвоена къде да я направя  професор Горчев всеки ми препоръчваше.В крайна сметка се оперирах в Майчин Дом Варна,оперира ме д-р Максим Яков  и съм също изключително доволна от всичко там.За сега са минали само 4 месеца,но на първия месец след операцията д-р Яков каза че всичко е о.к и още на  4-я месец можем да започваме с опитите за бебче.
Re: миома и безплодие
« Отговор #311 -: Септември 24, 2012, 01:19:05 am »
д-р Яков каза че всичко е о.к и още на  4-я месец можем да започваме с опитите за бебче.

Ихиии,много бързо.Колко ти беше голяма миомата и какъв вид?
Re: миома и безплодие
« Отговор #312 -: Септември 24, 2012, 09:47:12 am »
Elita, миомата ми беше 5см.Тя бешр външно на предната стена на матката.По време на операцията д-р Яков каза ,че е успял да я премахне без да отваря маточната кухина.
Въпреки,че започнахме с опититите сега се надявам като отида ноември на преглед всичко да е о.к.
Re: миома и безплодие
« Отговор #313 -: Септември 24, 2012, 09:52:59 am »
Elita, миомата ми беше 5см.Тя бешр външно на предната стена на матката.По време на операцията д-р Яков каза ,че е успял да я премахне без да отваря маточната кухина.
Въпреки,че започнахме с опититите сега се надявам като отида ноември на преглед всичко да е о.к.

Миомата ти е била от "хубавите".Моята матка е отваряна и затова се налагаше повече чакане.
Разбира се,че всичко ще е ОК на прегледа
Re: миома и безплодие
« Отговор #314 -: Януари 07, 2015, 09:56:04 am »
Здравейте и от мен. От три месеца изчетох всичко в нета за миомните възли и чак сега се решавам да се регистрирам, за да споделя моята история. През 2003 при профилактичен преглед /без оплаквания/ ми откриха възел 5,6 см, но рядко срещан, и след разни опити се оказа, че се налага бърза коремна операция. Прави я д-р Бързашки в болницата в Плевен. Мина добре, с престой 5 дни, но по-бавно възстановяване. Около 10 см белег имаше ниско долу, който по- късно избледня и почти не се вижда. Тогава ми беше рано за деца и почивах един месец активно, след което всичко беше песен. След 2 години забременях и износих първото си детенце без проблем нормално. Бързашки е страшен професионалист и мой доктор безусловно. Две години по- късно се появи ново възелче, но тъй като беше малко само го наблюдавахме. Бях притеснена за втора бременност, тъй като искам да имам две дечица, и за моя радост забременях много бързо и изкарах чудесна бременност за втори път, без никакви оплаквания. Но възелът нарастна до 7-8 см и след раждането се посви до 3 см, но малко по малко от интрамурален се превърна в субмукозен /расте от стената на матката към кухината й/. При поредния преглед през 09.2014 се оказа, че е 4,5 см и вече има две ехонегативни дегенерации в сърцевината /започва да некротизира/ и моят лекар каза, че няма време за чакане, а трябва да се маха. Неговият вариант е втора коремна операция, и евентуално премахване на матката, за да не прави други проблеми занапред, но смятам че съм млада за такава интервенция, а и с две деца, едното все още малко, му казах че ще помислим със съпруга ми и пак ще говорим. Нямам вариант да отсъствам от вкъщи толкова дни, а и от работа, и започна едно четене на всякакви информации. Попаднах за пръв път на инфо за Хайфу центъра в Плевен, и почти се бях навила, въпреки високата цена, но като отидох да си взема резултата от цитонамазката при Бързашки и го попитах за мнение, той каза че било безмислена машина за пари, без ефект /имал вече такива пациентки и не са доволни от резултатите/. Направо ме разби- как да лежа в болницата 5-6 дни и после и вкъщи- няма кой да ми гледа децата и да ми свърши обичайните задължения. Тогава той ми предложи да отида при Проф. Томов в „Света Марина“- той можел да махне миомата с лапароскопия, нещо което явно в „Авис Медика“ не може да стане. През 10.2014 отидох на преглед и професорът потвърди, че възелът некротизира и се налага бърза операция. Казах му, че искам да е възможно най- лека с бързо възстановяване, защото имам две дечица и те дори не предполагат какво се случва. Вариантът беше хистерорезекция с 1-2 дни престой и седмица вкъщи. Веднага се навих. Определихме час за ноември и на 13.11. отидох за изследвания на кръв и урина и преглед при асистента му- д-р Радински, който като видя на ехографа какъв е случая се изказа, че се налага коремна операция, хистероскопията нямало да стане. Сто пъти му казах, че проф. Томов ми е обещал без разрез, само ако се налижи лапароскопско асистиране с две дупчици на корема, но докторът си държеше на думите. Пита ме нямам ли сериозни оплаквания, като силни болки /задължителни при този вариант/, но освен силно течение при цикъл друго нямах, и естествено хемоглобин 100 /при изследването/. Трябваше да реша давам ли съгласие за коремна операция, каквато ще се наложи, или да се отказвам и да си тръгвам с миомата, след хистерото. Естествено че исках да се отърва и щом съм тръгнала към операция е важно да отстранят каквото има. Подписах документите и си тръгнах. На 14.11 ме приеха в 10 часа, минах на ЕКГ, вътрешен лекар, и зачаках да дойде професора към 14-15 часа. Сутринта бях закусила и след 9,00 никакви течности. Към 14,00 проф. Томов дойде за последно да обсъдим и аз панирана му казах, че има лоши прогнози за коремна операция, а той усмихнат ме успокои, че най-много две дупчици ще направи, да съм спокойна, с думите „Знам, знам децата“. Страхотен лекар и човек. Погледах си телевизия и към 16,00 ме извикаха за операцията- без лак, без грим и обградена от поне 20 души в операционната. Техниката е на страшно ниво и докато се усетя ме приспаха. Събудих се към 19 в реанимация- акушерката беше неотлъчно до мен, биха ми болкоуспокояващо общо 2 пъти, за разреждане на кръвта 5 дни по 1 инжекция и се чувствах отлично. Професорът дойде да ми обясни какво е направил- малък разрез 3 см на мястото на предишния/не се вижда вече почти/, защото се е оказало, че този вариант възел не трябва да се реже на части и да се изсмуква, а трябва както е капсулован да се махне, иначе има риск. Бях щастлива, че сме се разделили с възела, а матката ми си е на мястото, и прекарах нощта почти само в сън. Рано ни събудиха с другата жена за инжекция и да ставаме да се раздвижаме. Болеше малко, но почти нищо в сравнение с операцията преди 11 години. Аз съм корава и не се давам на болката. На визитация дойде проф. Томов с асистента д-р Радински и ме попита спомням ли си какво ми е казал миналата вечер. Отново ме успокои, че всичко е наред, и вече да ставаме на всеки 30 минути и да ходим. Щяха да ме изпишат на следващата сутрин- т.е. 2 дни престой, но помолих ако може вечерта да си тръгна, защото искам да съм си при децата, които знаеха, че ще работя, и се чудили как така няма да спя цяла нощ. Той ми обеща да ме пуснат привечер и така си тръгнах още същия ден /липсвах от вкъщи само в петък вечерта/. Децата ме чуха по телефона и ми казаха, че много им липсвам и малкото е плакало за мен и не е искало да заспи, защото никога не сме се делили. Пак ще кажа- проф. Томов е страхотен специалист- горещо го препоръчвам на всеки, който има възможност, за да се чувства обгрижен от целия персонал в отличните условия на „Света Марина“. Платих 1680 лв за лапаротомия, постоянно имаше човек до мен, след операцията ми наблюдаваха показателите на монитор, автоматичен апарат ми мереше кръвното на всеки час, и всичко блестеше от чистота. Когато се качих в стаята след реанимация отидох да се изкъпя. В банята имаше всичко необходимо. Донесоха ми сухар и чай за захранване преди обяд, а на обяд топла супа и сухари, и преди да си тръгна пак супа и сухари да не тръгвам гладна. Страхотна грижа и висок професионализъм има в тази клиника.  След месец отидох на контролен преглед и вече екранът на ехографа беше празен- нямаше го възелът с петната в него, всичко беше заздравяло, цикълът мина с кървене наполовина в сравнение с преди, чак ми е чудно как може толкова малко да тече. Нямах болки след операцията, освен в лопатките и раменете, но това е от интубирането и газът, който се вкарва при хистероскопията. Почивах седмица вкъщи, като след третия ден бях като пушка. Гледах да не вдигам тежести, но дори и малкото си детенце по навик вдигах 1-2 пъти дневно, а тъй като никой не знаеше, освен аз и съпругът ми , никой и не разбра. Отстрани не личеше- изправена походка и постоянно търчане из кухнята /при предишната операция ходих приведена около седмица, защото доста болеше/. Девет дни след операцията тръгнах на работа и тичам по стълбите като луда- всеки път се чувствам щастлива, че именно така се стекоха обстоятелствата и всичко е зад гърба ми. Мили момичета, ако имате притеснения, проф. Томов е подходящият лекар за всяка нуждаеща се жена. Парите не са най- важното нещо!