0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: миома и безплодие
« Отговор #280 -: Август 15, 2009, 11:06:11 am »
От всичко, което съм изчела за миомите стигам до извода, че те въобще не могат да бъдат прогнозирани. Например една миома от 5-6 см при една жена може да пречи, при друга не, при една жена може да води до кръвоизливи, при друга не, при една жена може да расте, при друга с години да стои на едни размери. Също така смятам, че повечето миоми растат от стимулациите при инвитро процедурите. И вероятно Мерилин теб точно за това твоята лекарка иска да те консултира с доц.Щерев - за да се уточни стимулацията и най-вероятно тя ще бъде максимално слаба. Понеже и на мен ми предстои инвитро - и на мен ми казаха, че моята стимулация ще е лека.
Моята предишна миома (която достигна до размер 7-8 см), която беше от външната страна на матката такива проблеми ми създаде - че просто ми скъси живота с доста години сигурно. А познавам жени с много по-големи миоми, почти на същото място, които нямаха такива проблеми. Всеки случай е индивидуален и затова и подхода трябва да е такъв.
Но да се оперират външни миоми от по 1-2 см вероятно е излишно.
Между другото и аз пия гел от Алое вера на Forever Living от 3 месеца. Но по-скоро смятам този продукт, че служи за общо укрепване, изчистване и тонизиране на организма. Миомата не намаля. Но не е и нарастнала.
« Последна редакция: Август 15, 2009, 11:08:27 am от mira_m66 »
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #281 -: Август 19, 2009, 12:11:24 pm »
Здравейте,момичета!
Вчера мина консултацията с доц.Щерев.По негово мнение може да ме оперира,но ако аз искам.Каза,че не е голяма,но е на 5 мм от входа на матката и това може да ми попречи за износване на бременността и каза аз да реша.От вчера се чудя и не знам какво да правя. osi_10Като,че ли се бях навила да се оперирам,но преди малко ходих на преглед при моя гинеколог и той ми вика Щерев е много добър специалист,но според мене не я барай-последствията от една коремна операция не са за пренебрегване.Имам време да реша.Ако вие можете да ми помогнете с някакво мнение или да споделите опита си ще съм много благодарна.Пред труден избор съм и дано Бог ми помогне да избера верния път!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: миома и безплодие
« Отговор #282 -: Август 19, 2009, 15:57:25 pm »
А защо коремна? Лапаро?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: миома и безплодие
« Отговор #283 -: Август 19, 2009, 16:03:04 pm »
Да и аз точно това го попитах.Доколкото разбрах на мястото където се намира не може с лапаро само с коремна операция.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: миома и безплодие
« Отговор #284 -: Август 19, 2009, 16:18:00 pm »
Хм? Аз съм с впечетление че пр Щереви се работи с коремни, пък знам ли може и да греша...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: миома и безплодие
« Отговор #285 -: Август 19, 2009, 16:27:11 pm »
И аз не знам.Затова ще се радвам да пишат и други момичета и да споделят мнението си.
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #286 -: Август 19, 2009, 18:58:20 pm »
Сигурно ти писна вече от консултации с лекари. Но ми се струва, че трябва да направиш още една консултация - с гинеколог-хирург, който извършва лапароскопии. Но да ти кажа - моята миома беше 7-8 см. Но категорично ме отхвърлиха за лапаро - казаха, че е на много кръвоснабдено място - до голям съд.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #287 -: Август 19, 2009, 19:37:09 pm »
Мира,аз преди близо два месеца правих лапароскопия при д-р Александров в АГ-Варна и той ми каза,че миомата не я е пипал,защото на мястото където е по-добре е да не се пипа.Може би затова доц.Щерев предлага коремна операция.Обаче не казва трябва,а ако искаш,ти решаваш.Ето това ме озадачава и търся мнения.
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #288 -: Август 19, 2009, 21:45:59 pm »
Трудно е да се вземе такова решение, защото никой не може да ти каже как ще се държи тази миома при стимулация и евентуална бременност. Аз така мисля. А като човек не е лекар е още по-трудно.
Дано стане така, както е най-добре за теб!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #289 -: Август 27, 2009, 19:58:38 pm »
Мерилин, и аз съм в същото положение като теб. Ако се реша на операция ще трябва да е коремна, заради срастванията от предишните две. Ти взе ли решение?
Re: миома и безплодие
« Отговор #290 -: Август 27, 2009, 20:14:52 pm »
Много ми е трудно да реша.Мисля да не се оперирам.Все пак не е невъзможно да се износи бременност с миома.Реших да поема този риск.Сега да ти кажа се моля опита да е успешен и да забременея,а пък после се надявам с божията помощ да успея и да родя.Ти къде ще правиш операцията ако решиш да правиш?
Re: миома и безплодие
« Отговор #291 -: Август 27, 2009, 20:22:02 pm »
В Плевен може би. Но мисля да отида и при д-р Тюфекчиева в Майчин дом на преглед.
Но преди това ще си направя изследвания на хормоните, досега всички лекари,при които съм ходила са се съсредоточили в миомата ми, поне единствената ми тръба е проходима.
Re: миома и безплодие
« Отговор #292 -: Август 27, 2009, 20:29:29 pm »
При мене миомата не е причина за стерилитета,а се опасяват,че няма да мога да износя една евентуална  бременност.В твоя случай,тъй като имаш една проходима тръба може би е добре да се оперираш и ще успееш да забременееш.За д-р Тюфекчиева има много добри отзиви.Изследвай непременно хормоните.Успех!
Re: миома и безплодие
« Отговор #293 -: Август 27, 2009, 20:35:57 pm »
Успех и на теб! Миомата не ми пречи изобщо, но расте бързичко.
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #294 -: Август 28, 2009, 18:09:26 pm »
Здравейте,
И аз да се включа с моите миоми. Отложих операцията , имах дата при Проф. Горчев.Реших да послушам съвета на доц.Маркова да направя първо диагностична хистероскопия/втора/.Обърнах се към док. Александров , той също е на мнение да не махам миомите макар диагнозата ми да е миоматозна матка , аз съм с три възела и май още два по-малки в стената. Александров ме кара да направя и цветна снимка за да се види кухината , освен хистерото дето ще го прави пак той.Ако кухината не е засегната да си правя опитите и да не му мисля.

Аз всъщност силно се разколебах след срещата ми с професора.Първо ми каза, че миомите не са големи и матката не е деформирана, че вероятно на 50г. ще трябва да се оперирам. После незнайно защо ми каза, "защо си чакала толкова" а пък аз нищо не съм чакала , миомите си ги имам от 7 години стоят си кротко и не създават проблеми.Никой до момента не е препоръчвал операция, просто последния път Владимиров си позволи да ги изкоментира като притеснители при износване на бременност.Та така стоят нещата при мен засега , аз също планирам консултация с д-р Тюфекчиева, при това положение още едно мнение не е излишно.
Щеше да е прекрасно миоми съчетани със стерилитет да се оперират от специалисти занимаващи се с АРТ и безплодие като цяло.Форума е пълен с момичета претърпели коремна операция по един или друг повод и после още няколко за да оправят кашата.
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #295 -: Август 29, 2009, 21:06:19 pm »
   Какви могат да бъдат последствията от една коремна  гинекологична операция при премахване на миомни възли на матката,киста на яйчник и хидросалпингс?
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #296 -: Август 30, 2009, 14:06:03 pm »
Принципно оперирането на миомни възли се счита за несложна операция , такива се правят ежедневно. Когата обаче става въпрос за миоми , незабременяване и износване на евентулан бременност много добре трябва да се преценят плюсовете и минусите. Както е написано в статията качена от Мерилин , при стерилитет и миома трябва много внимателно да се отхвърлят всички други причини.
   Какви могат да бъдат последствията от една коремна  гинекологична операция при премахване на миомни възли на матката,киста на яйчник и хидросалпингс?
 
В твоя случай трябва да се оперираш. Ако не си потърсила второ мнение направи го. Трябва също да си сигурна, че си правилно диагностицирана. И накрая, да избереш точния лекар , който да те оперира. Най-дорбе е да е наясно с проблемите на стерилитета, за съжаление такива  няма много "Има много от тези, които смятат ,че стерилитета е фасулска работа"
Дано да не звуча много песимистично и императивно - желанието ми е да помогна :D,имам и стахотен респект към лекарите , уважавам ги много, без тях сме за никъде.Трябва обаче да сме много внимателни и отговорни към себе си и собственното ни здраве.После , ако нещо не стане както трябва, всеки намира своите доводи и оправдания а топката остава винаги в нас - пациентите.
 
« Последна редакция: Август 30, 2009, 15:41:20 pm от ised »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: миома и безплодие
« Отговор #297 -: Септември 02, 2009, 21:06:49 pm »
А защо коремна? Голяма ли е миомата?
Аз павиха лапаро за прекъсване на тръбата поради хидросалпингс и 2 малки миомни възли. Лапароскопията е по-добрия вариянт пред коремната.
При всички случаи според мен, процедурата трябва да се прави от специалист по стерилитет.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #298 -: Септември 03, 2009, 12:51:56 pm »
Момичета,да попитам ако някой знае-док иска да ми прави хидротубация за да провери миомен възел/бях се спекла на прегледа и не разбрах какво точно ще му проверява/.Тази процедура не е ли за проверка на тръбите/моята/с една съм/ не е в ред имам цветна снимка,правена преди 3 месеца/?
Re: миома и безплодие
« Отговор #299 -: Септември 03, 2009, 12:59:17 pm »
И аз така мислех,но се оказва,че се използва и за откриване на образувания в маточната кухина.
За повече информация виж този материал тук:http://solley.wordpress.com/2008/11/13/какво-представлява-зонохистерограф/