0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: миома и безплодие
« Отговор #100 -: Март 06, 2008, 19:09:22 pm »
Привет Omorfula,
Не се притеснявай за възстановяването. Когато си млад става бързо. След операцията с всеки изминат час усещаш подобрение! Само всичко да мине успешно - за другото не се притеснявай! Просто на следващия ден (след операцията) те вдигат на крака. И след това всичко си тръгва малко по малко! Аз бях в болнични 2 месеца и половина (защото имах тази възможност), но познавам момичета, които се върнаха на работа след 2 седмици. Месец след операцията забравяш, че си опериран. Единствено ако вдигнеш нещо по-тежко тя напомня за себе си!
Ти къде ще се оперираш? Не са ли ти казали какви изследвания се правят?
Мен ме оперираха в Майчин дом - София - 6 етаж. Опериращата ме лекарка предварително ми даде списък с изследванията, които иска да направя! За там мога да ти дам някаква информация. Питай лекаря, който ще те оперира какво иска!
Просто всяка болница май е различна!
Ако имаш още въпроси - питай! С радост ще ти отговоря!
Успокой се. Всичко ще е наред! Зора е да мине - за да спреш да го мислиш!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: миома и безплодие
« Отговор #101 -: Март 09, 2008, 10:50:23 am »
Здравейте момичета, включвам се в тази тема, аз съм от Варна, имам миома вече е около 5 -6 см, искам да отида при друг лекар за второ мнение, моля посъветвайте ме при кой?Кой във Варна е добър на лапароскопски операции?
Re: миома и безплодие
« Отговор #102 -: Март 09, 2008, 20:23:50 pm »
Здравей mira_m66,
Ще се оперирам в Шейново,питах вчера сестрата на доктора какви изследвания ще трябва да направя и ми каза да отида по другата седмица, когато май и ще ме оперират.
Права си, че трябва да мине за да престана да го мисля, но няма как да не го мисля.
Притеснява ме най много, че миомата ми е на предната стена на матката, направо се е впила в нея,и ме е страх как ще мине всичко !??искам да си остана с матката , много искам да имам дете.


*
Re: миома и безплодие
« Отговор #103 -: Март 11, 2008, 21:30:09 pm »
Знам скъпа, че това е най-голямия страх!
То ти сигурно си избрала добър лекар, който има достатъчно опит!
Ще видиш, че всичко ще бъде наред!
ПРи мен след 3 часова операция и много борба се справиха! Познавам още много момичета, при които всичко е наред!
Кураж! Бъди силна! Вярвай, че всичко ще се подреди както трябва!
И пиши какво става!
Ще стискам палци и ще се моля за теб!
Бъди смела! Най-страшно е да чакаш! Но няма как!
Всичко ще мине както трябва! Повече от сигурна съм!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #104 -: Март 12, 2008, 10:30:42 am »
Мила благодаря ти много за окуражителните думи!!!
Дай боже всичко да мине добре. Лекаря бил много добър на лапароскопиите, а щом тях ги прави добре не може да не се справи и на коремната операция.
Другия вторник на 18 ще ходя в Шейново за да ми дадат листа с изследванията , които трябва да си направя. Като си помисля за операцията направо настръхвам, но трябва да съм силна  :wink:
Re: миома и безплодие
« Отговор #105 -: Март 12, 2008, 18:06:43 pm »
Скъпа Мира, интересува ми какво трябва да си нося за болницата?
Някакви обезболяващи за след операцията ? Разхлабващи ?
Превръзките , които се поставят върху раната и тях ли трябва да си ги купувам?
Сигурно и мокри кърпички трябва да си нося.
Притеснявам се как ще ходя до тоалетна, понеже аз се събуждам нощем да ходя да пишкам, може и да е ефект от миомата , че често да ми се пишка и затова се притеснявам как ли ще е  8O
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #106 -: Март 12, 2008, 18:26:39 pm »
Здравей!
Аз също съм оперирана от миома-12см.-получих кръвоизлив по време на операцията, по чудо успяха да ми запазят матката, след това 20 дни бях с температура и т.н.
За болницата си носих нощница/не пижама/ пантофи,четка и паста за зъби, мокри кърпички, тоалетна хартия,превръски, макар че кървене нямаше само някакво зацапване. тоалетни принадлежности-това се сещам за сега.
Минерална вода , но малка бутилка-500мл-по удобна е.Може да си вземеш и сламка, защото като ти разрешат да пиеш вода ще е на малки глътки.
За ходенето до тоалетната не се претиснявай-ще си с катетър.
За обезболяващи от там ми слагаха,само заради кръвоизлива трябваше да си купя кръвоспиращите, защото пътеката не ги поемала.
Ако имаш още въпроси питай!
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #107 -: Март 12, 2008, 20:54:23 pm »
Привет отново,
Не знам в Шейново как е, но в Майчин дом е пълна мизерия!
Носих си всичко - превръзки, тоалетна хартия, мокри кърпи, тоалетни принадлежности, нощници, пижама (по-дебела, че беше февруари).
Там - когато те оперират оставаш 24 часа в реанимацията. Там е супер и нищо не ти трябва. Грижите са 100%.Аз носих доста неща, но в крайна сметка само водата (0,5 л.)ползвах.Слагат ти катетър още преди операцията (или когато те хване упойката) - различно е. И за това за пишкането няма да се притесняваш!
На другия ден те раздижват рехабилитатор. Прави се гимнастика първо.Показва ти как да станеш. Правиш няколко стъпки и те връщат в леглото. После те връщат в отделението. И там вече те оставят да правиш каквото искаш. Ако няма проблеми и катетъра се сваля!
Та мокрите кърпи основно за там ще ти трябват - да си забърсваш тоалетната. Защото не можеш да клечиш - ще трябва да сядаш.
Също и интимни мокри кърпи. Защото на мен лично ми беше трудно да се измия първите 2-3 дни.
Иначе разхлабително тям ми дадоха - рициново масло - гадост. На някои им казваха да си купят Х-prepa.
След операцията ако не си ходил по голяма нужда до третия ден - пак разхлабително. До тогава не ни даваха да ядем. Само пиехме вода - min 1,5 литра наден!
Ще се опитам да намеря линк към едни по-точни мои писания отпреди 1 година!
Пък и нещо да си забравила - ще се обадиш на някой да ти го купи!
Вземи парички! Покрай болницата сигурно има всичко!
Нали няма да си сама?
Прочети това, ако искаш!
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=145407.40
« Последна редакция: Март 12, 2008, 21:01:20 pm от mira_m66 »
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #108 -: Март 12, 2008, 23:05:29 pm »
Момичета много сте мили, благодаря ви за обясненията,
mpia ти къде си се оперирала в коя болница?
mira_m66 скъпа твоето писание в бг мама е доста обширно и наистина добих представа как протича операцията!!! Да си призная малко ме е страх и от упойката, как ще се събудя после...
Най- важното е успешния резултат накрая  :wink:
А в болницата ще си вляза сама.... е разбира се ще чакам мъжа ми да дойде да ме види и се надявам да може по често да ми идва на свиждане и да не правят проблеми от болницата де.
Значи ще мога да си взема телефона с мен в операционната и после да се обадя, аз се притеснявах как ще стане.
Термометъра не знаех, че ще ми бъде нужен, но явно може да се вдигне температура.
Ами още веднъж благодаря и ако се сетя за още нещо ще питам.
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #109 -: Март 13, 2008, 23:02:13 pm »
Не се притеснявай за упойката! Ще излезнеш бързо! Няма да ти е лошо!
Това не са нови упойки - не като едно време!
ВСичко ще е както трябва! Най-много малко да ти се гади!
Не е страшно! И мен ме беше страх! Като ти сложат упойката от раз всичко ти изчезва! После се събуждаш, сякаш току-що си се наспал! Поне с мен беше така! Не ми костваше никакви усилия!
Не го мисли сега това!
Давай си куреж! Всичко ще мине!
Сега като се опитам да си дам равносметка - най-гадно ми е било докато чакам операцията!
После дори болката не е страшна - тя всъщност е 2-3 часа! После боли пак - но съвсем поносимо!
Хайде късмет! И пиши какво става!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #110 -: Март 14, 2008, 09:23:28 am »
Мила много ти благодаря за куража  :) Наистина ми е нужен!! Колкото повече наближава другата седмица толкова повече ме стяга коремчето.
Значи като ми дадат листа с изследванията , които трябва да си направя предполагам , че ще мине известно време?!! Аз искам всичко да свършва колкото се може по бързо. Пък и при мен нещата са доста сложни, първо ще ми направят диагностична лапароскопия за да се уверят дали имам ендометриозна киста или не!! И после ще ме отворят коремно. Добре, че ще стане в една операция.
Като дойде другата седмица ще пиша какво е станало. Стискай ми палци!!
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #111 -: Март 16, 2008, 18:58:20 pm »
Привет отново,
За изследванията - в Майчин дом държаха да са в рамките на 7 дни преди операцията. Моята лекарка държеше да ме оперира непосредствено след операция. Беше ми дала листчето с изследванията. И ми беше казала да ги направя някъде 2-3 ден от менструацията, а още първия ден да й се обадя на нея - за да ме планира за операция. И така и стана.Пуснах ги даже на 3-ия ден (моя цикъл е 6-7 дни)- на четвъртия ден бях готови.На 5-ия ден заминах за София. На 6-ия ме приеха в Майчин дом и на 7-ия ме оперираха.
Стискам палци - всичко ще е наред!Пиши какво става!
Ще видиш, че след 10 дни тези притеснения ще са в миналото! Както казват мъдрите хора "И това ще мине".
Прегръщам те горещо. Прекрасно разбирам какво чувстваш. Но опитай се колкото можеш да се успокоиш! Половината и повече от притеснението е излишно!
Чакаме те да пишеш!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #112 -: Март 18, 2008, 13:21:46 pm »
Мила Мира,
днес бях в кабинета на д-р Попов в Шейново. Да ти призная мислех си, че днес ще ми кажат кога да влизам и да се свършва. Ти беше абсолютно права, че изследванията трябва да се направят непосредствено преди операцията и тя трябва да стане в първия чист ден след цикъла. Мисля си , че сестрата нещо се бе объркала, защото когато и звъннах преди 8 март, тя ми каза да изчакам да ми мине цикъла и тогава да отида при тях. А е трябвало когато съм в цикъл да отида да си направя изследванията и след това веднага да вляза за операция.
Този път ми направиха досието и ми прикрепиха към документа за хоспитализация документите и изследвания, които имам и ми казаха пре следващия цикъл да отида да си направя изследванията !! И после направо да влизам в болница.  :(
Значи и аз така трябва като теб да направя към 2 или 3 ден да отида за изследванията и да им кажа да ме включат в програмата за операции.
Чувствам се малко разочарована, сега трябва да чакам до началото на април.
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #113 -: Март 21, 2008, 21:53:52 pm »
Привет,
Не се чувствай разочарована! Знам, че чакането е мъчение! Но това е една гаранция за успешна операция. След менструация матката е по-малко кръвоснабдена. Опасността от кръвозагуба е по-малка! Така че си струва да се изчака!
Успокой се! Не го мисли много! Всичко ще мине и то както трябва!
Ето аз съм супер! И познавам още много момичета, които се чувстват страхотно!
Месец и половина след операцията аз бях на "Хорото" (ходя на народни танци), възстанових се светкавично!
Така че наистина не се притеснявай толкова!
Хайде успокой си душата! Най-вече заради себе си!
И пиши!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #114 -: Март 23, 2008, 00:51:54 am »
Tais, ако аз бях на твое място и решах да правя такава операция бих се насочила да ми я правят в София. Не съм чувала за лекар във Варна, който да е правил нещо подобно. Камоли да е специалист в тази област. Със здравето си не си прави експерименти.
Re: миома и безплодие
« Отговор #115 -: Март 27, 2008, 09:36:24 am »
Привет отново,
Все още съм си в период на изчакване!! Притеснявам се само, като трябва вече да се обаждам в Шейново да не стане така, че да не намеря никой в кабинета.
Че предния път 2 дни и нещо ги издирвах. Мисля си, че все пак трябваше да са ми дали листа с изследванията, но щом така са преценили да отида пак  - добре.
Направо от толкава чакане и мислене да не ме хване параноята  :?
Re: миома и безплодие
« Отговор #116 -: Април 08, 2008, 09:37:03 am »
В петък влизам в Шейново! Ужас  8O
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: миома и безплодие
« Отговор #117 -: Април 08, 2008, 19:16:27 pm »
Недей изпадай в паника!
Това е началото на края, ще видиш!
Късмет за напред! :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #118 -: Април 09, 2008, 20:36:11 pm »
Привет!
И сега спокойно! Чакането свърши! Всичко ще бъде ок!
Знаеш ли на мен какво ми се случи преди операцията: Вечерта се притеснявах как на сутринта ще отида в операционната и ще полудея от страх! Че чак ме беше страх, че ще припадна! Беше ме страх от страха!
А то какво стана: На сутринта ме беше обзело такова спокойствие! Направо чудо! Не вярвах на очите си колко съм спокойна! Сложих си любимия парфюм и слязох в операционната, сякаш отивам на разходка! Даже се шегувах с екипа, когато ми включваха системи и катетри и преди да заспя! Бяха много мили и внимателни!
Пиши кога е операцията! Ще се молим за добрия изход, в който абсолютно вярвам!
Късмет!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: миома и безплодие
« Отговор #119 -: Април 09, 2008, 23:22:12 pm »
аз също съм от този отбор - от оперираните.до последния ден треперах от страх.вечерта преди операцията ми дадаха сънотворно.доктора каза,че от километри ми личи.нормално все пак незнаех изхода.не си изпих хапчето.спах си нормално.слязах си в операционната в настроение.както мира ти е казала - системи, катетъра, маската и това беше.събудих се в реанимация и само чаках някой да ми каже нещо.не се притеснявай - малко ще ти е студено после, ще те обезболят,ще ти правят тоалет ,а на другия ден ще ти поднесат най прекрасната и чакана закуска - млекце, чай и 3бр бисквити със сирене.УСПЕХ. и да пишеш после.
17.01.2005                                                                              21.11.2013