0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: миома и безплодие
« Отговор #40 -: Декември 06, 2006, 13:49:47 pm »
трябвало е директно да го попиташ и щеше да ти каже. може да звъннеш в кабинета и да попиташ акушерката или него ако е там.не се притеснявай, няма страшно, там повечето са много добри специалисти.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #41 -: Декември 06, 2006, 14:35:44 pm »
Аз му съобщих, че на 23 ноември съм направила втората инжекция золадекс и го попитах сега какво следва. Той каза, че по негови изчисления трябва да имам менструация в началото на януари и непосредствено след нея да отида при него на преглед. И аз го попитах дали тогава ще ми даде дата за операция и той каза, че тогава ще я уточним. Изобщо не предполагах, че така ще стане. Тъкмо говорих с моята лекарка, която ме наблюдава тук. Тя през октомври беше на някакъв курс при него и беше говорила тогава с него и той беше казал, че ще ме оперира. И сега и тя остана учудена, но изрази съмнение, че може да прави просто по-малко операции.
Сега се чудя какво да правя. Може би ще отида на преглед при професора през януари и тогава ще го питам директно. Нали все пак той е началник на отделението - не вярвам да ме изостави на произвола на съдбата. За всеки случай вече имам и координатите на д-р Тюфекчиева, за която чета хубави неща. Ще видим какво ще стане. Доста съм объркана в момента.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: миома и безплодие
« Отговор #42 -: Декември 06, 2006, 18:18:53 pm »
директно му кажи - искам вие да ме оперирате, ако ти откаже, тогава попитай да ти препоръча някой на който той има доверие. аз така постъпих за раждането, исках да е той или синъ му, но ми отказа човека каза че с раждане не се занимава ,а синъ му щеше да отстъства от държавата и ми препоръча д-р. свързах се с него и той ме пое и така си родих при един от най добрите в МД. смело напред и не се шашкай
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: миома и безплодие
« Отговор #43 -: Декември 07, 2006, 11:25:14 am »
Момичета,искам и аз да ви попитам нещо.
При мен д-рите наблюдават удебеление на стената на матката с вероятност полип.При цветната снимка се оказа,че това е миомен възел в стената на матката,който до колкото разбрах е уплътнил стената и прави трудна имплантацията на яйцеклетката.Д-ра направил ми цветната снимка ми каза ,че миомата не ми пречи въобще.Но в последствие при консултация с други лекари се потвърди,че миомата ще бъде пречка при забременяване.Насочиха ме към хистероскопия.Понеже чета че повечето момичета тук са си премахнали миомата чрез операция искам да попитам-възможно ли е миома да бъде отстранена и чрез хистероскопия?
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #44 -: Декември 07, 2006, 11:52:37 am »
При цветната снимка се оказа,че това е миомен възел в стената на матката

 искам да попитам-възможно ли е миома да бъде отстранена и чрез хистероскопия?

Naiema, когато възелът е в стената на матката се премахва доколкото знам с коремна операция. Миома може да бъде отсранена с хисероскопия, когато е от вътрешната стена на матката.


Re: миома и безплодие
« Отговор #45 -: Декември 07, 2006, 12:36:34 pm »
Здравейте момичета , преди 1 месец бях оперирана в МД от екипа на Професор Карагъозов. Той наистина не оперира /само по негово усмотрение /,скоро се песионира . Мен ме оперира д-р Борисов , горещо го препоръчвам, много внимателен и добър , с чувство за хумор.Махнал ми е миомни възли, ляв яйчник и тръбата, както и киста 7 см. Сега съм на Золадекс за 3-4 месеца .
успех на всички ! :lol:
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #46 -: Декември 07, 2006, 14:27:36 pm »
Здравей naiema.Прочети тази статия за миомите намираща се на този адрес
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=print&sid=154
Каква ще бъде операцията зависи от размера и местоположението на матката.
Hippo, а ти защо си на Золадекс след операцията? При теб професор Карагьозов ли определи кой лекар да те оперира?
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #47 -: Декември 07, 2006, 18:22:58 pm »
Здравей , да Професора определя кой да те оперира , но още в кабинета за приемане имах късмета да бъде дежурен Д-р Борисов и след това като ме приеха на 6 етаж Професора ме прегледа заедно с Борисов и назначиха операцията .  Поздрави  / промених си името /
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #48 -: Декември 08, 2006, 11:45:02 am »
Момичета благодаря. Сега вече съм по-спокойна и се опитвам да се справя със страха.
Nia_72 в цялата суматоха забравих да ти направя комплимент за страхотното детенце. Като го гледам ми се стопля сърцето. И започвам да мечтая....
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: миома и безплодие
« Отговор #49 -: Декември 08, 2006, 14:38:48 pm »
Благодаря ти, моя път беше също доста трънлив и труден докато си имам детенце.ще си имаш и ти. рано или късно се случва при всички.успех и весели празници
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: миома и безплодие
« Отговор #50 -: Декември 08, 2006, 22:39:01 pm »
Здравейте и от мен най- после след няколко месечно наблюдение на миомен възел приключих с миомектомия направена ми от доц. Доганов. Всичко е наред слава богу и сега съм в очакване на преминаването на 6 месеца незабременяване. Буквално вчера се приземих от МД и веднага се включвам отново в темата - моята миома беше зад матката и нямаше друга възможност освен тази коремна операция, но вярвам че си заслужава цялата мъка.  Ще излъжа ако кажа че не е гадно но минава и се забравя... Много се радвам че отново съм на линия та ако някой има въпроси имам пресни все още спомени и от операцията и от цялата процедура в МД. Целувки и успех на всички!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: миома и безплодие
« Отговор #51 -: Декември 09, 2006, 08:42:11 am »
Поздравляния elinea  :D
Дано да няма вече никакви проблеми
Бързо възстановяване и скоро да се похвалиш с добра новина.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #52 -: Декември 09, 2006, 20:19:59 pm »
Привет Еlinea. Много се радвам, че твоята операция е вече в историята. Моята ще бъде най-вероятно през януари. Честно казано всичко за операцията ме интересува - пиши каквото се сетиш. Как е отношението на персонала? Аз доколкото знам ще бъда в друго отделение в МД - на 6-ия етаж, но все пак. Какво трябва да си нося преди операцията.Каква е предподготовката  за операцията. Трудно ли се излиза от упойка и боли ли много след това. Наистина ли 24-часа след операцията трябва да си на крака и т.н. Колко дни беше твоя престой в болницата. В деня на постъпване в болницата ли те оперирят??....
Ще ти бъда благодарна да ми пишеш....
С искрени пожеляния след 6 месеца да чуем хубавата новина!!! 8)
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #53 -: Декември 11, 2006, 09:36:24 am »
Здравей,Elinea и на мен както и на mira_m66 ми предстои операция може би през януари.Само че аз ще я правя в V-та градска при д-р Попова.На 13.12.имам преглед и се надявам да определим дата за операция.Моят въпрос към теб какви изследвания те карат да правиш преди операция?Аз имам направени много изследвани до този момент,дали ги зачитат или трябва да ги направиш на ново?И още едно въпросче,колко време след операцията ще мого да се върна на работа?Сигурно ще възникнат още въпроси и ще продължа да питам.Ще ти бъдъ Благодарна за отговорите!Желая ти успех...
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #54 -: Декември 11, 2006, 13:05:22 pm »
Скъпа Elinea, моля те, ако имаш възможност отговори тук във форума на тези въпроси - и мен ме интересуват, особено като става въпрос за МД. Пиши искат ли предаврително консултации с анестезиолог, кардиолог, интернист и т.н. Благодаря предварително!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: миома и безплодие
« Отговор #55 -: Декември 12, 2006, 09:04:15 am »
Благодаря ви,момичета!Истината при мен е че незнам точно къде ми се намира миомата.Знам само че е на стената на матката,но нито от коя страна,нито точно колко голяма е.
Re: миома и безплодие
« Отговор #56 -: Декември 12, 2006, 13:27:25 pm »
Здравейте скъпи момичета,
понеже отговарях на лични съобщения само, но явно ще трябва да напиша всичко...
И така...
След като сте записани за операция в МД там ви дават списък с изследванията които трабва да изискате с направление от личния лекар- правите изследванията и в деня на приема се започва голямото чакане - минавате през ЕКГ кабинет, интернист, анестезиолог вземат ви и кръв за кръвна група...доста време отнема но трябва да се мине навсякъде...след това си вземате нощничка от подземието с която ще ви оперират оставяте залог яке или дънка и си отивате в стаята... Ако сте за следващ ден на операция трябва да започнете да пиете х-препа с много вода до 10вечерта...трябва да сте супер избръснати но и срещу 2лв. акушерките могат да помогнат...
Операцията е около час и половина но вие няма как да го разеберете...събуждате се в интензивно с много болка и с много треперене и гадене- аз даже и повръщах - оставате под наблюдение до следващата сутрин след което се завръщате в стаята превита на две - пиите много вода защото упойката е много гадно нещо и мен ме мъчи два дни - пиите вода!!!!
Носете си и обезболяващи, свещички защото не трябва да се напъвате в тоалетна или други разхлабителни, мокри кърпички и бебешки такива за лична хигиена и за тоалетните защото е ужас казвам ви ужас е... Нищо няма да получите от акушерките дори и усмивките им струват пари ... гадостта е само дени половина два след операцията след това възстановяване...стига толкова да има и за после...целувки
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #57 -: Декември 12, 2006, 14:55:12 pm »
Явно нещата се променят и там. Аз съм оперирана 2002 г от проф.Карагьозов, а прегледите ги извършваше синът му в отделението.Даже заедно минаваха визитация.Аз моите изследвания си ги направих още в Русе за да не губя време в болницата.Постъпих и на следващия ден ме оперираха.Не съм пила очистително, направиха ми само 2  клизми -гадост голяма, но няма как.Моята операция беше по дълга, около 5 часа, но аз имах доста и неща за правене.Събудих се в реанимация , над мен бяха част от персонала доста учтиви и много добре се държаха.Постоянно мереха кръвно, наблюдаваха кървенето, питаха за обезболяващи.Общо взето нямам лоши спомени от престоя си там.Два пъти ни направиха и тоалет.Сервираха ни бисквитки с мляко.Когато ме преведаха в отделението струва ми се почна кошмара със раздвижване и ходене до гнусните тоалетни.По съвет на професора си спомням ме беше накарал 10 обиколки на коридора и 2 л вода на ден.Голям кошмар, и все ми правиха забележка че ме виждат легнала.Отношението на персонала беше горе-долу добре с някой изключения на по нахаканите акушерки.Кухнята няма да коментирам, даже не съм се приближавала до нея.Съветвам те да се запасиш с интимни мокри кърпички - вършат чудесна работа първите дни.Ако се сещаш  друго питай.Мизерничко е наистина, но в името на добрия край се изтърпяват 5-6 дена.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: миома и безплодие
« Отговор #58 -: Декември 12, 2006, 17:43:35 pm »
това което искам да уточня към коментара на Ниа е че в интензивното грижите са максимални за там нямам възражения- правят всичко възможно за да се чувстваш малко по-добре- за обезболяващи също няма проблем...
Думата ми беше за акушерките и санитарките в отделенията...
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #59 -: Декември 12, 2006, 19:22:26 pm »
Благодаря ви момичета. Може би наистина е добре да си подготвен предварително за гадостите, които те очакват. Но беше важно за мен да разбера, че първите часове след операцията няма да ме изхвърлят някъде като мокро коте - без надзор и грижи.Защото тогава и аз сама не мога да си помогна, ако стане нещо. Благодаря още веднъж. Ще изтърпя всичко, няма къде да ходя - в името на резултата.Благодаря още веднъж.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."