0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: миома и безплодие
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2006, 14:26:56 pm »
Моята операция също беше планова.Т.е. бях при него примерно предната седмица, върнах се в Русе, направих си всички изследвания, взех направление и постъпих при него, но той ми определи ден.Разбрахме се още на първия преглед.Постъпих,вечерта ми направиха първата клизма, сутринта втората и ме оперираха.А относно устната уговорка за това той да ме оперира - просто го изчаках пред кабинета и го помолих.Не се притеснявай, няма нищо страшно. Ще видиш, че е невероятен човек.А за професионализма му, не се съмнявай.Успех. Питай всичко каквото се сетиш.Напълно те разбирам как се чувстваш.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #21 -: Ноември 23, 2006, 17:13:48 pm »
Благодаря ти от сърце. Днес ми направиха втората инжекция Золадекс - малко ме боли сега. Аз така и не разбрах при прегледа кога трябва да се направи операцията - когато съм под действието на тези инжекции или трябва да ми се възстанови менструацията. Затова ще отида след една -две седмици да попитам професора и се надявам да ми определи датата за операцията.Благодаря още веднъж, наистина ми беше страшно полезна. За нашите проблеми (миомите) информацията е малко по-оскъдна и затова е хубаво да споделяме тук. А това заболяване все по-често се среща при млади хора за съжаление.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: миома и безплодие
« Отговор #22 -: Ноември 23, 2006, 17:31:31 pm »
Пиши после какво е станало. успех.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #23 -: Ноември 23, 2006, 20:00:32 pm »
Ще пиша естествено. Дано да има с какво да се похваля.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2006, 10:29:07 am »
Желая ти успех mira_m66,Бог да е с теб.На мен освен операция на миомата ще ми правят и пластика на тръбите.Разбрах че и двете ще ги правят на един път.Затова се интересувам и двете ли минават по здравна каса или само на миомата.Колко е престоят във болницата и съответно колко ще ми струва този престой.От съобщенията по горе разбрах че до седмица всичко свършва и ще мога да се върна на работа след това-но във всички случаи ли е така?Питам настоятелно за всичко това,защото май реших че няма за кога да отлагам повече,и единствено времето за възстановяване ме притеснява(едвали ли ще ме пуснат да отсъствам дълго време от работа).Момичета а колко време след това могат да започнат и опитите за бебе?.Пишете моля Ви и успех на всички!
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2006, 14:51:09 pm »
Миомата върви по здравна каса, за пластиката незнам.Престоя наистина е кратък и колкото лудо да звучи аз наистина на 10 ден бях на работа и не съм вземала нито ден болнични.Чувствах се добре, бях сред хора и така реших да не стоя у нас да пазя леглото.А за опитите за бебе, лично при мен 6 месеца бяха категорично забранени.Ходих на контролни прегледи при професора на първия и втория месец, след това на шестия и тогава почнахме опитите .Бебето стана след около 1 г и половина.Дано при вас е по бързо.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2006, 17:20:43 pm »
Привет. Операцията на миома се поема от касата - тя плаща около 500 лв. Това е пътека № 163. Тя се казва "ОПЕРАТИВНИ ИНТЕРВЕНЦИИ ЧРЕЗ КОРЕМЕН ДОСТЪП ЗА ОТСТРАНЯВАНЕ НА БОЛЕСТНИ ИЗМЕНЕНИЯ НА ЖЕНСКИТЕ ПОЛОВИ ОРГАНИ". Като чета изискванията на пътеката  стигнах до: ІІ. ИНДИКАЦИИ ЗА ХОСПИТАЛИЗАЦИЯ И ЛЕЧЕНИЕ1. ИНДИКАЦИИ.
1.1 СПЕШНИ:
•   профузни генитални кръвотечения;
•   остър корем;
•   травми на женските полови органи.
1.2 ПЛАНОВИ:
•   миома на матката;
•   доброкачествено образование на яйчника;
•   поликистоза на яйчниците;
•   възпалителни заболявания на яйчниците, фалопиевите тръби,  тазовата тъкан и тазовия перитонеум;
•   ендометриоза;
•   инфертилитет у жената, изискващ оперативно лечение;
•   ектопична бременност;
•   травми на женските полови органи;
•   неясна клинична и ехографска тазова находка

Включват се и тръбите в тази операция - така че би трябвало според мен пластиката на тръбите да е включена в цената на пътеката. Минималният болничен престой, който изисква касата е 4 дни. От там на горе - в зависимост от състоянието на пациента.
Болничните, които се полагат са от 1 до 6 месеца, като първия месец би трябвало да го дадът от болницата след операцията. Плаща се потребителска такса - 2% от МРЗ на ден, т.е. 3.20 лева - това е задължителното.
Моят съвет е наистина да не отлагаш. Аз отгалагх 6 години и сега дълбоко съжалявам. Опитах какво ли не  - от билки до хомеопатия - в крайна сметка нищо не излезна. Миомата ми вече е доста голяма и много ме тормози - кръвоизливи, стерилитет, болки. Така че - смело напред!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #27 -: Ноември 27, 2006, 09:28:20 am »
Благодаря ти отнова mira_m66,много подробна и полезна информация си ми дала.Наистина изпитвам голям страх и не толкова от операцията колкото от това дали ще е успешна,да не се увреди матката и дали наистина миомата е причина за стерилитета и разни такива неща.Но така или иначе съм решила да си я направя.Сега остава само да реша при кой доктор.Със сигурност ще я направя във София обаче.Искам да попитам още нещо.Направление от личния си лекар ли трябва да взема или първо трябва съответния доктор да ме прегледа и той да установи диагнозата?Какви изследвания трябва да подготвя,те предварително ли трябва да са готови или като ме прегледа докторо той ще ги назначи?При тях ли трябвя да са направени или може и във Варна(аз съм от Варна)?До скоро...
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #28 -: Ноември 27, 2006, 16:12:45 pm »
Според мен първо трябва да се насочиш към определен доктор. После да разбереш има ли той договор за специализирана извънболнична медицинска помощ. Ако има - тогава можеш да вземеш направление от личния лекар. Аз например съм се насочила към проф. Карагьозов от МД. Той няма договор с касата, така че си плащам прегледите. Всъщност той работи по довор със здравната каса за болнична помощ.Ходих през октомври и той ми назначи 2 ампули Золадекс, които вече направих. Прегледа е 20 лв. Сега като отида се надявам да ми каже датата за операцията и да ми уточни какви изследвания са необходими. Ако той не държи да се направят в определена лаборатория в София, ще си ги направая тук - в родния си град. Някои лекари предпочитат да работят с определена лаборатория и държат там да се напряват и тогава ще се наложи да се плащат. Така че трябва да реагираш според ситуацията. Правилата не винаги се спазват, дори да ги знаеш.
Иначе и аз съм в същата ситуация с моята миома. Не се знае тя ли е причината за стерилитета и вероятно ще се разбере като я отстранят. И аз се страхувам за същите неща, но не издържам вече на кръвоизливите - вече изпадам в паника като ми дойде. Спрах ме е да не се окаже, че има и ендометриоза и т.н. Всичко ми минава през акъла. Но съм решила да действам и това е.
Иначе Золадекса си го купих. В България едната апмула струва около 400 лв. Аз го купих от Турция и двете ми излезнаха 520 лв. Скъпо е доста. Но улеснява операцията. Професора каза, че така матката ми ще се превърне в "бабешка" и няма да кърви толкова много.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #29 -: Ноември 28, 2006, 11:23:02 am »
Здравей мила mira_m66,благодаря ти за информацията и че си толкова отзивчива!Така като има с кого да поговоря се чувствам малко по спокойна.Знак какво е усещането от гадните кръвоизливи,аз първите два ,три дни съм като лейка.Да не говорим за вечерите в които изобщо не спя и ставам буквално през час,два.И за това колкото и да ме е страх съм решила да се подложа под ножа.Исках да те питам и още нещо.Задължително ли е преди операцията да се бие Золадекс или само в някой от ситуациите?И колко време преди операцията трябва да се бият инжекциите?Поздрави!

                                   
                                            :bighug:

                                   
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #30 -: Ноември 28, 2006, 13:59:41 pm »
Аз също бях много зле с кръвоизливите преди операцията.Първия ден умирах от болки, а до третия ден кървенето беше неописуемо.Да ти кажа след операцията вече трета година нямам нито болки, нито кръвоизливи.Станах и аз с нормален цикъл, без болки и без ставане на всеки 1-2 часа през ноща.Не се притеснявай, всичко минава и заминава относно операцията, а после идва и така чаканото бебе.При мен нямаше време за золадекс, а направо операция.Желая ви успех.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #31 -: Ноември 28, 2006, 14:14:37 pm »
Привет Priatelka,
Мисля, че Золадекса не е задължителен - просто моя професор така предпочита. Като ходих на преглед (на 17.10.2006 г.) той като чу за моите кръвоизливи ми препоръча да поставя две от тях. Каза, че няма да ми идва 50-60 дни и така при операцията ще изгубя по малко кръв. Предупреди ме, че са доста скъпи и да опитам да ги взема от касата. Само че те от септември тази година вече не са в лекарствения списък на касата, пък и са се отпускали само за доказана с операция ендометриоза. Така че ги купих и започнах веднага. На 23.11.2006 г. ми сложиха втората. На 5 декември съм решила да отида до София и да питам професора за операцията, защото не разбрах при първия преглед кога трябва да се направи тя. Аз тогава за пръв път чух за Золадекс, та камо ли да се сетя какво да питам. В чудо се видях с тези инжекции. Доколкото разбрах от всичко, което прочетох след това за Золадекса след първата инжекция трябваше да имам менструация. А на ме не ми идва вече 33 дни. Моята гинеколожка, която ме наблюдава тук ми каза, че според нея операцията трябва да се направи, когато ми се възвърне нормално менструацията - около февруари. Но на мен нещо това ми звуци нелогично и затова отивам да питам - че хич не са евтини тези инжекции. Пиша ти всичко това, за да знаеш какво да питаш ако възникне такава ситуация.
Ако не си се ориентирала към лекар, ако искаш ела с мен на 5 декември. Този лекар горащо ми го препоръчаха от няколко места. Мога да ти оставя мой телефон ако решиш нещо такова.
Благодаря ти Nia72 за подкрепата!!! :o
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: миома и безплодие
« Отговор #32 -: Ноември 29, 2006, 07:27:01 am »
Здравейте! Майка ми на 40 години забременя с трето дете. По време на бременоста и откриха миома която растеше. Към четвъртия месец обаче всичко започна да утихва с растежа на бебето и  бебето се оказа по-силно от миомата. Роди с цезарово и не и махнаха миомата...
Така че явно всичко е много индивидуално.

Успех
Re: миома и безплодие
« Отговор #33 -: Ноември 29, 2006, 09:48:47 am »
Здравейте момичета,вчера разговарях със сестрами(тя живее в София),та според нейните проучвания май най добра ще се окаже д-р Попова.Тя със сигурност работи със здравната каса,но предварителните прегледи както и изследванията ще си ги плащам аз.Сега остава да ми насрочат дата за първоначален преглед и тръгвам за София.mira_m66,ако ме насрочат за към 05.12 ще се радвам да се видим и да обменим информация как е минал твоя преглед и съответно моя и дали сме научили нещо ново което може да ни помогне.Успех! И ме дръж в течение.

                                                                       :wink:
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #34 -: Ноември 29, 2006, 10:03:34 am »
ОК Пиши за кога ще ти насрочат прегледа. Аз ще пътувам на 04 декември за София.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #35 -: Ноември 29, 2006, 13:31:59 pm »
Току що сестрами ми е записала час при Попова на 13.12 Явно ще се разминем,но пък аз ще имам мнението и на д-р Попова,ще знам точно за какво става въпрос и така ще можем да обменим по точна информация.До скоро.
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #36 -: Ноември 29, 2006, 17:10:58 pm »
Чудесно. И аз се надявам на 5 декември да имам дата за операция и дано тя да е през декември. Искам с тази година да си отиде всичко гадно, а най-гадното до тук е моята миома.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #37 -: Декември 04, 2006, 13:39:24 pm »
Здравей,mira_m66 сигурно вече пътуваш, и най вероятно нямя да видиш съобщението ми,но ти желая всичко най-хубаво,от сърце.Ще те чакам с положителни новини.И разбирасе с дата за операцията ти(надявам се през през декември).Бог да е с теб...
                                                             :bighug:
*

    sne_do11

Re: миома и безплодие
« Отговор #38 -: Декември 04, 2006, 17:04:06 pm »
здравейте момичета , аз съм sne_do но не мога нещо да си вляза с името.
Преди две седмици ми направиха миомектомия в МД. Махнаха ми голям миомен възел от 20см и два по 3 см.Аз знаех че ми е голяма миомата на когато разбрах колко е била след операцията направо се изумих. Операцията ми я направи д-р Славчев. Просто нямам думи за този човек. По време на прегледа при постъпването ми в отделението проф.Карагьозов определи че матката ми е колкото 7 месечна бременност и категорично заяви , че трябва да се махне цялата матка. Но аз съм пациентка на д-р Славчев и той ми беше обещал че ще направи всичко възможно за да ми запази матката. Когато в реанимацията дойдох на себе си и видях д-р Славчев до мен първите ми думи бяха "Матката ми в мен ли е" и той ми отговори "Нали ти обещах" . Цяла нощ съм плакала от облекчение.
В момента се чувствам много добре и много от познатите ми дори не разбраха че ми е правена операция.
Сега искам да ви кажа по въпроса за проф.Карагьозов. Той вече не оперира. Прави прегледи и назначава операции но не ги прави той. В отделението имаше много момичета с назначени от него операции и чакаха ред някой от другите доктори да ги оперира - д-р Тюфекчиева , д-р Борисов...
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #39 -: Декември 06, 2006, 11:13:31 am »
Благодаря за информацията Sne-do. Страшно се притесних сега. Аз вчера бях при професора. Той ми каза, че ще ми даде дата за операция, но не спомена, че няма лично да ме оперира. Пък и аз не го питах толкова директно, тъй като не знаех, че не оперира. Моля те Sne_do - обясни ми как се свърза с д-р Славчев, за да търся него. Има ли телефон и изобщо как става връзката с него. Пиши всичко, което се сетиш, моля те. Направо ще полудея.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."