0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Може, може
и аз не вярвах, ама на и такова ми се падна
нещо един път яде ли- втори път не се приема, е не мога да измисля толкова вида манджи и пюретата нямат такова разнообразие
каквото- такова, няма да насилвам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Може, може
и аз не вярвах, ама на и такова ми се падна
нещо един път яде ли- втори път не се приема, е не мога да измисля толкова вида манджи и пюретата нямат такова разнообразие
каквото- такова, няма да насилвам


Мдаааа, и аз така. И се надявам да се случи чудо, че да прояде. Че след двете боледувания последния месец и дрехите дет й бяха таман вече се смъкват. :?
*
Момичета, много ви благодаря за отговорите! Засега май ще продължа с морковите и после ще опитам пак с картофа. Иначе има вече два долни зъба от около 2 седмици сигурно.

Луничке
, знам, че не трябва да му давам твърде много неща, затова спрях след второто и реших да се допитам до вас.

мими, може би наистина съм сложила малко ам в картофа - около 30 мл. Може и от там да идва проблемът, но не съм очаквала да не иска да го яде.  :?

Парси,
аз давах бисквитки на Хип или на Плазмон. Но тъй като, моето диване основно ги трошеше, а не ги ядеше, след известно време минах на нашенски бисквити "Закуска".  

Стефи,
пие мляко, когато майка и сколаса да и го сготви. :wink: - към 08:30.
но пък тя никога не е пила мляко вечер за заспиване. Т.е. когато си беше на кърма, я кърмех преди заспиване. Но ако опитах да и пъхна шише с АМ, след това повръщаше. Явно и идва по-тежко от кърмата и не се приема вечер. Това и с педиатърката сме го обсъждали.
Сега вечер към 20:30 вечеря, а преди лягане си мие зъбите и, ако пожелае си пийва вода. Водата и стои до леглото и сама си пие.

Но да се похваля: днес изпи "само" 300мл АМ!  :lol:

А кога дадохте ядки? Мишка опита пресни орехи, както и печен шам фъстък.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Дани, Сиа е отговорила за глутена, не аз  :) Но и аз като нея мисля, че е рано. Аз дадох малко преди да станат на 10м. А за книжката - ок, но все пак не трябва според мен сляпо да се следва всичко по книжката - книжки много, децата са различни. За всяко дете важат различни неща - мойте напромер са склонни към алергии и АД, затова съм отлагала неща, които смятам че ще са алергени. Пък и съм на мнение, че няма за какво да бързам, все някога ще ядат от определеното нещо.
Дани, а жълтъка като казваш, че го яде - как точно го даваш?
Кокиче, в 8 и 30 е за закуска детето направо, не за мляко. То гладно и не може да прецени количеството, което да изпие. Ядки доколкото знам след 3год се дават.
Бисквити "Закуска" дадох на 1 год. Дотогава Плазмон.
Аз глутен въведох на 10месеца. както вече казах давах и бисквитки и на Хип, и на Плазмон, но тя ги ядеше само, ако са с АМ приготвени като каша. Иначе ги трошеше. На година и 3 месеца минахме на Закуска.

Мими,
благодаря ти. Ще опитам първо да и давам млякото, а после да мия дупе, я обличам и т.н. Но гледах да я облека първо, че да не е по пижама.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
А защо не пробваш, да предложиш нещо за закуска първо и после да дадеш мляко.
*
да, аз затова те опитах в колко часа го пие това количество мляко, в 8.30 за дете на 1.10 г. си е време за нормална закуска - кускус, попара, сандвич и т.н., след отва пак предложи мляко, няма проблем, но пробвай няколко дни да даваш първо закуска :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Кокиче, в 8 и 30 е за закуска детето направо, не за мляко. То гладно и не може да прецени количеството, което да изпие.

Кристина например става в 10 и иска първо мляко, без мляко не започва деня  :D След това закусва сандвич. Изпива 180-200 мл. АМ и си закусва сандвича, дом. баница или каквото и да е друго.

Кокиче, така както си написала, че детето си вечеря в 20,30 и в 8,30 става за мляко, аз лично не смятам, че 350-400 мл. АМ са кой знае колко.
*
Кокиче, така както си написала, че детето си вечеря в 20,30 и в 8,30 става за мляко, аз лично не смятам, че 350-400 мл. АМ са кой знае колко.

8O
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Кое точно те учудва, мими? Все пак Кристина е на 2,5 през доста "странности" на храненето преминахме и то точно в частта на количествата. Доста съм писала и тука по въпроса. На 10 месеца изяждаше по две бурканчета храна и си кротуваше :)
Радвам се, че когато ми казваха да давам по-малко мляко/храна аз послушах Бърди да не ограничавам детето. Постепенно нешата се регулираха.

Кокиче, а Мишка иска ли да яде, ящна ли е? Щото ако не е не виждам какво пречи да си пие мялко още време. Шото ако не иска закуска и я отучим от мляко не знам дали е добре...
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 11:40:44 am от Nina »
*
Учудва ме че според теб е нормално дете на година и 10 да пие по 400млл мляко. Ами аз като изпия толкова и ми става тежко. Това си е чист глад, който се опитва да го задоволи с течност. Според мен, не е полезно, най-малкото поглъщането на такова количество течност наведнъж може да доведе до разширен стомах. Но всеки си има право на мнение...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Сигурно си права и ти.

Да, разширен стомах, точно с това ме заплашваха  :lol:
Стилияна също имаше период към 1,5 г когато искаше само и единствено мляко за закуска, после направо обяд. Предлагала съм закуска, не иска, иска си млякото само. Според мен си минават през периоди и не виждам нищо странно в това. Сега пие мляко преди всеки сън - обед и вечер. Като изпива доста количество, но явно й е добре на детето.  Така че кокиче, ако детето се чувства добре не виждам място за притеснение.
*
 И моя си заспива с мляко ,повечето пъти през деня. Въпреки че е ял преди това пюре или каша .Явно така му е хубаво на детето .Ами не ще да заспива ,сърди се ,и го водя в кухнята ,като ме види с шишето,почва да ми се усмихва. :) 
Мими, Нина, Стефи, Мари,
много ви благодаря на всички за коментарите. Много сте ми ценни! :D
Аз определено смятам, че греша някъде. От утре променям нещата.
Като начало, ще и давам млякото почти, още щом си отвори очите. 300мл и толкова!

По-скоро съм съгласна с написаното от Мими.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Аз да докладвам, че моят син яде днес от пюрето от моркови, като бях добавила и ам. Не с охота, но все пак яде.  :wink:

Благодаря ви още веднъж!

Кокиче, а Мишка иска ли да яде, ящна ли е? Щото ако не е не виждам какво пречи да си пие мялко още време. Шото ако не иска закуска и я отучим от мляко не знам дали е добре...


Нинка, сега видях тази част от публикацията ти. Извини ме.

Ами, яде си детето, но не бих я определила като ящна. Т.е. яде, но по-малки количества от други деца на нейната, че и под нейната възраст. Иначе казано, яде, но не толкова, колкото би се искало на свекърва ми.
Друг проблем е, че не и се удава много-много да дъвче. Гълта си храната и после  дъвче със зъбки, както и показвам аз. :lol:

А и аз не целя да я отуча от млякото, поне не и на този етап. Но не ми се вижда добре да пие повече от 280-300мл.
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 17:04:21 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
И аз да се включа с нашите терзания  :?
от една седмица Мони си прави стачка - не иска да яде манджички ,супички и такива само сандвичи ,печени филийки с масло,саламче ,шунка,кашкавал ей такива...готвено да не види  8O ,мляко сутрин и вечер сам си отказа да пие още преди месец въпреки че аз не бях много съгласна все му пълнех шишета с мляко ама така и си седяха пълни не искаше да пие а преди като видеше шишето направо полудяваше .Тази вечер например за вечеря изяде една средичка на филийка с няколко парченца шунка и едно парченце кашкавал  8O  :ask: не знам вече какво да го правя и какво да му сготвя,вчера направих ориз с пилешко това е едно от любимото му и само го опита и повече не пожела  8O
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
А и аз не целя да я отуча от млякото, поне не и на този етап. Но не ми се вижда добре да пие повече от 280-300мл.

Ами значи даваш 300 и толкоз, пък после друга закуска ако иска и да видим  :D

Днес се чух с една приятелка съвсем в тон с темата. Детето и искало да пие мляко, ама тя не му давала много, че сега го и захранвала....плачело да си дояжда и допива, но я било страх да не стане дебело....то е бебе на шест месеца. По мое мнение си е съвсем в кривите детето, дори е към долната граница.

Обясних и че е по-важно да се захрани бавно и спокойно, да го приучи ако може на добра храна, плодове и зеленчуци, а не да му мери грамчетата, ама тя си знае.