0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да предложа нещо - да се пусне една тема - Каква беше първата храна, с която захранихте - и в нея да се пише само и единствено за първите храни. За да може на майките, които тепърва започват да четата да им е по-лесно да се ориентират. А не да ровят по тези две теми, в които има абсолютно всичко за храненето на детето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ами пускай темата, Васи. а може да се разшири така, че всеки да напише кратък списък на първите няколко храни, в какъв ред и на каква възраст са дадени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
ммичета ,ще се радвам и ако всеки пише кога и как е заместил храненията си :D
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Abloy,благодаря за схемата, най-после успях, ще ми бъде много полезна :P И аз смятам, че е добре да има отделна тема за първата храна, като знам колко се чудих какво да е...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Пуснах темата. Нека който желае да си напише първите стъпки в захранването. По начин както го вижда.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
ами пускай темата, Васи. а може да се разшири така, че всеки да напише кратък списък на първите няколко храни, в какъв ред и на каква възраст са дадени.

това ще бъде безценно
ами пускай темата, Васи. а може да се разшири така, че всеки да напише кратък списък на първите няколко храни, в какъв ред и на каква възраст са дадени.

това ще бъде безценно

Вече съществува темата.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Здравейте, децата ми-близнаци след 5 дни ще станат на 8 месеца, мога ли да ги захранвам вече с месо, попара кога да им давам, жълтък...при условие, че съм започнала захранването с оризова каша на Милупа, когато бяха на 5 месеца и половина, впоследствие зеленчукови и плодови пюрета-предимно на Хип. Не съм въвела всички зеленчуци и плодове още, намирам асортимента на Хип за изчерпан, а в града в който живеем се продават само на Хип, Гербер, Ганчев и Ам Ам пюрета. Не давам сокове, а пасирани плодове. Време ли е вече за глутена и с коя каша да го въведа. Благодаря ви момичета :)
Глутен след 10 навършени месеца (попарата и тя има глутен). Месо може, жълтък след като въведеш поне едно-две меса. Това е от мен.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Благодаря ти Василена, а какво ти е мнението за соковете, тях от кога? Ще ме извините, но нямам много време за четене, освен късно през нощта, заради което не си и доспивам. Общо взето от написаното в темата за захранването на нашите дългоочаквани бебета съм се ръководила. Пример ми беше Верди, свързах се с нея специално. Тя очаква бебче всеки момент :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
feli4e,аз започнах като теб с каша и на същата възраст.Жълтък започнах на 10,5м. ,а глутен по-рано давах.
Сок още не съм давала.
Много хубава новина за Верди,стискам и палци!
<br />
z22, твоето Жори е вече на годинка и не си давала сок, може би защото вредата от него е по-голяма от ползата. Жълтъкът е ценен източник на омега 3, но ще го дам по-късно може би като теб! Може да изчакам още за глутена...За месото май му е време а?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ами според мен е време.Аз започнах с месото на 7 навършени месеца.
За сокчето - аз му давам плодове доста в соров вид и скоро мисля да започна и сок,но не купени,а ще ги правя със сокоизтисквачка.
<br />
Искам да попитам за кашите, които често са многокомпонентни например 7 зърнени храни на Милупа, сред които овес, ръж, пшеница, които ги няма самостоятелно като отделни видове каши, как тогава да въведа на децата си накуп 3-4 нови храни. Или пък тези каши с плодове към ориза, царевицата, които съм въвела-портокал, ананас...какво правя пак ли наведнъж им ги въвеждам тези двата плода макар и в малко количество. :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
feli4e, овесена каша има чиста. ечемик можеш да въведеш с едно пюре на Хип, което се нарича зърнена каша с круши - там май имаше и ечемик. пшенична чиста каша има, оризова има, остава ти само ръжта и нея вече може със 7-компонентната каша да вкараш. аз така направих.

ако си давала каши с някакъв плод, на практика вече си го въвела. но когато ще го даваш тоя плод за пръв път в суров вид - бъди по-предпазлива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
feli4e, а просо има в зеленчуково пюре на Сънвал. 
Благодаря ви jam и Нинче, вие двете сте най-впечатлилите ме мами. Светата троица за мен заедно с Верди. Добре че Нинчето все питаше, та да науча и аз доста неща, а jam още помня подробности от вашето захранване, за отлагането му, тъй като на бебо май не му се искаше...,за схемата на твоето педи...Момичета радвам се, че ви има, че сте насреща. Чела съм допосреднощ не някой друга тема, а точно тази в която сте и вие, защото ми хасвахте и все още е така. чудесни сте, благодаря ви. :)
Може ли да ми отговорите при захранването с месо, вярно ли е, че трябва да се дава през ден. И още какви каши да предпочитам - млечни или безмлечни. Все още се чудя и не мога да си отговоря на въпроса, защо при най-ранното захранване се дава безмлечна каша. Хубави марки каши според вас, които да не стават на буци?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
feli4e, можеш да даваш месо през ден, но това "правило" според мен изобщо не е задължително. В началото редувах постно-месо, но сега Кристина яде всеки ден месо. Прецени сама.
Има дечица с алергии и ги захранват с жълтък на по-късна възраст, майките компенсират това с месо и няма проблем.
Безмлечни каши, най-добре чисти, без да са разни плодови. Понеже към тях може да си добавяш кърма, ако кърмиш или точно марката АМ, което ползвате. Например ако детето е със специфично АМ, по-добре него да го ползваш, отколкото това в кашите. Към чистата зърнена каша с АМ/кърма добавяш и малко плодово пюре и става чудна закуска. Повечето деца, които аз познавам харесват тази комбинация.
Хубави каши за мен - Хип /оризова, елда, ориз и рожкови/, Милупа /също оризова, царевична, грис, има и със седем зърна/.
 
Кашата от която съм най-доволна като разтваряне и не ставане на буци е Милупа. Хладна, топла, гореща вода, разтваря се идеално. С месо като захранвах давах всеки ден. Защото купувах от пюретата с чисто месо на Хипп и да мога да давам два дни подред, иначе хвърляш.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!